לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2057820,578 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'יש יורש לדורון, בן מנחם ודני'
יש יורש לדורון, בן מנחם ודני
<< ההודעה הנוכחית
23/01/2007 | 03:48
57
101
לצפיה ב-'נ.ב. נדמה לי שהפריימריז מתקרבים'
נ.ב. נדמה לי שהפריימריז מתקרבים
23/01/2007 | 04:03
2
יהיה כייף.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אין גבול לטפשות'
אין גבול לטפשות
23/01/2007 | 06:26
24
2
משהו שכתבתי ברגע זה. צריך עוד לעבוד עליו.
אני מתכוון לשלוח אותו לח"כ הנכבד.
רונן
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'רונן, עם כל ההזדהות שבעולם...'
רונן, עם כל ההזדהות שבעולם...
23/01/2007 | 09:29
6
3
אני לא מכירה הרבה אנשים, אפילו חכמים ובטוחים בעצמם (שלא לדבר על כאלה שהם לא, כמו הח"כ...) שיקשיבו למה שיש לך להגיד כאשר אתה מתחיל מלהגיד להם שהם טיפשים.
את מה שכתבת נסה לפרסם במקום שבו אנשים אחרים יקראו. אל הח"כ עצמו (וגם לח"כים אחרים) אל תשלח את זה בצורה הזאת. אתה יכול לדבר על כך שיש להכין היטב שיעורי בית לפני שמגישים הצעת חוק (ולדעת למשל שרטלין איננו תרופת הרגעה);
אולי אפשר גם להציע שתהיה הצעת חוק שתחייב יותר רופאים מהתחומים הרלוונטיים ללמוד על הפרעות קשב ועל שיוש נכון ברטלין. ככה יהיו יותר רופאים מתאימים, ואנשים יוכלו לפנות לכתובת מתאימה ביתר קלות, לקבל הדרכה נכונה, ולמנוע סיבוכים של שימוש לא נכון ברטלין.

אני יודעת שזה לא חוכמה שאני מציעה לאחרים מה לעשות ואני לא עושה כלום. כשעולה הנושא הזה אני נהיית כל כך נסערת שאני לא ממש מצליחה לדבר לעניין. רק מפנטזת על כל מה שהייתי רוצה לעשות, ואל עושה. וביום כזה אני גם לא ממש מצליחה לעשות דברים אחרים. זה ממש מוציא אותי מהמסלול.
אתה יודע מה? מה שלא תכתוב בנושא הזה, ולמי שלא תכתוב - אני אשמח לעזור בתחום שאני טובה בו: בעריכה הלשונית. אם אתה רק רוצה - שלח אלי את המכתבים שתכתוב ואני אערוך אותם. מכתב ערוך היטב משאיר יותר רושם.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'רונן, תראה מה הצלחת לעשות:'
רונן, תראה מה הצלחת לעשות:
23/01/2007 | 10:14
5
1
הצלחת לגרום לי לעשות משהו!
הנה העתק מייל ששלחתי לח"כ מרציאנו הרגע:

לח"כ מרציאנו שלום וברכה,
הצטערתי לקרוא על הצעת החוק שהגשת להגבלת השימוש ברטלין. הצטערתי על כך, לא מפני שאין בעיה של שימוש לא נכון שגורם נזקים – יש בעיה כזאת. אלא הצטערתי מפני שאני חושבת שהחוק הזה, אם יתקבל, יחמיר את הבעיה במקום לצמצם אותה!
ומדוע אני חושבת כך?
כי היום, יש מעט מדי מומחים אמיתיים שמבינים בהפרעות קשב ובשימוש נכון ואחראי ברטלין. התורים אליהם ארוכים מאוד, ואנשים נאלצים לפנות אל רופאים או מומחים פחות רציניים ואחראיים כדי לקבל עזרה לילדיהם הסובלים. ואם כבר מגיעים למומחה כזה – הוא מאוד עמוס, ולא יכול להקדיש לילד מספיק זמן, כך שאפילו אצלו יש סכנה של אבחון שגוי. כך קורה שאנשים משתמשים ברטלין בצורה לא נכנה, ואם מתעוררת בעיה קשה להם מאוד להגיע שוב לרופא כדי לפתור את הבעיה.
אז מה אני מציעה? אני מציעה לנסות לבנות הצעת חוק אחרת. הצעת חוק שתחייב יותר רופאים ללמוד יותר על הנושא,כדי שיותר רופאים באמת יבינו בזה, כך שהורים יוכלו להיות בקשר רציף עם רופא מטפל שבאמת מבין איך לעזור לילד שלהם, וכך השימוש ברטלין יהיה יותר אחראי, לרופא יהיה יותר זמן לבדוק ולברר היטב אם הילד אכן זקוק לרטלין או לא, והילד שכן מקבל את התרופה יהיה במעקב יותר צמוד כדי למנוע תופעות לוואי בלתי רצויות ולטפל בהן בזמן.
אתה מכיר למשל את הסיפורים על "מבט זומבי"? זה קורה. אתה יודע מה צריכים לעשות כשזה קורה? לחזור לרופא. אם הרופא אכן מבין בזה - הוא ישאל כמה שאלות, ויקבע אם יש צורך לשנות מעט את המינון של התרופה. בדרך כלל תיקון של המינון פותר את הבעיה! אבל אם יש לחכות לתור נוסף לרופא במשך שבעה חודשים(!!!) אז אין סיכוי שהבעיה תטופל. הילד יישאר זומבי הרבה זמן, לא יתפקד היטב, ויינזק; או שההורים פשוט יחליטו להפסיק את הטיפול כי הם לא יידעו איך לפתור את הבעיה. אז הילד ימשיך לסבול.)
והסבל של הילדים הוא גדול מאוד, תאמין לי, אני יודעת. אני היום בת 49, ועד גיל 40 סבלתי מאוד בחיים כי לא ידעתי ממה אני סובלת, ולא ידעתי שרטלין יכול לעזור לי. והיום אני לא רוצה שילדיי יסבלו כמוני. אני רוצה שיהיה להם סיכוי הוגן, שלא היה לי. הם ילדים טובים וחכמים, וכשהם מקבלים רטלין הם יכולים גם לבטא את זה בלמידה בהתאם לשכלם. בלי רטלין הם פשוט לא מצליחים להתרכז, כמו שאני לא הצלחתי. והסבל והתסכול גדולים מאוד. ולא רק הזבל, אלא גם הנזק. אל תתבלבל: אני לא נותנת לילדים שלי רטלין כדי שלמורה יהיה נוח. אני נותנת לילדיי רטלין כדי שלהם יהיה טוב יותר, לא למורים שלהם.
בארה"ב התקיים מחקר ארוך על ילדים שהומלץ להם לקבל רטלין ולא קיבלו. המחקר מראה שהילדים בבגרותם האלה היו בסיכון מוגבר לכמה וכמה תופעות: לדיכאון, לחרדה, להפרעות אכילה, להסתבכות עם החוק, ולשימוש בסמים. (הסכנה האחרונה הזו אמורה להדאיג אותך המיוחד, כחבר בוועדה למלחמה בנגע הסמים!) אותי הממצאים בכלל לא מפתיעים. כמי שגדלה בלי הרטלין למרות שהיתה זקוקה לו מאוד, אני מבינה בדיוק איך זה קורה. אני מבינה בדיוק איך הסבל והתסכול יכולים לגרום לדיכאון, לייאוש, לנזק נפשי, לבריחה לסמים (ולכתות שונות ומשונות שמציעות כל מיני "ישועות").

