לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'תמונות וחוויות מהתערוכה'
תמונות וחוויות מהתערוכה
<< ההודעה הנוכחית
28/01/2008 | 16:37
68
61
לצפיה ב-'גם השנה עוצבו והופקו כרזות יפהפיות'
גם השנה עוצבו והופקו כרזות יפהפיות
28/01/2008 | 16:45
4
28
לצפיה ב-' באמת נראה מעולה! כל הכבוד'
באמת נראה מעולה! כל הכבוד
28/01/2008 | 17:28
12
לצפיה ב-'עוד מהכרזות בצד השני של הדוכן'
עוד מהכרזות בצד השני של הדוכן
28/01/2008 | 17:54
22
לצפיה ב-'מי זה האיש שיושב שם שמוכן שיעלו תתמונה שלו?'
מי זה האיש שיושב שם שמוכן שיעלו תתמונה שלו?
28/01/2008 | 23:54
1
19
וסתם כך, האשה שנמצאת בתמונה עם התינוק היה ראוי שטשטש אותה, אולי היא לא הייתה רוצה בתמונה כזו?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' זאת אני, והוא קיבל את אישורי מראש'
זאת אני, והוא קיבל את אישורי מראש
30/01/2008 | 22:25
9
לצפיה ב-'גלוייה חדשה, הפעם ציבעונית'
גלוייה חדשה, הפעם ציבעונית
28/01/2008 | 16:48
16
חולקה לעוברים והשבים.(אחת מיני ניירות רבים שהועמסו על באי התערוכה).

הקטע שנכתב ושופץ על ידי גולשי הפורום הוכנס לחוברת התערוכה. הוא היה בעמוד השלישי של החוברת, נהדר לדעתי!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ההתלהבות מהכפתורים היתה אדירה (ובצדק)'
ההתלהבות מהכפתורים היתה אדירה (ובצדק)
28/01/2008 | 16:57
12
הם פשוט יפהפיים
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תמונה מוסגרת עם כלי מילה, רעיון מבריק!'
תמונה מוסגרת עם כלי מילה, רעיון מבריק!
28/01/2008 | 17:00
19
24
רעיון מבריק ביוזמתו וביצועו של דורון, שעזר לענות על שאלות ולהסביר לעוברים והשבים מה קורה במילת פעוטות זכרים, כל שלב וע"י איזה מכשיר

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' חזק מאד!'
חזק מאד!
28/01/2008 | 17:38
1
10
לצפיה ב-'אתם כתבתם, אני מזכיר לכם'
אתם כתבתם, אני מזכיר לכם
31/01/2008 | 13:21
13
כאשר כולם חושבים באורח דומה,
איש אינו חושב.
(וולטר ליפמן)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'את יכולה לתלות תמונה בבית שלך'
את יכולה לתלות תמונה בבית שלך
28/01/2008 | 18:16
15
16
אבל הבעיה שהיא לא נכונה,
1, משחזת???? [2008}זה מצחיק: לא ניתן להשחיז את החומר ממנו עשוי סכין המילה!!!! חומר מאוד קשה
2, מספריים לשארית העורלה?? פה כבר נקרעתי מצחוק, אני מכיר את הכלי הזה. זה לא גוזר אפילו קליפת שום
3, גם באלבום של הפורום יש תמונות לא נכונות, כנראה שזו מחלה מדבקת
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תודה רבה' אשמח לקבל את שאר התיקונים'
תודה רבה' אשמח לקבל את שאר התיקונים
28/01/2008 | 18:32
9

לגבי הגלריות. בנושא הכלים-אגש עם התמונה למוהל מוסמך מהרבנות לפני התערוכה הבאה-ונתקן את הטעון תיקון.

