לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'אוף אוף אוף '
אוף אוף אוף
03/07/2013 | 09:46
60
845
אז בבן הראשון שלנו לא היה לנו בכלל ספק, לא ידענו שאפשר אחרת.
כמובן שלקחנו כירורג, הרדמות וכו', אבל השוק היה גדול. היה איום ונורא!

ואז נכנסתי להריון שני. התפללתי שבועות שזו תהיה בת. ו....בן. כל ההריון עבר עם גוש בלב.
הפעם זה כבר לא היה מובן מאליו. ובכל זאת - עשינו. שוב - כירורג, הרדמות וכו'. גם הפעם - היה איום ונורא. לא שקרה משהו חריג. הכל נגמר בשלום. התינוק יחסית לא סבל (= כמעט ולא בכה). ועדיין - קיננה בי התחושה שזה כל כך מיותר. אני פצעתי במו ידיי את בני הרך. מחשבה נוראית.

ועכשיו אני בהריון מספר 3. לא רק שהתפילות לא עזרו (אולי כי אני לא מאמינה בכוחות על טבעיים), הפעם הסטטיסטיקה ממש צוחקת לי בפנים. תאומים בנים.
הפעם אני לא עושה! הפעם אני לא עושה! פשוט לא! נכון?
אני חייבת לדבר/להתכתב עם חייל/סטודנט לא נימול. כי האחוז היחיד שמפריע לי זה נושא בנות זוג וכל עניין המקלחות המשותפות בצבא.
אני יודעת שזה נשמע דבילי, אבל אני חייבת לדעת שלא יבואו אליי בטענות בגיל 20.
כותבת ביחיד, כי בן זוגי זורם איתי לחלוטין ("אני איתך במה שתחליטי"). אבא שלי יעשה לי את המוות, זה בטוח - הוא מסורתי.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'שלום לך, אמא להמון בנים '
שלום לך, אמא להמון בנים
03/07/2013 | 09:59
5
285
תחושותיך כל כך קשות ובהחלט ניתן להבין.

לא מעט הורים מכים על חטא בגלל החלטות שעשו עם ילדיהם הראשונים על רקע של חוסר בידע ובמידע, במיוחד בתקופה הנוכחית כשכל יום אנחנו נחשפים לדברים ורעיונות חדשים והעולם משתנה במהירות מסחררת...

אבל היתרון הגדול בתקופה זאת שהשינויים המהירים גם מאפשרים לנו לתקן דברים בין הילד הראשון לאחרון.

אמנם לא כתבת שהעובדה ששני הגדולים כבר נימולים משנה משהו בהחלטה, אבל בתגובתי אלייך אני אכתוב בכל זאת משהו בנושא, ברשותך, כי יש הורים רבים שדווקא הנקודה הזאת מאוד מקשה עליהם:

חשוב להגיד כאןשיש לא מעט משפחות, ביניהן מראשוני המשפחות שלא מלו את בניהם בארץ שבהן ילד או שניים ראשונים נימולו והבאים אחריהם כבר לא. זאת לא גזירת גורל שכל הילדים יעברו את מה שעברו הראשונים "רק כדי שיהיו כמו כולם". אני לא מקבלת את האמירה "אחד (או שניים) כבר נימול, אז עם השני לא בא בחשבון לעשות אחרת" זו לחלוטין לא אקסיומה ויש  הרבה דוגמאות בשטח למשפחות שמאושרות מאוד מההחלטה לפעול אחרת עם כל ילד שנולד.

ועכשיו לשאלתך - אם תיצרי קשר עם קה"ל אני בטוחה שהם יכולים לקשר אותך עם נערים וגברים שדגלו בארץ עם העורלות שלהם והם שמחים. אני קצת עסוקה כרגע, אבל בטח יהיו כאן גולשים שיקשרו לך הודעות של גולשים כאלה שכתבו כאן ולעוד חומרים רלוונטים שקיימים בכלי הפורום.

מעבר לכך, רובינו כאן בהתלבטויותינו בסוגיית (אי) מילת בנינו עסקנו בדיוק בשאלות שאת מעלה, המקלחות המשותפות בצבא, בנות זוג וכו' ויש לנו הרבה מה להגיד בנושא אם רק תרצי לשמוע אני גם ממליצה לך ולבעלך להגיע למפגש קה"ל שעומד להתקיים בקרוב (פרטים בשרשור לוח מודעות) ושם תלוכלו לפגוש את הפנים שמאחורי ההורים של בעלי העורלות שעליהן מדובר כאן כל כך הרבה.

בכל מקרה, מאחלת לך הריון תקין ושלם עד סופו הטוב
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'את מקסימה '
את מקסימה
03/07/2013 | 10:10
4
217
דווקא השיקול של הילדים שכבר מלנו לא עלה אצלי אפילו פעם אחת (אם עשיתי טעות, אני צריכה לחזור עליה?)
אנחנו בהחלט נעשה מאמץ להגיע למפגש הקרוב. אני חושבת שזה יעזור לי לחזק את ההחלטה.
תודה על הברכות והחיזוקים!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'כמה מרענן לשמוע שכך את מרגישה '
כמה מרענן לשמוע שכך את מרגישה
03/07/2013 | 10:18
3
166
אני חייבת לציין שזה די יוצא דופן.

שמעתי עשרות פעמים את הנימוק הזה לגבי ילד שני ושלישי, ברמה שזה כבר נכנס לרשימת "דברים שנאמרים כדי להצדיק מילת תינוקות, גם כשכבר יודעים ובטוחים מאוד שלא רוצים לעשות את זה". לפעמים זה הנימוק האחרון והיחיד למה כן למול אותו וזה בדיוק מה שקורה.

