אוסף בדיחות על מוהלים וברית מילה

אוסף בדיחות על מוהלים וברית מילה

זה אחד שקיבלתי הרגע בפייסבוק

אגב אני חייל בצה"ל, ומאז שנודע שאני שלם, הדביקו לי את השם "מגה בול בול"
כרגע אני צוחק איתם על זה כי זה באמת חברה טובים שלדעתם בזכות שלא חתכו לי
הרווחתי כמה סנטימטרים אבל לפעמים זה לא מתאים לא הייתי קורא לזה הצקות
ובטח שלא הייתי הולך לעשות ברית

לא רע בכלל

אני פעם יצאתי עם מישהו שבגלל הברית כמעט נשאר בלי בולבול, מעניין איזה כינוי היה לו בצבא... מסכן

האמת שאני לא נפגשתי איתו יותר...

גם כי זה לא היה יותר מסטוץ של מתבגרת וגם כי זה היה נראה ממש ממש ממש מוזר וממש ירד לי ממנו...

אני לא יודעת עד כמה זה הפריעה לו, ראיתי בפייסבוק שהוא התחתן לא מזמן, הוא אמור להיות בן כ-35 עכשיו...

אם אתה סקרן לגבי עד כמה מוזר אז...

תאר לך שהז... שלו היה די קטן אבל הכיפה עצמה בגודל כשל תינוק...

אבא גאה

New member
לא מהמקום של עד כמה זה מוזר אני שואל....

כשהלבטנו אם לעשות ברית לילד נתקלנו לא פעם בנושא הזה של "ייראה שונה ולא ירצו לצאת איתו ואיכס וכאלה".
אחת התגובות הנסערות ביותר היו של זוג חברים של אחי שממש שטפו אותי בטענות האלה.
כשיצאנו משם אחי סיפר לי שהילד שלהם נפגע בברית ועבר שחזורים וניתוחים, אף אחד מאיתנו לא יודע כמובן כיצד נראה או מתפקד איבר מינו היום, אבל החשבה על איך אפשר להסביר לילד שהוא מתמודד עכשיו כל החיים עם בדיוק הטיעונים שהועלו נגדי, רק שאצלו אי אפשר אפילו לנסות ולהסביר לו למה זה "קרה" לו. למה הובלתם אותו לסכין? מה ההצדקה לגרום לו כ"כ הרבה סבל.
הם לא יודעים אבל הם די שכנעו אותי בצדקת הדרך של לא למול....

כמה עצוב

וכמה נורא להורים להתמודד עם מצב כזה. זאת אחת הסיבות העיקריות שלא מלתי את בני. ידעתי שאם חס וחלילה משהו ישתבש, אני לא אוכל לעמוד ברגשות האשמה.

HouseAtreides

New member
תאכל'ס בכל פעם שעומד להתחיל טקס כזה

יש בסביבה מישהו שעלול להישאר בלי בולבול.. (ולבטח יישאר בלי חלק ממנו).

She Dolphin

New member
איזה ניק מעולה!
וגם הבדיחה. ברוך הבא

אתה ועורלתך מהווים תוספת מצוינת לפורום

רוצה לספר קצת על עצמך ועל דברים שנוגעים לעובדת היותך לא נימול בישראל? זה מידע שחשוב מאוד להורים מתלבטים לשמוע.

נשמח לשמוע כל דבר שתרגיש נוח לשתף אותנו בו

MotheRonit

New member
כבר לא יודעת לאן לשרשר: אבל זה בהחלט מצחיק

אותי.
אנשים שמנסים להסביר למה כן חשוב/נכון/צודק/הכרחי לעשות ברית מילה

אבל אתחיל מהסוף. הייתה לי שיחה מרתקת היום עם חברה. אשתף בתוכן אם מישהו מתעניין. אבל אהבתי את השורה התחתונה שלה - "זה לא שיש את כל הסיבות למה לא, אני פשוט לא מבינה למה כן"...

ומה כל כך מצחיק, ששוחחתי עם מכרה אחרת שלי והיא ניסתה להסביר לי על הזהות היהודית שלי ועל זה שסבא וסבתא שלי באו מפולנייה - והם עברו את כל הזוועות (
) לא בגלל הנאצים (ימח שמם!) אלא בשביל שלי תהיה סיבה לעשות ברית מילה לילד שלי. NOT. עכשיו שאני כותבת את זה, זה לא נשמע כל כך מצחיק
אבל זה כל כך מגוחך שבכל זאת כמעט התפוצצתי לה מצחוק בפרצוף.

לי הייתה שיחה עם חברה שברית זאת המסורת

היחידה שהם שומרים ביהדות וזה בשביל שידעו שהילד יהודי וכמובן שיש את כל סיפורי השואה מסביב... אז עניתי לה שאם חשוב לה שידעו שהילד יהודי שתשים לו כיפה על הראש במקום להבליט אותה על הבולבול ושזה הרבה יותר ברור והרבה פחות כואב ומזיק

כשדיברתי עם אמא שלי

(בטלפון) מיד אחרי שנולד שבלולון והיא שאלה מה בנוגע לברית, אמרתי לה שהחלטנו שבמקום ברית אנחנו הולכים לקעקע לו מגן דוד פיצפון על הטוסיק.
היתה שתיקה בצדהשני של הקו לשניה או שתים בזמן שאמא שלי ניסתה להבין איך להתייחס למשפט הזה, ואז היא אמרה "אתה צוחק, נכון?". הרגעתי אותה שאני אכן צוחק, ושלא הולכים לקעקע פה לאף אחד שום דבר על הגוף.
וגם לא לחתוך כלום.

למעלה