תודה על ערנותך וכל הכבוד על הערותייך-חשוב לנו להציג מידע מדוייק

נקבל כל הערה ותיקון בתודה, אך תגובות מזלזלות ימחקו להבא, בהתאם לתקנון הפורום.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לובלינסקי קינג גורג ת"א החנות המובילה לסכינים'
לובלינסקי קינג גורג ת"א החנות המובילה לסכינים
28/01/2008 | 18:59
13
17
הקבלה המצורפת היא מהחנות המצויינת
הם מתמחים גם בכלי שחיטה וגם בכלי מילה
לא ברור עד כמה אתה מבין בסכינים אך ההשחזה במשחזת עור היא רק ליטוש סופי עדין במיוחד
צידה השני של משחזת העור הינו משטח אבן ליטוש דקה
בדרך כלל אין צורך בליטוש אבן אלא אם הסכין ממש ככה
בעבודה שוטפת עם ליטוש עדין על העור ניתן לשמור על החוד ( חיתוך הערלה לא ממש פוגע בלהב )
לגבי המספרים הקטנות הם נמכרו לי כחלק מערכה מושלמת  אני מעריך שמשתמשים במספריים לחיתוך הציצין
זה לא משנה את המציאות העגומה של עדת מבוגרים מתעמרת בפיפי של התינוק
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אולי בפעם השניה יהיה יותר ברור?'
אולי בפעם השניה יהיה יותר ברור?
28/01/2008 | 19:27
12
9
לא ניתן ללטש סכין מילה, במילים אחרות זה כמו לטחון מים. וגם אין צורך,
סכין שחיטה אפשר ואפשר, חייב זו הלכה,
ולגבי המספריים, זה לא הניחוש הראשון שלך באינטרנט, כבר באתר שלך יש תמונה עם הכיתוב "ברית ללא מגן" או משהו דומה לזה,

ואני הטיפש לא הבנתי מאיפה אתה יודע שהשלב הבא זה היה החיתוך? אולי השלב הבא היה המגן? כמו שאני מאמין שהיה באמת.
אני רק מקווה שאני לא טועה ושאתה הבעלים של האתר גונן
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'להגיד משהו פעמיים לא עושה אותו נכון. סכינים:'
להגיד משהו פעמיים לא עושה אותו נכון. סכינים:
28/01/2008 | 22:13
10
8
כל סכין עשויה פלדה ניתנת לליטוש, נקודה.
אני לא רק אומר אני גם מסביר: קושי של חומרים נקבע על פי סקאלה שנקראת Mohs על שם  Friedrich Mohs המדען הגרמני שהמציא אותו. הוא מתבסס על יכולת של חומרים לשרוט חומר אחר - לדוגמא יהלום - החומר הטבעי החזק ביותר - שורט כל חומר אחר ויש לו את הערך 10 בסקאלה של מוס. גבס לעומתו אחד החומרים היותר רכים יש לו את הערך 2 בסקאלה של מוס ויכול לשרוט רק חומרים מדרגה 1 (כגון - טלק Talc).

פלדה מחוזקת (ממנה עשויים רוב הסכינים בעולם - כולל סכיני מילה) מגיעה עד לדרגה שבין 7 ל-8 מוס.

קרבורונדום -  החומר הקריסטלי שמצפה צד אחד בניירות שיוף - הצד בו משתמשים לליטוש מתכות - מגיע לדרגה 9 -9.5 מוס. ניירות שיוף מגיעים בדרגות שונות של גסות מ-180 (גס מאוד), 360, 600, 800 ו-1600 (מאד מאד עדין).