אנא, עשה את הדבר הנכון כדי למנוע נזקי רטלין: לא חוקים שיסבכו את התהליך ויגרמו שילדים יישארו זמן ממושך ללא טיפול וללא מעקב, אלא להפך, חוקים שיכשירו יותר רופאים לברר מי באמת זקוק לרטלין ומי לא, ויוכלו לתת טיפול צמוד יותר ואחראי יותר!
בברכה
מיכל XXX

במכתב היו גם כמה הדגשות, אבל הם לא עברו הנה, ואני לא יודעת איך מסמנים הדגשה בהודעות בפורום.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-' גדול'
גדול
23/01/2007 | 11:58
1
בינתיים אני שולח לח"כים הפעילים בועדת החינוך ובועדה לזכויות הילד.
רונן
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-' מיכל, כל הכבוד!'
מיכל, כל הכבוד!
23/01/2007 | 12:47
אהבתי כל מה שכתבת, כולל הסגנון.

יש טעות קטנה (למקרה, אם תרצי לשלוח את זה עוד) - כתבת "זבל" במקום "סבל":
"והסבל והתסכול גדולים מאוד. ולא רק הזבל, אלא גם הנזק."

איך מסמנים הדגשה בהודעות בפורום:
לוחצים על "תחילת הדגשה" מתחת לחלון התוכן (יופיע "הדגש" בתוך ||), כותבים את מה שרוצים לנדגיש, אח"כ לוחצים על "סיום הדגשה" (יופיע "סדגש" בתוך ||).
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מיכללא רק שעשית, גם מנוסח למופת'
מיכללא רק שעשית, גם מנוסח למופת
23/01/2007 | 12:52
1
ומעורר קנאה.

מעולה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'חבר'ה תפתחו את העיניים: מרציאנו'
חבר'ה תפתחו את העיניים: מרציאנו
23/01/2007 | 17:42
1
1
יודע שהצעת החוק שלו טיפשית ומרושעת. עובדה שהוא לא מעיז להתראיין לגביה. הוא כנראה היה חייב להציע כזו כי מוטי מורל עבד בשביל עמיר פרץ בהתנבות ונתן לו לנצח בפריימריז. גם חלק או כל חברי הכנסת הקודמים שהציעו כאלה הצעות היו קשורים במוטי מורל שכנראה קשור לסיינטולוגים.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'יש לי שלוש הצעות: 1. למצוא כתבות'
יש לי שלוש הצעות: 1. למצוא כתבות
24/01/2007 | 01:24
לא מחמיאות ליורם מרצינו ולשרשר אותן בפורום מפלגת העבודה כדי שהוא יהיה פחות אטרקטיבי בפריימריז שלהם. יש שם כבר התחלה של שירשור. 2. מי שהדיעות שלו קרובות למפלגה שיתפקד אליה ויצביע נגד היורם. 3. לשלוח מכתב לשאר חברי הכנסת כדי שיצביעו הגד החוק.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'חייבת להעיר'
חייבת להעיר
23/01/2007 | 15:14
14
התגובה, ובעיקר סעיף ו' ברשימת "הטעויות" של הח"כ המכובד, יוצרת רושם שהריטלין בטוח האופן מוחלט.
כשאנו מותקפים השקם והערב ע"י שוללי ריטלין קיצוניים, לעתים גם אנחנו נדחפים לקיצוניות ההפוכה. כלומר- להפריך את כל הטיעונים נגד הריטלין ובעיקר להפחית במשקלן של תופעות הלוואי. לדעתי, גישה זו מסוכנת. גם המאבק מול השוללים, אבל בעיקר, מול אלו המעוניינים בכינות בייעוץ פה בפורום.
בני נמנה על אותם 15-20% שהתרופה לא מתאימה להם. זה לא אחוז שולי! הוא נכנס בעקבות נטילתה למסלול של דיכאון שדרש חודשים ארוכים של טיפול וללא ספק הותיר צלקות בנשמתו.
לפני תחילת הטיפול כל המומחים סיפרו לי רק על כאבי ראש ובטן ובעיות תיאבון. אם הייתי יודעת יותר, לא הייתי שוללת את התרופה, אך הייתי עירנית יותר לקשר בין נטילתה ובין הדיכאון ולא מבזבזת זמן ארוך של המשך מתן התרופה!
אינני נגד טיפול תרופתי. בני מטופל כעת בסטרטרה. יקר להחריד אבל מועיל. אני רק טוענת שהטענות המושמעות פה בפורום בעד הריטלין צריכות להיות מאוזנות ואמיתיות ולא מוטות בגלל החשש מהשוללים.
גל
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'גל שלום'
גל שלום
23/01/2007 | 15:36
4
אני מצטער על מצבו של בנך,  אבל הבעיה שהערת אינה נעוצה בתרופה עצמה, אלא  לצערי לחוסר המודעות למגבלותיה,  וחוסר ההכשרה לצערי שעוברים חלק מהאנשים האמורים לספק אבחון.  אז אם את בעיית לחייב  את רושמי התרופה לעבור השתלמויות בנושא - אני בעד. (אני גם בעד לחייב את כל הפסיכולוגים והיועצים  החינוכיים לעבור הכשרה).  אני גם בעד להרחיב את סל התרופות כדי להכליל גם את הקונסרטה, האדראל והסטרטרה.
אם עקבת אחרי הפורום, היית רואה שרק לא מזמן כתבתי על הצורך באבחון פסיכולוגי מקיף כחלק מהאבחון הק"ר, בין היתר כדי לאתר נטיות לדיכאון וחרדה. זאת הסיבה מדוע רוב המנהלים פה ממליצים על האבחון אצל פסיכיאטר מומחה ולא נוירולוג.
המקרה שלך מוכיח עד כמה חשובה המודעות והפרסום לנושא, ולא סתם צעדי חקיקה מגבילים.
שיהיה לך כל טוב
רונן
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה!'
מסכימה עם כל מילה!
23/01/2007 | 15:41
3
תודה על התייחסותך. לרגע לא טענתי בעד החקיקה הטפשית המוצעת. רק הזכרתי שצריך להיות זהיר בתגובת הנגד.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מסכימה איתי?'
מסכימה איתי?
23/01/2007 | 19:17
2
מה פתאום מסכימה איתי? איזו זכות? אני הרי אפילו לא מסכים עם עצמי רוב שעות היום - אלא רק כשאני ישן (וגםן זה רק בימים בלתי זוגיים של שנים זוגיות). אני צריך להחליף פורום ומייד!!!!!
רונן
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שלא תעיז'
שלא תעיז
23/01/2007 | 19:33
לצפיה ב-'אל תדאג...'
אל תדאג...
24/01/2007 | 12:57
1
הרי הוספתי הסתייגות קטנה בגוף ההודעה (מקווה שיצא לי סמיילי קורץ, כי לכך התכוונתי).

