מפייסבוק
כפרות וברית מילה מהדף של 'יהוה'

לי הוא נקרא כאחד שסימן עיגול סביב המטרה

גם אם יהוה בכבודו ובעצמו יתגלה אליו, אני לא מתרשמת שהוא יצליח לשמוע.

MotheRonit

New member
דווקא אני מתרשמת מהדברים שהוא כותב

ש"זרע הערעור נטמן"
ואם יעמוד בצומת הזה שנית, גם אם יחליט למול, הוא לא נשען על אותו ידע
(למשל אמר שהסתמך בין היתר בהחלטה שלו למול על שישה רופאים שנפגש עמם. עכשיו הוא יכול לשקר לעצמו אם ימשיך להתבסס עליהם לאחר שציינתי בפניו הן את חוסר המקצועיות שיש בסוגייה הזאת וכן שיש רופאים שיגידו לו דברים אחרים, וזה לא בעיה למצוא אותם)
וכמובן שהוא יכול בעצמו לבדוק את אמינות הדברים שכתבתי (ואולי עשה או יעשה זאת בינו לבין עצמו) אבל כביכול (על דרך השלילה) ביקש תוקף של מי שבעיניו נחשבים (סמכות) ואלו הם מי שפעלו

טוב, התרשמות זה עניין של אינטואציה

היות וזה משהו שמתבסס בעיקר על התחושות האישיות שלי, אני לא יכולה "להוכיח"

התרשמתי שהוא שלף את הטיעון של מי נחשב בעיניו כסמכות פשוט כי זה היה הטיעון הכי זמין ונוח כדי לא להתמודד עם הדברים שכתבת לו . אם וכאשר יגיע הורה "בעל ניסיון" הוא ישלוף תירוץ אחר (אין לך בנים, אתה לא יודע איך זה כשיש אחד נימול ואחד לא, השם משפחה שלך לא מתחיל ב- ב' וכו'
)

MotheRonit

New member
הוא כתב "עבורי ועבור בני מאוחר מידי"

אנחנו נלך להציל את מי שעוד אפשר

זה די עצוב האמת.
אני כל הזמן אומרת
שאני לא מצפה שאנשים יחשבו כמו רונית. או יבואו מאותו רקע/מקום. או יהיו עם אותן השקפות. או אפילו יגיעו לאותן מסקנות. (השאיפה שלי היא שהאפשרות לא למול תהיה לגיטמית בדיוק כמו כן, ושהמידע של שני הצדדים יהיה נחלת הכלל בבחינת ידע כללי - ואז שאנשים יקחו את המאזן הזה ועדיין יחליטו למול. או שלא)
ודווקא מהמקום הזה אני לא מצליחה להיכנס לראש של אלה שמרעישים את עולמם. מכיוון שזה לעיתים (אם לא על פי רוב) כל כך מושרש ומוטמע. שהכל היה כל כך מסודר וידוע כנכון, כאמת מוחלטת. ואז בהינף חדשנות ופקפוק עולה האפשרות שהכל היה שקר! או לפחות לא רלוונטי עוד. מעובדות זה הופך להיות מיתוסים...
&nbsp
אצלי זה לא היה ככה. באתי אליכם בהיסטריה. ציינתי איזה כמה גמגומים של מה שהיה ידוע לי. אמרתם לי שזה לא נכון. וזהו. תוך שרשור אחד (וברית שהייתי עדה לה) השתכנעתי שאפשר לוותר. ואז למדתי את הנושא וגיליתי שזה מעבר לממש מיותר.
&nbsp
אבל האדון הזה. שאומר "לצערי איני רופא ואין לי את הידע שיש להם. נאלצתי לקחת את עצתם " והוא צודק! הדיוט כמוני צריכה לחדש לו? לא! הרופאים היו אומרים להגיד לו את זה. מישהו גיחך בפניי שזה לא ייתכן שאני יודעת יותר מרופא שלמד כל השנים האלה. אבל זה בהחלט יכול להיות. כי אף רופא שהתייעץ עמו לא סיפר לו על תפקידי העורלה או הפגמים (המקובלים, לא הסיבוכים) שנוצרים, כי הוא סבור שלבן שלו לא נגרם נזק. מתחיל מלימודי הרפואה בהם החלק על העורלה בפרק האנטומיה לוקה בחסר ועד רופאים שאמורים לדעת לא להפשיל, אבל הם לא. רופאים אמורים להיות אתיים מספיק לומר שההמלצה שלהם נובעת מדעה אישית ומניעים זרים ולא מתוך צורך רפואי שלפחות שנוי במחלוקת.
&nbsp

למעלה