אבא תחת מתקפה

HouseAtreides

New member
האבסורד הוא בטענה שאין טעם להתייחס למגדור

כאל מנגנון חברתי שיוצר ומנציח היררכיה (או בלשונה של הכותבת: "זה דת מגוחכת של "אלוהי המגדור"") - בזמן שהשפה העברית עצמה היא מאד ממוגדרת, וגם לכך יש השפעה. לשם קיויתי שהדיון יתפתח - האם העובדה שברירת המחדל בעברית היא לשון זכר, תורמת ליצירת היררכיה, ועד כמה זה משמעותי בחיי היומיום.

trilliane

Well-known member
מנהל
לפי מחקרים בלשניים, היא לא.

אין מתאם בין מגדר לשוני למידת השוביניזם של הדוברים. יחס לנשים ולבני אדם בכלל מתחיל בחינוך, והוא יכול להיות רע או טוב בכל שפה (כפי שהמציאות מוכיחה היטב).

HouseAtreides

New member
לדעתי אנחנו מדברים (למה לא מדברות, בעצם?)

על נקודות שונות לחלוטין.
בכל אופן, באיזה מחקרים מדובר? איך הם התנהלו? מתי? על ידי מי? מעניין אותי מאד לקרוא לפחות תקציר..

trilliane

Well-known member
מנהל
קרא את ספרו של גיא דויטשר "בראי השפה"

זה לא מחקרים ספציפית על הנושא הזה אלא בכלל, על ההשפעה של השפה על החשיבה. הוא מזכיר שם את נושא המגדר הלשוני לגבי שוביניזם, וכאמור, אין מתאם (וכשאין מתאם אין טעם לבדוק סיבתיות).

כי אתה גבר, ואיתך אני משוחחת כרגע.

לא נותר לך עוד מה לומר, שירדת לרמה הזו? כנס לפורום שיחת נשים, משער האתר, ולמד קצת מה זה פמיניזם אמיתי.

HouseAtreides

New member
לא התרשמתי. למה לשון זכר-רבים ולא יחיד?

אני נשמע לך כמי שסובל מפיצול אישיות? (ואפילו אז אני לא חושב שזה מוצדק לרדת לרמה כזו)

kagome10

New member

swell7

New member
תודה רבה אורי

אשמח להיות בקשר לגבי ההתמודדות עם הממסד הרפואי, נשמע שאתה מבין בזה. לגבי חייו של הילד מה שבעיקר מטריד את אשתי זה גיל ההתבגרות :(

marx04

New member
תמיד שמח לעזור

שלום לך,

אני שמח לסייע ככל שניתן.

אתה ואשתך מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל עת, להתייעץ או סתם לבקר.

לגבי גיל ההתבגרות תצטרכו להתייעץ עם גולשים אחרים כאן שיש להם ילדים בגיל הזה.

בברכה,

אורי.

ילדים לומדים לדבר הרבה לפני גיל ההתבגרות!

וכך, בגיל ההתבגרות כבר אפשר יהיה לשאול את פי הנער מה דעתו האישית בנושא איבר המין של עצמו.

כמתבגר לשעבר בעצמי אני יכול להבטיח שעד אז בנכם ישקיע הרבה שעות בחקירה של האיבר הנדון מכל כיוון, ויוכל לספק לכם פרספקטיבה מושכלת משלו.

notmail

New member
על בדיקת שתן

קצת מידע רפואי על הפרוצדורות (כי ראיתי בשרשורים קצת אי דיוקים):
עד גיל שלושה חודשים סיבה שכיחה לחום היא דלקת בשתן.
מכיוון שזיהומים חיידקיים חמורים עלולים להראות תמימים בגיל כזה (רק חום), הולכים לחומרה. עושים בדיקות דם ובדיקת שתן סטרילית (לא משקית) שזה אומר קטטר שתן. בארץ רגילים לנימולים שם זו פרוצדורה פשוטה למדי. אפשר להכניס קטטר גם לשלמים בלי להפשיל, אך זה לא תמיד מצליח ואז צריך לקחת דגימה ישירות מהשלפוחית על ידי מחט בחלק התחתון של הבטן (SPA). שתי הפרוצדורות לא אמורות להיות כואבות יותר מבדיקת הדם, וכנראה שאפילו פחות.
יהיו רופאים שיפשילו, אבל אין הנחיה כזו. אני מאמין שאם תבקש ותסביר לפני כן, לא יעשו משהו בכוח בניגוד לרצונך.

