יש יורש לדורון, בן מנחם ודני

למה את חושבת שהכתבה מתלהמת?

האם הכתבה נהגה במישהו בחוסר כבוד? האם היו שם ססמאות ריקות או משהו כזה?

מלמלה

New member
סליחה לא הכתבה

אלא חלק מהתגובות עדו, אין לי ויכוח שהרעיון נשמע רע אבל אני לא בטוחה שהדברים בהצעת החוק הם כפי שעולה מהכתבה. שנינו יודעים שהכתבים יודעים להראות את הדברים כפי שנוח להם. למשל אני לא ממש בטוחה שהוא לא רצה להגיב בעצמו אולי לא היה פנוי (הרבה פעמים מתקשרים לתגובה ומבקשים להגיב תוך שעה לפני פירסום כתבה) רבים מאנשי ציבור מפנים עיתונאים לדובר מצויין מקרה משפחתי שהוא מכיר אין לנו פרטים עליו וממה הוא נפגע. לסיכום: אני מסכימה שיש התעסקות יתר של התקשורת בנושא הריטלין דבר הפוגע בהרבה ידלים ובוגרים שללא תרופה זו איכות החיים שלהם ושל הסובבים אותם נפגעת בצורה קשה ובדיוק כמו שאנו פנינו שכל מחקר מדעי או לא יובא המקור שלו כך אני נוהגת גם עם דעות המנוגדות לדעתי לפני שאני מתיחסת אליהן ברצינות אחרת אני מתיחסת לזה כאל סילוף עיתונאי ושוב אני מדגישה את דעתי שאכן הגבלות נוספות וקשיים נוספים למתן התרופה יכולים לפגוע קשה ברבים הזקוקים לה באמת

האם את רוצה לבקש ממנו את פרטי

הצעת החוק או אולי לארח אותו כאן כדי שיסביר את החוק שלו?

מלמלה

New member
לא אני זמזן האחרון

משתדלת לא לבקש שום דבר מאף אחד גם אין לי שום אמונה בשום נבחר ציבור או ח"כ

אתם לא מבינים פשוט הגיע חודש ינואר

קמפיין הסיינטולוגים מתוזמן פעמיים בשנה ספטמבר תחילת שנת לימודים וינואר, כמי שעוקב אחרי הריטואל הזה במשך 8 שנים יש כמה עקרונות 1. תכנית הקמפיין 2. חברי כנסת משתפי פעולה כמו אלי בן מנחם , יונה יהב בזמנו וכרגע יורם מרציאנו, 3. מי שראה את מוטי מורל יושב בישיבת ועדת הכנסת ליד בן מנחם יכול להבין איך המנגנון עובד. מעבר לכל זה עניינית לפי דעתי אין מקום בעולם המערבי שבית המחוקקים מתערב בנושאים רפואיים , זה שיקול דעת של רופאים הבעייה שלנו עם יוזמות מהסוג הזה היא שאולי יש הסכמה בענין היד הקלה על המירשם , הבעייה היא שהגורמים העומדים מאחורי יוזמות אלו הם בעצם נגד ריטלין ברמה האסטרטגית וכל פעם מנסים לייצור קמפיין טקטי הנותן תחושה שבעצם יש כאן כוונה אמיתית לשפר את ההתנהלות בנושא הריטלין, כאשר לא כך הדבר ובעצם המטרה להקשות על הנזקקים לריטלין ולגרום בהדרגה לכך שלא ייעשה שימוש בריטלין בארץ מי שעוקב אחרי ההתנהלות הצעות החוק ההצעות הראשונות אסרו שימוש בריטלין באופן גורף אח"כ העלו צורך בחתימות של רופא פסיכיאטר אזורי ומנהל מחוז במשרד הביאות או החינוך בשלב הבא היתה הצעה לאסור על דרישה של בתי הפסר ללחוץ על ההורים ועכשיו הצעתו של ח"כ מרציאנו

zivadina

New member
../images/Emo45.gifאהה, ספטמבר וינואר../images/Emo26.gif

אז בשאר הימים נוכל להוריד את המסנן בשער הפורום?

nesya1

New member
מאיפה האדון הזה צץ פתאום

מה הוא מבין? מהי הכשרתו? מקלקלים לציבור כל כך גדול איך הוא מרשה לעצמו. אודטה חדשה?

אני הגבתי שם

למרות שאין לי מושג למה, הרי המתנגדים תמיד יאשימו תגובות כמו שלי כפרסומת נסתרת לריטלין לא שאי פעם ראיתי פרסומת לריטלין אבל בכל זאת, חזרתי מאוחר הבייתה וראיתי את הכתבה הזאת והרגשתי שאני לא יכולה ללכת לישון לפני שאגיב, וזה יצא קצת ארוך ממה שחשבתי, אבל יש משהו מספק בלכתוב תגובה כזאת, מהלב, בנושא שחשוב ואח"כ לראות אותה מוצגת ושאנשים מגיבים אליה. שיהיה לכולכם יומטוב נוני

rachel044

New member
עצם העובדה שהח"כ קרה לריטלין

תרופת הרגעה מראה על גודל בורותו.ממש מפחיד אותי אנשים שנמצאים בעמדות כוח.מפחיד אותי שחוק כזה יעבור ואז מה נעשה?