מעריכה מאוד את כל מה שאתה כותב פה בפורום ומקווה להמשיך להחכים ממך (פרט אולי לימים זוגיים של שנים זוגיות שנופלות על ליקוי חמה, שאז אוסיף לך הסתייגויות משלי).
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'רוצה לחזק את גל'
רוצה לחזק את גל
23/01/2007 | 17:38
8
1
ולפני שאנחנו תוקפים את אותו ח"כ שאכן הצעתו נראית לא הגיונית כדאי לקרוא את אותה הצעה בקפדנות
ולא דרך התקשורת המעותת לכל כיוון
אני ניסתי לחפש אותה באתרים שאני מכירה אך לא מצאתי

הניסיון שלי:
לפני שנתיים כשביתי בגיל 5 הגעתי לניאורולוג. סיפור של תלונות גננת, בדיקת TOVA, כאבי ראש ממושכים ותופעת NF1 (כתמי לידה ) לקח לו 20 דקות לאבחן אותה ולרשום לה ריטלין........

ניסינו חודש ולא הרגשנו בהבדל חזרנו אמר: טוב נחכה לכיתה א'......

זה באמת נראה לי לא רציני אז והחלפתי רופא לרופא בכיר בדק שעה קרא את כל השאלונים בקפדנות שוחח איתנו, איתה ערך לה מספר מבחנים  ששלח אותה ל MRI וסיפר ש - ל60% מבעלי NF1 יש לקות למידה

וכן הוא המליץ על קונסרטה שכאמור אני והילדה מאוד מרוצים מנטילת התרופה

לכן אני חושבת שאותו רופא אכן רשם לנו ריטלין ללא בדיקה מעמיקה ובלי אחריות. וכן הוא רשום במכבי כממוחה בעיות הק"ר נראה לי שעל מקרים כמו אלו ועל מיקרים כמו של גל יש מקום לפקח
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'וזה נראה לך רציני ש...'
וזה נראה לך רציני ש...
23/01/2007 | 21:16
7
1
חבר כנסת מסרב להתראיין לגבי הצעת חוק שלו והדובר שלו אומר שהרופאים שטופי מוח וחבר הכנסת מבין יותר טוב מהם ברפואה מישום שקרוב משפחה שלו היה בטיפול רפואי?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'משהו בכל זה בינתיים נראה לך רציני?'
משהו בכל זה בינתיים נראה לך רציני?
23/01/2007 | 21:33
כמו שכבר אמרתי, לא ראיתי שום תוכן בכתבה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לא זה לא רציני ולא חייב להיות אמת'
לא זה לא רציני ולא חייב להיות אמת
23/01/2007 | 22:45
5
1
ואני אכן מסכימה שהוא לא מגאוני הדור כפי שעולה מהכתבה

ועדין אני לא מתייחסת לכתבה מתלהממת אלא רוצה להתייחס להצעת החוק עצמה ולדון בה לגופה

יש עוד הרבה דברים מטומטמים שהרבה חכי"ם אומרים עושים
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'למה את חושבת שהכתבה מתלהמת?'
למה את חושבת שהכתבה מתלהמת?
23/01/2007 | 23:13
4
האם הכתבה נהגה במישהו בחוסר כבוד? האם היו שם ססמאות ריקות או משהו כזה?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'להפך, הכתבה שיקפה היטב את חוסר האחריות'
להפך, הכתבה שיקפה היטב את חוסר האחריות
24/01/2007 | 00:19
של הצעת החוק.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'סליחה לא הכתבה'
סליחה לא הכתבה
24/01/2007 | 15:09
2
אלא חלק מהתגובות

עדו, אין לי ויכוח שהרעיון נשמע רע אבל אני לא בטוחה שהדברים בהצעת החוק הם כפי שעולה מהכתבה.
שנינו יודעים שהכתבים יודעים להראות את הדברים כפי שנוח להם. למשל אני לא ממש בטוחה שהוא לא רצה להגיב בעצמו אולי לא היה פנוי (הרבה פעמים מתקשרים לתגובה ומבקשים להגיב תוך שעה לפני פירסום כתבה) רבים מאנשי ציבור מפנים עיתונאים לדובר

מצויין מקרה משפחתי שהוא מכיר אין לנו פרטים עליו וממה הוא נפגע.

לסיכום:
אני מסכימה שיש התעסקות יתר של התקשורת בנושא הריטלין דבר הפוגע בהרבה ידלים ובוגרים שללא תרופה זו איכות החיים שלהם ושל הסובבים אותם נפגעת בצורה קשה

ובדיוק כמו שאנו פנינו שכל מחקר מדעי או לא יובא המקור שלו כך אני נוהגת גם עם דעות המנוגדות לדעתי לפני שאני מתיחסת אליהן ברצינות אחרת אני מתיחסת לזה כאל סילוף עיתונאי

ושוב אני מדגישה את דעתי שאכן הגבלות נוספות וקשיים נוספים למתן התרופה יכולים לפגוע קשה ברבים הזקוקים לה באמת
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'האם את רוצה לבקש ממנו את פרטי'
האם את רוצה לבקש ממנו את פרטי
25/01/2007 | 02:26
1
הצעת החוק או אולי לארח אותו כאן כדי שיסביר את החוק שלו?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לא אני זמזן האחרון'
לא אני זמזן האחרון
25/01/2007 | 13:39
משתדלת לא לבקש שום דבר מאף אחד