מכיוון שהקרבורונדום קשה יותר מהפלדה הוא מוריד ממנו חומר למעשה שורט אותו בצורה אחידה על כל משטח הלהב - ועקב כך מלטש אותו. ניתן על ידי כך להגיע להשחזה עדינה מאד של כל להב עשוי פלדה מחוזקת.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תיקון קל - השחזה סופית מתבצעת ע"י אבן משחזת'
תיקון קל - השחזה סופית מתבצעת ע"י אבן משחזת
28/01/2008 | 22:22
110
לצפיה ב-'אני לא יכול לצחוק, כי המנהלת פה לא מרשה לצחוק'
אני לא יכול לצחוק, כי המנהלת פה לא מרשה לצחוק
28/01/2008 | 23:38
8
9
מיותר לחזור  שלוש פעמים, נכון? לכן אני אכתוב עיין למעלה שוב!!!!
אבל כל סכיני המילה שאני מכירלא מפלדה, וכן סכיני השחיטה.
תמשיך לעשות שיעורי בית ותחזור יותר מאוחר, ועל זה נאמר ויפה שעה אחת קודם, חבל שלא עשית את החיפוש לפני עריכת התמונה, ולא היה לך קושי לרדת מהעץ הגבוה שעלית
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אז מה הסיפור שלך? בסדר נגיד והוא טעה'
אז מה הסיפור שלך? בסדר נגיד והוא טעה
28/01/2008 | 23:50
4
12
אז תסביר מה זה הכלי הזה, ומה זה המספרים האלו ודיי
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אויש איזה פחד, מה זה הניק הנחות הזה?'
אויש איזה פחד, מה זה הניק הנחות הזה?
29/01/2008 | 04:29
3
6
מה שאומר לי ברח לך מפורום זה ,
אז ביי לכם, פורום הגאונים בע"מ,
יודעים מה? אני מוכן לעשות לכם בשחור מתחת לשולחן  בלי מע"מ, רק שישאר לכם טעם טוב מהביקור הקצר שלי
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהחתיכה הזאת בשרשור'
אני חושבת שהחתיכה הזאת בשרשור
29/01/2008 | 07:51
1
5
צריכה להרשם בהסטורית הטרולים והפורומים תחת הערך "טרול מבריח טרול".
מי צריך חסימות?!?!

מעולה!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'שיהיה לך ברור דבר אחד'
שיהיה לך ברור דבר אחד
29/01/2008 | 12:17
8
כשאת תלמדי לקבל ניק גם שהוא לא מוצא חן בעינייך, אולי אז יש סכוי שיקבלו את בנך כשהוא לא נימול.  ויעלם לחלוטין הדיון על שונות בחברה.
ואם את לא מסוגלת לקבל דבר כל כך זניח בסך הכל ניק שונה, אז כנראה שאנו עדיין רחוקים מאד מלקבל ילד לא נימול.

והכל מתחיל מאיתנו, לא מהאחר לא מהאחר לא מהאחר לא מהאחר, כל אדם ישנה את עצמו ולא את האחר
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אתה באמת עושה לנו שחור. בעיניים.'
אתה באמת עושה לנו שחור. בעיניים.
31/01/2008 | 14:40
10
לצפיה ב-'מאיזה חומר זה עשוי עץ? פלסטיק?! '
מאיזה חומר זה עשוי עץ? פלסטיק?!
29/01/2008 | 23:18
2
13
הנה תמונה של סכין מילה מסורתי. ->

הוא עשוי מפלדה...

ישנם סכינים העשויות מחומר קרמי - אבל רואים שהחומר איננו מתכתי במבט אחד.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'והסכינים הקרמיות משמשות שפים וטבחים בעיקר'
והסכינים הקרמיות משמשות שפים וטבחים בעיקר
29/01/2008 | 23:34
1
3
הם שבירים יחסית ועולים הון...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ומעבר לזה - ניתנות להשחזה.....'
ומעבר לזה - ניתנות להשחזה.....
30/01/2008 | 07:40
5
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
28/01/2008 | 18:41
4
ואם זה אתה בתמונות דורון, אז אתה גם חתיך!

כל הכבוד לך!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מה?????? אף אחד לא כותב חוויות מהארוע?!'
מה?????? אף אחד לא כותב חוויות מהארוע?!
24/01/2008 | 15:07
39
9
לצפיה ב-'טוב, אז אני אתחיל'
טוב, אז אני אתחיל
24/01/2008 | 15:12
2
13
ככה התיקון ארנקון שלי נראה אחרי אתמול
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לא מבין את המסר? אפשר להוסיף כזה'
לא מבין את המסר? אפשר להוסיף כזה
24/01/2008 | 15:17
8
אבל אני מוותרת, זה קצת מוגזם על תיק כה קטן.