מודה שעם כל ההבנה למה ההתלבטות קיימת במקרה זה, אין לי את היכולת הרציונלית להבין את ההצדקה של הנימוק הזה ואת ההחלטה שכמעט תמיד באה בעקבותיו בסופו של דבר (שהיא ברוב המקרים - למול).

תישארי איתנו
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני הכי מתעצבנת מ"שיהיה לו בולבול כמו של אבא"'
אני הכי מתעצבנת מ"שיהיה לו בולבול כמו של אבא"
03/07/2013 | 11:15
2
202
שזה דומה ל"שלא יהיה שונה מאחיו הגדול". אז אם לאבא יש בולבול עקום, או קטן, תחתכו כדי שיהיה דומה???
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני תמיד מקווה במקרים כאלו '
אני תמיד מקווה במקרים כאלו
10/07/2013 | 01:33
77
ששאר האיברים של האב במקומם (עיניים, ידיים, רגליים)
אחרת זה עלול להיות מאוד בעייתי.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה הנאה מההריון'
ברוכה הבאה הנאה מההריון
03/07/2013 | 10:18
2
175
הנה הערך שלנו על השד החברתי, בתחתיתו מקושרות עשויות שונות, האחרונה היא של אוני אורנן, בוגר, שלם וצבר.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/terms/default.as...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'עשויות=עדויות'
עשויות=עדויות
03/07/2013 | 10:21
37
לצפיה ב-' '
03/07/2013 | 10:24
24
לצפיה ב-'לא יכולתי להתאפק וחיפשתי מהתק' האחרונה'
לא יכולתי להתאפק וחיפשתי מהתק' האחרונה
03/07/2013 | 10:29
191
(זה יותר כיף מללמוד למבחן )

גולש שכתב לא מזמן בפורום, בשם מגה בול-בול (שמי לב לניק המדליק ) שמספר כאן מעט על חוויותיו כחייל שלם - קליק

תקציר: הוא ממליץ בחום

כומו כן, קישור נוסף לדברים שהוא מספר על עצמו - קלאק. הדיון שם אמנם עובר לעסוק בנושאים אחרים כמו גמילה מחיתולים, אבל תדוגי מתוכו את מה שרלוונטי לכם.

אגב, רק לציין שהכותב הוא עולה מבריה"מ לשעבר, שזו אוכלוסייה שנוטה להתמודד עם קשיים רבים וסוגיות שונות שקשורות לזהות ושייכות, הרבה יותר מאשר ילדים ילידי הארץ. ועם כל זאת, הוא, כמו לא מעט עולים חדשים לשעבר, ובניגוד למה שמפורסם ברבים (מילה גורפת של כל מי שמתגייס לצבא וכו'), החליט לא למול את עצמו לקראת הצבא, בין היתר תודות גם לאמו מן הסתם, והוא מאוד מרוצה מהחלטתו.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני די בטוחה שיבואו אליי בטענות בגיל 20'
אני די בטוחה שיבואו אליי בטענות בגיל 20
03/07/2013 | 10:50
3
218
כאמא מנוסה, את בוודאי גם מודעת  שלא משנה מה תעשי, יהיה משהו שבגיל 20 יגידו לך שהיית לא בסדר ולמה לא עשית אחרת (20 זה טוב. אני כבר הספקתי לשמוע מהבת המתבגרת  התרסות מהסוג הזה). אני מניחה שיהיו דברים שאני לא חשבתי עליהם כמשהו קריטי ולכן לא תהיה לי תשובה מוכנה וטובה ואפילו  אולי דברים שאני ארגיש צורך להתנצל. אבל דווקא בסוגית הברית ,החלטה שהתקבלה בלב שלם, לאחר שנים של חקר וקריאה, אני לא מפחדת להסתכל לו בעיניים ולהסביר את הבחירה שלי. מה שאני לא יכולה לדמיין זה את עצמי משיבה  שחתכתי לו חלק מהגוף כי פחדתי שהוא יכעס עליי יום אחד או כי לא רציתי שיצחקו עליו או כי סבתא אמרה לי לעשות את זה. זה פשוט נשמע לי הזוי אפילו כסצנריו דמיוני.  אם הוא יכעס, אני אסביר שהעדפתי להשאיר את הבחירה בידיו ושהאמנתי שזו טובתו. המזל שעד אז יש לנו די הרבה זמן לצייד אותם ביכולת לקחת אחריות על חייהם בעצמם.

אני כמובן לא יכולה לתת לך עדות ממקור ראשון על חוויות של גברים לא נימולים אבל היו פה כמה לא נימולים ששיתפו שלא נתקלו בבעיה מיוחדת. זכור לי שלפני כמה שנים השתתף כאן גבר בתחילת שנות ה- 20 שבחר למול  את עצמו בגיל 16 בהחלטה שהוא תיאר כאימפולסיבית ומאוד מאוד הצטער על כך לאחר מכן. ואפילו הוא אמר שלא היו שום בעיות עם בנות זוג לפני שמל את עצמו.

