שאלת שרותים

mikmek25

New member
שאלת שרותים

הי לכולם, כבר כתבתי משהו דומה בעבר, אבל אני שוב צריכה עצה. הבן שלי בן שלוש וחצי, גמול ומעדיף לרוב לעשות פיפי בישיבה. כשאנחנו מנסים לעשות בעמידה הוא לרוב משפריץ לכל כיוון ומרטיב גם את עצמו. בעלי כל הזמן מתלונן ש"אי אפשר להשתלט על הצינור הזה". כמובן שזה מאוד מעצבן אותי שהוא אומר את זה, כי אני זו שדחפתי ללא לימול וזה כאילו באשמתי.. יש לכם עצות? אנחנו כמובן מסדרים ומישרים את העורלה כמה שאפשר לפני ומטים את האגן קדימה. האם זו רק בעיה אצלנו? האם זה יפתר מתישהו?
תודה!

trilliane

Well-known member
מנהל
זכרתי שהנושא כבר עלה בפורום בעבר אז נעזרתי בחיפוש בארכיון

כתבתי "משפריץ" ומצאתי שלל דיונים בנושא, מקשרת לך שלושה לדוגמה (ספוילר: לא רק אצלכם
):
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=202&messageid=152757837
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=202&messageid=170176678
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=202&MessageId=132110359
מן הסתם תוכלי למצוא עוד בחיפוש מילות מפתח רלוונטיות (חלונית החיפוש למעלה משמאל בסרגל הכחול).

בלי קשר להשתנה את צריכה לגמרי להפסיק להרגיש אשמה

אני אפילו לא בטוחה (ולא כל כך מאמינה בזה) שבעלך מתכוון לרמוז ש"בעיות ההשתנה" הן בגלל שהילד לא נימול.
אפילו אם כן - אילו הייתם מלים היה סיכוי של 10-12 אחוז שהוא היה לוקה ב"מיאטוס סטנוזיס" שזה צינור שתן צר שבאמת משפריץ
על הכל ויש צורך גם לתקן בניתח (לא קשה אבל מאד מאד לא נעים)
ואז באמת הייתם צאיכים להרגיש אשמים כי אתם בחרתם את הפרוצדורה הזו ואת התקלה הזו בשביל הילד ללא כל סיבה אמיתית
&nbsp
עכשיו לעניני השתנה - לדעתי - תנו לילד לחיות.
יתכן שהטכניקה עדיין אינה נהירה לו, יתכן שבאמת יש לו (ממש ממש נדיר) פתח השתנה צר - למרות שאינו נימול והוא משפריץ ויתכן שלא למד עדיין להחזיק את האיבר כשהוא משתין (החזיקי בשבילו או שיעשה בישיבה)
&nbsp
אני לא חושבת שצריכים לסדר את העורלה או ליישר אותה או לכופף את האגן קדימה - זה צינור וצריכים להחזיק אותו.
וזהו.
&nbsp
אני מקוה שכשיש לילד נזלת את לא מרגישה אשמה שלא חתכת לו את האף ;) ומאחלת לכם בהצלחה במשימה הלא מסובכת הזו :)
&nbsp

She Dolphin

New member
כיוון אחר (תרתי משמע
)

עקרונית, דווקא לרוב קיומה של עורלה עוזר "למרכז" את הזרם.
האם את נמצאת לידו בפועל ורואה מה קורה? לפעמים בתקופה שבה הם מתחילים להשתין בפרטיות, קורים כל מיני דברים בחדר הקטן (הסתובבויות באמצע ההשתנה בגלל שחלמו, כיוון לא נכון וכו') שיכולים לגרום לכך שהפיפי לא בדיוק מגיע לאן שהיה אמור (אגב, גם אצל בנות
).