בחרתי על פי העיצה של גרניום כמה כפתורים קטנים. היא אומרת שמהניסיון שלה זה מושך תשומת לב, ואח"כ, כמובן שאלות.

את הכפתור הקטן "חיוך במקום חיתוך לא זכיתי לקבל. היה ביקוש כזה שכמעט הלכו מכות

לא נורא, היום יהיו עוד כפתורים מכל הסוגים, ונשלים את האוסף.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ומה יש לי בארנק תמיד?'
ומה יש לי בארנק תמיד?
24/01/2008 | 15:34
8
ניחשתם נכון

גלויות גונן החדשות והיפהפיות, על כל מקרה...

היום אני אביא לתערוכה שקיות זיפלוק בגודל שמתאים לגלויות ואתן למי שרוצה. הגלויות נשמרות בתיק שנים כחדשות, קומפקטיות ודחוסות וטובות במיוחד למי שיש לו כפתור על התיק והולכים לשאול אותו שאלות. (וזה קרה לי בתערוכה המקבילה אתמול "אלטרנטיבה" איך איך שלא קראו לה. מזל שהיו לי גלויות בארנק כי נכנסתי לשם בלי, הלכתי לבלות...אתם יודעים)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ככה ניראים הכפתורים ליד עכבר רגיל.'
ככה ניראים הכפתורים ליד עכבר רגיל.
24/01/2008 | 15:26
7
אני עצמי מאד מתלבטת איזה כפתורים כדאי, ובאיזה גדול...בקיצור, לקנות אחד מכל גודל זה נראה לי פיתרון מושלם

היום יהיו שוב את כל הארבעה ובכל הגדלים, ממליצה לרכוש , 5 ש"ח האחת (לא עשיתי קופה, ככה הן עולות מהפעל)ולהצטייד בגלויות גונן החדשות
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תגידי, אנחנו תאומות?'
תגידי, אנחנו תאומות?
24/01/2008 | 15:51
12
3
זה התיק שלי שם, רק בלי הכפתורים. וגם העכבר. מה קורה פה?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'העכבר לא קשור לצפנת. הוא של המכרים שלי'
העכבר לא קשור לצפנת. הוא של המכרים שלי
24/01/2008 | 15:55
10
4
אז כמה כפתורים את רוצה לא רשום לי שהזמנת, והתיק שלך קצת עירום ככה
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'הכפתורים זה אחלה, אבל יש לי בעיה עם זה'
הכפתורים זה אחלה, אבל יש לי בעיה עם זה
27/01/2008 | 21:22
9
4
מאחר שהבן שלי כבר לא תינוק, קשה לי ללכת עם משהו על התיק שמזמין אנשים זרים להתחיל לדבר איתי בנושא. הרבה פעמים הוא לידי, ולא הייתי רוצה שיספוג אמירות לא מכובדות. וגם אם לא, לא נראה לי לעניין להודיע ברבים מה יש לו בתחתונים. לא יודעת, אולי זה רק אני, אבל ככה אני מרגישה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בינתיים אנשים לא מתביישים להזמין לברית מילה'
בינתיים אנשים לא מתביישים להזמין לברית מילה
28/01/2008 | 11:00
7
כל זכר "נורמאלי" כאן בישראל הודיעו עליו
בעלי זיכרון טוב יכולים בקלות להזכר ..כן כן הייתי בברית של פלוני..

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ממש לא רק את'
ממש לא רק את
28/01/2008 | 11:38
5
4
גם אני נמנעת (מאז שבני גדל) לעשות פעולות שיעמידו אותו ב"אור הזרקורים" ויתנו לאנשים שמכירים אותו מידע אינטימי על איבריו הפרטיים. הרבה יותר חשוב בעיני מלקדם את הנושא, זה לשמור על פרטיותו של הילד שלי. ברגע שהוא יבחר לדבר עם אחרים על זה, זה יהיה עניינו, אבל אני אהיה האחרונה שאגרום לו לחשיפה כל כך אינטימית בלי הסכמתו.