למה בעצם זו בעיה שימולו את עצמם בהגיעם לגיל 20 אם זה רצונם? מילת בגירים נחשבת להרבה יותר פשוטה ופחות מועדת לסיבוכים מאשר מילת ילודים. אישית אני נגד ניתוחים קוסמטיים שאין להם התוויה רפואית אבל אם אדם בוגר ואוטונומי בוחר לבצע שינויים בגופו זו זכותו. זה נראה לי מאוד לא סביר שגבר יבחר לנתח לעצמו את איבר המין כדי לרצות בנות זוג פוטנציאליות ואני מאוד אצטער אם הבן שלי יבחר לכרות לעצמו את העורלה או לנתח את האף או את האוזניים אבל לא יותר מאשר אם הבנות שלי תבחרנה להשתיל שדיים מלאכותיות כי גברים אוהבים שדיים גדולים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'טענות תמיד יהיו ובזה את צודקת'
טענות תמיד יהיו ובזה את צודקת
03/07/2013 | 11:08
2
146
אני בכל זאת מרגישה שאני צריכה לסגור איזו פינה כדי להיות מסוגלת לקבל החלטה "בלב שלם".
יש לי עוד 4 חודשים ללמוד, לקרוא ולפגוש כדי להגיע לרגע השלם הזה בדיוק בזמן.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'דווקא את הפינה הזו?'
דווקא את הפינה הזו?
03/07/2013 | 22:31
1
112
1. היום אני מניח שתמצאי שיש בנות שירתעו מהריחוק מהמסורת. האם יש דרך טובה יותר לסנן את כלותייך לעתיד שלא יהי דתיות צרות אופקים ?  

2. זה דווקא הכיוון הקל - זו פעולה הפיכה בכל גיח, וכמו שאמרו לך עם הרבה פחות סיכון

3. העולם מתקדם . לפני 15 שנה בישראל זה היה מעשה חלוצי. לפני 10 שנים התחיל גל מתחת לפני השטח, אבל הנושא זכה להתייחסות שלילית בעיתונות. לפני 5 שנים זה היה נושא שכולם מודעים אליו והיום זו נחשבת בחירה לגיטימית. מה את מודאגת איך זה יתפס בעוד 20 שנה
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אם כבר...אז לדאוג איך מילה תתפס עוד 20 שנה'
אם כבר...אז לדאוג איך מילה תתפס עוד 20 שנה
05/07/2013 | 21:35
36
לצפיה ב-'אני עשיתי משהו אחר - שאלתי את כל הגברים '
אני עשיתי משהו אחר - שאלתי את כל הגברים
03/07/2013 | 11:22
227
בסביבתי כמה פעמים הם הסתכלו על איבר המין של החברים שלהם בצבא. כולם בלי יוצא מן הכלל העידו שהם התקלחו ויצאו מהמקלחת כמה שיותר מהר, כדי לא חו"ח להציץ למישהו בטעות
ובכלל, הכל תלוי בגישה של הילד/נער. אם הוא יתבייש בכך שהוא לא נימול ומישהו יגלה את זה בטעות במקלחות, אולי יצחקו עליו (ואולי לא), ומכאן נולד המיתוס בעיני (למשל אצל עולים מבריה"מ). אם הוא נער שבטוח בעצמו, שסביבתו יודעת שהוריו לא מלו אותו מתוך החלטה מודעת ומתוך חוזק ולא חולשה, אין סיבה שזה יהפוך למושא ללעג.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני יכולה לקשר אותך לשני סטודנטים שמלו אותם'
אני יכולה לקשר אותך לשני סטודנטים שמלו אותם
03/07/2013 | 13:32
185
והם היו מאוד רוצים שהמצב יהיה אחרת.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'וואו! מזל טוב! '
וואו! מזל טוב!
03/07/2013 | 17:06
121
את כבר אמא מנוסה ויודעת שאין מה לדאוג עכשיו למה שיהיה בעוד x שנים.
אני יודעת שאם בני יבוא בטענות בגיל 20 , אני אוכל לומר לו בדיוק למה לא כרתנו לו את עורלתו, אבל אני לא הייתי יכולה להסביר למה כן...

בגיל 20, מי שמפריע לו, יכול לעבור כריתת עורלה. את ההפך אי אפשר לעשות, ושחזור לוקח שנים ארוכות (וגם זה חלקי ביותר. אפשר לפעמים לגדל את העור שיכסה את העטרה , אבל לא ניתן לשחזר עצבים ואת רקמות העורלה המקוריות)
נקודה חשובה על מילה בגיל מבוגר- חלק עיקרי במיסקונספציה הציבורית היא הטענה ש"בגיל מבוגר זה קשה יותר כי צריך הרדמה ותפרים" כשההפך הוא הנכון. הרדמה ותפרים הם יתרון ולא חיסרון.
גם הטענה שההחלמה קלה יותר יש בה עוול. תינוק רך לא יכול לדווח אם הוא עדיין סובל כאבים, כך שכל אמדני זמן ההחלמה הם סובייקטיבים לקבוצת הגיל הרלוונטית , ולא רלוונטיים לתינוקות שרק נולדו.

שיהיה הריון ארוך ומשעמם!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'יש גבול לכל בקשה...אם את לא סגורה על משהו'
יש גבול לכל בקשה...אם את לא סגורה על משהו
03/07/2013 | 22:40
4
252
עדיף שלא תעשי - בכלל, אני מדבר לא רק על המקרה הזה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מה זה, למה ככה? לא יפה '
מה זה, למה ככה? לא יפה
03/07/2013 | 22:44
3
169
הפורום כאן בשביל לחזק ולעודד את המתלבטים ולא בשביל לעשות נאחס ע"י כך שמורידים להם פטיש על הראש.

הבקשה היא לגיטימית כאן. מי שיכול ורוצה לעזור, יעשה את זה ומי שלא, לא חייב לכתוב כלום, כאן לא מכריחים אף אחד.

ואת השורה השנייה שלך בכלל לא הבנתי.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מה לא יפה? לא כתבתי שום מילה רעה, לא כתבתי'
מה לא יפה? לא כתבתי שום מילה רעה, לא כתבתי
03/07/2013 | 23:08
2
152
שהיא לא רצויה, לא שלחתי אותה לשום מקום- לא אמרתי ולא חשבתי לעשות משהו כזה.
הגיון שלה לא נראה כמו התלבטות אלא כהימור "שחור או אדום" - לא נראה לי שזה מתאים כאשר מדברים על אנשים.
לכן בסה"כ המלצתי ללכת "על בטוח"- על משהו שניסת בעבר וככל הנראה לא התאכזבה ממנו. זה לא הגיוני?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לא, זה לא הגיוני'
לא, זה לא הגיוני
03/07/2013 | 23:54
1
120
היא מבקשת חיזוקים ומידע שיעזרו לה אולי לעשות צעד שמבחינתה הוא מאוד מפחיד. אל תזלזל בזה ואל תהיה ציני, זה לא עוזר.

