אירוח בנושא ברית מילה בחברה הישראלית

דאלטון

New member
אתה לא מבין.

המדינה מנסה לקבל את השונה ולכן מאפשרת מצב שדתיים עושים מעשים לא אנושיים. גם השמאל תומך בברית מילה כי הוא מכיר בקבלת האחר וברב תרבותיות. השמאל כבול ולא יכול לצאת נגד מעשים קיצוניים של אנשים כי הוא מחוייב לקבל את השונה. לכן קראתי לזה תסמונת ההומאניזם.

Hameln

New member
הבנתי מה שכתבת ואני עדיין לא מסכים איתך שהומניזם קשור לעניין

KallaGLP

New member
אפילו לו הייתי מקבלת את עמדתך, אני עדיין לא חושבת

שאפשר או צריך לנסות לבטל את החלק האמוני. אם מישהו מאמין ש"רוח סבא מחממת לב" או ב"מפלצת הספגטי" או בכל דבר אחר- מבחינתי שיהיה לו לבריאות, ולא משנה כמה זה מגוחך עיניי. תאר לעצמך והיו אוסרים עליך לא להאמין. זה בדיוק אותו הדבר. ראשית זה בלתי אפשרי פיזית, כל מה שאפשר במקרה הטוב זה לגרום לאדם להסתיר את אמונתו האמיתית, ושנית, בין אם זה אפשרי או לא, זה דיכוי רוח האדם לא פחות מכפייה דתית.
אבל מעבר לזה, אני לא מסכימה איתך שבשראל דת נמצאת בקרן זווית ולא קובעת כלום. ואימוץ של השקפות או מנהגים דתיים על ידי ממשלה חילונית נובעת מכך שהפוליטיקה אינה משוחררת מהדת, כפי שהיא אמורה להיות כשיש הפרדה מוחלטת בין דת למדינה, ולדתיים יש כוח פוליטי רב, וגם אם הם אינם בשלטון, הם משפיעים על החקיקה וההתנהלות של ממשלות ישראל לדורותיהן.

דאלטון

New member
שיהיה דתי על חשבונו

ברגע שלא יקבלו כספים מהמדינה זה יאלץ אותם להתחיל לדאוג לילדים שלהם, כתוצאה מזה הם יאלצו להתחלן.

אלוהי הכסף חזק מאלוהי התורה

כשהמדינה כלומר, אזרחי המדינה, יבחרו במפלגה השואפת להפסיק לתקצב מוסדות רבנות, בתי דין, מערכת חינוך ללא ליבה, קיצבאות ילדים מעל 3 ילדים....את הכל יסחף האור.

שםאנילא

New member
אכן...אתה חזק בזה. אבל אני רוצה שהמיסים שלי ילכו אליו ולא לכ

לכיס שלך
פאשטס?

איני בז להם כאדם אלא בז לדרכם

שלום אמא של שון,
אנשי אמונה נולדים ערומים וחכמים ככל אדם אלא שהדת רומסת את הטבע התבוני והתשוקה הטבעית.
זו הסיבה שאני בז לדרך זאת כדי שיתחלנו ויתחילו לחיות חיי אושר טבעיים.

דאלטון

New member
הדתיים לא המציאו שום טכנולוגיה למען האדם.

הם מנצלים את השפע שהחילונים הביאו לעולם ומשתמשים בו נגדינו.
הדתיים התנגדו להשכלה .

דאלטון

New member
כי האנשים האלה מנסים להשתלט על חייו.

צריך לזהות אוייב ולמגר אותו שעה אחת קודם. ידען אדם
ששם את הבעיה על השולחן .

אז שילחם בהם בדברים שמשפיעים על חייו, כמו תחבורה ציבורית

ומסחר בשבת
מה זה עניניו שהם מלים את ילדיהם ?
האם הוא גם יעז לצאת נגד מילת גברים מוסלמים?

yeonatanhai

New member
בתור אדם שמתיימר להיות דתי לשעבר יש לך הרבה מה ללמוד

לגבי מחשבת ישראל
העניין של הבחירה בעם ישראל מול הגויים לא בוצעה בשל שנאה או עניין דומה כמו שפרה לא תשנא את העץ - לכל דבר יש תפקיד בעולם וככל שאתה עולה ברמות התפקיד חשוב יותר ומגיע עם דרישות קפדניות יותר- להיות יהודי זה לא רק זכות אלא חובה
יש הרבה דתיים לשעבר שבחרו לנטוש את המסורת שלהם אבל לפחות תהיה כנה עם עצמך ותצהיר שבחרת בדרך הקלה והפשוטה שתתן לך את היכולת לעשות את מה שאתה רוצה בחיים

האזן לדבריי בראיון

יהונתן,
לא לחנם יש ציווי למחות את זרע עמלק.
והנה פסוק המורה על אהבת היהודים בלבד:
"רַק בַּאֲבֹתֶיךָ חָשַׁק יְהוָה, לְאַהֲבָה אוֹתָם; וַיִּבְחַר בְּזַרְעָם אַחֲרֵיהֶם, בָּכֶם מִכָּל-הָעַמִּים--כַּיּוֹם הַזֶּה". (דברים, י; 15)
והנה קישור להסבר מפורט על יסודות היהדות על ברכי הגזענות:
https://www.youtube.com/watch?v=yryI7K3f0F4

yeonatanhai

New member
מאיפה הבאת לי את עמלק?

עמלק נלחם עם ישראל בלי שום סיבה- רק מתוך שנאה- ואיך הוא בדיוק קשור לדיון? דיברנו על חובות ביהדות
ואם יש לאדם לא יהודי בעייה כלשהי עם זה שה' בחר בנו -אדרבה שייצטרף ויתגייר אם זה באמת הרצון שלו- אלא שבגלות היהודים היו בזויים ולכן אחוז הגיורים היה אפסי ביותר. ורק עכשיו במדינה שהמצב של היהודים השתפר יש הרבה שכביכול "רוצים להתגייר"
כמו שציינתי מקודם- אולי היית דתי אבל חסר לך הרבה רקע במחשבת ישראל שגם לאנשים דתיים שלא חיפשו תשובות לא יהיה את הידע הזה
&nbsp

דאלטון

New member
אתה מדבר על יהודים אבל איפה עשרת השבטים?

אלוהים לא שמר עליהם כנראה והם נעלמו. זה מראה שהוא לא שומר גם על יהודים.

דאלטון

New member
שמונים אחוז מעם ישראל נעלמו

ואלוהים ששומר על בני ישראל לא מנע את זה?
היהדות שרדה באקראי מסיבות כאלה ואחרות ולא בטוח שזה בזכות אלוהים.

שםאנילא

New member
מי שמנסה לצאת מעם ישראל החוצה...תפאדל..אני גם אעזור לו

שיעוף כמה שיותר מהר
לא רוצים אותו בתוכנו
מעולם לא ביקשנו גם גרים. תמיד הקשינו עליהם.
לא מחפשים נספחים.
וב"ה אנחנו שורדים.
רק המסורת מחזקת אותנו כנגד כל טענה כלשהי שתעלה
לא אתאיזם לא רפורמים לא נצרות ולא משיחים ולא שאר חרטוטים
הכל כדת משה וישראל
עובדה. כ3500 שנה של וותק
והסטרטאפ הזה ממשיך לרוץ בענק...

דאלטון

New member
אדם נורמלי היה מוותר על 3500 שנה של יהדות.

כי זה כרוך בסבל לא יתואר באותם יהודים.
אם תשארו בתור קבוצה נפרדת תמיד ירדפו יהודים. אתם מושכים אש ושינאה בגלל ההתבדלות.

למעלה