משהו משמח מהפקולטה:

דקסו

New member
משהו משמח מהפקולטה:

חייבת לשתף אתכם:
אני לומדת עכשיו הסבה לסיעוד. יש איתי בכיתה עוד אמא שלא מלה את בנה.
באחת ההרצאות דיברנו על סיעוד בן תרבותי ועל הבדלי תרבות. והמרצה נתנה דוגמא שיש תרבויות שעושים מילת נשים ולנו פה זה נראה הכי הזוי והכי ברברי שיש. וכמובן שכולם דיברו על המנהג בזעזוע. אז חברתי שלא מלה אמרה שגם הברית לבנים גורמת לכאבים וברברית וכ"ו. אז המרצה להפתעתינו אמרה: "זה בדיוק מה שרציתי להגיד". לנו הברית מילה נראית כ"כ טריוויאלית בעוד לאנשים במקומות אחרים בעולם זה נשמע כמו הדבר הכי נוראי, הזוי ומזעזע". היא אמרה: "אני לא אומרת בעד או נגד, אני רק אומרת שהגיע הזמן שהורים יחשבו על זה. ולא יעשו את זה על עיוור. בלי לחשוב". ואז דתייה אחת אמרה: "אבל העורלה היא עור מת"
(כמה בורות....לא ייאמן) ואמרו כמובן שהמיניות לא נפגעת וכל השטויות הרגילות. והמרצה אמרה שבהחלט המיניות יכולה להפגם ושיכולים להיות מכך נזקים וכ"ו. מאותו רגע אני מעריצה את המרצה על האומץ לבוא ולפתוח ככה את הנושא. גם פניתי אליה בסוף השיעור וחיזקתי אותה על כך שגרמה לאנשים לחשוב. ובאמת אחרי זה היו שיחות מעניינות עם הבחורה הדתייה וגם עם עוד אנשים ויכולנו לפחות קצת להסביר להם שחלק מהדברים שאמרו פשוט לא נכונים.

She Dolphin

New member
מעולה!
כל הכבוד לחברתך ולמרצה!

וחשוב מאוד שמי שעוסקות ועוסקים בסיעוד ידעו שקיימים בישראל אנשים שלא מלים, ויכירו את הפרקטיקות בכל הנוגע לעורלות.

יש גבול גם ליכולת של הממסד להתעלם משינויים בשטח.

She Dolphin

New member
בדיוק נכנסתי כדי לקשר את הכתבה

אמנם לא קראתי אותה לעומק (עד כמה שאפשר לקרוא לעומק כתבה בסיינטיפיק וואלה), אבל ללא ספק - התקדמות

Helio

New member
בתור בעל העורלה יכול להגיד שזה לא עור "מת",אלא "חיי" ועוד

איך! ומאוד-מאוד חשוב ביחסי מין!

למעלה