ובכלל, אני לא מסכימה עם הניתוח שלך.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אין פה זלזול.אם היא מרגישה נפגעת מתנצל שלא '
אין פה זלזול.אם היא מרגישה נפגעת מתנצל שלא
04/07/2013 | 00:45
112
הסברתי את עצמי ברור יותר כי הטענה "שלא יבואו אליי בטענות בגיל 20" לא מסתדת עם אחריות של ניהול חיי הילדים, היא גם לא מסתדרת עם זה שכל אחד חיי את החיים שלו ושאי אפשר לדעת הכל מראש. אבל תמיד אפשר לבחור בדרך פחות בעיתית בתקווה למנוע כאב ראש מיותר או לפחות תתן הרגשה של נחות.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'נכון! '
נכון!
03/07/2013 | 23:50
122
(זה בתשובה לשאלתך: "הפעם אני לא עושה. נכון?")

מוסיפה עוד פן שלא הוזכר בשרשור עדיין (נדמה לי). יש לך תאומים. שניים. זה אומר שתמיד יהיה בסביבתם עוד מישהו לא נימול. הם לעולם לא ירגישו חריגים לחלוטין בעניין הזה.

אני יודעת שאותי, לפחות, המחשבה הזאת מאוד שימחה כשהייתי בהריון עם תאומיי (אוטוטו בני חמש ).

כיום, אגב, זה בעיקר מצחיק אותי שחשבתי על זה, כי זה כל כך נון אישיו. הנה ממש היום, הייתי עם הילדים בבריכה ביתית אצל חברים. היו שם תשעה ילדים: חמישה בנים וארבע בנות, והם התפשטו והתלבשו אחד ליד השני. ונחשי מה? אף אחד לא צחק לאף אחד על קצה הבולבול. אף אחד מהם אפילו לא שם לב שמבין חמשת הבנים, רק אחד היה נימול...

אז נכון שאמרת שאת מוטרדת מגיל 20, ולא מגיל 5, אבל תחשבי שבגיל 20 יהיו מאחוריהם כבר חיים שלמים של הנאה מהעורלה (והם נהנים ממנה עוד הרבה לפני גיל 5, אני מבטיחה לך ). הסיכוי שהם יבואו אלייך בטענות על העניין הזה הוא קלוש ביותר (מה שכן, בטוח יבואו בטענות על דברים אחרים, כך שלא תצאי בסדר מה שלא יהיה )
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'האם בנות זוג הן סיבה לניתוח פלסטי כתינוק? '
האם בנות זוג הן סיבה לניתוח פלסטי כתינוק?
04/07/2013 | 09:31
2
175
כלומר, אם כאדם בוגר הוא יחליט שהוא מסיר שיער / משקפיים / ערלה / משפץ את האף / האוזניים וכו' לפי דרישות בת זוג, זה עניין שלו; אבל למה להחליט בשבילו בגיל 8 ימים כשאפילו לא ברור איזו בת זוג תהיה לו? (ואגב, לפי הסטטיסטיקה יש כ-10% סיכוי שהיא לא תהיה בת... ). בפרט, במקום להתאים את עצמו לבת הזוג נראה לי פשוט והגיוני יותר למצוא בת זוג שתאהב אותו כמו שהוא, ויש לא מעט נשים שישמחו להיכנס למיטה עם גבר שלם שאיבר המין שלו מתפקד כפי שיצר אותו הטבע (אני יכולה להעיד על עצמי, למשל ).
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-''
04/07/2013 | 09:54
16
לצפיה ב-'מסכימה מאוד '
מסכימה מאוד
04/07/2013 | 22:36
86
בעיקר עם המשפט "במקום להתאים את עצמו לבת הזוג נראה לי פשוט והגיוני יותר למצוא בת זוג שתאהב אותו כמו שהוא".
אני תמיד אומרת שאם מישהי תחליט לא להיות עם בני רק בגלל העניין הפיזי החיצוני הזה, אז עדיף בשבילו שבחורה כזאת שטחית לא תהיה איתו. בדיוק כמו שאם בחורה תאהב להיות איתו, אבל רק בגלל התנוכים (הסופר-מתוקים-מצחיקים) שלו לא תרצה להיות איתו (או כל שוני אחר במראה), אז ההפסד כולו שלה. בקיצור, את מבינה למה אני מתכוונת.....
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'גברים סט' לא אוהבים איברי מין של גברים אחרים'
גברים סט' לא אוהבים איברי מין של גברים אחרים
05/07/2013 | 11:15
8
211
למעשה חלקם אפילו קצת הומופובים, ככה בקטנה.
אין לי מושג מאיפה הגיעה השמועה הזו על צחוקים במקלחת או בשירותים, אבל ממה שראיתי, שמעתי ושאלתי, רוב הגברים עושים את שלהם, מסתכלים רק על שלהם, ויוצאים החוצה.

שאלתי את בן זוגי על כך (אם גברים בודקים את הציוד זה של זה) והוא השיב לי בנענוע ראש תוך הבעה של "מה נסגר איתך?" ואף הוסיף (ורבלית) שלדעתו סיפורי השוואות הם לרוב מיתוס.