ולדורון - לכל אחד יש את סדרי העדיפויות שלו. עבורי בכל עניין (ומן הסתם אצל רוב ההורים), הבן שלי נמצא בראש הרשימה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'זה ממש לא פנייה אישית לאף אחד'
זה ממש לא פנייה אישית לאף אחד
28/01/2008 | 12:08
3
4
סדרי העדיפויות של הגולשים כאן כבודם במקומם מונח
זה פשוט כל כך מנותק מהמציאות שלנו

חלק כל כך משמעותי מההוייה שלנו זה להודיע לציבור שנולד לנו בן
לא פחות חשוב זה להודיע לציבור שאנחנו עומדים להכניסו בבריתו של אברהם
או במילים פשוטות
אנחנו חותכים לו את הערלה

אם לא הודעת אחרת אז הבן שלך נימול

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' לא הודעתי '
לא הודעתי
28/01/2008 | 15:09
2
5
לא כך, ולא אחרת, וראה זה פלא: הבן שלי שלם למהדרין.
וזה בעצם העניין, זה הרי עניין פרטי ואינטימי.

לדעתי הנוהג להודיע בקול גדול ובתפוצת נאטו על מילת הבן, היא חלק אינטגרלי מכל עניין החיתוך: "צירפנו אותו לעדר, יש אישור וחותמת בלתי ניתנת להסרה. הוא שייך".
עם זאת אסור לשכוח שברית מילה היא גם האירוע בו חוגגים את הולדת התינוק והצטרפותו למשפחה (שניים במחיר אחד) אז טבעי שיפיצו את זה ברבים.

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'יש מקום להתעמק בזה'
יש מקום להתעמק בזה
28/01/2008 | 19:20
1
3
זה עוד נדבך של הקונצנזוס הכפוי
הורים  מפחדים לא לחתוך את התינוק כי הם לא רוצים להיות שונים
הורים שמעזים לצאת נגד המנהג ולהשאיר את הבן שלם עדיין שומרים את  "כרטיס החברות"
אם תדעו שאנחנו ערלים אתם תנדו אותנו

השאלה הגדולה היא האם הפחד של ההורים משונות בשני המקרים אינו דימיוני
יתרה מזאת האם הפחד הזה אינו משמש כנבואה שמגשימה את עצמה ומשדרת מסר  שאיננו רוצים בו
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לעניות דעתי אתה מפספס פה'
לעניות דעתי אתה מפספס פה
29/01/2008 | 11:15
3
לפחות אצלנו שונות היא לא עניין לפחד או לבושה, כי אם להיפך. גם הפחד מנידוי ממש לא רלוונטי אצלנו.
נכון שיש הורים רבים שהחשש משונות הוא הטיעון העיקרי בו הם משתמשים להצדקת המילה, אבל מי שהתגבר על הפחד הקמאי הזה וחסך מבנו את החיתוך הזה, לא פועל בד"כ מתוך שיקול כזה.

אני אומרת שוב: נראה לי מאד טריוויאלי שמידע פרטי ואינטימי, כמו מבנה איבר מין הוא לא נושא לדיבור עם זרים, בטח ובטח כשמדובר בילדי.
ההימנעות מפרסום פרטים כאלה בפרהסיה ממש לא מצביעה על בושה או פחד, כי אם על רצון טבעי מאד לשמירה על פרטיות. גם על מבנה איבר המין שלי אני לא נוהגת לדווח או לשוחח עם כל אחד.

