תלונה על רופאה - התייעצות

דקסו

New member
תלונה על רופאה - התייעצות

היינו עם הבן בבדיקה במרפאה אנדוקרינית בשניידר. הרופאה בדקה אותו ואז ראתה שהוא לא נימול. כשחזרנו לשבת היא שאלה למה לא מלנו. אמרתי לה שלא מצאנו סיבה מספיק טובה כן למול. ואז היא התחילה - אבל זה יותר בריא ועומד לצאת מחקר בארה"ב ובלה בלה בלה....אמרנו לה שהכי בריא יהיה לחנך אותו לשים קונדום ואז היא שתקה. כמובן שלא היה לזה שום קשר לנושא לשמו הגענו אליה. מילא לשאול למה לא מלנו....בסדר. אבל להתחיל להתערב? חוצפה לשמה!! עכשיו אני תוהה האם יש מה להתלונן על כך ואם כן - בפני מי?

18 פאולה

New member
אני חושבת שהגיע הזמן להתחיל להתלונן

אני חושבת שהגיע הזמן להתחיל להתלונן באופן רשמי על דברים כאלה. אולי דרך זה יתחילו להעלות את המודעות של רופאים.
זו פשוט חוצפה וזו גם עבירה על אתיקה רפואית בעיניי. להמליץ על כריתה של איבר ללא הצדקה רפואית?!? ובכלל,אני חושבת שהגיע הזמן שרופאים יפסיקו להרגיש בנוח לדבר על איברי המין של הילדים שלנו כשהם לא נדרשו לכך מבחינה רפואית.

true to you

New member
אפשר לומר לרופאה

שהיא מוזמנת לפנות למשרד הבריאות ולדרוש שימליצו על מילה אם היא חושבת שהם פספסו משהו כשהם לא טרחו להמליץ עליה.

She Dolphin

New member
את צודקת במאה אחוז וכל הכבוד לך שענית לה

אני הייתי שולחת מכתב למנהל המחלקה עם העתק למנהל בית החולים. לא בהכרח הייתי מספקת את שם הרופאה כי העניין פה הוא לא ציד מכשות, אלא להסב את תשומת הלב של קובעי המדיניות בבית החולים להעביר מסר ברור לכל הרופאים מה הגבול להערות שלהם שלא נוגעות לסיבה שבגללה מגיעים פציינטים לקבל אצלם טיפול.

דקסו

New member
זה רעיון מצויין

הבעיה שאני גרועה בניסוח בכתב

יש סיכוי שלמישהו פה יש מכתב ששלח בעבר בנושא?

elitp

New member
איך קוראים לרופאה הנ"ל? אם היא ותיקה אולי אני מכירה אותה

טופלתי באינדו ילדים שניידר מאז שאני תינוקת, ועד גיל 25-26.
היום בידעבד אני יכולה להגיד שהיחס אלי שם בתור תינוקת, ילדה, מתבגרת ובוגרת לא היה מהמשובחים ביותר שיש.

דקסו

New member
עכשיו יש שם כבר המון רופאים

ובכל מקרה מדובר ברופאה צעירה בשם ד"ר בלו רחל (מקווה שזה בסדר שאני רושמת פה את שמה)

חדשה31

New member
מעניין אותי מה היתה תגובתה לו היית אומרת שאינך יהודיה....

לדעתי פתאום כל טיעוני ה"אבל זה בריא" היו נעלמים כלא היו ואי המילה הייתה מתקבלת במשיכת כתף.

בכל מקרה - אני אומרת שהילד נולד עם איבר מין בריא לחלוטין ולא היה שום צורך רפואי למול (כלומר - לא הייתה סיבה למול).
עד כה לא ניתקלתי לשמחתי בכל הטפה או ביקורת שהיא.