ולמה נזכרתי בזה?
כי (כפי שציינתי לאחרונה) אני צופה עכשיו במרתון "סקרבס" ויש שם קטעים בשירותים, כולל מישהו שהסתכלו עליו (מהגב!) וזה גרם לו לעצור באמצע הטלת מימיו...

חיפשתי את הקטע (מהעונה השנייה) ביוטיוב ולא מצאתיו, אבל מצאתי משהו דומה מהעונה הראשונה (אין צורך לצפות עד הסוף, מה שרלוונטי לענייננו בדקה הראשונה):
http://www.youtube.com/watch?v=t4iRJfOf1xA
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מסכים עם הכותרת'
מסכים עם הכותרת
05/07/2013 | 12:20
7
140
אבל מסכים פחות עם תוכן ההודעה.

מניסיוני, בתור אחד שלא ממש מתרגש מעירום ומתפשט לגמרי במלתחות ובאיזור המקלחת, לא אחת "תפסתי" גברים שמגניבים מבט חטוף.
אף אחד לא נועץ מבטים, משווה או מדבר על זה אבל בהחלט בודקים, בקטנה. להערכתי, הרוב המוחלט עושה זאת.
זה לא הופך אותם לפחות סטרייטים או לחובבי איברי מין זכריים.

וכמובן שאת יכולה לשאול, אבל כמעט אף אחד לא יהיה מוכן להודות שהוא עושה זאת לא באנונימיות

זה כמובן בגיל מבוגר. כשהייתי ילד (לפחות מהגיל שאני זוכר ממנו) אף אחד לא התפשט ליד אף אחד.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך. גם נשים מסתכלות אחת על הגוף'
אני מסכימה איתך. גם נשים מסתכלות אחת על הגוף
05/07/2013 | 13:21
5
151
של השניה בחטף. סקרנות בסיסת בגבולות הטעם הטוב היא טבעית וסבירה ולא חייבים להימשך מינית אל אף אחד בשביל לסרוק אותו ולהשוות.

בכלל, אפרופו הסתכלויות במקלחות - למה תמיד מדובר על כך כאילו לגברים זו חוויה מחרידה של סטרס, האפשרות שמישהו ישווה את עצמו אליהם? הרי לנשים יש לא מעט אישוז עם הגוף שלהן והן משוות גם משוות, ונוטות לפתח לא מעט קומפלקסים סביב הגוף שלהן, אולי אפילו יותר מגברים. למה הן לא מדברות על איך אמור להיראות הגוף שלהן, איבר המין, דבר זה או אחר בגוף שלהן בהקשר של מה שראו במקלחות משותפות? איך זה שהן מצליחות לשרוד מבחינה רגשית את המצבים החטופים של המבטים והבדיקות ההדדיות והגברים מתוייגים ככל כך שבריריים סביב הנושא הזה?

לדעתי זה גם קשור לטאבו שיש לחברה שלנו סביב הערום הגברי. הערום הגברי (והכוונה לעירום פרונטלי, יענו - איבר המין חשוף) הרבה פחות נוכח בתרבות שלנו. בסרטים, טלוויזיה, פרסומות - יש הרבה הדגשה וחשיפה של שדיים, וכשיש עירום מלא, הוא לרוב נשי. באותם סרטים, סדרות - לרוב לא יראה אפילו בדל ישבן גברי, שלא לדבר על מה שמקדימה.

כמה היסטריה סביב איבר אחד. וגם הרבה מאוד הומופוביה. של גברים ושל נשים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'הו, נשים הרבה יותר משוות; אבל לא במלתחות'
הו, נשים הרבה יותר משוות; אבל לא במלתחות
05/07/2013 | 22:19
115
לא הסתכלתי על נשים אחרות במלתחות ולא ראיתי מעולם נשים אחרות "מגניבות מבט". יש איזשהו קטע של ביישנות וכיבוד פרטיות.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אצל גברים זה יותר רגיש'
אצל גברים זה יותר רגיש
07/07/2013 | 22:10
2
96
כי גברים משווים כל דבר.
כל דבר זה תחרות. אפילו להשתין זה תחרות (עם עצמך...).

לענין הטאבו - אני לא חושבת שיש טאבו כזה.
פשוט אין החפצה של גברים, כמו שיש לנשים.
את לא רואה פין גברי חשוף, לא כי לא נעים להראות אותו, אלא כי זה פחות מענין את הצופים בדרך כלל, מציצי חשוף.

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'גברים משווים כל דבר? לא הגברים שאני מכירה'
גברים משווים כל דבר? לא הגברים שאני מכירה
08/07/2013 | 00:00
87
דווקא בקרב נשים אני רואה הרבה יותר את תכונת ההשוואה והבדיקה מה יש לאחרות. ממש עכשיו נזכרתי בטור נהדר של יאיר גרבוז בנושא, מופיע בספרו המופתי "תמיד פולני".
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לא מכיר את התופעה.'
לא מכיר את התופעה.
09/07/2013 | 20:03
76
אולי אני מסתובב במלתחות הלא-נכונות, אבל מנסיוני, כשגברים מסתובבים עירומים זה ליד זה, כל המבטים ננעצים בנקודות אקראיות באוויר או בחפצים של עצמך.
אם מישהו קולט אותך מציץ לחבילה של מישהו אחר, אתה בבעיה. הדבר היחיד שיכול להיות גרוע יותר הוא אם אשכרה יצרת בטעות קשר עין עם מישהו כשאחד משניכם עירום. וזה בגלל שכל גבר יודע* שאם קרה לך אחד משני אלה, אתה הופך אוטומטית להומוסקסואל.

והנה מדריך ה"לא ככה" המושלם (בכיכוב מרטין פרימן):
http://www.youtube.com/watch?v=kE9YB4BABdw

לעיון נוסף:
http://www.amazon.com/Dave-Barrys-Complete-Guide-G...

