ברית מילה מתוך אתר נוני, כתוב בעד ונגד, אבל יש רק בעד

מרום9

New member
לא קראת כנראה עד הסוף - וחבל...

1. קראתי עכשיו, יש גם בעד וגם נגד, אבל צריך לקרוא את תוכן הכתבה ולא רק לרפרף... ואז רואים שיש גם בעד וגם נגד, פשוט לא מאכילים אותך בכפית, מה לעשות.
2. מה חוסר הדיוקים ומה החוסרים - הכי קל להגיד "יש הרבה חוסר דיוקים", תגידי מה חסר או שתכתבי שם בתגובות, כבלוגרית ואמא מפריע לי שאנשים אומרים "זה לא טוב" בלי לומר מה צריך לעשות אחרת...

לטעמי האישי, כתבות מעולות ובכלל אתר טוב להורים ולמי שמתכנן הריון. יש בו הכל, הוא כתוב בצורה נוחה סך הכל.

מבאסים אותי אנשים שכל הזמן רק מנסים להעביר ביקורת במקום לראות את הטוב בדברים או את הטוב בדברים. קיבלת מידע חינם - תגידי תודה, למה כל הזמן רק לחפש את הרע והשלילי בכל דבר?!?!?! לא ברור.

18 פאולה

New member
איפה ראית נגד?

גם אני ראיתי בקישור שהיה בהודעה רק סיבות בעד ובסוף הערה על כך שהיא מכבדת את מי שמחליטים שלא למול... את יכולה אולי להעתיק לפה את הטיעונים שכתבו שם נגד? מעניין אותי לראות מה כתבו ופספסתי
&nbsp
&nbsp

tomer benner

New member
הכתבה בזויה, שפלה ומכוערת בעד ברית מילה - וכן קראתי עד הסוף

אני יכול לפרט, אבל מה הטעם - כל אחד יכול לקרוא.
למה לתת לילד זריקה נגד כאב... באמת מיותר לגמרי....

מרום9

New member
כתבות מעולות לדעתי!!!

זכותך שתהיה לך דעה שונה. תן לאנשים להחליט מה בזוי בעיניהם במקום להביע דעה קיצונית ולהחליט עבור כולם.
תזכור שלעשות ברית מילה זו זכות, אתה לא חייב לעשות לילד שלך!

tomer benner

New member
לעשות ברית מילה זה פשע שפל נגד תינוק חסר ישע - זאת לא "זכות"

לפסול דעה כי היא רק כי היא "קיצונית" לדעתך מעיד על אינטיליגניה נמוכה מאד.
&nbsp
הפוסט המדובר נטול כל תוכן וכל מידע. הוא ברבור שפל ביותר להצדקת תקיפה והתעללות בתינוק חסר ישע. לקרוא לזה "כתבה מעולה ומאוזנת" שוב מעיד על אינטיליגנציה נמוכה מאד.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

מצחיק אותי אנשים שמנסים עם דמגוגיה זולה

לשכנע לחתוך אברי מין של תינוקות...
הרי כל אחד יכול לקרוא את הכתבה ולראות מי צודק, ואז אתה חושב שמילים כמו ׳להאכיל בכפית׳, או ׳אתר מעולה להיריון׳, יגרמו לאנשים להשתכנע....

לפני שהעלתי קראתי את שתיהן בעיון. כשאני לא קוראת-מציינת זאת

הכתבה הראשונה שיש בה לטעמי רק בעד, לא רק שלא מתייחסת לכלל השיקולים בעד ונגד, אלא אפילו לא לקצתם, למשל שיקולים רפואיים, סיבוכים לטווח קצר וארוך, כאב, חיי מין עם ובלי העורלה, ועוד.

לכתבה השניה (רופא או מוהל) יש הרבה אי דיוקים, לדוגמא טקס דתי יכול ע"פ חוקי ההלכה לבצע כל אחד, כל עוד הוא עצמו יהודי, והוא עצמו נימול, לא רק מוהל. פותחים סידור ומברכים את מה שצריך. רוב הרופאים מבצעים את הטקס כדת וכדין, ורק מעטים מוכנים לוותר עליו אם ההורים מאד מתעקשים. יש לכך דוגמאות קיצוניות של הטפת דם שביצע הרופא בתינוק שנימול לאחר שעות החשכה (הוא איחר וההורים התעקשו על מילה בכ"ז), בעת הבקורת, בלי להסביר להורים מה מטרת ההטפה וסיבתה. עד כדי כך ההלכה חשובה לו. אי דיוק נוסף הוא שהתינוק לא ירגיש את הזריקה. איך הגיע הכותב למסקנה הזו? לא ברור לי. הזריקה כואבת אף היא, לא כמו מילה ללא אלחוש אבל כואבת. יש רופאים שנותנים אלחוש מקדים לזריקה ויש כאלה שלא. (ספריי, משחת אמלה וכו'). הבדל נוסף בין רופא ומוהל הוא ההיבט הביטוחי. למי שאינו רופא אין ביטוח מקצועי במקרה של תביעת נזק או רשלנות, לרופא יש כיסוי ביטוחי. להרדמה/אי הרדמה, יש השלכה חשובה נוספת, מוהלים עובדים ללא כפפות המאיטות את עבודתם ויש עליהם דין לקצר צערו של התינוק. רופאים שלמדו 7 שנים לא יוותרו על כפפות, וממילא הם עובדים עם הרדמה ככה שאין מה למהר ובטח שלא לוותר על כפפות. מהולים חרדים לא יוותרו על מציצה ישירה של האיבר בפה שלהם לאחר מילה. רופא לא יחלום בסיוטיו השחורים לעשות פעולה כזו למטופל. יש מוהלים שמשאירים עור פריעה, כמובן עושים אותה בציפורני אגודלהם החשופים שלהם. רופא לא יחלום וכו'.