ובקשר לנבואה שמגשימה את עצמה, אני דווקא מסכימה איתך בעיקרון, כי הדרך שבה אנחנו מתייחסים לשונות (כל שונות, לא רק באיבר המין) היא הדרך שבה מתייחסים אליה הילדים שלנו.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'גם אני ככה.'
גם אני ככה.
28/01/2008 | 13:10
6
לצפיה ב-'בהחלט מבינה'
בהחלט מבינה
28/01/2008 | 11:58
4
לצפיה ב-'ממש מבינה אותך.'
ממש מבינה אותך.
01/02/2008 | 10:55
2
עכשיו אין לי בעיה לדבר על זה כי הוא קטן, אבל עוד כמה חודשים אני אצטרך להזהר כי בעצם האידיאולוגיה היא שלי ואני שלמה איתה לחלוטין, אבל הזכות שלו לפרטיות היא בעלת משקל רב יותר. בדיוק כמו לשלא הייתי מדברת על עיניינים פרטיים אחרים של ילדי....
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'רגע..אני חושבת שעלינו פה על משהו...'
רגע..אני חושבת שעלינו פה על משהו...
24/01/2008 | 16:38
4
הרי תמיד היתה טענה שכל הפורום זה אדם אחד, לא?!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'יש מישהו מירושלים?'
יש מישהו מירושלים?
24/01/2008 | 16:46
2
2
שמגיע לאירוע?

אם כן אני אשמח מאד אם המישהו הנ"ל יקח את הכפתורים שהזמנתי ואני אשמח מאד לתאם איתו פגישה ולקבלם.
אם אותו מישהו לא בטוח מה אני רוצה או מי אני בכלל, הוא מוזמן לפרסם פה הודעה ואני אשלח לו את הטלפון שלי (לאלו מכם שיש להם את המספר הישן - הוא השתנה).

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מתנצלת, התכוונתי לעזור ונעלמתי... אמרג'נסי..'
מתנצלת, התכוונתי לעזור ונעלמתי... אמרג'נסי..
25/01/2008 | 11:03
1
אמרג'נסי אחר בחיים תפס את כל זמני....

בעזרת השם בפעם הבאה אבוא לעזור... סליחה, ציפור, שאפילו מסר ביטול לא שלחתי...

ובשלמות הערלה ננוחם...
(וכמובן בהצלחת התערוכה... מי צריך אותי בכלל?!)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לא בטוחה איפה זה ירושלים :- ולא יכולה לצערי ל'
לא בטוחה איפה זה ירושלים :- ולא יכולה לצערי ל
26/01/2008 | 13:24
4
עזור בעניין אבל אשמח למסר או אי מייל (אזהרה : תיבור המסרים פרוצות פה ושם ופה ושם בגלל באגים של תפוז) עם הטלפון החדש, ככה שנוכל להיות בקשר.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'חוויות מהדוכן'
חוויות מהדוכן
25/01/2008 | 18:58
3
13
לצפיה ב-'אתר חדש לעמותה נגד חיתוכים'
אתר חדש לעמותה נגד חיתוכים
25/01/2008 | 19:04
7
שמח לבשר על עלייתו לאוויר של האתר המשודרג
תודות מיוחדות לערן על הביצוע המבריק
www.britmila.org.il
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'חוויות'
חוויות
25/01/2008 | 19:10
4
כמו בשנה שעברה, יש הרגשה של חשיבות רבה של הנוכחות שלנו שם.
רוב הזוגות מופתעים שישנה עוד אופציה.
זה חשוב להיות ולייצג את האופציה שכולם פוחדים לחשוב ו/או לדבר עליה.
רוב הזוגות שמעו בעינייין ולקחו גלויה.
בניגוד לשנה שעברה - חוץ מגלויה אחת, לא ראיתי שאנשים זרקו אותן.
וזה גם מדד טוב להצלחה והפנמה.
אני הרגשתי שישנה התקדמות טובה בנושא.
גם אנשים דתיים הביעו עיניין. (יותר מבשנה שעברה) והיה גם זוג ערבי ששמח לשמוע ולקבל אינפורמציה.
בניגוד לשנה שעברה לא היה הדוכן שהציע משקה צמחים (או איזו רקיחה בערכה) להרגעת התינוק לפני הברית.

אני חושבת שחשוב ביותר להמשיך במסורת הצבת הדוכן בארוע שנתי כזה.
הייתי משלבת בו מפגש קה"ל (אולי באחד מהאולמות שהיו צמודים לו והתנהלו בהם הרצאות), מפגש שיהיה מסומן בלוח ההרצאות ויהיה פתוח לקהל.