אני מסכים עם זה שאין הגיון בכריתת איבר למניעת מחלה, שהיא די נדירה וכיום יש לה טיפול מצויין.

marx04

New member
הערות על בדיקת שתן

שלום לכולם,

בדיקת שתן בתינוקות נעשית באמצעות "פיפיה" (שקית) או בשיטת "אמצע הזרם" (נותנים לילד להשתין ולאחר שהוא מתחיל שמים כוסית פלסטיק בזרם השתן ואוספים).
אין שום סיבה להתחיל בקטטר או בניקור (spa).
אם הבדיקה יוצאת שלילית, אז הכל בסדר, אין זיהום, ואפשר לנשום לרווחה.
אם היא יוצאת חיובית, אז בילדים שלמים יש חשש לאפשרות שאין זיהום ושהבדיקה הזדהמה בגלל חיידקים בקצה הפין. לכן כדי לוודא שאכן יש זיהום לוקחים בדיקה נוספת באמצעות קטטר או spa (שהיא הבדיקה הסטרילית ביותר).

אגב, מניסיוננו עם הבן שלנו, בדיקת spa בהחלט כואבת.

בברכה,

אורי.

para aduma

New member
רק להוסיף - איבר המין הנשי חשוף לזיהומים

בגלל המבנה שלו יותר מאיבר המין הגברי ובכל זאת אף אחד לא מעלה בדעתו לכרות שום דבר... פשוט מטפלים וזהו. אותנו הזהירו שיש סיכוי גדול יותר לזיהום וכשהוא היה תינוק והיה לו חום גבוה עשו לו קטטר כדי לשלול זיהום (ובדרך פצעו אותו כי הוא לא הצליח לתת שתן, הפציעה גרמה לטפטוף דם וזה הסתיים באולטרסאונד לכליות כי אולי הוא השתין דם... אוף כמה כעסתי על עצמי אח"כ שנתתי לרופאים להתעלל בו ככה).
אבל מאז - והוא יחגוג 3 עוד יומיים - הוא טפו טפו טפו בריא כמו סוס. אני יכולה לספור על יד אחת את מספר הפעמים שהיינו צריכים לקחת אותו מהגן בגלל מחלה - ואף אחת מהמחלות הנ"ל לא היתה קשורה לדרכי השתן, סתם מחלות של ילדים בגן.

נ.ב. - סחתיין על האומץ! באמת נדיר.

מרבית העולם המערבי אינו נימול

לא כ"כ קשה להבין שצורך רפואי, ודאי שאין. יתרונות רפואיים? כן, גם לכריתה מונעת של הקשים יש יתרון רפואי, לא יהיו בהן דלקות, שבניגוד לדרכי השתן, די ודאי שהילד שלך יחלה בהן מס' פעמים בחייו. ובכ"ז, אשתך ובני המשפחה לא מעלים זאת על דעתם, וקרוב לוודאי שלא ידמיינו לעשות את זה גם בדלקת הגרון הראשונה. יעבור לאשתך וגם ליתר המשפחה שתתרגל.

מזל טוב, אבא.

אין לי הרבה מה לתרום לך פרט לתמיכה מוסרית בזכותו של הילד שלא יורידו לו חתיכות מאיבר-המין ללא הסכמתו. שני הבנים שלי (5 שנים, ארבעה חודשים) לא סבלו מדלקות בדרכי השתן.

ולסיום, אדמו"ר גארי לארסון וה-Far side
http://cdn12.evidencebasedfitness.net/wp-content/uploads/2013/07/FarSidePeerPressure.jpg

למעלה