לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-' כמה טוב לראות את כולם! '
כמה טוב לראות את כולם!
07/04/2009 | 18:28
96
17
ותיקים וחדשים כאחד

אני מקפיצה את השרשור ומזמינה את כל מי שלא התפקד עדיין, להצטרף

אגב, מי שפנה אלי עם פרטים במסר כי הוא מעוניין שאני אעלה את הפרטים בעצמי לשרשור, מוזמן לשלוח לי מסר חד משמעי שזו בקשתו. מחלק מהמסרים זה לא היה ברור בוודאות ולכן אני מחכה לקבל מכם תשובה ברורה בנושא ועד אז לא אעלה את הפרטים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'שרשור ילדים שלמים ברחבי המדינה '
שרשור ילדים שלמים ברחבי המדינה
<< ההודעה הנוכחית
30/03/2009 | 23:59
71
465
בעקבות הסוגיה שעלתה באחד הדיונים כאן בעניין הקשר בין מקום המגורים ליכולת התמודדות שלנו ושל ילדינו עם אי המילה של האחרונים, ולמרות שכבר נכתב על כך בעבר, אשמח אם נערוך התפקדות קלה לגבי מקום מגוריהן בארץ של משפחות גולשי הפורום שלהן ילדים שלמים. ייטב אם תוסיפו גם את גילאי הילדים.

ניתן גם להוסיף להתפקדות משפחות אחרות ובהן ילדים שלמים שאתם מכירים באזור מגוריכם ובאזורים אחרים בארץ. וגם גולשים שהם לא הורים לילדים שלמים וקוראים כאן מוזמנים לתרום את חלקם בנושא זה לגבי משפחות אחרות שהם מכירים.

אני מזמינה גם גולשים שלרוב לא כותבים לתרום את חלקם לשרשור הזה רק בכדי להרחיב את התמונה עד כמה שניתן

כמובן שאין חובה לכתוב מקום מגורים מדוייק למי שלא רוצה או חושש מאאוטינג לעצמו או למשפחתו או למכריו, אפשר לכתוב תיאור כללי כגון: "ישוב קהילתי קטן בגליל המערבי", עיירת פיתוח במרכז הארץ" או "עיר גדולה בדרום שבה אוכלוסיה מעורבת של חילונים ומסורתיים" וכו'.

תודה על שיתוף הפעולה
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ואני אתחיל '
ואני אתחיל
31/03/2009 | 00:03
71
אנחנו גרים בתל אביב ולנו שני בנים שלמים בני כמעט 8 וכמעט 3.

בין מכרינו וחברינו יש מספר הורים לתינוקות שלמים החיים בגוש דן וגם במושב בגליל המערבי.

