שלום, אני חדש כאן

ohadcarrington

New member
שלום, אני חדש כאן

שמעתי על הפורום מפורום אחר בתפוז, הסתקרנתי ובאתי לשמוע...
קצת על עצמי:
שמי אוהד, אני תלמיד כיתה י', פמיניסט (אם זה משנה משהו
), לומד מדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה (בנסיונות החלפה ללשון עברית ובלשנות), חובב לשון עברית בכללי, אע ועליתי לארץ מארה"ב לפני מליון שנים, די אתאיסט, די נגד ברית מילה וזהו

ברוך הבא!

כיף לשמוע שיש דור צעיר שמאמין בשלמות הגוף.
איך הגעת להתעניין בנושא הזה?

ohadcarrington

New member
שמעתי על הפורום מפורום אחר והתעניינתי בנושא...

בכללי אני נגד השחטה של הגוף, ועוד כשאין באמת בחירה וגישה של "אם כולם מורידים אז גם אנחנו נוריד לילדים שלנו"...
וגם אני לא רואה את היתרון שבכך מלבד שהסדיסטים ייהנו מגרימת כאב לילד שלהם, ובכלל כל הכאב והסבל שעלול להיות נלווה למילה שלא נעשתה כראוי מאוד מפחיד אותי, לא ארצה שהילד שלי יסבול לכל חייו בגלל "מנהג יהודי" ש"כולם עושים"...

MotheRonit

New member
לדעתי כל מי שנגד ברית מילה יש לו הילה של יופי

שמקרינה ממנו

shaharBeatles

New member
רגע, אם אתה לומד באוניברסיטה הפתוחה

אז מה הבעיה להחליף ל"עברית ובלשנות"? האמת גם נתקלתי באנשים שמשלבים בלשנות ומדעי המחשב.

ohadcarrington

New member
כי באוניברסיטה הפתוחה יש בדיוק 5 קורסים שעוסקים בלשון

או בלשנות

מורפולוגיה עברית ומבוא לבלשנות שכבר סיימתי, והשאר זה פרקים בתולדות הלשון העברית כפול שלוש יחידות שאני מקווה שאספיק לסיים השנה, כי מסמסטר 2017 א' מורידים את הקורסים האלה

She Dolphin

New member
ברוך הבא אל הפורום

נעים לפגוש את דור העתיד וטוב גם לשמוע שהנוכחות של הפורום בתפוז עדיין משפיעה.
מעניין אותי לשמוע, האם יצא לך להתקל בשיחות בין בני נוער על סוגיית ברית המילה, או אי המילה? באילו הלכי רוח נתקלת בנושא בין נערים ונערות בגילאי ההתבגרות. יש לא מעט נחות שרווחות בקרב רבים לגבי דעתם בכל הנוגע לנושא זה ומעניין אותי לדעם אם יש קשר בין הנחות אלו והמציאות

ohadcarrington

New member
במקרה, אתמול דיברתי עם כמה בני נוער על זה...

הרוב לא קיבלו את דעתי, והמסורתיים־רדיקליים יותר רצו להרביץ לי

נו טוב, וזה עוד בתל־אביב, לא ביישוב שיש בו אחוז גבוה של מאמינים...
&nbsp
אני גם לא חושב שהם בקיאים מספיק בסוגיה בשביל להבין ולהגיב כראוי...

HouseAtreides

New member
המסורתיים האלה חברים קרובים שלך? או סתם מכרים?

אני שואל כי בתקופתי בתיכון לא זכור לי שאי פעם הנושא בכלל עלה, לא עם החברים הכי קרובים ובטח ובטח לא במעגלים רחוקים יותר. זה היה כל כך מובן מאליו שכולם עברו ברית מילה, וגם מובן מאליו שאין פה כמעט מה לשאול ובטח שאין פה על מה לערער...

ohadcarrington

New member
הם לא חברים שלי או משהו כזה

סוג של מכרים עם יחסי שנאה קלים שלי כלפיהם (נו, ככה זה כשאתה שונא את כולם כמעט
), היום הנוער הרבה יותר פתוח אבל לדעתי לא מספיק לדבר כזה...

MotheRonit

New member
אני יכולה להגיד לך שזו התגובה הראשונית תמיד

לפעמים לוקח דיון ארוך (אם בכלל לצד השני יש סובלנות להשתתף בו) לפתוח את המחשבה.. לפעמים גם זה לא מספיק - לא כולם מסוגלים להכיל את הערעור, גם כשהם לבד ומתבשלים עם הרעיון שנזרק...

ohadcarrington

New member
הם בכללי לא בעד הכלה....

פגשתי בני נוער שממש קיבלו את הרעיון של אי־מילה אבל הם היו ממש נגד זה ברמות של ניסיתי לרצוח את אימא שלהם

&nbsp
אבל זה אולי בגלל שאני מחמם אותם לא מעט, אני חושב שזה התחיל בכלל כשאמרתי להם שאין לי בעיה ללבוש או לענוד משהו שיש עליו צלב, ואז זה התלווה בזה שאמרתי שלפני כמה שנים אני ובת דודה שלי קנינו עגילים תואמים של צלב (לא שיש לי חור לעגילים, כן?
) ואז זה לווה בשאלה שלהם אם בכלל עברתי ברית מילה, ואז הגענו לנושא!

Alonifoto

New member
נעים להכיר וכל הכבוד.

גם אני התחלתי את צעדי הראשון במאבק כנגד ברית-ההשחתה באתר זה ונעזרתי בו כדי לגבש דעה ומדי פעם נכנס לאתר להציץ. הנני שולח לך חברות בפייס מפה. alon sivroni. להשתמע.

למעלה