לפעמים זה מזל שתהליכי החקיקה ארוכים

אז ח"כ מרציאנו הגיש הצעת חוק להגבלת השימוש בריטלין.... אז הוא הגיש. אם אני לא טועה היו כבר ח"כים לפניו שעשו זאת ומן הסתם יהיה ח"כים דומים בעתיד. לא צריך להתרגש יותר מידי. ההצעה פופוליסטית ותהליכי החקיקה הארוכים ייגרסו את ההצעה של מרציאנו כפי שגרסו את ההצעות הקודמות. ואז יגיעו בחירות, והכנסת תתחלף ולא יחילו על הצעת החוק הזאת את הרציפות והיא תגיע למקומה הטבעי - סל האשפה של ההיסטוריה.

לא יודעת מה אתכם

אבל אני לא ממש הצלחתי להבין מה ההצעה הזו בדיוק אומרת. מצד אחד לא נאמר שם "לאסור את השימוש" אלא רק "להגביל", מצד שני לא מוסבר אילו הגבלות כן יהיו (חוץ משלמורים אסור יהיה להמליץ על ריטלין, עקרונית אני בעד), ככה שחוץ מזה שמסיבות מובנות זה מקפיץ את הפיוזים לחברי הפורום - אין ממש מה להגיב על ההצעה עצמה (אלא אם פספסתי משהו. לא מן הנמנע, אחרי הכל היה לילה כשקראתי את זה...). מה שאותי הרתיח ומרתיח כל פעם מחדש כשאני נתקלת בגישה הזו זה מה שאמר ה"מומחה" - מי שריטלין יכול לעזור לו הוא בעצם "צריך אותו" ובלעדיו הוא "מועד לסכנות" (והתגובה הכועסת שלי היא התגובה השמינית). לא רק שלא צריך את זה בשביל לבסס את זכות הקיום של הריטלין, זה רק מזיק.

sunbird osea

New member
נועה - אבל זה נכון

מי שזקוק לרטלין באמת "צריך אותו". הבן שלי לא מוכן ללכת לבית הספר אם הוא בלי רטלין כי הוא כבר יודע עד כמה הוא אומלל כשהוא הולך ללא רטלין. וכן - יש מחקרים שמעידים על כך שילדים עם הפרעות קשב שאינם מטופלים תרופתית מועדים יותר לסכנות של התמכרויות. אז למה את כועסת?

לא, זה לא נכון.

קראת פעם מה כתוב במחקרים שאתה קובע ש"יש מחקרים"? גם אם אחוז המאובחנים כסובלים מהפרעת קשב אשר לא נוטלים ריטלין שסבלו/סובלים מהתמכרויות גבוה מהאחוז של אלה בכלל האוכלוסיה אין כל אפשרות להסיק מכך כי אדם הסובל מהפרעת קשב שלא נוטל ריטלין הוא ב"סיכון גבוה" להתמכרות. רוב הילדים בארץ שמקבלים ריטלין לא יסתבכו עם החוק, לא יתמכרו לסמים ואמנם יעשו תאונות דרכים אבל לא בשונה מהאזרח הישראלי המצוי (יש מישהו שנוהג מספיק שנים ולא עשה אף תאונה?). עבור רוב הנוטלים ריטלין משמעות הדבר היא בדיוק כמו עבור רוב אלה הנוטלים נוגדי חרדה למיניהם - שיפור. לא צורך קיומי, שיפור (וזה מספיק על מנת לתת לגיטימציה לנטילת התרופה). להיות אומלל בבי"ס, אפילו לנשור מבי"ס, זה לא מסוכן. זה לא דבר חיובי, אבל זו גם לא סכנה בריאותית המחייבת נטילת תרופה וההצגה הקיצונית הזאת הופכת את מי שדוגל בה לזהה בדיוק לסיינטולוגים שטוענים שנטילת ריטלין עלולה להפוך ילד לרוצח סדרתי או וואטאבר.

sunbird osea

New member
וואוווו!!!!! מאיפה הנחרצות הזו?