את הרביםשאני מכירה מקה"ל אני לא סופרת כאן, אם הם ירצו הם יספרו על עצמם
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'3 בנים, בשפלה'
3 בנים, בשפלה
31/03/2009 | 00:47
71
גילאים , 2 ,5, 7
בני דודים 5, 3 - גם בשפלה - גם לא נימולים
6, 1  , בצפון - גם לא נימולים.
----
יצא לנו גם לגור בגליל העליון ובמשגב בקיבוצים קטנים, ובשניהם היו לנו שכנים לא נימולים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן 3 בתל-אביב '
בן 3 בתל-אביב
31/03/2009 | 09:32
52
מכירים עוד כמה בתל-אביב (לא מקורי...)  וגם משפחה בפרדס חנה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ילד אחד'
ילד אחד
31/03/2009 | 10:14
53
בן שנה וארבע. רחובות, ולא.. אני לא מכירה לא נימולים אחרים בסביבת מגורינו, או בכלל... (יללים שנולדו בארץ הכוונה), כל שאר האחיינים- נימולים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן שנתיים (וחצי!) באשדוד'
בן שנתיים (וחצי!) באשדוד
31/03/2009 | 10:17
1
53
או כמו שאמרת, "עיר גדולה בדרום שבה אוכלוסיה מעורבת של חילונים ומסורתיים". וחרדים. ומה לא.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'איזה חצי?? שנתיים ו10 כבר..'
איזה חצי?? שנתיים ו10 כבר..
03/04/2009 | 18:11
20
לצפיה ב-'בן שבועיים '
בן שבועיים
31/03/2009 | 10:33
3
65
בזכרון יעקב. מכירים עוד כמה ילדים שלמים פה ובערים אחרות, חלקם גולשים פה וחלקם פעם גלשו והיום כבר לא... כרגע עולים במוחי 4 ילדים שלמים של חברים (לא כולל בנות ) בגילאים שסביב שנתיים לארבע. וילד אחד שלם שמתגורר כעת בחו"ל, בן 10 או 11 אם זכרוני אינו מטעה אותי, בן להורים ישראליים המתעתדים לחזור ארצה בקרוב (אם המיתון יאפשר ויהיו עבודות...).
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'הו, שכחתי תינוק אחד נוסף בן כמה חודשים...'
הו, שכחתי תינוק אחד נוסף בן כמה חודשים...
31/03/2009 | 14:45
31
בנוסף לאלו שציינתי בהודעתי, עוד אחד. היישובים שהילדים האלה מתגוררים הם: חיפה, ירושלים, כרכור, זכרון יעקב.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'רוני של הארבעה '
רוני של הארבעה
01/04/2009 | 15:48
1
20
לצפיה ב-'אכן, כדאי לשנות כבר ניק '
אכן, כדאי לשנות כבר ניק
01/04/2009 | 20:24
16
לצפיה ב-'2 בנים, במרכז'
2 בנים, במרכז
31/03/2009 | 11:36
34
הגדול בן שנה וחמישה חודשים, והקטן בין חמישה חודשים.
ככל הידוע לי, לצערי, כל בני משפחתי, קרוביי וחבריי מלו\ימולו את בניהם.
אחי גם רצה להשאיר את בנו שלם, אך גיסתי לא הייתה מוכנה בשום אופן, ולמען שלום בית הוא לא עלה על בריקדות.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'קוראת שקטה בדרך-כלל מתפקדת:'
קוראת שקטה בדרך-כלל מתפקדת:
31/03/2009 | 12:17
44
בן חמש אחד
עיר דתית-חילונית מעורבת בשרון
טוב, נו, רעננה
מכירים שלמים נוספים בעיר וגם בערים נוספות בסיבה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'שני בנים בסביבות גיל 6 ו 2'
שני בנים בסביבות גיל 6 ו 2
31/03/2009 | 12:34
1
47
בקיבוץ באיזור עמק חפר. ההורים לא כותבים פה ומעולם לא התלבטו
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תיקון: בן 6 ובן 4'
תיקון: בן 6 ובן 4
12/04/2009 | 10:08
31
והם מתוקים להפליא...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן חודשיים, חיפה'
בן חודשיים, חיפה
31/03/2009 | 12:39
14
לצפיה ב-'בן שנה וקצת, תל אביב'
בן שנה וקצת, תל אביב
31/03/2009 | 12:55
16
לצפיה ב-'השרשור הזה הוא בשבילי,אז גם אני צריכה להתפקד:'
השרשור הזה הוא בשבילי,אז גם אני צריכה להתפקד:
31/03/2009 | 13:47
8
60

גדרה, ילדה בת שנה ו- 10 חודשים, ובן שעומד להיוולד בימים אלו .
לא מכירה עוד לא-נימולים, לא בקרב המשפחה, ולא בקרב חברים ומכרים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'הנה יש לך ברחובות '
הנה יש לך ברחובות
31/03/2009 | 14:07
1
47
זה לא כ-ז-ה רחוק... (פה בשרשור, למעלה, ובטח תיכף יתפקדו עוד ותגלי שיש עוד קרובים אלייך).
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'טוב נו, '
טוב נו,
31/03/2009 | 15:20
33
גם אנחנו ברחובות,