* יש חוברת שכל גבר מקבל בסוף כיתה ו'. כל הקודים מפורטים שם, וגם הוראות להריגת ג'וקים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'גם לנשים יש בעיה במקלחות בצבא. '
גם לנשים יש בעיה במקלחות בצבא.
10/07/2013 | 01:29
87
חברה שהיתה איתי בקורס תיארה לא פעם את הלילה הראשון, שבו היא נכנסה למקלחת, במקרה עם כל הדקיקות של הקורס - כרגע מאוד מביך (ולא שהיא היתה שמנה או משהו..).
בקורס אחר היתה איתי מישהי שתמיד חיכתה שכולן תסיימנה ורק אז נכנסה למקלחת. אין לי מושג למה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'קודם כל, יש 10% שאוהבים פינים, אתה יודע '
קודם כל, יש 10% שאוהבים פינים, אתה יודע
05/07/2013 | 22:47
113
ומעבר לכך, משיחות עם גברים, גם אם יש סטרייטים שבודקים פה ושם בקטנה, משיחותיי עם גברים (ואני מתכוונת לשיחות אינטימיות שבהן לא מנסים לעשות רושם ומודים גם בדברים כאלה) הרוב דווקא לא עושים זאת. אבל אולי זה גם תלוי תרבות... אני מכירה בעיקר חנונים (במידה כזו או אחרת).
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'יש לי רעיון: תחתכו רק לאחד מהם!'
יש לי רעיון: תחתכו רק לאחד מהם!
05/07/2013 | 20:20
23
264
ואז בגיל 20 תוכלי לדעת מי מהם יבוא אלייך בטענות...

ועכשיו ברצינות: בחור בן עשרים יכול, אם הוא מוצא לנכון, ללכת בעצמו לרופא ולבצע את ההליך על דעת עצמו. זה הרי הגוף שלו, בסופו של דבר.

כל נושא המקלחות המשותפות בצבא נראה לי מופרך לחלוטין. מה לכל הרוחות אימהות חושבות שהולך שם, במקלחות המשותפות של בנים בצבא?
במציאות, העגומה דייה גם ככה, יש לכל המחלקה שבע דקות להתקלח ואתה מקווה שלא ייגמרו לך המים החמים באמצע ושהמדים שתלית על המסמר בקיר לא יירטבו. מי בכלל מסתכל על איברי מין של אחרים? רק זה חסר לך - שיקלטו אותך בודק את הציוד של החברים שלך. זה באמת פתח לצרות...
אגב, אולי בעוד 18 שנה כבר לא יהיה גיוס חובה, אלא צבא מקצועי, נניח, והתאומים העתידיים שלך לא יצטרכו ללכת לצבא ולהתקלח שם? או שאולי הם יהיו בבסיס פתוח ויוכלו להתקלח בבית? או כל אפשרות אחרת שתלויה בעשרות גורמים חברתיים וגיאופוליטיים עתידיים שאין לנו שום אפשרות לחזות עשורים שלמים מראש? לעניות דעתי מוטב לא לבצע צעדים בלתי הפיכים.

יש לי שני בנים, שניהם לא נימולו, והיחיד פה שמתבאס זה אני. למה להם יש ולי אין? זה לא פייר....