גם אין לי שום אמונה בשום נבחר ציבור או ח"כ
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אתם לא מבינים פשוט הגיע חודש ינואר'
אתם לא מבינים פשוט הגיע חודש ינואר
25/01/2007 | 12:39
1
קמפיין הסיינטולוגים מתוזמן פעמיים בשנה ספטמבר תחילת שנת לימודים וינואר, כמי שעוקב אחרי הריטואל הזה במשך 8 שנים
יש כמה עקרונות 1. תכנית הקמפיין 2. חברי כנסת משתפי פעולה כמו אלי בן מנחם , יונה יהב בזמנו וכרגע יורם מרציאנו,
3. מי שראה את מוטי מורל יושב בישיבת ועדת הכנסת ליד בן מנחם יכול להבין איך המנגנון עובד.
מעבר לכל זה עניינית
לפי דעתי אין מקום בעולם המערבי שבית המחוקקים מתערב בנושאים רפואיים , זה שיקול דעת של רופאים
הבעייה שלנו עם יוזמות מהסוג הזה היא שאולי יש הסכמה בענין היד הקלה על המירשם , הבעייה היא שהגורמים העומדים מאחורי יוזמות אלו הם בעצם נגד ריטלין ברמה האסטרטגית  וכל פעם מנסים לייצור קמפיין טקטי הנותן תחושה שבעצם יש כאן כוונה אמיתית לשפר את ההתנהלות בנושא הריטלין, כאשר לא כך הדבר ובעצם המטרה להקשות על הנזקקים לריטלין ולגרום בהדרגה לכך שלא ייעשה שימוש בריטלין בארץ
מי שעוקב אחרי ההתנהלות הצעות החוק
ההצעות הראשונות אסרו שימוש בריטלין באופן גורף
אח"כ העלו צורך בחתימות של רופא פסיכיאטר אזורי ומנהל מחוז במשרד הביאות או החינוך
בשלב הבא היתה הצעה לאסור על דרישה של בתי הפסר ללחוץ על ההורים
ועכשיו הצעתו של ח"כ מרציאנו
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אהה, ספטמבר וינואר'
אהה, ספטמבר וינואר
25/01/2007 | 20:02
אז בשאר הימים נוכל להוריד את המסנן בשער הפורום?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מאיפה האדון הזה צץ פתאום'
מאיפה האדון הזה צץ פתאום
23/01/2007 | 06:55
מה הוא מבין? מהי הכשרתו?
מקלקלים לציבור כל כך גדול
איך הוא מרשה לעצמו.

אודטה חדשה?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אני הגבתי שם'
אני הגבתי שם
23/01/2007 | 07:58
למרות שאין לי מושג למה, הרי המתנגדים תמיד יאשימו תגובות כמו שלי כפרסומת נסתרת לריטלין
לא שאי פעם ראיתי פרסומת לריטלין
אבל בכל זאת, חזרתי מאוחר הבייתה וראיתי את הכתבה הזאת והרגשתי שאני לא יכולה ללכת לישון לפני שאגיב,  וזה יצא קצת ארוך ממה שחשבתי, אבל יש משהו מספק בלכתוב תגובה כזאת, מהלב, בנושא שחשוב ואח"כ לראות אותה מוצגת ושאנשים מגיבים אליה.

שיהיה לכולכם יומטוב

נוני
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'עצם העובדה שהח"כ קרה לריטלין'
עצם העובדה שהח"כ קרה לריטלין
23/01/2007 | 12:11
1
תרופת הרגעה מראה על גודל בורותו.ממש מפחיד אותי אנשים שנמצאים בעמדות כוח.מפחיד אותי שחוק כזה יעבור ואז מה נעשה?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לפעמים זה מזל שתהליכי החקיקה ארוכים'
לפעמים זה מזל שתהליכי החקיקה ארוכים
23/01/2007 | 12:17
אז ח"כ מרציאנו הגיש הצעת חוק להגבלת השימוש בריטלין.... אז הוא הגיש.
אם אני לא טועה היו כבר ח"כים לפניו שעשו זאת ומן הסתם יהיה ח"כים דומים בעתיד.
לא צריך להתרגש יותר מידי. ההצעה פופוליסטית ותהליכי החקיקה הארוכים ייגרסו את ההצעה של מרציאנו כפי שגרסו את ההצעות הקודמות. ואז יגיעו בחירות, והכנסת תתחלף ולא יחילו על הצעת החוק הזאת את הרציפות והיא תגיע למקומה הטבעי - סל האשפה של ההיסטוריה.