ואישתי מוסיפה,
3 בהרי ירושליים , 8 , 5, 1
עוד ילד בן 5 , מושב באיזור.
עוד 1 בן 0.1 ברחובות.
עוד 1 בן 7 ברחובות.
(ויודעים על עוד כמה שקיבלו החלטה אך לא מימשו עדיין)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תיקון: ילדה וילד בן שבוע.'
תיקון: ילדה וילד בן שבוע.
12/04/2009 | 14:38
5
28
לצפיה ב-' ככה מודיעים?? מזלטוב!! '
ככה מודיעים?? מזלטוב!!
12/04/2009 | 17:38
1
19
לצפיה ב-'היי, מזל טוב! '
היי, מזל טוב!
14/04/2009 | 10:52
1
28
איך עבר היום השמיני?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'באביב יש הרבה גורים'
באביב יש הרבה גורים
14/04/2009 | 17:26
23
לצפיה ב-'בן שנתיים, חו"ל'
בן שנתיים, חו"ל
31/03/2009 | 16:14
27
אם וכאשר נחזור לישראל זה יהיה כנראה לאזור השפלה
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'3 בנים במושב ליד עפולה'
3 בנים במושב ליד עפולה
31/03/2009 | 18:26
30
בני שלוש וחצי, שנתיים וחצי ושנה.
נדמה לי שיש במשפחה המורחבת פה במושב עוד ילד לא נימול.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן 3 בגבעתיים'
בן 3 בגבעתיים
31/03/2009 | 18:53
15
לצפיה ב-'בן שנתיים וקצת מראשון לציון'
בן שנתיים וקצת מראשון לציון
31/03/2009 | 21:40
14
לצפיה ב-'בן 6'
בן 6
01/04/2009 | 09:11
3
57
בקיבוץ בגליל המערבי. נוסף אליו ידוע לי רק על ילד שלם אחד נוסף בקיבוץ, צעיר ממנו. לדעתי, הוא לא יודע עליו.

האח הגדול נימול.

כשנולד, הורמו כמה גבות (גם בהקשר אי המילה, גם בהקשר למקום הלידה, השם, ועוד כמה בחירות יחודיות שלנו), אבל הן כבר מזמן חזרו למקומן, ולא נראה שמישהו זוכר או מתרגש מהנושא.
הילד מודע לנושא, אבל לרוב זה לא מעסיק אותו - עלה לאחרונה לפני כתשעה ח' בעקבות לידת תינוק במשפחה כשהוא רצה לאחל לו שלא ימולו אותו (צונזר, מכיוון שהיה ברור שהוא יומל (איך אומרים את זה?)).

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אחרי 6 שנים, אנשים עוד זוכרים שלא מלתם אותו? '
אחרי 6 שנים, אנשים עוד זוכרים שלא מלתם אותו?
01/04/2009 | 09:50
2
20
לצפיה ב-'כתבתי, שלדעתי לא.'
כתבתי, שלדעתי לא.
01/04/2009 | 10:37
1
28
גם אם זוכרים כעובדה, לא מתייחסים לזה, בטח שלא בקשר אליו (איתי דיברו פעם או פעמיים, בהקשר של התלבטות לגבי עובר). לדעתי, רובם גם לא זוכרים, לפחות עד שעולה הנושא (וכאמור - כמעט לא קורה).

זה יתרון גדול.
ככה מצד אחד זה לא סוד, לא משהו שמסתירים, ומצד שני, את כל הדיבורים, הריכולים מאחורי הגב וכו', מיצו כשהילד עוד היה קטן מכדי להבין, ועכשיו כשהוא כבר בגיל שבו שיחה על איבר המין שלו היתה מביכה אותו, כבר אין על מה לדבר.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' זה באמת נשמע כמו מצב של "שקט תעשייתי"'
זה באמת נשמע כמו מצב של "שקט תעשייתי"
02/04/2009 | 12:04
10
לצפיה ב-'בן 3 שבועות (ויומיים) ממושב בעמק חפר'
בן 3 שבועות (ויומיים) ממושב בעמק חפר
01/04/2009 | 12:40
3
36
האיש מספר שסביב גיל 8 ימים זה היה נושא לשיחה עם קולגות בעבודה (כי שאלו אותו על ההכנות לברית או על חויות מהברית ושמעו שאין לנו כוונה למול אותו). עכשיו זה כבר לא נושא, זה לא סוד וכל מי שמכיר אותנו יודע אבל זה לא מעניין.

