אירוח בנושא ברית מילה בחברה הישראלית

HouseAtreides

New member
נעים מאד להכיר - תינוק שגדל והתלונן.

זה ממשיך וימשיך בדיוק עד הרגע בו יחסי הכוחות בין האורתודוכסים לאחרים יתהפכו, אולי מקסימום טיפ טיפה אחרי, והרגע הזה קרוב היום יותר מאי פעם.

דאלטון

New member
אני זוכר בתוכנית כל בוטק

חשיפה שבה עושים ברית מילה באמצעות מכשיר שמונע דימום.
מדובר במכשיר חשמלי עם חום רב שבאמצעותו צרבו את עור התינוק בעוד התינוק צורח מכאבים עזים. אני זוכר שהיו לוקחים את התינוק לחדר סגור ושם המוהלים צרבו את עורו.
המקרה היה באזור פתח תקווה.

שםאנילא

New member
איזה שטויות. מילה כזאת היא פסולה ביהדות

אולי בכלל ניסו לשרוף לו את הגופה

MotheRonit

New member
>> האירוח מקודם בעמוד הראשי ו/או על ידי הודעה כללית

בפורומים? אני לא ראיתי, ואם לא, נראה לי שקצת מפספס את המטרה

לירון שלום ותודה על האירוח!

שאלותי:
&nbsp
1. האם מהתרשמותך יש "תזוזה" במגזרים דתיים/מסרותיים נגד ברית מילה? לעבור לרופא במקום מוהל? דיבורים על אכזריות המנהג? משהו בכיוון? או שעדיין הכל כשהיה?
&nbsp
2. אני מניחה שמגיעות אליך פניות מהמגזר הדתי בשאלות שונות, כל מיני אנשים שהפסק מנקר בהם...האם הגיעו אליך שאלות בנושא ברית מילה?
&nbsp
3. מה ההבדל בין רב לפוסק? הבנתי שאתה היית פוסק, ובכן מה ההבדלים ומה משותף? כל רב הוא פוסק אבל לא ההפך? איך זה הולך ומה ההסמכה לכל דבר?
&nbsp
4. האם אתה זוכה להטרדות בגלל תחומי פעילותך?
&nbsp
5. מה אתה עושה כשאדם פונה אליך ואומר שהוא רוצה לחזור בשאלה? האם יש עמותות שעוזרות ואתה מפנה אותו אליהן?
&nbsp
תודה

&nbsp

ברית מילה במגזר הדתי

שלום לשבלולה שאינה מבולבלה כלל,

אנסה להשיב ראשון ראשון דבר דבור על אופנו:

1. המגזר הדתי שבוי עמוק בתבנית ההלכתית ותזוזתו נמצאת בתחום ההלכתי האפור בלבד. מכאן תסיקי שאין תזוזה בענייני הברית ומה שהיה הוא שנמצא.
2. לא הגיעו אליי שאלות בנושא ברית מילה. השאלה הקרובה לזה שנשאלתי: האם מותר לעשות הפלה. הפניות אליי מהמגזר הדתי , כשאינם מתכוונים להתחלן, הוא בענייני הלכה שאינם רוצים להיחשף לרב כי עברו על איסור כלשהו.
3. פוסק הוא "יועץ משפטי" כלומר, מכיר את החוקים הדתיים ומייעץ לשואל מה עליו לעשות כדי לא להסתבך עם יהוה. רב , מטעם המדינה, זה אדם שעבר בחינות של הרבנות הראשית וקיבל הסמכה לכהן במשרת רב עיר, שכונה, כפר....בעבר התואר רב שימש גם לאדם שהתיעצו אתו בנושאי החיים השוטפים.
4. הטרדות, קללות, גידופים, איומים זה דבר שבשיגרה.
5. כשאדם דתי חפץ להתחלן אני מברר תחילה את המניע. אם המניע אידיאולוגי אזיי עמותת דעת-אמת הכתובת. אם המניע: כי סתם נמאס לו מחיי סבל ודיכוי אני מפנה אותו לעמותת הלל, דרור, ובחרת...

ירון

הטרדות ואיומים? אמא'לה!!

אתה עומד בכל זה ללא שום בעיות ופחדים? מניחה שכן...היה שלב שפחדת? יש סיבה לפחד לדעתך?
&nbsp
ירון תודה רבה, נציג רהוט וטוב ממך לתחום השפיות והנאורות יהיה קשה למצוא, אתה עושה מלאכת קודש (מצחיק, קודש, נכון?
) תודה על פעלך!

ברור שיש פחד

וככל שאצליח יותר האיומים יגברו.
פחד לא ימנע ממני להמשיך פועלי אלא יזרז אותי להיות זהיר ולהשמר מפני אינקווזיציה מודרנית באיצטלא של יהוה.

הלכה נגד מילה

ירון, שלום!

בוא נפסוק הלכה נגד מילה על פי מסורת הפסיקה היהודית. נסתמך על האיסור של חבלה, שלדעת אחד הפוסקים חשש ממנו אברהם במילתו. נטען שאברהם פסק למול כי לא היה בטוח שזו חבלה וכי סבר כי ספק חבלה אינו מעכב מילה. אבל בזמננו, כשרוב ארגוני הרפואה מכריזים על נזק בריאותי כבד הנגרם ע"י מילה, לא ספק חבלה לפנינו, אלא חבלה וודאי. במצב של היום, עלינו לפסוק שהמילה תידחה מפני איסור חבלה. ומסייע לנו ה' עצמו שדחה את מצוות העקידה מסיבה דומה ופסק: "אל תשלח ידך אל הנער ואל תעש לו מאומה" (אל תקרא מאומה אלא מום).
דבר אחר, רציתי לשאול אותך אם יש איסור נוסף בעניין, איסור הבאת קורבן אדם. הרי, לפחות למראית עין, נוהגים המוהלים בזמננו כמקריבי אבר מן האדם.

שםאנילא

New member
תן להבין משהו. אתה משתמש בפסוק נגד פסוק אחר?

אתה מסתלבט?
מבחינתך איזה פסוק חזק יותר?

פסוק נגד פסוק

הלכה נגד הלכה. איזו חזקה יתר? זו שתואמת את עיקר התורה: ואהבת לרעך כמוך. אסור לחבול בו, ואף בעצמך אסור.

צריך לחלן את הדתיים

אני לא בעד לשחק את כללי המשחק במגרש שלהם, אלא, להוקיע ולהגחיך את יהוה ומאמיניו.
הרי אין אבסורד גדול מיהוה הנוקם ונוטר, הבוחר בקומץ קטנטן של אנשים ואת היתר שונא. וזאת לפני שאני מתיחס לתלמוד שרמתו כרמת תגר בשוק.

נ.ב קרא תשובתי כאן, ותמצא שהרמבם היה מבטל את הברית:
http://daatemet.org.il/he/question/התורה-השיגה-את-יעודה-החינוכי/

וכאן: http://daatemet.org.il/he/question/החינוך-הפשרני-כשיטת-חינוך-בתורה/

מי יפסוק

ירון,
האם ידוע לך מי מהפוסקים היה יכול לחדש הלכה בעניין מילה? אני יוצא מהנחה שלזה תוכל להיות השפעה על כלל ישראל, שרובו מקיים עדיין את המצווה הזאת, לצערי.

למעלה