אני מאד מרוצה וגאה.
כל הכבוד לדורון ולפרנסס.

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'הפעם היה קצת משעמם'
הפעם היה קצת משעמם
25/01/2008 | 21:11
1
בעיקר כי רק נשים דתיות ואחת שעבדה בדוחן של ירחון להורים תווכחו קצת,לרוב אנשים לקחו גלויות ועם עיניין חלקם (וחלקם פחות, כי יש להם בת בבטן) הסתכלו עליהן. בשעתיים שהייתי רק אישה אחת זרקה גלויה לפח. יותר אנשים באו לדוחן באמת בשביל להתעניין והכי אהבתי את השיחה של ציפור עם מישהו שייצג וינגייט בדוחן ממול (את השיחה של גרניום עם הבחור השני לא שמעתי): זה היה גבר (נימול כנראה) שעם הרבה עיניין שמע את מה שלציפור היה להגיד...
ההתרשמות שלי היא, שאי מילה זה כבר לא דבר מוזר לרוב האנשים.
זהו סה"כ אני רואה בזה משהו מועיל ויפה, כל הכבוד לדורון שמארגן את זה וחבל שבעיקר הוא מממן את זה...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'זה שאתם לא עושים ברית מילה זה דבר אחד,'
זה שאתם לא עושים ברית מילה זה דבר אחד,
25/01/2008 | 22:52
6
6
אבל לפעול נגד זה ?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
25/01/2008 | 22:58
8
אנשים רבים חותכים כי כך נהוג, ללא שום מודעות לסיכונים, סיבוכים ולאפשרות להשאיר את הילד שלם ובריא.
למה לא לפעול להעלאת המודעות לנושא?
אין פה כפיה, כל אחד יכול ללמוד ולהשכיל ולהחליט כך או אחרת.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אם לא יפעלו נגד, אז איך זה ייפסק?'
אם לא יפעלו נגד, אז איך זה ייפסק?
25/01/2008 | 23:10
3
12
לצפיה ב-'זה לא צריך להפסק .'
זה לא צריך להפסק .
28/01/2008 | 16:36
2
6
כל דבר הוא מסוכן, לחצות את הכביש זה מסוכן. בשביל זה נוקטים אמצעים לזהירות לא ?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'את משווה חצית כביש לניתוח ללא התוויה רפואית?'
את משווה חצית כביש לניתוח ללא התוויה רפואית?
28/01/2008 | 17:33
4
בקטין בן 8 ימים? מעניין. בדיוק בשביל זה לא נותנים לתינוק בגיל הזה (וגם בגילאים קצת יותר גדולים) לחצות לבד כבישים. זה לא הגיל לעשות ניתוחים אלקטיביים באברי מין, ממש כפי שזה לא הגיל לחצות לבד את הכביש. זה מה שנקרא=אמצעי זהירות.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'זה בהחלט צריך להיפסק'
זה בהחלט צריך להיפסק
28/01/2008 | 21:22
6
קשה להימנע מלחצות כבישים, אך חיתוך תינוק שלא למטרה רפואית תוך גרימת כאב, סבל וסיכון מיותר, צריך להיפסק.

עדיף לא לעשות ניתוח מיותר, מאשר לעשות ניתוח מיותר עם אמצעי זהירות.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'נכון, זה מאד אגואיסטי לדאוג רק לילד'
נכון, זה מאד אגואיסטי לדאוג רק לילד
26/01/2008 | 04:37
7
שלך ולהשאיר הורים אחרים בבורותם. לכן חשוב לא רק לא לעשות ברית מילה לילד שלך אלא לפעול נגד וליידע גם הורים אחרים למה החלטתם ככה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'על החייט וברית המילה'
על החייט וברית המילה
26/01/2008 | 12:22
1
5
בשיחה עם בחור דתי ,מעורר פליאה בדיבורו הרהוט הוא הדגים לי על משמעות הברית:
כשם שאנו לא מפקפקים בחייט שגוזר בד ייקר לגזרים כי אנו יודעים שבסוף הדרך מחכה לנו חליפה נהדרת .,..