בטיפת חלב היינו בגיל 7 ימים, האחות שאלה האם אנחנו עושים ברית, זו היתה שאלה עניינית (כנראה כדי להנחות אותנו לגבי הטיפול בפצע) כשענינו שלא המשיכה לדבר איתנו על סוגיות אחרות בטיפול ברך הנולד. בגיל שבועיים היינו אצל רופאת הילדים, היא היתה כל כך רכה איתו ששכחתי לוודא איתה שהיא לא תעשה לו הפשלה, היא לא עשתה ואח"כ (כשנזכרתי לוודא איתה שגם בעתיד אין סכנה שהיא תחשוב להפשיל לו את העורלה) אמרה משהו בסיגנון של "הלואי שהייתי יכולה לחסוך מהבנים שלי את הטקס הפגאני הזה".

עוד ילדים שלמים בשנתון הזה:

כמה ימים אחרי שהבן שלי נולד ההורים שלי היו בארוע של חברה שלהם שחגגה 5 נכדים שהצטרפו למשפחה כמעט באותו זמן. 2 זוגות תאומים זכרים ובת אחת. הבנתי מהורי שארבעת הבנים שלמים ויישארו שלמים. הסבתא גרה במושב ליד נתניה. לא יודעת איפה הילדים שלה גרים.

חברים שלנו גרים עכשיו בקנדה ולא מלו את התינוק שלהם. לדעתי הם לא היו מלים גם אם היו גרים בארץ (ומן הסתם לא ימולו אם יחזרו לכאן)

לגבי ילדים גדולים יותר. אני מרגישה מגוחך לספור שוב כי הם פחות רלוונטים להורים שעומדים ללדת השנה ומתלבטים אם למול ממניעים חברתיים. בכל מקרה אני לא מכירה אף ילד שלם במושב שלי (לא שאין, פשוט לא התעניינתי) וזה לא היה שיקול שהשפיע על ההחלטה שלנו.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תאומים בני חצי שנה מתל אביב'
תאומים בני חצי שנה מתל אביב
01/04/2009 | 12:52
2
40
(בעצם זה נחשב שלושה חודשים, כי הם פגים; תמיד אני מסתבכת בשאלה בני כמה הם).