יש עוד היבטים, נתתי חלק. אם תרצי פירוט וקישורים על הנושאים שהזכרתי אוכל לעזור מתוך המילון והקישורים שלנו.

trilliane

Well-known member
מנהל
הכותרת הייתה צריכה להיות "למה בחרתי למול את בני". זה הכול.

הטור עצמו לגיטימי, אבל הכותרת שבחרו לו מטעה ולא מתאימה (ולכן מרגיזה).

Lhuna1

New member
קודם כל לקרוא לזה "כתבה" זה בדיחה

אבל יש שם קטע אחד שהגעיל אותי באופן מיוחד:
&nbsp
"בטקס ברית המילה עצמו לא נכחתי, לקחתי את אחותי לשכנה, הדלקתי טלוויזיה בקולי קולות וניסיתי לא לחשוב על מה שקורה בבית הסמוך. לא הספקתי לחשוב בכלל, וכבר קראו לי חזרה, וקיבלתי לידיים תינוק נימול וישן."
&nbsp

&nbsp
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
דיסוננס קוגניטיבי... זו לא כתבה, זה טור דעה (לגיטימי)

שבו הכותבת מנסה לשכנע את הקוראים (ובראש בראשונה את עצמה...) כמה טוב שמלה את בנה. היא מקבלת את האפשרות לבחור אחרת ומודה בכנות כמה זה הלחיץ והפחיד אותה, אבל היא בחרה למול ועכשיו זו הבחירה שהיא צריכה לחיות איתה ולהצדיק אותה. היא שמחה כי היא "המשיכה את המסורת" (ואבא וסבא ושואה וכל זה). נימוקים רגשיים לחלוטין. אפשר לזקק זאת למשפט " ולמה זה היה לי כל כך חשוב? כי זו מסורת." (המילה 'מסורת' חוזרת בטקסט 6 פעמים). מזכיר את שיר הפתיחה של "כנר על הגג"...

tomer benner

New member
"לגיטימי" בדיוק כמו טור דעה: "למה הכאתי את אישתי".

או טור דעה: "למה מלתי את הבת שלי".
&nbsp
לא לגיטימי בכלל. בזוי, נבזי, מכוער, שפל.
ומעבר לכל אלו כתוב באופן טפשי במיוחד, מלא בכשלים לוגיים (לא שמעתי על... ולכן אין...), אנוכי (על עצמה היא כן חסה), כותרת לא נכונה, ועוד.
&nbsp
בעולם מתוקן הטור שלה היה צריך לשמש נגדה בבית המשפט.
&nbsp
אין לי טיפה של חמלה או הבנה לאלו שמבינים שלא חייבים למול ובכל זאת עושים זאת. ועוד כותבים שחבל בכלל על הזריקה נגד כאב.

trilliane

Well-known member
מנהל
ההשוואה שלך היא למעשים בלתי חוקיים. מילת זכרים מותרת בישראל

גם אם אני אישית מתנגדת לה מבחינה מוסרית. במסגרת חופש הביטוי מותר לאנשים לצדד גם במעשים שאני מתנגדת להם.

אתר "אינטלגנטי" למדי

חסרונות אצל רופא=לא מבצע את הטקס הדתי (חיסרון? ראשית זה לא נכון, הם כן מבצעים, כולה ברכה, שנית הפריזמה האולטרה-צרה של הכותב/ת כ"כ לא תאמן, שכלל לא עולה על הדעת המצב שיש כאלה שעבורם קיום הטקס הדתי הוא החיסרון ואי קיומו הוא יתרון

&nbsp
עוד משפט תמוה שצד את עיני, "דברים שאת חייבת להספיק לפני לידה" אז קודם כל "חייבים" (הכל היום חייב להיות קיצוני, אין המלצות, אין הצעות, הכל "חובה!!!" מה אנחנו בבקו"ם והאופציות הן או חובה!! או כלא צבאי!!?, ובסוף הכתבה הגאונית מסתבר שגם אם תספיקי דברים אחרים הכל בסדר...

&nbsp
ולקינוח: "קעקוע בזמן ההריון" למה הוא לא רצוי? כי אם הוא בגב התחתון המרדים ינסה לא להחדיר דרכו את האפידורל...למה? כדי לא ליצור צלקת. ירחם השם, נו באמת. לפחות לבדוק מידע בסיסי לפני שכותבים שטויות. החשש הוא לא מצלקת אלא מזיהום צבעי הקעקוע לתוך החלל האפידורלי.

למעלה