אבל לפעמים אני משתעשעת ברעיון של לומר בפשטות: אני לא יהודיה.
(זה לא ש"יהדותי" חשובה לי עד כדי כך. היא ממילא הוכתבה לי, ותאכלס אני אתאיסטית - כך שזו אמירה די מדוייקת).
אולי אם פעם אתקל בהטפה - אוסיף אחרי שבוסף גם אינני יהודיה ואין זה ממנהגי "עמי". מעניין מה יקרה....

true to you

New member
אני חושבת שזה סוג הדברים שקשה להילחם איתם

ישראלים תמיד ירשו לעצמם להגיד מה דעתם גם אם זה פולש לפרטיות וזה לא עניינם. אם ישראלים לא היו כאלה, החשש החברתי היה קטן יותר לדעתי.

חדשה31

New member
אז זהו בדיוק - שלי נראה שלומר "אני לא יהודיה" -

זה משהו שדי שומט את השטיח מתחת לרגלי האדם שהתכוון "להלחם" בך או לדחוף את אפו לעניינך.
לי יש השערה שאדם (יהודי - בישראל) שישאל למה לא מלת ויקבל כזו תשובה -
ירגיש שהוא התפרץ בדלת פתוחה ופשוט יתקפל לנוכח תשובה כזו.

ה"קרב" של היהודים-ישראלים הוא כנגד יהודים כמוהם שבחרו אחרת.
הם משום מה מרגישים שיש לנו איזה "SAY" בענייני יהודים אחרים.
(כמו ה"קרב" ביהודים שבחרו להנשא ללא יהודים ובפרט ערבים.
הרי היהודים היו מקימים קול צעקה לו היה ארגון דומה "ללהבה" שנלחם בנישואי לא יהודים עם יהודים....
מה זה עניינו של יהודי א' עם מי יהודי ב' חי בזוגיות?....)

אבל אם מדובר בלא יהודי - יש לי תחושה שאנשים ירגישו מייד שאין זה עניינם זה שהילד לא נימול.
אולי הם יציעו לי ב"נדיבות" לעוף מישראל - אבל נראה לי שלגבי המילה לא תהיה להם מילה.....

אז

true to you

New member
לא מתאים כאשר הילד מבין

להגיד את זה לידו. כמו כן, יתכן והרופאה הייתה ממשיכה לטעון שזה בריא.

חדשה31

New member
א. עם כל הכבוד - אני זו שאחליט מה כן מתאים לי לומר ליד הילד

שלי ומה לא.
מה שכתבת פה - זה בדיוק כמו המבקרים את אי המילה שדוחפים את אפם לענייני אחרים - זרים להם לחלוטין.
את תגידי או לא תגידי מה שאת רוצה ליד הילדים שלך.
את לא תחנכי אותי ולא תטיפי לי מה מתאים או לא מתאים לומר ליד ילדי שלי.

ב. יתכן שהרופאה היתה ממשיכה ויתכן שלא.
לי זה נראה פתרון מהיר ופשוט לדבר לא כזה מסובך.
היא לא חברה שלי ואין לי צורך להכנס איתה לפולמוסים.

דקסו

New member
ישראלים מילא...

אבל רופא לא אמור להתערב מעבר למה שאמור לייעץ במסגרת התמחותו. זה כמו שרופא עיניים יתחיל להטיף מוסר להורה על ילדו שאוכל חטיף.....או משהו כזה.....לא לעניין בכלל!!!

18 פאולה

New member
נראה לי שאת ממש צודקת

פעם הבאה שאתקל במשהו כזה, אולי אשתעשע ואגיד שאני לא יהודיה. נראה מה תהיה התגובה. זה יכול להיות מהמם לקבל הרצאה על כמה זה בריא ונפלא, ואז בתגובה ל- ״אבל אני לא יהודיה״ לקבל פתאום ״אה. אז זה באמת לא כזה חשוב״....
&nbsp
אבל ברצינות. זה ממש מכעיס ונוגד כל אתיקה רפואית ההתעסקות הזו באברי המין של הילדים שלנו וההמלצות הבלתי מושכלות האלה על מילה לכל תינוק.... כשקראתי את ההודעה בשרשור חשבתי לעצמי שאני מתחרטת שלא כתבתי בזמנו מכתב כשרופאת הילדים המקסימה שלנו אמרה את שאמרה (הייתי בשוק הרבה זמן...). אבל בעצם - אין התיישנות על זה. אולי אנסח בכל זאת מכתב לקופת החולים ואתלונן על כך.

למעלה