ועוד זוג אחיינים שלמים, תאומים בני שלושה חודשים (או בעצם חודש וחצי; גם הם פגים) ממושב בשרון.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' התכוונתי לשרשר להודעה הראשית'
התכוונתי לשרשר להודעה הראשית
01/04/2009 | 12:56
1
30
אבל התבלבלתי כי רציתי גם להגיב להודעה של רֵעוּת, כי הארוע שהיא סיפרה עליו הוא שלנו (ולי אין מושג מי זאת רֵעוּת...)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'עולם קטן'
עולם קטן
02/04/2009 | 15:14
21
אני הבת של רוני. ואני די בטוחה שבזכות אמא שלך יש לנו שקט במקום ניג'וסים מכוון האמא הקונפורמית שלי. אז תודה ומזל טוב.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן 11 חודשים ברחובות'
בן 11 חודשים ברחובות
01/04/2009 | 15:09
1
11
לצפיה ב-'בואנה, רחובות הפכה למעוז השלמים! '
בואנה, רחובות הפכה למעוז השלמים!
01/04/2009 | 20:25
95
בינתיים ברשימה שולטים רחובות/אזור השפלה, ות"א/מרכז מעניין!!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'עובר בן 8 חודשים '
עובר בן 8 חודשים
01/04/2009 | 16:37
41
לצערי לא מכירה עוד ילדים שלמים..
אנחנו מהמרכז-גבעת שמואל
בטוחה שפה נהיה חריגים..
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן שנה ו 10 חודשים - הרצליה קיפוח'
בן שנה ו 10 חודשים - הרצליה קיפוח
01/04/2009 | 16:44
2
15
לצפיה ב-'הרצליה קיפוח '
הרצליה קיפוח
02/04/2009 | 09:14
12
לצפיה ב-'מכיר בן 13 באיזור השרון'
מכיר בן 13 באיזור השרון
09/04/2009 | 19:32
16
לצפיה ב-'יודע על שניים באיזור ירושלים,'
יודע על שניים באיזור ירושלים,
01/04/2009 | 18:09
28
אחד כבן חצי שנה, ואחד כבן שלוש וחצי.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן שבועיים מעיר גדולה במרכז הארץ '
בן שבועיים מעיר גדולה במרכז הארץ
01/04/2009 | 23:24
10
לצפיה ב-'אחד פרטי בעיר בשרון'
אחד פרטי בעיר בשרון
02/04/2009 | 00:32
33
בגן של בני הצעיר יש שני בנים מתוך שמונה שאינם נימולים
בבית הספר של הבכור יש עוד כמה
אחד שאני מכירה במושב סמוך לכפ"ס
ועוד אחד בפ"ת, די טרי מהתנור
ועוד אחד בסביבות ירושלים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אפשר לא ילד אלא מבוגר?'
אפשר לא ילד אלא מבוגר?
02/04/2009 | 01:15
2
45
הגיע לא נימול מרוסיה, שירת כאן בצבא ומעולם לא התעוררה שום בעיה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'שכחתי - מאזור חיפה.'
שכחתי - מאזור חיפה.
02/04/2009 | 01:16
9
לצפיה ב-'אפשר בהחלט להסיף גם בוגרים '
אפשר בהחלט להסיף גם בוגרים
02/04/2009 | 09:15
9
לצפיה ב-'פרטים שנשלחו אלי במסר:'
פרטים שנשלחו אלי במסר:
02/04/2009 | 07:18
41
בן 3 בתל אביב

בן 5 בירושלים

בני 9 7 ו3 בפרדס חנה

כולם שלמים כביום הוולדם
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני מכירה שניים'
אני מכירה שניים
02/04/2009 | 17:54
30
אחד בן שנתיים בערך מרחובות
השני מב"ש בן 27
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן 3 מזכרון יעקב'
בן 3 מזכרון יעקב
02/04/2009 | 18:53
6
לצפיה ב-'אני מכירה מאות ילדים.... אבל זו לא חוכמה גדול'
אני מכירה מאות ילדים.... אבל זו לא חוכמה גדול
02/04/2009 | 22:49
51
מכל הארץ. מראשון לציון בן 13 ועוד כמה וכמה בנים  צעירים יותר עד תינוקות
רחובות בני 26 24 22 וכמובו צעירים יותר
תל אביב... הפסקתי לספור
בבית הספר של הילד שלי יש הורים לילדים שלמים שכבר לא זוכרים שלפני כמה שנים הם היו במפגש קה"ל  וחושבים שאנחנו מכירים רק מאסיפות הורים :)
אני מכירה בחיפה
באילת
בכל מיני קיבוצים ומושבים שלא ראיתי אותם על המפה ואפילו בשטחים יש כמה וכמה שלמים
ויש בירושלים לא מעט (כמובן - יר גדולה)
וברמת גן
ובכל המקומות שציינו מעלי
וגם הרבה ישראלים בחו"ל שיחזרו או לא יחזרו אבל הם ישראלים שהחליטו לא למול

ואני לא מתפלאת בכלל, ידעתי שכך יהיה ואני יודעת שמה שיש היום זה רק קצה קצהו של צונאמי האי מילה הגדול שעוד לפנינו, רק חכו עוד כמה שנים

בני שלי בן 9 שלם מושלם מאושר שמח וטוב לב ואף אחד לא מציק לו בעניין זה.... אולי כי הוא לא יודע שוער-כדורגל טוב אז יש דברים יותר חשובים בחיים
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ועוד תוספות שנשלחו במסר:'
ועוד תוספות שנשלחו במסר:
03/04/2009 | 12:12
31
שני בנים בראשל"צ (לא אחים).