אני לא מבינה את התגובה האסרטיבית הזו. מה ההתקפה הזו? קודם כל, תתפלאי אבל קראתי את המחקרים. אני מן אמא מצחיקה כזו שלפני שהיא נותנת לילד שלה תרופה היא עורכת מחקר מקיף על הנושא. אם את אומרת "גם אם אחוז המאובחנים כסובלים מהפרעת קשב אשר לא נוטלים ריטלין שסבלו/סובלים מהתמכרויות גבוה מהאחוז של אלה בכלל האוכלוסיה" אז כן - אני מבינה את זה שהבן שלי ללא רטלין (שעוזר לו מאד כפי שכבר ציינתי) נמצא בקבוצת סיכון גבוהה יותר להתמכרות מילד אחר ללא הפרעת קשב. זה אמנם לא אומר שצריך לתת סתם רטלין, רק כשהוא עוזר. וסליחה - לדעתי להיות אומלל בבי"ס ואפילו לנשור ממנו זה אמנם לא סכנה בריאותית ישירה, אבל בדרך עקיפה כן. ילד שמטפח לעצמו דימוי שלילי, שלא מאמין ביכולות שלו (כי הוא פשוט לא יכול למצות אותן) שנושר מבית הספר ומבלה את זמנו ברחוב - זו כן סכנה בעיני. את היית מוכנה לקחת סיכון שהילד שלך יסתובב ברחוב עם מי יודע מי כשרטלין יכול למנוע את זה ממנו? אני לא. אני לא מתנגדת בכלל לפיקוח מוגבר על מתן רטלין, שיגיע באמת למי שזקוק לו אבל הבעיה עם הצעת החוק לדעתי, מלבד הברור מאליו הוא שהדרך שהיא מוצגת, על ידי הבעת בורות ונבערות לבעיה, מחזקת את העליהום שקיים בציבור על הרטלין. עליהום שנתמך - מה לעשות - הרבה על ידי הסיינטולוגים ואחת התוצאות שלו היא שבכל פעם שאני קונה לבני את התרופה (עם רצפט כמובן) אני נתקלת בתגובות לא נעימות ולא מקצועיות מהרוקחת בקופ"ח ואנשים בסביבתי.

ronenscha

New member
שמח שאת עוד איתנו נועה...

אבל מאיפה אהנחרצות הזאת שלך? אנחנו מסתמכים על מחקרים שמגיעים מארה"ב על מעורבות יתר של חוליק הק" על הסכנות של אי טיפול תרופתי. אז נכון שאין נתונים לגבי הארץ, אבל כי פשוט אין נתונים. אם תרצי, אפנה אותך למחקרים מתאימים. וגם מאיפה הנחרצות שלך של נשירה מבית-ספר שלא מסוכנת? האם הכנסה נאותה אינה חלק מאיכות חיים חשובה? האם את רוצה שהציבור, כולל את, יממנון את אלה שלא זכו לטיפול רפואי רק כי את מתנגדת לו? והסכנה בהצעת החוק - שבינתיים רק פ ורסמה בעיתונות - הינה בדיוק בעליהם שהיא יוצרת. נכון שצריך להרחיב את המודעות להק"ר ולשפר את ההכשרה של רופאים הרשאים לאבחן את התופעה, אבל גם היום מורים לא רושמים ריטלין. והאמיני לי אם מורים היו רושמים תרופה, רק כדי ש"מישהו יסתגל למסגרת" שלושת רבעי מהילדים היו על תרופות... בפועל רק מקרים קיצוניים מגיעים לאבחון. תמשיכי להיות איתנו רונן

נשירה מבי"ס היא לא מסוכנת

היא אולי ברוב המקרים לא חיובית (נניח... ונתעלם מהעובדה שמדובר במערכת החינוך שלנו), אבל לא "מסוכנת". המקרה הטיפוסי של ילד ישראלי הנוטל ריטלין בארץ (במרשם) איננו של כזה הנמצא בסכנה מיידית אם לא יקח ריטלין. אולי בארה"ב המצב טוב יותר, הלוואי. ברור לכל בר דעת שהיכן שאימפולסיביות משחקת תפקיד (כל מיני הסתבכויות ותאונות) ADHD-ים יככבו, ועדיין לא ניתן לייחס סיבתיות לאי נטילת ריטלין. אני מתנגדת לשתי הקיצונויות - זו שרוצה לאסור שימוש בריטלין וזו שרוצה להאשים בהזנחה הורים שמסרבים לטיפול בריטלין כשם שסירבו לטיפול רפואי בילד חולה. אני לא חושבת שבכל מצב יש להמנע מריטלין, אבל כן שצריך להזהר עם זה (ולא, אין לי הגדרה טובה מדי ל"להזהר עם זה". זה לא פשוט) במיוחד כשמדובר בילדים צעירים. אני לא מבינה למה אתה מתעקש להתכחש לתופעה קיימת של ילדים שמחוייבים בנטילת ריטלין פשוט בשביל בי"ס. המורים לא ימליצו עד ידרשו טיפול בריטלין משלושת רבעי ילדי ישראל, אבל בהחלט לא יותר מדי חוסכים בכך.