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' לגבי מלתחתות בטירונות'
לגבי מלתחתות בטירונות
05/07/2013 | 23:31
22
204
הדבר האחרון שחושבים עליו זה להסתכל על מישהו. השאלה הי אאיך להספיק להתקלח ולצחצח שיניים ולהתכונן למחר ואולי להספיק להתקשר הביתה לפני שתסתיים השעה שי שבשביל כל הדברים האלה, וזה שיש עוד כמה עשרות אנשים שמחכים לאותן המקלחות.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'"בננו היקר, כעת שהגעת לגיל חמש,'
"בננו היקר, כעת שהגעת לגיל חמש,
<< ההודעה הנוכחית
05/07/2013 | 23:46
8
1395
אתה אולי שואל את עצמך מדוע בעצם הורדנו לך חתיכה מאיבר המין עם סכין, בלי לשאול אותך, לפני כמה שנים. התשובה לא קשורה לאלוהים או לאמונה. זה פשוט בגלל שבעוד כשלוש עשרה שנה אתה הולך לעבור תקופה של בין חודש לארבעה חודשים שבה אתה עשוי בהחלט להתקלח כמה פעמים בחברת גברים אחרים בני גילך. אם לא היינו חותכים לך חתיכה מאיבר המין עם סכין, היה עשוי להיות, כך אומרים לנו, סיכוי שהם ישימו לב שלאיבר המין שלך יש מראה שונה במשהו מזה שלהם, ואז הם היו עשויים לצחוק עליך.
כפי שתגלה אם וכאשר תתגייס, צחוק במקלחות צה"ליות הוא לא כמו צחוק בכל מקום אחר; למקלחת הצה"לית יש תכונות אקוסטיות מסויימות שבגללן כל מי שצוחקים עליו אוטומטית נהיה נכה רגשית ומצולק מנטאלית לכל שארית חייו.
השירות הצבאי יזמן לך סכנות רבות וחוויות רבות; יש גם סיכוי שלא תחזור ממנו שלם בנפשך. מי יודע מה תצטרך לעשות שם, בצבא. אולי תצטרך לפנות את בני-עמך, בוכים, מרי-נפש, זועמים, ואבלים, מבתיהם. אולי תיאנק תחת עולו של מפקד אכזר ואטום. אולי תצטרך למנוע מזון, מים ומחסה מאנשים שעומדים במחסום. אולי ימר גורלך ותראה את חבריך נפצעים ונהרגים לצידך. יש גם סיכוי שאתה עצמך תיפגע במהלך השירות.
אבל אנו נשלח אותך לבקו"ם בידיעה שאת החשוב מכל עשינו: הגננו עליך, שמונה-עשרה שנה מראש, מהצחוק במקלחות בטירונות.
אוהבים,
אבא ואמא"
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' מצוין'
מצוין
06/07/2013 | 00:42
32
לצפיה ב-''
06/07/2013 | 00:49
20
לצפיה ב-' לגזור ולשמור!!'
לגזור ולשמור!!
06/07/2013 | 09:02
109
צריך לעשות COPY ובכל פעם שמישהו מעלה את העניין החברתי ועניין המקלחות בצבא לעשות PASTE!!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'צריך להוסיף את זה להודעות הנבחרות!'
צריך להוסיף את זה להודעות הנבחרות!
06/07/2013 | 12:00
31
לצפיה ב-' להודעות הנבחרות!!!'
להודעות הנבחרות!!!
06/07/2013 | 15:03
22
לצפיה ב-'הרגת אותי! '
הרגת אותי!
09/07/2013 | 19:37
22
לצפיה ב-'בנזוגי מציץ ומאשר "בטירונות רוצים רק לישון"'
בנזוגי מציץ ומאשר "בטירונות רוצים רק לישון"
06/07/2013 | 15:01
12
179
הוא אמר שאף אחד לא מסתכל ולאף אחד לא אכפת, ולא צוחקים על אף אחד במקלחת... באמת לא ברור מאיפה הגיע המיתוס ההזוי הזה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מאיפה המיתוס?'
מאיפה המיתוס?
06/07/2013 | 15:19
11
153
כמו שאר המיתוסים בנוגע לברית המילה, נראה כי הורים מציגים אותם על מנת להקטין את ייסורי המצפון שלהם בעשיית העוול הזה (שברור לרובם שלא מוצדק) בעיקר היום, כשיש כבר יותר מודעות לעניין הזה ויותר ויותר הורים בוחרים לא למול.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'השאלה אם הוא מגיע מההורים או מהוריהם...'
השאלה אם הוא מגיע מההורים או מהוריהם...
06/07/2013 | 18:38
2
111
כי שמעתי אותו בעיקר כנימוק להפעלת לחץ על הורים למה הם חייבים למול.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני דווקא שמעתי את זה'
אני דווקא שמעתי את זה
06/07/2013 | 23:42
85
מפי חברים שלי - ההורים של התינוק ולא מהסבים....
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אולי מסרטי הבורקס של פעם?'
אולי מסרטי הבורקס של פעם?
07/07/2013 | 00:14
75
בכל-אופן גם אם המיתוס הזה נכון- לא ברור לי למה דווקא בגלל זה צריך למול.
אני לא עשיתי השוואות במלתחות- אבל זה רק בגלל שאני צריכה משקפיים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'המיתוס של בוריס'
המיתוס של בוריס
07/07/2013 | 01:47
1
129
מהסידרה "טירונות" חוזר בגירסאות שונות מאז שהסידרה שודרה בפעם הראשונה. אני לא יודעת אם הסידרה יצרה את המיתוס או רק העצימה אותו. לצערי לא מצאתי את הפרק הרלונטי ברשת אבל בויקיפדיה אומרים שאפשר לצפות בסידרה ב VOD.
מוותרים על ברית מילה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לדעתי המיתוס קדם לבוריס '
לדעתי המיתוס קדם לבוריס
07/07/2013 | 14:08
102
ליתר דיוק, היוצרים של בוריס ינקו מהמיתוס

אני חושבת שמדובר במימ, שקיים בארץ מראשית הציונות יחד עם עוד הרבה אחרים שקשורים בקטע של:

קולקטיביות ישראלית.

גבריות-צברית.

יחס מגעיל ומקטין לעולים חדשים, מי שנראה אחרת, דיבר אחרת, התלבש אחרת, היה שחור מדי או לבן מדי, בקיצור - כל מי ששונה מהזרם התרבותי המרכזי ששלט כאן בערך עד שנות ה 90

מה קרה בשנות ה 90? גלובליזציה בכל העולם שהגיעה סוף סוף לארץ, הגירה אדירה מבריה"מ לשעבר וכו' והעולם והמדינה פשוט משתנים מאוד מהר.

רואים שלמדתי קורס של מגמות בחברה הישראלית
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שהוא לגמרי מדומיין '
אני לא בטוחה שהוא לגמרי מדומיין
10/07/2013 | 01:14
5
128
ז"א - ברור שסיטואציה כזו שמישהו נכנס למקלחת וכולם בוהים לו באיבר המין ופורצים בצחוק גדול לא קיימת
אבל כאשר למישהו לא נוח עם הגוף שלו - מכל סיבה שהיא - ואז הוא צריך להכנס למקלחת עם עוד אנשים - זה יכול להיות מאוד לא נעים ואפילו טראומטי - גם אם הכל בראש שלו.
כמובן, אין שום סיבה שלילד שלם בגופו ובנפשו יהיה לא נוח עם הגוף שלו - אבל אני מניחה שמפה מגיע המיתוס.
כי כן יש חיילים שדואגים להתקלח 'אחרי כולם' - מכל מיני סיבות, שמן הסתם לא בהכרח קשורות במראה איבר המין שלהם - ועדיין, טירונות זה משהו מאוד אינטנסיבי ופולשני, שמלחיץ הרבה אנשים ומעלה תחושה של אבדן פרטיות מוחלט.  
אני מדברת מנסיון מאחר ואת כל השירות הצבאי שלי העברתי בבסיסי טירונות (משני צידי ה'הקשב'..).  