אחד נוסף במושב ליד ראשל"צ.

ועוד אחד בשרון.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אוטוטו בן 11 מהמרכז'
אוטוטו בן 11 מהמרכז
03/04/2009 | 14:54
23
ויש במשפחה עוד ילדון בן שנתיים שלם למהדרין.

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן 4, ישוב באזור המרכז.'
בן 4, ישוב באזור המרכז.
03/04/2009 | 19:21
8
לצפיה ב-'מהערבה התיכונה, 5 שאני יודעת. '
מהערבה התיכונה, 5 שאני יודעת.
04/04/2009 | 17:50
8
לצפיה ב-'בן שנה ותשע ממושב באיזור בית שמש'
בן שנה ותשע ממושב באיזור בית שמש
04/04/2009 | 23:53
7
לצפיה ב-'בן חודשים וחצי מאור יהודה'
בן חודשים וחצי מאור יהודה
05/04/2009 | 09:22
12
אח שלו בן 4.9 לצערי עבר ברית מילה , לקטן לא היה שום סיכוי שיעבור, למרות כל ההפחדות שאני שומעת...

לא מכירה עוד ילדים בעירי שלא מלו אותם.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מישהו מכיר ילד שלם בן 30-40 רווק ונאה? '
מישהו מכיר ילד שלם בן 30-40 רווק ונאה?
05/04/2009 | 22:08
2
23
לצפיה ב-''
06/04/2009 | 00:37
1
26
חייב להיות יהודי?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן 10 חודשים מרמת השרון '
בן 10 חודשים מרמת השרון
07/04/2009 | 16:50
12
לצערי הוא היחיד שאני מכירה
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ועוד פרטים שנשלחו אלי במסר מגולשת בפורום:'
ועוד פרטים שנשלחו אלי במסר מגולשת בפורום:
08/04/2009 | 16:05
1
35
בחדרה - בן 5 וחצי  ועוד אחד בדרך... (הערה שלי: בשעה טובה! )

מכירה עוד שניים מחדרה שלא נימולים, בני 6-7
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'עוד בחדרה - 5 חודשים'
עוד בחדרה - 5 חודשים
28/04/2009 | 09:19
7
לצפיה ב-'ועוד אחד שהגיע אלי במסר '
ועוד אחד שהגיע אלי במסר
09/04/2009 | 17:52
27
ילדון בן שנה וחצי שלם ומאושר מהשרון
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'יש גם בבאר שבע'
יש גם בבאר שבע
10/04/2009 | 04:33
18
וביישובים הסמוכים  
אישית אני מכיר ארבעה בני שנה עד שלוש
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ועוד תוספת ממסר שהגיע אלי:'
ועוד תוספת ממסר שהגיע אלי:
14/04/2009 | 10:51
33
פעוט בן כמעט שנתיים, שלם
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן 5 וחצי חודשים, טבעון'
בן 5 וחצי חודשים, טבעון
19/04/2009 | 13:18
13
דרך אגב אשמח להכיר אנשים שגרים קרוב, אפשר לשלוח מסר...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ילדים שלמים'
ילדים שלמים
06/05/2009 | 13:03
23
2 גוזלים מקסימים ושלמים מכרכור, ואיתם בגן עוד 2נוספים
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן 8 חודשים, חיפה'
בן 8 חודשים, חיפה
09/04/2009 | 00:27
14
מכירה עוד 2 בחיפה של חברה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'המסקנה שלי מהשרשור:'
המסקנה שלי מהשרשור:
09/04/2009 | 16:15
1
51
ממש לא צריך להיות תל אביבי על מנת להיות ילד שלם.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'איזה מזל! (אנחנו מתכננים לעבור דירה מתישהו)'
איזה מזל! (אנחנו מתכננים לעבור דירה מתישהו)
10/04/2009 | 08:55
15
לצפיה ב-'בן 9 '
בן 9
10/04/2009 | 12:36
20
73
גרים בקנדה

אבל בארץ גרנו ביהוד עם הילד ועורלתו.

