לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'המילה כמונעת התבוללות ושומרת על עם ישראל'
המילה כמונעת התבוללות ושומרת על עם ישראל
<< ההודעה הנוכחית
31/01/2008 | 17:22
55
13
המילה היא המצווה היחידה שמחזיקה את העם היהודי עד היום ומונעת התבוללות! זה בדוק ע"י חוקרי היסטוריה!

אני רוצה להוסיף שאלה נפוצה בנושא. מה הייתם עונים על אימרה כזו?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ולפני מאתיים שנה הייתה זו השבת'
ולפני מאתיים שנה הייתה זו השבת
31/01/2008 | 18:24
5
שנאמר "יותר ממה ששמרו בני ישראל על השבת, שמרו כוחות הביטחון על עם ישראל מפני שומרי השבת"
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לי לא מתחבר קשר בין אי מילה והתבוללות'
לי לא מתחבר קשר בין אי מילה והתבוללות
31/01/2008 | 20:10
21
4
יהדות הרי נקבעת ע"פ האם, אז מה משנה נימולותו (או העדרה) של האב?
הדרך היחידה של יהודי להמנע מהתבוללות היא לעשות ילדים עם אשה יהודיה, היותו נימול או ערל שולית ואין לה משמעות ו/או השפעה...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'וגם לא רק יהודים עושים מילה...'
וגם לא רק יהודים עושים מילה...
31/01/2008 | 21:30
15
2
לצפיה ב-'גם גויים מולים..'
גם גויים מולים..
01/02/2008 | 11:15
14
3
גם גויים מולים..זה נכון, הם חותכים ואצלנו יש שלושה שלבים שונים למילה. גם המיצרים הקדמונים מלו אך עדיין מוזכר בתנ"ך כי הם לא רצו לאכול עם היהודים בגלל צורת המילה שאנו עשינו.
אצלנו זה כ"כ יותר גדול. חשוב היום השמיני במדוייק, אצל הגויים לא. ועוד. אצלנו הכל קשור.
בריאות, אנרגיות וחיבור לבורא עולם.
כמו שאני מבין זה כבר לא מדבר אליכם..:)
גם גויים מוהלים, אם נימהל כמוהם, אז מה ההבדל בניינו? שורשים חבר'ה, שורשים, נאבד אותם ככה.
אני לא יהודי כי אני אומר שאני יהודי.
כמו שאני לא יועץ השקאות רק כי אני אומר ככה. אמירה דורשת עשיה.

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ההתנשאות היהודית אבד עליה הכלח'
ההתנשאות היהודית אבד עליה הכלח
01/02/2008 | 12:10
8
3
הביטוי ...גויים ..הוא ביטוי אומלל מאין כמוהו ומצביע על התנשאות ויהירות

כל מה שאני מצליח לראות בביטוי גויים הוא גזענות שיהודים כל כך מלינים כנגדה

אתה צודק אכן אין הבדל בינינו כולנו בני אדם
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'גוי זה תואר, לא "ירידה"'
גוי זה תואר, לא "ירידה"
01/02/2008 | 13:29
6
3
..וכן..כולנו בני אדם..עד שאתה נעשה דתי מסוג כל-שהוא..
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'למה הכוונה?'
למה הכוונה?
01/02/2008 | 14:06
3
1
לצפיה ב-'גוי זה שם תואר, לא "ירידה"'
גוי זה שם תואר, לא "ירידה"
01/02/2008 | 14:30
1
3
גוי זה שם תואר, לא "ירידה"..סליחה על הטעות.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'פיקוח נפש (יהודי)דוחה שבת'
פיקוח נפש (יהודי)דוחה שבת
03/02/2008 | 09:52
3
הנה מקבץ חלקי

אסור לחלל שבת להציל גוי
רצח גוי חמור פחות מרצח יהודי
שור של גוי שנגח של ישראל חייב..שור ישראל שנגח של גוי פטור
אסור להשיב אבדה לגוי
המכה וחובל את הגוי פטור
אין מחזירים הונאת גוי
אין ממנים גוי למלכות ולשררה
המוציא שם רע על גיורת פטור
שחיטת גוי פסולה
הגויים מופקרים ובשרם בשר חמורים
http://www.daatemet.org.il/articles/article.cfm?article_id=119&lang=he