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לא יודעת מה אתכם'
לא יודעת מה אתכם
23/01/2007 | 17:50
22
1
אבל אני לא ממש הצלחתי להבין מה ההצעה הזו בדיוק אומרת. מצד אחד לא נאמר שם "לאסור את השימוש" אלא רק "להגביל", מצד שני לא מוסבר אילו הגבלות כן יהיו (חוץ משלמורים אסור יהיה להמליץ על ריטלין, עקרונית אני בעד), ככה שחוץ מזה שמסיבות מובנות זה מקפיץ את הפיוזים לחברי הפורום - אין ממש מה להגיב על ההצעה עצמה (אלא אם פספסתי משהו. לא מן הנמנע, אחרי הכל היה לילה כשקראתי את זה...).
מה שאותי הרתיח ומרתיח כל פעם מחדש כשאני נתקלת בגישה הזו זה מה שאמר ה"מומחה" - מי שריטלין יכול לעזור לו הוא בעצם "צריך אותו" ובלעדיו הוא "מועד לסכנות" (והתגובה הכועסת שלי היא התגובה השמינית). לא רק שלא צריך את זה בשביל לבסס את זכות הקיום של הריטלין, זה רק מזיק.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'נועה - אבל זה נכון'
נועה - אבל זה נכון
23/01/2007 | 18:00
21
3
מי שזקוק לרטלין באמת "צריך אותו". הבן שלי לא מוכן ללכת לבית הספר אם הוא בלי רטלין כי הוא כבר יודע עד כמה הוא אומלל כשהוא הולך ללא רטלין. וכן - יש מחקרים שמעידים על כך שילדים עם הפרעות קשב שאינם מטופלים תרופתית מועדים יותר לסכנות של התמכרויות. אז למה את כועסת?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לא, זה לא נכון.'
לא, זה לא נכון.
23/01/2007 | 18:24
20
2
קראת פעם מה כתוב במחקרים שאתה קובע ש"יש מחקרים"? גם אם אחוז המאובחנים כסובלים מהפרעת קשב אשר לא נוטלים ריטלין שסבלו/סובלים מהתמכרויות גבוה מהאחוז של אלה בכלל האוכלוסיה אין כל אפשרות להסיק מכך כי אדם הסובל מהפרעת קשב שלא נוטל ריטלין הוא ב"סיכון גבוה" להתמכרות.
רוב הילדים בארץ שמקבלים ריטלין לא יסתבכו עם החוק, לא יתמכרו לסמים ואמנם יעשו תאונות דרכים אבל לא בשונה מהאזרח הישראלי המצוי (יש מישהו שנוהג מספיק שנים ולא עשה אף תאונה?). עבור רוב הנוטלים ריטלין משמעות הדבר היא בדיוק כמו עבור רוב אלה הנוטלים נוגדי חרדה למיניהם - שיפור. לא צורך קיומי, שיפור (וזה מספיק על מנת לתת לגיטימציה לנטילת התרופה). להיות אומלל בבי"ס, אפילו לנשור מבי"ס, זה לא מסוכן. זה לא דבר חיובי, אבל זו גם לא סכנה בריאותית המחייבת נטילת תרופה וההצגה הקיצונית הזאת הופכת את מי שדוגל בה לזהה בדיוק לסיינטולוגים שטוענים שנטילת ריטלין עלולה להפוך ילד לרוצח סדרתי או וואטאבר.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'וואוווו!!!!! מאיפה הנחרצות הזו?'
וואוווו!!!!! מאיפה הנחרצות הזו?
23/01/2007 | 20:10
3
אני לא מבינה את התגובה האסרטיבית הזו. מה ההתקפה הזו? קודם כל, תתפלאי אבל קראתי את המחקרים. אני מן אמא מצחיקה כזו שלפני שהיא נותנת לילד שלה תרופה היא עורכת מחקר מקיף על הנושא. אם את אומרת "גם אם אחוז המאובחנים כסובלים מהפרעת קשב אשר לא נוטלים ריטלין שסבלו/סובלים מהתמכרויות גבוה מהאחוז של אלה בכלל האוכלוסיה" אז כן - אני מבינה את זה שהבן שלי ללא רטלין (שעוזר לו מאד כפי שכבר ציינתי) נמצא בקבוצת סיכון גבוהה יותר להתמכרות מילד אחר ללא הפרעת קשב. זה אמנם לא אומר שצריך לתת סתם רטלין, רק כשהוא עוזר.  וסליחה - לדעתי  להיות אומלל בבי"ס ואפילו לנשור ממנו זה אמנם לא סכנה בריאותית ישירה, אבל בדרך עקיפה כן. ילד שמטפח לעצמו דימוי שלילי, שלא מאמין ביכולות שלו (כי הוא פשוט לא יכול למצות אותן) שנושר מבית הספר ומבלה את זמנו ברחוב - זו כן סכנה בעיני. את היית מוכנה לקחת סיכון שהילד שלך יסתובב ברחוב עם מי יודע מי כשרטלין יכול למנוע את זה ממנו? אני לא.
אני לא מתנגדת בכלל לפיקוח מוגבר על מתן רטלין, שיגיע באמת למי שזקוק לו אבל הבעיה עם הצעת החוק לדעתי, מלבד הברור מאליו הוא שהדרך שהיא מוצגת, על ידי הבעת בורות ונבערות לבעיה, מחזקת את העליהום שקיים בציבור על הרטלין. עליהום שנתמך - מה לעשות - הרבה על ידי הסיינטולוגים ואחת התוצאות שלו היא שבכל פעם שאני קונה לבני את התרופה (עם רצפט  כמובן) אני נתקלת בתגובות לא נעימות ולא מקצועיות מהרוקחת בקופ"ח ואנשים בסביבתי.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שמח שאת עוד איתנו נועה...'
שמח שאת עוד איתנו נועה...
23/01/2007 | 20:27
18
1
אבל מאיפה אהנחרצות הזאת שלך? אנחנו מסתמכים על מחקרים שמגיעים מארה"ב על מעורבות יתר של חוליק הק" על הסכנות של אי טיפול תרופתי. אז נכון שאין נתונים לגבי הארץ, אבל כי פשוט אין נתונים. אם תרצי, אפנה אותך למחקרים מתאימים.
וגם מאיפה הנחרצות שלך של נשירה מבית-ספר שלא מסוכנת? האם הכנסה נאותה אינה  חלק מאיכות חיים חשובה? האם את רוצה שהציבור, כולל את, יממנון את אלה שלא זכו לטיפול רפואי רק כי את מתנגדת לו?
והסכנה בהצעת החוק - שבינתיים רק פ ורסמה בעיתונות - הינה בדיוק בעליהם שהיא יוצרת. נכון שצריך להרחיב את המודעות להק"ר ולשפר את ההכשרה של רופאים הרשאים לאבחן את התופעה, אבל גם היום מורים לא רושמים ריטלין. והאמיני לי אם מורים היו רושמים תרופה, רק כדי ש"מישהו יסתגל למסגרת"  שלושת רבעי מהילדים היו על תרופות... בפועל רק מקרים קיצוניים מגיעים לאבחון.
תמשיכי להיות איתנו
רונן
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'נשירה מבי"ס היא לא מסוכנת'
נשירה מבי"ס היא לא מסוכנת
23/01/2007 | 21:32
17
1
היא אולי ברוב המקרים לא חיובית (נניח... ונתעלם מהעובדה שמדובר במערכת החינוך שלנו), אבל לא "מסוכנת". המקרה הטיפוסי של ילד ישראלי הנוטל ריטלין בארץ (במרשם) איננו של כזה הנמצא בסכנה מיידית אם לא יקח ריטלין. אולי בארה"ב המצב טוב יותר, הלוואי. ברור לכל בר דעת שהיכן שאימפולסיביות משחקת תפקיד (כל מיני הסתבכויות ותאונות) ADHD-ים יככבו,  ועדיין לא ניתן לייחס סיבתיות לאי נטילת ריטלין.

אני מתנגדת לשתי הקיצונויות - זו שרוצה לאסור שימוש בריטלין וזו שרוצה להאשים בהזנחה הורים שמסרבים לטיפול בריטלין כשם שסירבו לטיפול רפואי בילד חולה. אני לא חושבת שבכל מצב יש להמנע מריטלין, אבל כן שצריך להזהר עם זה (ולא, אין לי הגדרה טובה מדי ל"להזהר עם זה". זה לא פשוט) במיוחד כשמדובר בילדים צעירים.

