תחליף לריטלין – האמנם

אורן10000

New member
איך אמר מי שאמר

יש כאן הורים שניסו הכל והגיעו למסקנה שהטיפול התרופתי זה הטיפול הנכון, אז כעת כשיש שקט, למה לגעת ולהחזיר את כולם אחורה ועוד עם נקיפות מצפון, אבל מה שאני אומר שמי שכל מי שמבין שהוא הגיע למקום הנכון לו אז שישב בשקט, כי זה כבר לא עניין שלו ,כי הוא כבר שם במקום שהוא רוצה להיות, כשיש קבוצה אחרת שלא משוכנעת לגמרי ומעוניינת בעוד מידע ורוצה להמשיך לברר, מי? כן! מי נותן לכם את הזכות לבלום את זה רק מהמקום של הניסיון שלכם? כל פעם שיש משהו שאולי אפשר לקחת משהו מיזה ישר קופצים כל אלה עם הניסיון שהם גם לא מעוניינים לשמוע מהניסיון של מי שהלך בדרך האחרת, לכן אני מבקש שמי שאין לו ידע מתוך למידה של ממש אלא רק מהניסיון שלא יבטל את הדרך למידע שמגיע עי' טענות לקונספירציה של מי שמעביר את המידע, הכוונה למידע מין החשיבה התרופתית או החשיבה האלטרנטיבית, כן ב2 הדרכים יש ניצחונות וכישלונות אבבקשה תנו צ'נס לכולם. תודה

חגית35

New member
אין לי מחלוקת עמך

ואני מסכימה איתך שמה שאולי אני למדתי יש אחרים שעוד יצטרכו ללמוד בדרך הקשה . אולי כן ואולי לא. וגם אחרת- שאולי עוד לא למדתי משהו שיכול להפתיע אותי- גם מסכימה. תמיד. אבל לא זכור לי שסילקתי מישהו מכאן בתשובתי. ממש לא. להאיר עיני קוראים אחרים על הבמה הזו זוהי אך חובה ולא זכות- ואיש איש, יעשה את שיקול הדעת שלו ויפעיל את חושיו ושכלו ויחליט בעבור עצמו מה הטוב ביותר עבורו. מזלנו שאנו חיים בעידן של אוטוסטרדת מידע ומהירות העברתו.

אורן10000

New member
אוטוסטרדת מידע, אבל גם עליה לא כולם

נמצאים באותה נקודת התפתחות, ברמה האישית/אוביאקטיבית, אבל כאשר אני מקבל פידבק כמו "ממה אתה מוטרד!!" כן אני מוטרד אני לוקח את התרופה, ואני ממש לא אוהב את זה,וכשאני רוצה לבדוק אפשרויות ומעלה אתרים לצורך דיון ומוחקים את ההודעות הללו,אז איפה אני באוטוסטרדת המידע? מה כאילו אומרים, לא היית כאן כשהיו דיונים כאלה אנחנו מיצינו, ואתה חפש את החברים שלך, זהו? ככה זה עובד? יש פורום כיתה 'א' ויש פורום אוניברסיטה? משהו בסיגנון לא היית? חבל האוטובוס נסע, אם כך ויפה שהתייחסת אולי תוכלי להגיד לי איפה יש פורום תמיכה אמיתי לADHD? תודה

zivadina

New member
ההודעה שלך הלכה אחורה

כי אף אחד לא הגיב לה. זהו המהלך האוטומטי של כל הודעה שלא מקבלת תגובה. אנחנו מוחקים רק אם פוגעים, ואתה לא פגעת כאן באף אחד.

shlish2004

New member
לא יודע מה זה אומר

אבל שמעתי בגלי צה"ל את יעל דן שראיינה את החוקרים, לא זוכר את שמו, מאוניברסיטת ת"א, שמה שהוא אמר כי מה שהם מצאו זהו תחליף טבעי לריטלין ולא טען אפילו פעם אחת כי זה מרפה לחלוטין.

נקשה עוד קצת

הריטלין לא התיימר לרפא ADD, אלא להקל בסימפוטמים מסויימים. והשאלה האם ניתן או צריך לרפא ADD. קראתי לאחרונה עבודה, שמחזקת דיעה שמתגבשת אצלי בעקבות עבודה עם ילדים וסטידנטים מוכשרים שלהם ADD/ADHD שאולי המבנה האורגני השונה שלהם הוא חלק מתמונה גדולה יותר של דפוס חשיבה שונה. חשיבתו של ADD ובעקות כך גם אזורי הגירוי במוח קשורים יותר לחשיבה אסוציטיבית ויצירתיות ודמיון ופחות לחשיבה לוגית שמתוכננת על פי היגיונות אחידים- אקדמיים. הינה דוגמה ממפגש שלי עם סטודנים שחלקם לקוי קשב שהעברתי. "במשרד שלכן ערימת דפים על השולחן, אין תסדרו אותם". רוב הסטודנטים שאינם לקויי קשב ישיבו לפי קלסיפיקציה מסויימת (תאריך, נושא) גם חלק מלקויי הקשב השיבו כך. אולם חלק גדול מלקויי הקשב ענו בערימה אחת או שתיים לפי דחיפות הכי דחוף למעלה הכי פחות דחוף למטה. מה ההבדל, חשיבה אחרת ששונה מהמוצעה אך האם היא גם סוטה ?? האם היא צריכה טיפול ?? לא בטוח! הריטלין מסייע לי לשמר תכונות אלא אולם בד בבד להפחית התנהגות שמקשה לי על התפקוד. תשאלו אותי האם אני רוצה לא לחשוב כמו ADD, התשובה היא לא. אני רוצה להישאר בסגנון החשיבה הוכחי שלי, הייתי שמח לשפר כמה תכונות שנלוות לכך שמפריעות לתפקוד (שכבוגר אני יכול לבודד אותם ולטפל בהם בדרכים שאני רואה לנכון (שריטלין הוא אחת האופציות) מתוך מודעות ועבודה עצמית. האם זו תרופה פלא או בשורה, אני מקווה שמהפכה זו לא כל כך גדולה, כי הייתי רוצה את החופש והיצרתיות מהם נהנים לקוי קשב אולם לתת להם כלים ולטפל נקודתית במה שמפריע לתפקוד היומי. חומר למחשבה גיל מאור

zivadina

New member
אצלי

עם ריטלין אני יותר מסודרת, ממקודת וזריזה. בלי ריטלין יש לי יותר הברקות, אבל ההספקים הרבה יותר קטנים. כך שאני משתדלת לקחת ריטלין לעבודות המשעממות שלי, ועושה את המשימות היצירתיות של התחביבים שלי בשעות בלי ריטלין.

למעלה