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מה בדיוק קורה כשאתה נעשה דתי מסוג כל-שהוא?'
מה בדיוק קורה כשאתה נעשה דתי מסוג כל-שהוא?
01/02/2008 | 15:54
1
לצפיה ב-'להיות דתי'
להיות דתי
01/02/2008 | 23:01
3
תלוי אני סבור בקיצוניות. או שלומדים לחיות נכון ונותנים לחיות, או שנעשים קיצוניים וכל דת בקיצוניות היא מגיע למלחמות. מסעות הצלב, ג'יהד, ואבנים במאה שערים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מי צריך את השורשים האלו?'
מי צריך את השורשים האלו?
01/02/2008 | 17:18
4
2
אם הם כוללים חיתוך תינוקות אני מוכן לחתום ויתור כאן ועכשיו, מבחינתי עדיף בלי שורשים בכלל מאשר עם שורשים כאלו. וגם אילו היה חובה לעשות מיהל על מנת להיות יהודי, הייתי מעדיף להיות שלם ולא יהודי ולא הייתי מל ילד אילו היה לי.

אם כבר המילה היא סיבה להתרחק מהיהדות מבחינתי ולא היהדות סיבה להתקרב למילה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אין חובה..'
אין חובה..
01/02/2008 | 23:03
3
1
אין חובה להיות מה שלא בא לך..מאמין בגורל?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תגדיר גורל. אני כן מאמין שיש לי יעוד'
תגדיר גורל. אני כן מאמין שיש לי יעוד
01/02/2008 | 23:15
2
1
(שאותו כבר בחרתי, והוא לא קשור ליהדות)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'גורל ויעוד'
גורל ויעוד
02/02/2008 | 00:39
1
1
הם לא אותו דבר, היעוד כלול בתוך הגורל.
היעוד הוא מטרה. הגורל הוא הדרך שלא תמיד אנו בחרנו.
בגורל למשל נקבע מי הורינו, החינוך והיכן נולדנו למשל.את היעוד אתה בוחר. הגורל כבר ניבחר עבורנו.
בגורל אין מקרה. בכל מכוון כמו כן הדת לה נולדנו.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אם זו ההגדרה אז איני מאמין בגורל'
אם זו ההגדרה אז איני מאמין בגורל
02/02/2008 | 00:49
לצפיה ב-'ברית עם בורא עולם'
ברית עם בורא עולם
01/02/2008 | 11:24
4
2
עד כמה שאני יודע, ושאלתי רב אז אתן לך תשובה מדוייקת יותר בהמשך, אבל הברית משמע היא, ברית עם בורא עולם.
הברית נכרתה איתנו ולא עם הגויים, זה הכל.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אין כל צורך בברית כוזבת עם אלי שקר'
אין כל צורך בברית כוזבת עם אלי שקר
02/02/2008 | 22:21
1
הברית שלנו היא ברית בין הורים לתינוקם, להגן עליו ולשמור עליו, ועל שלמות גופו ונפשו.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מבחינתי בורא עולם הוא הטבע והברית שלי עם'
מבחינתי בורא עולם הוא הטבע והברית שלי עם
05/02/2008 | 16:59
2
1
הטבע היא להגן על כל מה שיצר - ולכן - אגן על השלמות בה נוצרו ילדי.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אלוקים, טבע וחתול הספינקס של אשו..'
אלוקים, טבע וחתול הספינקס של אשו..
05/02/2008 | 21:15
1
אני חוטא גדול, אני גם מאמין גדול.
למזלי נולדה לי ילדה ולא הייתה את הדילמה אם לחתוך לה או לא כי אנו לא בדואים.
חשבתי לי, שאם הייתי בדואי הייתי חותך לה?
דיברתי אז עם האקסית שאם יהיה ילד, חותכים או לא? כמו שציינתי, נולדה בת. אבל רציתי לצאת מהקיבעון של לעשות מה שכולם עושים.
היום אם יוולד לי ילד לא תהיה שוב את הדילמה.
אשו אני חייב לך תשובה.
ראש הספינקס הוא אבן חצובה ידי אדם, באותה מידה אני יכול להתפלל לעת חפירה (כתבתי את זה נכון?).
קיום האל אינו ספק עבורי. הוא זוכה ממני לאותו יחס שאבא שלי מקבל בכל הרמות. אך עם בורא עולם יש לי ברית עולם.
פעמיים ברורות הוא הציל את חיי. נכון שלא נראה לנו הוג שהברית היא עם עוללים שלו יכולים לבחור את הברית זה - תרתי משמע.
כדי לדעת למה עם עוללים הברית צריך ללמוד, להבין. כדי ליישם צריך לקבל את הברית. אני למדתי, הבנתי, קיבלתי.
אני לא פוסל את דרככם, לא אאחל  צלחה אבל אני בהחלט יכול להבין אותכם.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'נעולם לא היה לי ספינקס, אבל אני מסכים איתך'
נעולם לא היה לי ספינקס, אבל אני מסכים איתך
06/02/2008 | 09:09
כשמישהו מקיים מצוה דתית מתוך אמונה דתית אין לי כל וויכוח איתו, בעיקר משום שאנחנו פשוט מדברים על דברים אחרים.
יש לי בן דוד, חילוני, שלפני הברית של בכורו, דיברתי איתו על הנושא, והבנתי ממנו שמדובר בעניין של אמונה. כמובן שלא ניסיתי לשכנע אותו בכלום .
אני חושב גם שמניסיוני, הכי מעט התנגדות ועוינות לאי המילה, מגיעה מכיוונם של המאמינים. מכיוון שברור להם שמדבר בעניין של אמונה, ואין טעם בשכנועים.
העוינות הכי גדולה, דווקא מגיעה מכיוונם של החילוניים שמאוד עסוקים בטיעונים פסודו שכליים כדי לשכנע קודם כל את עצמם.
--
לגבי החפירה, כתבת את זה נכון אם התכוונת להתפלל בזמן שאתה חופר, למכשיר קוראים "את"
אבל אני חושב שהדוגמא אינה טובה, כי היא שואלת, האם תתפלל לשמש ולגשם, שמקיימים אותך בחיים ואינם מעשה ידי אדם ?
אבל זו כבר סתם התפלספות.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני הייתי עונה'
אני הייתי עונה
01/02/2008 | 20:02
9
4
שאותה מצווה גם מחזיקה את המוסלמים!
ומהבחינה הזו נישואים בין מוסלמי ליהודי - לא נחשבים כהתבוללות - שניהם חותכים לשם שמיים.