ואנחנו חוזרים לארץ, בינתיים לצורך הסקר נרשום תל אביב

מכיר הרבה מאוד
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-''
10/04/2009 | 12:44
7
18
לצפיה ב-'לא ידעת'
לא ידעת
10/04/2009 | 12:56
6
58
לצפיה ב-'היא בטח לא ידעה שהילד שלם.'
היא בטח לא ידעה שהילד שלם.
10/04/2009 | 13:55
5
14
לצפיה ב-'את חושבת שהיא ידעה שיש ילד?'
את חושבת שהיא ידעה שיש ילד?
10/04/2009 | 14:05
4
15
לצפיה ב-' יופי נחמה '
יופי נחמה
11/04/2009 | 15:58
3
12
לצפיה ב-'אפילו בניק היא מתבלבלת. אללה איסתור!'
אפילו בניק היא מתבלבלת. אללה איסתור!
12/04/2009 | 19:08
2
34
אבא גאה! לא נחמה....
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'פחחחח שני סטלנים אתם'
פחחחח שני סטלנים אתם
13/04/2009 | 10:38
1
8
לצפיה ב-''
13/04/2009 | 17:59
3
לצפיה ב-'בתור מי שנסו מהארץ לאחרונה זה נשמע מרתק'
בתור מי שנסו מהארץ לאחרונה זה נשמע מרתק
11/04/2009 | 08:02
11
63
אכן יש געגוע עמוק לשפה ולמלפפונים
בכל זאת זה מפתיע
יחי השינוי ובהצלחה בדרככם החדשה ישנה
כל פעם שמישהו יעצבן אותך בתור בסופרמרקט וכדומה..תזכור לצחוק
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אתם ברחתם?'
אתם ברחתם?
11/04/2009 | 13:49
10
35
וכן, אשתדל לקחת הכל בקלות

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'כדי לא לסטות יותר מידיי מהשרשור'
כדי לא לסטות יותר מידיי מהשרשור
11/04/2009 | 15:34
9
36
אציין שחלק משמעותי בעזיבתינו קשור לחיים במדינת דת
בקצוות של הארץ השילטון של הצבא = שילטון דתי = גועל נפש בלשון המעטה
...רוני סומק בשירים שלו כותב את זה הרבה יותר מעוגל
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'טוב לראות אותך בפורום'
טוב לראות אותך בפורום
11/04/2009 | 23:27
8
22
מקווה ששלומך טוב...
אני מבין אותך בעזיבתך...אני חזרתי לארץ ב-2003 אחרי 5 שנים באוסטרליה עם הרבה תקווה, אבל התאכזבתי.
דרך אגב, המלפפונים בארץ (כמו רוב הדברים בארץ) זה לא מה שהיה פעם.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בן חמישה ימים בקיבוץ ליד בית שאן'
בן חמישה ימים בקיבוץ ליד בית שאן
13/04/2009 | 23:20
6
39
ביום רביעי, י"ד בניסן, 8 באפריל, ערב פסח, נולד לנו בן  

יש פה בקיבוץ עוד 3 שלמים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
14/04/2009 | 08:17
5
לצפיה ב-'מזל טוב גם לכם '
מזל טוב גם לכם
14/04/2009 | 10:53
9
וכל המרבה בשלמים הרי זה משובח!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מזל טוב!! וואו, כמה תינוקות נולדים לאחרונה!'
מזל טוב!! וואו, כמה תינוקות נולדים לאחרונה!
15/04/2009 | 08:48
8
לצפיה ב-'תודה '
תודה
16/04/2009 | 12:40
12
אתמול היה היום השמיני, עשינו לו טקס ברית מילולית (אנחנו מכנים אותו "לולי") - שכבנו לנו במיטה והודנו לבריאה על הברייה המתוקה והמופלאה שהצטרפה למשפחתינו...

מצטרפת ל "כל המרבה בשלמים הרי זה משובח"...
מוותרים על ברית מילה >>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