אני לא מבינה למה אתה מתעקש להתכחש לתופעה קיימת של ילדים שמחוייבים בנטילת ריטלין פשוט בשביל בי"ס. המורים לא ימליצו עד ידרשו טיפול בריטלין משלושת רבעי ילדי ישראל, אבל בהחלט לא יותר מדי חוסכים בכך.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'נועה - מה את רוצה ומי נותן לך את הז'
נועה - מה את רוצה ומי נותן לך את הז
23/01/2007 | 23:11
11
1
הזכות להגיב כאן בצורה כל כך "יודעת הכל" ולהציג אותי כפזיזה וכבעלת שיקולים לא מבוססים? חבל שאת לא קוראת את התגובות שמופנות אליך כי אם היית טורחת היה ברור לך  שאני לא מציעה לתת לכל הילדים הסובלים (כן, כן, סובלים) מהק"ר רטלין כטיפול מונע להתמכרויות עתידיות. ועדיין, כן - לאחר קריאה והתעמקות השתכנעתי  שלילדים האלה יש סיכוי גבוה יותר להתמכרויות. אז מה? זה לא אומר שהייתי נותנת לו את זה סתם. הילד שלי ניצל בזכות הרטלין. לאחר שבזבזתי זמן יקר על כל מיני טיפולים החל משינויי תזונה ועד שלל טיפולים אלטרנטיביים כשבינתיים בני מתפרק בבית הספר ומאבד אמון בעצמו ביכולתו, הגענו לרטלין. וגם אז, רק אחרי קריאה מסיבית של חומר על טיפול תרופתי.
אני לא יודעת באיזו זכות וסמכות את מרשה לעצמך להכריז כאן שנשירה מבית הספר היא לא מסוכנת. את מכירה את הילד שלי? את יודעת בוודאות עם מי הוא יתחבר ברחוב? ואפילו אם לא יקרה לו כלום, אם הוא רק יבזבז את הפוטנציאל שלו, יהיה מתוסכל ויחיה חיים שלא מתוך בחירה אלא מתוך התפשרות כי הוא לא מסוגל ל"גייס" את עצמו ולהתמודד - אז מי את שתחליטי אם זה מסוכן או סתם מיותר?
אני לא קוראת להורים שמסרבים לטיפול תרופתי מזניחים בדיוק כפי שאני מתרעמת כשמכנים אותי "אמא מסממת" ושאר מחמאות. בני אובחן לפני יותר משנתיים. מעולם לא הכריחו אותי בבית הספר ולא לחצו עלי לתת לו רטלין. לא יועצת ולא מורה. להיפך, בני מקבל עזרה וסימפטיה מכל כיוון אפשרי.
אני לא מבינה על מה ומי את מתנפלת כאן. אני מקווה שאת יודעת.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אבל איפה ראית התנפלות מצדי?'
אבל איפה ראית התנפלות מצדי?
23/01/2007 | 23:59
10
תקראי טוב את מה שכתבתי ואז אולי תשימי לב שזה שאין צורך קיומי בריטלין (כי בלעדיו הוא ידרדר לסמים, אה וכן - אני באמת לא יודעת עם מי הבן שלך מסתובב או יסתובב כשלא יהיה בבי"ס, אבל קצת עצוב לי שאת לא יודעת או שאת חושבת שאין לך שום שליטה ואחריות על כך) לא אומר שאין סיבה להשתמש בו בשום מצב. אני לא מכירה אותך ואת הילד שלך ולכן כמובן שלא יכולה לחוות דעה, אבל אם את רואה בילד שלך בעל סיכון גבוה יותר להתמכרויות רק בגלל הקשיים שהתגלו אצלו בבי"ס ומה שהתגלה באבחון בעקבותם - צר לי בשבילך וצר לי בשבילו.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אחרי שהגעתי לשרשור בפורום המיסטיקה'
אחרי שהגעתי לשרשור בפורום המיסטיקה
24/01/2007 | 00:12
9
בו השתתפת לפני כמה ימים קצת ירד לי האסימון. אז בואי ואחדד לך קצת את מה שאמרתי - את מעוותת את מה שאני מנסה (מאד בנימוס דרך אגב) להגיד. אני לא חושבת שמישהו כאן בפורום מנסה לטעון שצריך לתת לילדים רטלין בגלל הסיכוי שידרדרו לסמים או לרחוב.
אני הגעתי למסקנה שטיפול תרופתי הוא הטוב והמתאים ביותר לילדי, בשלב זה של חייו. עצם העובדה שהרטלין עוזר לבני ומאפשר לו ללמוד ולחזק את הדימוי העצמי שלו מספיקה לי. לך, לפי מה שקראתי כאן ובעיקרבפורום המקביל, יש פתרון לכל דבר. אפשר לעבור מסגרת, אפשר לנשור מבית הספר... שום דבר  לא מצדיק טיפול תרופתי. את יודעת מה, יופי לך. אני - ולצערי אני נאלצת לומר זאת שוב - לא מגנה הורים שלא נותנים לילדיהם רטלין, ממש כפי שאיני מגנה הורים שבוחרים בטיפול תרופתי. אני מבקשת שתתיחסי באותו כבוד גם להחלטותי. או שאולי תסבירי את עצמך יותר טוב כי אני חווה את התגובות שלך כמתלהמות ומתנצחות.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מה לעשות,'
מה לעשות,
24/01/2007 | 01:29
8
ההשפעה שלי על איך שאת חווה את התגובות שלי היא מאוד מוגבלת. אבל כן, שום דבר (לפחות שום דבר שמתבטא רק במסגרת בי"ס) לא "מצדיק" טיפול תרופתי כי אין פה עניין של הצדקה, יש פה עניין של רווח והפסד. נכון, אם ילד סובל בבי"ס אפשר להעביר למסגרת אחרת (ואולי אני חוטאת בחטא ההכללה אבל ממה שאני מכירה מומלץ שזו לא תהיה כיתת חינוך מיוחד, אבל זו רק דעתי), ואכן, גם בלנשור מבי"ס אין שום דבר גס מבחינתי (אני עשיתי זאת בשמחה ובששון בגיל 15 וצר לי שלא קודם לכן).
אם קראת את כל אשר כתבתי, ובפרט את התגובה הראשונה שלי שם, אז בטח שמת לב למשפט כמו "לא, אלא אם אין אף אלטרנטיבה חוץ מילד אומלל". כללי מאוד, וככה אמור להיות. כל אחד ושיקול הדעת שלו.