וספציפית אני מאמינה באלוהים אחד, לא מאמינה בהתבוללות.
מאמינה שיש אנשים רעים וטובים מכל סוג/עדה/מוצא/דת/מין/גזע.
ומקווה שהילדים שלי ימצאו בני/ות זוג טובים וישרים שיעשו אותם מאושרים.
בלי לשייך אותם או להבדיל אותם.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מצווה מחזיקה'
מצווה מחזיקה
01/02/2008 | 23:09
8
2
תחשבי על זה רגע..אני לא אומר עכשיו איך לחתוך, אבל אם כולם עושים את זה בכל העולם כמעט, חילוניים ודתיים..יש מצב שיש דברים בגו ושלא כל העולם כ"כ מטומטם לחתוך ככה כבר אלפי שנים.
וזה בטח לא "כדי שלא יצחקו עליו". זה בריא, מונע מחלות ולמאמינים זה עוד כמה דברים חשובים ביותר הקשורים לגורל, אנרגיות וחיבור למקור האחד, שהוא אומנם יצר את כולם ויש רק אחד כזה. אבל הוא כניראה אוהב באמת רק אותנו..
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אחוז המלים בעולם הוא נמוך מאד'
אחוז המלים בעולם הוא נמוך מאד
02/02/2008 | 01:22
3
"אבל אם כולם עושים את זה בכל העולם כמעט, חילוניים ודתיים..יש מצב שיש דברים בגו ושלא כל העולם כ"כ מטומטם"

כולם עושים את זה... לא חותכים.
והעולם כנראה לא כל כך מטומטם.......
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'שבתאי'
שבתאי
02/02/2008 | 09:00
6
3
גם אם "כולם עושים את זה בכל העולם" עדיין זה לא מפחית בעיני מאכזריות האקט, מהאובדן שנכפה על תינוק חסר ישע ומנטילת זכות הבחירה על גופו של אדם במעשה בלתי הפיך!!! תוך סיכונו הממשי והסיכון שבתוצאות.