דבר נוסף - מנסיוני, בגיל הזה, הם הרבה פעמים מתמהמהים עד שניגשים לעשות פיפי בגלל שהם עסוקים, באמצע איזה משחק וכו', ואז ברגע שנעמדים ליד האסלה הפיפי "טס" החוצה וקשה לשלוט על האיבר המקפץ והסרם שיוצא ממנו. זה הולך ומסתדר עם הגיל כשלומדים פחות להתאפק, או לחילופין, כשמתאפקים אבל כבר יותר שולטים על עצמת הזרם "מבפנים".

בקיצור - סבלנות. וכמובן, אל תאשימי את עצמך, את עשית רק טוב.

MotheRonit

New member
1/80 ילדים (בנים ובנות) שטיפלתי בהם לא נימול

את יודעת כמה השתינו עקום? יותר קרוב לשמונים מאשר לאחד...

mikmek25

New member
שירותים, אשמה וכו..

תודה לכולם על התגובות. אני אכן מרגישה אשמה לעיתים, במיוחד כאשר בעלי שהסכים לזרום איתי, מתלונן שבגלל שלא עשינו ברית, כל המכנסיים נרטבו :(
הבעיה היא לא השפרצה או השתנה עקומה כי עם הזרם זה מסתדר. הבעיה היא שנראה לפעמים שהעורלה טיפה מקווצ'צ'ת בקצה ועד שזה מתיישר הוא משתין למקומות אחרים (קצת כמו צינור גינה שמשתולל עד שהזרם מיישר אותו).
אני תוהה אם זה אומר שהעורלה ארוכה מידי? האם זה עניין שילווה אותו גם בבגרות? או יפתר כאשר תהייה היפרדות.
אני קצת מוטרדת...

trilliane

Well-known member
מנהל
רוב הגברים בעולם בעלי ערלה. זה המצב הטבעי והנורמלי

(גם אם אינו נורמטיבי בישראל). אין לך מה לחוש אשמה על כך שלא ביצעת בבנך ניתוח מיותר לתקן דבר שלא היה מקולקל מלכתחילה. לא עושים ניתוח בגלל מכנסיים שנרטבו, כפי שאתם לא מתכוונים לנתח אותו (אני מניחה...) בגלל פקשושים או פספוסים אחרים. הסבירי לבעלך שכפי שרוב (כן, רוב, לגמרי) גברי העולם חיים מצוין עם ערלתם, כך גם בנכם ילמד להסתדר איתה. מן הסתם בעלך לא יודע לעשות זאת כי הוא גדל כל חייו בלעדיה... ואגב, ייתכן שגם הוא פספס לא מעט בילדותו והוא פשוט לא מודע לכך או שכבר לא זוכר (רובנו לא זוכרים הרבה מחיינו בגיל שלוש וחצי, עם כל הכבוד).

true to you

New member
אולי כדי להיות שקטה

תפני לאורולוג שיבדוק? בטח יש לחברי הפורום המלצות.

לדעתי אין צורך לפנות לאורולוג

כי אין שום בעיה.

הבחורצי'ק פשוט צריך ללמוד איך לכוון את הזרם, לפעמים צריך טיפונת למשוך את העורלה אחורה כדי לחשוף את השופכה ממנה יוצא השתן.

אם את מודאגת את עושה את הדבר הנכון - פונה לאנשים כמונו שיכולים לספר לך שזה נורמלי ונפוץ. אני חוששת שאם תפני לאורולוג הוא ימליץ לך על מילה מפני שזה מה שהוא מכיר

chomed

New member
תשובת שירותים

שלום
גם אצלנו היתה השתנה בישיבה עד גיל די מבוגר (אני לא זוכרת בדיוק, אבל בגיל 5 כבר לא), אנחנו לא לחצנו, היה יותר קל לכל הכיוונים - תרתי משמע.
היום, ממרומי גיל שבע וחצי, אף אחד לא באמת זוכר את זה, והאח הצעיר עבר לעמידה בגיל צעיר בהרבה.
כך שאני מניחה שאין חוקים, בעיני הכי חשוב להיות קשובים לרצונות שלהם, לא לעשות עניין מכל הדבר, ולהודות על כך, כי את חוסכת מעט השפרצות על הרצפה.

למעלה