בשום מקום לא העברתי ביקורת עליך ועל ההחלטה שלך לתת לילד שלך ריטלין. אני לא יכולה, אני כלל לא מכירה אתכם, וגם אילו הכרתי - ממה שתיארת כאן זה לא נשמע כמו אחד המקרים שעושים לי חשק לצרוח אז סביר להניח שגם אז לא הייתי דנה אותך לחובה (וממילא לא הייתי עושה זאת בפניך, מה זה ענייני בכלל?). אני מצטערת אם הובן אחרת. הרגיז אותי מה שאמר ה"מומחה" בכתבה, קוממה אותי הדרך בה הוא בחר לתקוף את "הצעת החוק" (במרכאות כי לא ראיתי בכתבה אחת כזו) והתכתובת איתך התחילה וגם המשיכה כשהגנת על זה. לא הייתה כל כוונה לתקוף את מה שאת החלטת עבור הילד הפרטי שלך.
אם את לא חושבת ש"מה אם הוא ידרדר לסמים" צריך להנחות כשיקול לטובת מתן ריטלין אז יש בינינו הסכמה (לגבי זה, לא לגבי שאין אף אחד בפורום שחושב כך) וכנראה שכל התת שרשור הזה נגוע באי הבנה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'למרות שאני מוצאת שהתכתובת היא עקרה'
למרות שאני מוצאת שהתכתובת היא עקרה
24/01/2007 | 07:01
7
וחסרת טעם, רק מילה לסיום - אותו "מומחה" שאת מקפידה לציין את תוארו במרכאות שוב ושוב הוא פרופ' אבינועם שופר, מנהל המחלקה לנוירולוגיית ילדים ומומחה להפרעות קשב וריכוז. מה לעשות, למרות שלא יצא לי אישית להכירו, הוא באמת מומחה לתחום. ואם תטרחי לקרוא שוב את הכתבה תביני את הברור מאליו שכשהוא אומר "כי הגבלת השימוש בריטלין לאלה הזקוקים לתרופה, תסכן את הילדים ובני הנוער" הכוונה היא לא בהכרח לסכנה קיומית מיידית (כמו שעומדים לפניך עם אקדח שלוף למשל) אלא שילדים אלה מתמודדים עם קשיים שאחרים אינם. אז את יכולה להתווכח עד מחר עם מחקרים שמוכיחים שהסיכוי שילד הק"ר לא מטופל יסבול מהתמכרות גבוה מילד ללא הק"ר. תבלי לך. לי לא ברור למה את מזלזלת כל כך בתואר מומחה. יש אנשים שמומחים להק"ר (גם אם הם נירולוגים ולא מטפלים אלטרנטיביים) כפי שיש מומחים לכל תחום ברפואה. הבעיה שלי עם התגובות שלך היא שנוצר אצלי הרושם שאת ממש מחפשת בכוח לריב ולהתווכח, מחפשת מילה להתלות בה כדי להזין את המשך הדיון המופרך מראש. לדברייך יש אנשים כאן בפורום שאצלם השיקול לטובת מתן רטלין הוא "מה אם הוא ידרדר לסמים" - אני ממש לא מסכימה עם זה. אני מכירה את הפורום הזה קרוב לשנתיים ומעולם לא שמעתי מישהו אומר דבר כזה. בחירה בטיפול תרופתי הוא אינו דבר שמה בכך (לגבי כל תרופה) וההורים שאני פוגשת כאן אחראים ואינם מחליטים על מתן רטלין כלאחר יד. אבל מצד שני אני לא מבינה גם איך הגעת לכאן ומה את מנסה להשיג בשרשורים המתישים האלה המלאים אי הבנות...

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מי שנועה מרגיזה אותו מוזמן להתעלם ממנה'
מי שנועה מרגיזה אותו מוזמן להתעלם ממנה
24/01/2007 | 14:55
6
1
זכותה להביע כאן את דעותיה המרגיזות כל עוד היא משתמשת בשפה מנומסת.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'באמת שאני לא מבינה על מה הקצף'
באמת שאני לא מבינה על מה הקצף
24/01/2007 | 16:49
5
על כך שאני מתקוממת על ההצגה של ריטלין כמקביל לאינסולין או אנטיביוטיקה וחושבת שהאנלוגיה היא מתאימה היא לתרופות המשפרות את איכות החיים (כמו הדוגמא הקרובה ביותר לליבי - נוגדי חרדה)?
אם לא היה ברור, לא הבעתי שום דעה על "הצעת החוק" (אני לא יכולה להביע דעה על דבר שלא ראיתי), הפריע לי השימוש במילה "סכנה".
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'היי נועה'
היי נועה
24/01/2007 | 16:57
2
את ההגדרה האחרונה שלך אני דווקא מוכן לקבל, לא חשבתי עליה קודם.
כמי שעוסקת בסטטיקסטיה, אני מתפלא שאת מסרבת לקבל מסכנות מחקרים סטטיסטיים. אבל אם את לא רוצה להאמין למחקרים, טוב זאת זכותך.
אבל כל הויכוח שלך נגד בית-ספר מזכיר לי פרק שהוקרא לאחרונה בסדרה "חוק וסדר" על ילד שרצח שני ילדים. התברר שהילד היה תחת השפעה תרופה פסיכוטית שבמצבו דווקא גרמה לו נזקים. בהתחלה כולם האשימו את בית-הספר והפסכיאטרים. התברר כי הם דווקא לא נתנו לא את התרופה. האמא נתנה לו את התרופה כי קיבלה אותה מחברת התרופות בדואר. ומאחר שהיא השתמשה בה, חשבה שגם לבן שלה זה יועיל...
בקיצור, נורא נוח להאשים את בית-הספר. אבל בפועל, מי שרושם ריטאלין הם פסיכיאטרים ונוירולוגים שאמורים לפעול על פי קריטריונים אחרים לגמרי מזה של בית-הספר. הקריטריון החשוב ביותר אולי בהקשר זה של הDSM (המלצות משרד הבריאות האמריקני) הינו שהק"ר מאופיינת בעיקר בכך שהיא מפריעה ליותר מתחום אחד בחיים, ובדרך כלל לרובם - אם לא כולם.
אז אם יש רופא שלא עושה זאת, הוא פשוט רשלן ומגיע לו שיתבעו אותו על רשלנות רפואית. ואם הורה נותן ריטלין לבן שלו ללא ריטלין, גם הוא אשם באותה מידה.
אבל  מזה ולהסיק שאסור לאבחן ולא לטפל - הדרך עוד ארוכה.
וכל אנשי המקצוע מסכימים כי הבעיה הינה יותר של ילדים שלא מקבלים טיפול, מאשר של כאלה שמקבלים טיפול קלוקל.
רונן
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אילו מסקנות אני מסרבת לקבל?'
אילו מסקנות אני מסרבת לקבל?
24/01/2007 | 20:32
1
שאנשי ADHD מעורבים יותר בהסתבכויות שמקורן באינפולסיביות? לא צריך מחקר סטטיסטי בשביל זה, זה ברור כשמש. זה כמו להגיד שילדים שמתקוטטים הם לא ילדים שקטים, ושיש יותר ילדים המתקשים לקרוא את המפה החברתית שזוכים לחרם כיתתי מאשר כאלה שלא מתקשים. מכאן ועד להגיד שילד ADHD שלא נוטל ריטלין הוא מועד להתמכרויות, תאונות דרכים ושלל הסתבכויות המרחק גדול, וטוב שכך כי זוהי הצהרה מאוד מסוכנת. אולי בשבילך, מהודעותיך אשר קראתי, מדובר בחזון אחרית הימים אבל בעיני היום בו הורה שלא נותן לילד שלו ריטלין יואשם בהזנחה ובגרימת סיכון בריאותי כמו הורה שמונע מהילד שלו שחולה בסוכרת אינסולין יהיה יום שחור מאוד ומעוות לגמרי.

בפועל, ילדים מקבלים ריטלין רק על סמך דיווח על קושי בבי"ס (אפילו אם הטובה לא מראה שום דבר חד משמעי) כשאלמלא בי"ס ההורים כלל לא היו חושבים ללכת לנוירולוג. אם אתה עדיין רוצה לטעון שזה לא קורה או לפחות שלא מדובר בתופעה, אז אפשר לעצור את הויכוח כאן במקום שנמשיך כשאתה תגיד שחור ואני אגיד לבן.
בשום מקום לא אמרתי שאסור לאבחון ולא לטפל, אבל כן אמרתי שעדיף להמנע ממתן תרופות פסיכאטריות על בסיס יומיומי לילדים כל עוד אפשר וגם נימקתי את הסיבות לכך. מתי אי אפשר? עניין של שיקול דעת, אין לי הגדרה לכך. ברור לי שיש מקרים שבהם ממש מוכרחים, ומנגד יש מקרים שמזעזעים אותי ובא לי לצרוח על ההורים. בין לבין - לא יודעת, לא שופטת ובכלל לא נכנסת לזה.