תבין שאין לי הזכות להחליט בשבילו ולחתוך ממנו חתיכה!

אולי גם הוא יחשוב כמוך "שלא כל העולם מטומטם לחתוך ככה כבר אלפי שנים... "
וכשם שהוא יבחר עם לקבל עליו את עול המצוות, הוא יבחר אם ומתי לחתוך ממנו את העורלה.

אני באמת חושבת שאלוהים אוהב אותנו - את כולנו! ואם אתה אדם טוב וישר, אז הקצה של הבולבול שלך ממש, אבל ממש , לא מעניין אותו!

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'שלי...'
שלי...
02/02/2008 | 18:29
5
2
כשאת במיעוט יש לזה שתי אפשרויות. או שאת מקדימה את זמנך או סתם אופנה חולפת ורק ימים יגידו.
נרצה או לא ההשפעה שלנו על הילדים בכל אספקט קיים, גופני, רוחני וכו' הוא בילתי הפיך. מה שלא תעשי ההשפעה שלך על הילד בברית מילה או באמירת מילה יכולה להיות בעלת השפעה טובה או רעה בילתי הפיכה..
שימי-לב שאני לא אומר מה נכון או לא, אני רק טוען שהטיעון שלך בטל בשישים מול השפעות אחרות שיש לנו על הילד כ"אלוהים" שלו.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'שבתאי'
שבתאי
02/02/2008 | 23:00
4
1
זה שאני במיעוט - זה מצויין כי אני כבר לא לבד!
וזה גם זמני - כי בקרוב כבר לא נהיה מיעוט!!

חס וחלילה לי מלרצות להיות האלוהים של הילד שלי!
אומלל הילד שההורים שלו מרגישים כך.
אפילו אלוהים משאיר לנו הרבה מן הבחירות לעשותן בעצמנו!

חבל שאתה חושב שמילה טובה וחיובית מהלב, חלשה ממילה עם סכין.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'שלי..'
שלי..
03/02/2008 | 01:13
3
2
להיות אלוהים לילד שלך זו לא בחירה שלך. עד גיל 4 ,נידמה לי, הילד רואה בך סוג מסויים של אלוהים. היכולות שלך אדירות לגביו וכו'. זה גם הגיל שהאופי הבסיסי של אדם ניקבע.
מילה טובה או רעה, אני לא ניכנס לזה. אבל ההשפעה שלך על אופי הילד שלך
בהתנהגות בבית או בימלה הם כ"כ חזקים שהם יקבעו את מסלול חיו יותר מהסביבה או מברית מילה.

ואם בבוא הימים תהיו רוב, הקדמת את זמך, כמו כל איש חזון בהיטוריה.
אישית אני מקווה שזה לא יקרה..:)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'נכון, עד גיל מסוים ההורה הוא כמו אלוהים'
נכון, עד גיל מסוים ההורה הוא כמו אלוהים
03/02/2008 | 08:57
2
1
כי הילד חסר ישע והגנה ותלוי בו לחלוטין. זה לא אומר שצריך לנצל את זה כדי להטיל מום בילד. נהפוך הוא, זה השלב שבו צריך להגן על הילד ולשמור עליו מכל פגע.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'וזה המקום שבו אנו לא באותו ראש'
וזה המקום שבו אנו לא באותו ראש
03/02/2008 | 19:35
1
1
וזה המקום שבו אנו לא באותו ראש כי מה שאת רואה (רואים-סליחה) כמום, אני רואה כשיפור..
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ממש שיפור!'
ממש שיפור!
03/02/2008 | 21:38
1
אם נקצוץ עוד כמה איברים - אולי בכלל נהיה אידאליים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'הייתי עונה שאני לא שומר ישראל'
הייתי עונה שאני לא שומר ישראל
02/02/2008 | 00:01
18
4
ומורשתו ואני לא חיה את חיי החד פעמיים וברי החלוף מתוך דאגות לאומיות. אני חיה כאן ועכשיו את החיים היחידים שאי פעם יהיו לי, ואני אחיה אותם מתוך חיבור לעצמי ולאמונותיי. כיוון שחיתוך תינוקות וגרימת כאב וסבל וסיכון לילדיי הם הרחק מטווח ההשגה שלי - אוותר על המילה. נקודה. נגמר.
אני לא חשה מחוייבות ל"עם", "לאומה", "להסטוריה", "לתרבות", "לאנושות". אני כן מחוייבת טוטאלית לילדיי.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'השומר...אנוכי'
השומר...אנוכי
02/02/2008 | 00:43
16
3
את נגד כל "מילה" לילדך?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לא, יש מילים טובות כמו "שקט" או "לילה טוב"'
לא, יש מילים טובות כמו "שקט" או "לילה טוב"
02/02/2008 | 10:54
15
2
אבל אין חיתוך טוב.