sunbird osea

New member
נועה - מה את רוצה ומי נותן לך את הז

הזכות להגיב כאן בצורה כל כך "יודעת הכל" ולהציג אותי כפזיזה וכבעלת שיקולים לא מבוססים? חבל שאת לא קוראת את התגובות שמופנות אליך כי אם היית טורחת היה ברור לך שאני לא מציעה לתת לכל הילדים הסובלים (כן, כן, סובלים) מהק"ר רטלין כטיפול מונע להתמכרויות עתידיות. ועדיין, כן - לאחר קריאה והתעמקות השתכנעתי שלילדים האלה יש סיכוי גבוה יותר להתמכרויות. אז מה? זה לא אומר שהייתי נותנת לו את זה סתם. הילד שלי ניצל בזכות הרטלין. לאחר שבזבזתי זמן יקר על כל מיני טיפולים החל משינויי תזונה ועד שלל טיפולים אלטרנטיביים כשבינתיים בני מתפרק בבית הספר ומאבד אמון בעצמו ביכולתו, הגענו לרטלין. וגם אז, רק אחרי קריאה מסיבית של חומר על טיפול תרופתי. אני לא יודעת באיזו זכות וסמכות את מרשה לעצמך להכריז כאן שנשירה מבית הספר היא לא מסוכנת. את מכירה את הילד שלי? את יודעת בוודאות עם מי הוא יתחבר ברחוב? ואפילו אם לא יקרה לו כלום, אם הוא רק יבזבז את הפוטנציאל שלו, יהיה מתוסכל ויחיה חיים שלא מתוך בחירה אלא מתוך התפשרות כי הוא לא מסוגל ל"גייס" את עצמו ולהתמודד - אז מי את שתחליטי אם זה מסוכן או סתם מיותר? אני לא קוראת להורים שמסרבים לטיפול תרופתי מזניחים בדיוק כפי שאני מתרעמת כשמכנים אותי "אמא מסממת" ושאר מחמאות. בני אובחן לפני יותר משנתיים. מעולם לא הכריחו אותי בבית הספר ולא לחצו עלי לתת לו רטלין. לא יועצת ולא מורה. להיפך, בני מקבל עזרה וסימפטיה מכל כיוון אפשרי. אני לא מבינה על מה ומי את מתנפלת כאן. אני מקווה שאת יודעת.

אבל איפה ראית התנפלות מצדי?

תקראי טוב את מה שכתבתי ואז אולי תשימי לב שזה שאין צורך קיומי בריטלין (כי בלעדיו הוא ידרדר לסמים, אה וכן - אני באמת לא יודעת עם מי הבן שלך מסתובב או יסתובב כשלא יהיה בבי"ס, אבל קצת עצוב לי שאת לא יודעת או שאת חושבת שאין לך שום שליטה ואחריות על כך) לא אומר שאין סיבה להשתמש בו בשום מצב. אני לא מכירה אותך ואת הילד שלך ולכן כמובן שלא יכולה לחוות דעה, אבל אם את רואה בילד שלך בעל סיכון גבוה יותר להתמכרויות רק בגלל הקשיים שהתגלו אצלו בבי"ס ומה שהתגלה באבחון בעקבותם - צר לי בשבילך וצר לי בשבילו.

sunbird osea

New member
אחרי שהגעתי לשרשור בפורום המיסטיקה

בו השתתפת לפני כמה ימים קצת ירד לי האסימון. אז בואי ואחדד לך קצת את מה שאמרתי - את מעוותת את מה שאני מנסה (מאד בנימוס דרך אגב) להגיד. אני לא חושבת שמישהו כאן בפורום מנסה לטעון שצריך לתת לילדים רטלין בגלל הסיכוי שידרדרו לסמים או לרחוב. אני הגעתי למסקנה שטיפול תרופתי הוא הטוב והמתאים ביותר לילדי, בשלב זה של חייו. עצם העובדה שהרטלין עוזר לבני ומאפשר לו ללמוד ולחזק את הדימוי העצמי שלו מספיקה לי. לך, לפי מה שקראתי כאן ובעיקרבפורום המקביל, יש פתרון לכל דבר. אפשר לעבור מסגרת, אפשר לנשור מבית הספר... שום דבר לא מצדיק טיפול תרופתי. את יודעת מה, יופי לך. אני - ולצערי אני נאלצת לומר זאת שוב - לא מגנה הורים שלא נותנים לילדיהם רטלין, ממש כפי שאיני מגנה הורים שבוחרים בטיפול תרופתי. אני מבקשת שתתיחסי באותו כבוד גם להחלטותי. או שאולי תסבירי את עצמך יותר טוב כי אני חווה את התגובות שלך כמתלהמות ומתנצחות.

למעלה