לגברת שהתווכחה איתי בשרשור הזה - עשי טובה, שתי כוס מים קרים (אבל לא יותר מדי) או שתתני צרחה אחת טובה ואז תרגעי קצת. מה את רוצה ממני, ולמה את חוזרת על דבריי עם הרבה סימני קריאה, בחיי שלא ברור לי.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אני לא מתכוונת לענות לך יותר'
אני לא מתכוונת לענות לך יותר
24/01/2007 | 20:50
1
את חצופה, יהירה וכנראה עשית הגירה לפורום הזה רק כדי לעצבן. אז תקשיבי טוב - אולי תקחי את כוס מים קרים כי את מספרת פה סיפורי סבתא שאלוהים יודע מאיפה את מקריצה. ילדים לא מגיעים לאבחון רק כי לבית הספר מתחשק שקט. ואם זה קורה אז זה מיעוט ולא מייצג את הכלל. אני לא יודעת איזה הורים את מכירה ומי המקורות שלך, אבל בתור מישהי שמכירה הרבה הורים לילדים עם הק"ר ואמא כזו בעצמה הרשי לי להעיר את עינייך: ילד שהוא ADHD הוא לא רק כזה בבית הספר. הפרעת הקשב מורגשת ונוכחת בכל תחומי החיים. בהחלט אפשרי שהתופעות מופיעות קודם בבית הספר כי הדרישות שמסגרת לימודית מציבה מעלות על פני השטח את הקושי. אולם, אני לא מאמינה שיש הורה שבית הספר "מגלה" לו משהו שהוא לא מרגיש בעצמו בבית.
את אומרת שאת לא שופטת אבל זה מה שאת עושה לאורך כל השרשור. לא ברור לי הקטע שלך עם צרחות "ובא לי לצרוח על ההורים"; "תתני צרחה אחת טובה ". אני יכולה להמליץ לך על רטלין שיעזור לך להתמודד עם כל הלחצים והרגשות הקשים שההורים התמימים והאחראים כאן בפורום מעלים. אין ספק שזה יכול לעזור לך, או כל כדור הרגעה אחר לצורך העניין.....
כשלעצמי - אני מתכוונת להשתמש בעיצה שניתנה כאן קודם (אם כי באיחור-אני מודה) ולהתעלם ממך. אני חושבת שמיותר לתת במה למי שבאה לעורר מהומות.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'רטלין בפירוש משפר את איכות החיים!!!'
רטלין בפירוש משפר את איכות החיים!!!
24/01/2007 | 19:49
2
אלוהים אדירים!!! עוד לא הבנת את זה? איך צריך לכתוב את זה שיחלחל? למה את חושבת שמבוגרים וילדים מקבלים רטלין? סתם כי בא להם? ברור שזה משפר את איכות החיים - בטוח שלא פחות מנוגדי חרדה. עכשו זה בסדר?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'כשתראי אותי חוצה כביש בלי ריטלין,'
כשתראי אותי חוצה כביש בלי ריטלין,
26/01/2007 | 02:59
1
אני מניח שתשני את דעתך בעניין הסכנה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אימפולסיביות כן קשורה לאי לקיחת'
אימפולסיביות כן קשורה לאי לקיחת
23/01/2007 | 23:16
4
1
ריטלין עבור מי שיש לו ADHD.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אז?'
אז?
24/01/2007 | 00:03
3
3
לצפיה ב-'אני מבקשת גם חוק נגד אופטלגין'
אני מבקשת גם חוק נגד אופטלגין
24/01/2007 | 09:40
2
האופטלגין עושה לי רע.
אה, ול"בן משפחתי" טיפקס עושה רע. אפשר הצעת חוק?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אני מברש נגד פניצילין'
אני מברש נגד פניצילין
24/01/2007 | 14:54
אמא שלי אלגית לפניצילין. אגב, גם נגד דבורים. אח שלי יכול למות מעקיצה. ואני אלרגי לשמש, לזיעה, ולסיינטולוגים שמשכעים הורים שלא לצתת ריטלין לילדים מאובחנים....
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'בוקר טוב,,אחרי הויכוח הנוקב כאן,'
בוקר טוב,,אחרי הויכוח הנוקב כאן,
26/01/2007 | 08:12
להמשיך לתת לבן שלי רטלין??? סתם בצחוק כמובן,,,
האם יש תרופה אחרת ו/או כל דבר אחר שיעזור לו???
אני מאד אשמח לדעת,,ולא לתת כל בוקר את הכדור שרק משפר לו את הכול,,כולל ובמיוחד
את ההתנהגות,ותודה לאל קצת חברים,,,ילד מקסים ונבון שלי,
אני כל הזמן קוראת כל מיני חוות דעת של אנשים כאלה ואחרים,,ושואלת את אותם אנשים,
"לו היה לכם ילד עם בעיית ADHD ,ילד מקסים עם קשיים של קושי עצום בהתארגנות,פזרן,מציקן,
קופצצן,,,,דברן יתר,,ללא חברים וקושי בלמידה,,,וניסיתם מוצרים טבעיים,וזה לא זה,,,הילד אומלל
מה הייתם עושים???
אז עכשיו שיענו לי כל יפי הנפש למינהם ואני בהחלט מכבדת כל אחד ודעותיו,,
זה עניין רגיש לחלוטין,

שבת טובה
אילנה
אימא מיוחדת לילד מיוחד
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
26/01/2007 | 04:52
2
החצוף הזה אמר 'אף אחג לא חשב לסמם אותנו'. אותו אולי לא חשבו לסמם, אולי ניסו לזרוק מבית הספר בגלל ההפרעות, העליבו אותי בלי סוף, הטרידו את הורי ומידי פעם המורים גם הכו אותי.
http://www.tapuz.co.il/tapuzNews/newsArticle.asp?c...
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'חשוב להגיב בכל המקומות, כדי שנהיה הרוב'
חשוב להגיב בכל המקומות, כדי שנהיה הרוב
26/01/2007 | 08:57
1

הודעות אחרונות

21:51 | 17.01.20 1smile11
07:55 | 09.01.20 אורחים בפורום
16:06 | 25.12.19 אורחים בפורום
13:00 | 11.12.19 אורחים בפורום
18:58 | 10.12.19 אורחים בפורום
13:39 | 02.12.19 אורחים בפורום
16:07 | 18.11.19 אורחים בפורום
13:31 | 10.11.19 אורחים בפורום
06:29 | 25.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