כמובן, אני לא חושבת שצריך לנתח איבר מין של ילד בן שבוע כדי שיתאים ל'סט' של מקלחת עתידית כלשהי בעוד 18 שנה. אני גם לא חושבת שניתוח יעזור למישהו שמרגיש לא בנוח עם הגוף שלו.
ואני בהחלט נגד (בלי שום קשר לניתוחים באברי מין) לכוונן את כל חיי ילדינו לאותו רגע שיא מופלא בו הם יורשו לעטות חאקי. יש דברים יותר חשובים בחיים. אבל בואו לא נבטל לגמרי בעיה אמיתית שכן שמורה כזכרון מטריד אצל לא מעט בוגרי בסיסי טירונות - אפשר להסתפק בלציין שאין שום קשר לקיומה או לא של ערלה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'גם לדעתי הוא לא מדומיין'
גם לדעתי הוא לא מדומיין
10/07/2013 | 19:29
4
119
אני לא בטוח איך זה בטירונות הקצרה, אבל אחוות לוחמים היא מאוד הומו אירוטית. ויש הרבה מאוד ישיבה משותפת בעירום (בעיקר בשבתות קיציים שבהם ישיבה במקלחת היא דרך להתקרר), מבטים, הערות, בדיחות משותפות, וגם נגיעות מתוזמנות.

אני לא בטוח שבגיל 18 יכולנו להבדיל בין איבר נימול ואחד שלם ויתכן שבגלל זה לא היה איזכור או בדיחות על חברי צוות שלמים (או שפשוט כולם היו נימולים) , אבל אם היינו מבחינים בזה בהחלט זה היה הופך נושא לשיחה והתבדחות. לא בהכרח כמשהו שלילי אלא כסממן של הפרדה והיכרות אינטימית, באותו אופן שאיבר ענק הופך לנושא שיחה והתבדחות.

אבל ההבחנה וההתייחסות הם לא סממנים שליליים בהכרח, הדרך שבה האדם חווה אותם ומגיב להם היא מה שהופך את המצב להתבדחות חביבה המביעה קירבה או השפלה. ברמה העקרונית חברת לוחמים מאוד פתוחה לשוני, מכיוון שהקירבה נוצרת מדיכוי וקושי משותף, ואלא אם מישהו יוציא עצמו ממנו בכוח היא תקבל בהבנה כמעט כל אי קונבנציה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ארבע שנים בקרבי,'
ארבע שנים בקרבי,
10/07/2013 | 20:54
2
103
לא חוויתי שום דבר שקרוב למה שאתה מתאר. מבטים? הערות? בדיחות? צקלחות קרות בעירום? נאדא.
אולי פשוט לא היו מזמינים אותי. מה יש, יא סנובים? לא הייתי חתיך מספיק? כל היחידה הזאת מניאקים....
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אצלנו זה בהחלט היה קיים'
אצלנו זה בהחלט היה קיים
10/07/2013 | 22:16
1
86
בנוסף לאיזכורים בספרות, סיפורים של חברים  והפילוסופיה הצבאית על שימוש בהומו הארוטיות של אחוות לוחמים גרמו לי להאמין שזה לא מקרה יחידני ויוצא דופן.

אני נגד ברית מילה. אני לא חושב שיהיה קשה יותר לאדם שלא נימול בצבא. אבל ההנחה שיש אי נוחות גדולה מעירום בצבא, שישנה הימנעות ממפגשי מבטים, והתעלמות כוללת מהאיזור התחתון היא כל כך רחוקה מהחוויה שלי.

בהחלט יתכן שנוצרו דינמיקות קבוצתיות, כמו אצלך,  שבהן זה לא היה מקובל, אבל אני חושב שההתייחסות הנינוחה והאגבית לעירום (שזה, כמו כמעט כל חברה כל גברית, מלווה בבדיחות הערות ירידות קטנות....) היא לא מאוד נדירה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לא שללתי את קיומה של הדינמיקה הזו,'
לא שללתי את קיומה של הדינמיקה הזו,
10/07/2013 | 23:02
88
רק נעלבתי שלי זה לא היה.
אני נאלצתי לעבור שנים ארוכות ללא בדיחות, נגיעות, הערות ועירום, וכשכבר יצא לי לחוות קצת עירום ואירוטיקה ביחידה שלי, זה היה עם אישה בכלל ולא עם לוחמים מסוקסים*. בקיצור, אני מרגיש שפיספסתי חלק מהותי בחוויה הצבאית.

*היא לא היתה מסוקסת אפילו קצת. היא היתה קטנה וצנומה, הייתי אפילו אומר "שברירית" אילולא ראיתי אותה אחר כך עושה דברים כמו לטפס על הר בניו-זילנד עם תיק טיולים או ללדת שני ילדים בלי אפידורל.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' '
11/07/2013 | 14:26
49
במיוחד הפיסקה האחרונה של ההודעה שלך.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'וואו! ארבעה בנים'
וואו! ארבעה בנים
06/07/2013 | 07:03
151
המון מזל-טוב!
אני מרגישה שאין לי כ"כ מה לתרום לך בתור אמא צעירה לאחד, כנראה שאת הרבה יותר מנוסה ממני וכפי שעשית החלטות מושכלות לגבי השניים הראשונים שכנראה ישפיעו עליהם לכל החיים את יודעת גם לקבל החלטות לגבי השניים הבאים.
תמיד בכל החלטה יש את האחוז הקטן שמפריע שאולי אנחנו לא עושים את הדבר הנכון ואולי אנחנו מזיקים לילדים שלנו ושהם יבואו אלינו בטענות בגיל 20.
אני יודעת שאם יבוא בטענות בגיל 20 אדע מה לענות לו לעומת זאת אם הייתי עושה והיה בא בטענות לא היתה לי תשובה טובה ומוצדקת עבורו.
מוותרים על ברית מילה >>

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