אמא אחת התעכבה וחזרה שוב ושוב כמה מזועזת מהברית בסוף ההסברים היא חתמה שהיא תעשה לתינוק שלה ברית

סך הכל הרגשה מאוד מתסכלת לראות את התופעה הזאת מול הפנים ..

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מתסכל-לא, מדרבן- כן!'
מתסכל-לא, מדרבן- כן!
26/01/2008 | 22:45
4
לצפיה ב-' יפה יפה יפה ותודה למארגנים'
יפה יפה יפה ותודה למארגנים
26/01/2008 | 13:22
1
2
זה אכן רעיון טוב לארגן הרצאה או מפגש קה"ל כבר התערוכה
למיטב הערכתי התערוכה הנוכחית לא היו מספיק מתעניינים בו זמנית כדי לארגן דבר כזה אבל זה בהחלט לא אומר שהתערוכה הבאה לא ראוי לעשות זאת. אולי להפוך אץת ההרצאה לגלובלית יותר על מידע כללי על ברית מילה ולשלב גם רופא-מוהל שיתן לפחות כמה טיפים איך לעבור את זה בשלום. לא יודעת ויש לנו חצי שנה לחשוב על זה.
תודה לדורון ולפרנסס על היוזמה לכל המתאמצים והמשקיעים ולציפור ושלי וגרניום שפגשתי שם - היה כיף לשמוע את משק כנפי ההסטוריה ולראות את הצעד הבא באבוליציה של היחס לתינוקות
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ואולי לא צריך שיהיה מפגש בזמן התערוכה'
ואולי לא צריך שיהיה מפגש בזמן התערוכה
28/01/2008 | 08:18
2
אלא רק תאריך לזמן קרוב אחריה, שינתן בתערוכה..?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' מפגש קה"ל הבא 16.2.2008 מוצ"ש'
מפגש קה"ל הבא 16.2.2008 מוצ"ש
26/01/2008 | 13:29
3
2
ואני כבר מעכשיו ממש ממש מבקשת ואפשר לומר מתחננת : שהורים ותיקים יפנו לעצמם 3 שעות (הי, אני יודעת כמה זה קשה!) בלי ילדים ויתנדבו לבוא למפגש.
במפגש הקודם היו הרבה הורים מתלבטים ומלבדי לא היה *אף* הורה ותיק.
זה פשוט היה קשה להסביר שיש הרבה הורים שלא מלים כשאני שם יחידה.
נכון, נתתי טלפונים וכמובן האמינו לי שיש אלפי ילדים לא נימולים בארץ ושאנחנו כבר אפילו לא סופרים אבל.... נו HELP PLEASE
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תשלחי לי מסר עם פרטים ואולי נצליח לבוא..'
תשלחי לי מסר עם פרטים ואולי נצליח לבוא..
28/01/2008 | 19:56
4
לצפיה ב-'מציעה את עצמי לבייביסיטינג'
מציעה את עצמי לבייביסיטינג
28/01/2008 | 21:31
1
כדי לעזור להורים ותיקים להגיע.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'רונית יקרה'
רונית יקרה
29/01/2008 | 09:22
2
אני מודיעה לך כפי שהודעתי בעבר, אם יש בעיה, גם ברגע האחרון של מחסור בנוכחות של הורים לילדים שלמים...אנא תודיעי לי ואני אקפוץ.
יום שבת בדר"כ אצלינו זה יום בית ואין לי בעיה לבוא.
בפעמים שבאתי נראה שהיו מספיק...אז תארתי לעצמי שאין צורך.
תרימי אלי טלפון כשצריך  ואני מתייצבת. (עם הקטן או בלעדיו)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' כל הכבוד לכל העוסקים במלאכה '
כל הכבוד לכל העוסקים במלאכה
29/01/2008 | 11:42
5

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