חוץ מזה , יותר מטרולים רגילים אני הכי אוהב טרולים של חוזרים בתשובה בסגנון הניו אייג'.
אין כמו ה *אנרגיות של התחברות לאלוהים* כדי להצדיק מצווה אכזרית חד פעמית ולא כ"כ מרכזית. (לעומת שבת , שרוב הכותבים בפורום חיללו כבר למעלה מאלף פעמים)

אבל רק להבהיר.
אני יהודי למרות שאני לא שומר שבת או חותך תינוקות. (החובה לחתוך, ולכן גם המחדל הם שלי.)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מעניין שגם שבתאי לא שומר שבת.........'
מעניין שגם שבתאי לא שומר שבת.........
02/02/2008 | 12:12
14
3
מעניין למה?

שבתאי, למה אתה לא שומר שבת?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לא שומר שבת'
לא שומר שבת
02/02/2008 | 18:14
13
2
מאותה סיבה שאני לא מקיים עוד עשרות מצוות אחרות.
ואחרות אני מקיים כי הן נראות לי חשובות ומרכזיות יותר. לי, כמובן..:)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ואתה יכול להבין שיש מצוות שלך נראות חשובות'
ואתה יכול להבין שיש מצוות שלך נראות חשובות
02/02/2008 | 18:57
11
4
ולאחרים לא?

בדיוק כמו שיש מצוות שאתה מקיים כי הן נראות לך חשובות ומרכזיות יותר וכאלה שאתה לא מקיים, כי הן לא נראות לך כאלה.

מה גם שלגבי אדם לא מאמין העניין של "מצווה אלוהית" לא קיים.

אז למה דווקא ברית מילה?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'סליחה על בורותי..'
סליחה על בורותי..
02/02/2008 | 21:41
10
3
אבל יש חוק שמחייב אותך לימול את הילד או שזו רק מסורת?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אין חוק. זאת מסורת'
אין חוק. זאת מסורת
02/02/2008 | 23:08
2
לצפיה ב-'הלוואי שהיה חוק שמחייב'
הלוואי שהיה חוק שמחייב
02/02/2008 | 23:16
2
3
שום דבר לא היה עוזר להעלמות המנהג המיותר הזה מהר יותר
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אשו, שבתאי דיבר על חוק שמחייב למול'
אשו, שבתאי דיבר על חוק שמחייב למול
03/02/2008 | 00:55
1
1
לצפיה ב-'כן גם אני. כמו החוק לאיסור מכירת'
כן גם אני. כמו החוק לאיסור מכירת
03/02/2008 | 01:15
1
לצפיה ב-'חוק אזרחי - לא, מצווה - בהחלט'
חוק אזרחי - לא, מצווה - בהחלט
03/02/2008 | 08:42
5
1
מילה היא לא רק מסורת, היא מצווה דתית.

