איטום רצפת 00 +קורות יסוד

zoharhay

New member
איטום רצפת 00 +קורות יסוד

שלום רב. בונה באיזור השרון. בונה ללא מרתף, 2 קומות.נמצא בשלב טפסנות קורות יסוד. עפ"י דו"ח יועץ קרקע מדובר באדמה חולית ולכן בוצעו פלטות ועליהם עמודונים. האדריכלית הכינה פרט איטום לרצפת 00. עפ"י קבלן מבצע+מהנדס+יועץ קרקע אין צורך לבצע איטום כפי שציינה האדריכלית, מכיוון שהפרט מתאים לרצפת מרתף ולא במקרה שלי. במקרה שלי מבוצעות קורות יסוד "יורדות" 40 ס"מ ומעליהן רצפת 00 של 20 ס"מ. מתחת לרצפת 00 וכן מתחת לקורות יסוד מונחים קלקרים בעובי 20 ס"מ.(המפרידים בין האדמה לקורות/לרצפה) בנוסף, במקרה שלי מדובר גם בקרקע חולית. ושוב, לדברי המהנדס ב-99% במקרים דומים לשלי, אין מבצעים איטום (אלא רק משחה "מסויימת" בין רצפת הבטון לבלוקים.) האדריכלית נתנה פרט איטום כדלקמן: בטון רזה+יריעה ביטמנית SBS + יריעות הגנה וניקוז T10 +ביטומן חם מסוג פוליגון בחיבור בין קורת היסוד לרצפת הבטון. השאלה: האם במקרה שלי אכן אין צורך לבצע איטום? (סליחה על השאלה הארוכה) תודה, זוהר 052-6017447

BRONCO

New member
מתנצל על תשובתי המאוחרת לא שמתי לב לשאלתך

בעיקרון האדריכלית צודקת אבל את הבטון הרזה הייתי מחליק חלק חלק אפילו החלקת הליקופטר וזאת כדי להימנע מבליטות של החצץ שעליו יונחו היריעות, משקל ריצפת הבטון שתבוא על היריעה תלחץ על היריעה שעלולה לקבל חורים מהחצץ של הבטון הרזה במידה והוא לא חלק, . יריעות ניקוז מצוין! הייתי חושב גם לבצע איטום על העמודונים וקורות היסוד במערכת איטום צמנטית על מנת לשמור בפני רטיבות שתוביל לקורוזיה בברזל שתגרום בעתיד נזק לבטון שיחליש את המבנה

למעלה