כ"חילונית למהדרין" שלא מקיימת אף מצווה, אני ממש לא רואה למה דווקא את זו, הקשה כל כך, כדאי לקיים.
חוק מדינה המחייב למול - בוודאי שאין.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אם אני זוכרת נכון, זה היה א ש ו שכתב פעם'
אם אני זוכרת נכון, זה היה א ש ו שכתב פעם
03/02/2008 | 12:10
4
4
ו/או הביא קישור שטוען (ואני מסכימה אתו לגמרי) שהמילה נשתמר לא  ***למרות***  היותה קשה ואכזרית, אלא  ***בגלל***  היותה קשה ואכזרית.  זה משהו שהייתי בטוחה בו מאז שאני זוכרת את עצמי, והמאמר, או שמא היה זה ההסבר של  א ש ו  (א ש ו  אתה אולי תזכור?) מסביר במילים פשוטות למה. עשי חיפוש ׁ(לי אין כרגע זמן, אז מתנצלת שלא אני עושה אותו) - שווה ביותר ומאיר עיניים ומסביר כל כך הרבה!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'זכור לי, וגם הגיוני בעיני'
זכור לי, וגם הגיוני בעיני
03/02/2008 | 13:19
1
1
התכוונתי - שאני לא רואה שום סיבה ש*אני*, שלא מקיימת שום מצווה, אקיים דווקא את זאת.
בהיבט הכללי, די ברור לי למה דווקא מצווה כזו נשארה, כשאחרות נשארו נחלת הדתיים בלבד.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תודה, מחמיא שזוכרים'
תודה, מחמיא שזוכרים
03/02/2008 | 15:06
1
1
אני חושב שמה שכתבתי הייתה הערת אגב שהופיע בספר (מדע בדיוני) של לארי ניבן, לגבי העובדה כי לאורך השנים, משטרים חשוכים היו יכולים להסתמך על נאמנות נתיניהם אשר בנסיבות כאלה או אחרות ביצעו מעשה זוועה בשם המדינה.
הרי אז אין באפשרותם לפקפק בעליונות המדינה וחשיבות חוקיה. (שאם יפקפקו, אז הם בעצם מאשימים את עצמם בביצוע מעשה הזוועה ללא סיבה, או גרוע מכך, באשמתם האישית)

בספר, המחשב מנסה לשכנע קבוצת במושבת אסירים להרוג אחד אחר, ובעקבות כך הסופר מסביר את מניעי המחשב.

במציאות , תנסו פעם להביא טיעונים כנגד המילה בפני אנשים שביצעו זאת , הוריכם לדוגמא. (הם ידעו לספר שבטנם התהפכה, שהתינוק צרח, שזה היה רגע קשה מאוד עבורם, אך הם עמדו במבחן ועשו את מה שצריך לעשות)

אני חושב שזה גם מופיע במילון תחת דיסוננס קוגניטיבי, משהו כמו "אם עשיתי פעולה כה קשה, אז בוודאי שהיא הייתה מוצדקת אחרת לא הייתי עושה אותה" (ולכן אין לי רצון לחפש פגמים בהחלטה ההיא)
--
אגב מתן ווילנאי הצדיק היום את הישארותו בממשלה בטיעון דומה, (אני נשאר בממשלה כי היא טובה, ולראיה, אני נשאר בה.)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בדיוק: דיסוננס קוגניטיבי'
בדיוק: דיסוננס קוגניטיבי
03/02/2008 | 18:38
3
מושרש כל כך כל כך עמוק..........
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אתה מל את עצמך כל שבוע?'
אתה מל את עצמך כל שבוע?
04/02/2008 | 22:25
1
או שאת המצווה הזאת אתה שומר לאחרים?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'זו אחת הסיבות שאני חושבת שאינני מעוררת הזדהות'
זו אחת הסיבות שאני חושבת שאינני מעוררת הזדהות
03/02/2008 | 01:19
1
2
כמו שכתבתי פעם בקשר לתרומה לסרט בנושא. אני דוגמה לכך שמי שמתבולל לא מל (או להפך?)
התבדלות העם היהודי לא מעניינת אותי ואני לא מצדדת בה כל כך. מצידי שכולם יתבוללו ויפה שעה אחת קודם.
אבל בגלל שזו דעתי, והיא גם לא בקונצנזוס אני לא עונה על האמרה הזו
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'וחוץ מזה, האמרה הזו גם לא נכונה בכלל'
וחוץ מזה, האמרה הזו גם לא נכונה בכלל
03/02/2008 | 18:29
1
בפורום זוגות מעורבים חברים גם גברים ישראלים שלדעתי הם כולם נימולים והמילה לא מנעה מהם להתבולל. כך שמי שמל את הילד שלו כי הוא חושב שבזה הוא חיסל את הסיכויים שבנו ימצא עצמו בזוגיות עם לא עלינו גויה - עלול לגלות שהוא טעה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'התשובה שלי:'
התשובה שלי:
08/02/2008 | 09:08
1
יופי.
(עם הנהוני הסכמה כבדי ראש)
ואף מילה נוספת.

למה לי להגיב על משהו שאין לי מה להגיד עליו? לא על כל טיעון צריך לענות.
מוותרים על ברית מילה >>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