לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2069520,695 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'תחליף לריטלין – האמנם'
תחליף לריטלין – האמנם
<< ההודעה הנוכחית
21/12/2005 | 22:28
47
74

בתזמון מעט תמוה פרצו היום הודעות בכל העיתונות על מהפכה טיפולית להפרעות קשב וריכוז אשר יוצאת מארצנו .
לכאורה פריצת דרך עולמית אשר אם יתברר כי היא נכונה אז היא תזכה את ממציאיה בתהילת עולם שוות פרס נובל לרפואה.
איני יכול לאשר או לשלול את הפרטים של המחקר אשר אינו מצוי ברשותי אך אני בהחלט מוחה על הטיפול העיתונאי הזול, השטחי והסנסציוני אשר עקב תאוות הסקופ עלול להפיח באנשים תקוות שווא,  אכזבה והוצאה כספית מיותרת.

שיהיה ברור – יתכן בהחלט שיש ממש בתוצאות המחקר אך לא יתכן על סמך מחקר כזה לקבוע קביעה שרלטנית של ריפוי מוחלט ומלא של הפרעת קשב!!! ההגינות העיתונאית מחייבת לציין כי על פי התוצאות  חל שיפור ולקחת בחשבון שמדובר בבדיקה על מספר קטן של נבדקים ולפרק זמן קצר בלבד אשר ממנו בשום אופן אין להסיק על שיפור מתמיד וקבוע שאין בו שום הגיון מדעי.

הקהיליה הרפואית תקדם בברכה כל טיפול אשר עשוי לשפר מחד את תפקודם של הלוקים בהפרעה/תכונה זו ולהקל על תחושת האשם של ההורים המטפלים בילדים שלהם בריטלין אך איני יכול להשתחרר מהרושם שמדובר בספין תקשורתי שמטרתו להריץ חברה מסוימת כאשר סביר מאוד להניח כי המוצר ימכר באופן מיידי כתוסף בריאות אשר לא זקוק לכל האישורים הקפדנים והמחקרים המבוקרים במשך שנים הנדרשים לפיתוח תרופה.
סביר להניח כי לאחר 50 שנות הגמוניה של תכשירי הריטלין למינהם יופיעו פיתוחים חדשים ואולי אף פריצת דרך מדעית אך יש להמתין ולראות האם מדובר בברווז עיתונאי או בברבור רפואי אמיתי.

בברכה,
דר' עדי אדר
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'ממרח עשבים מרפא ADHD???'
ממרח עשבים מרפא ADHD???
21/12/2005 | 18:36
32
19
לצפיה ב-'בוקר טוב - מישהו ראה את הכתבה'
בוקר טוב - מישהו ראה את הכתבה
21/12/2005 | 07:58
30
2
בידיעות, לגבי התחליף הטבעי לריטלין??
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אני לא... היא מופיעה גם בינטרנט?'
אני לא... היא מופיעה גם בינטרנט?
21/12/2005 | 08:36
15
1
תוכלי אולי לתמצת עבורנו אם לא?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אז זהו, שבאינטרנט היא לא מופיע,'
אז זהו, שבאינטרנט היא לא מופיע,
21/12/2005 | 08:45
14
1
רק בעיתון, ועדיין לא קראתי, רק שמעתי בחדשות הבוקר.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אני מקלידה את הכתבה מילה במילה'
אני מקלידה את הכתבה מילה במילה
21/12/2005 | 09:00
13
3
חברה ישראלית פיתחה תחליף טבעי לריטלין.

עשרות ילדים שהשתמשו בחומר החדש במהלך ניסוי רפואי נרפאו. במהלך ניסוי נרפאו לגמרי מהפרעות הקשב והריכוז שלהם.
היתרון של החומר הטבעי: אין לו שום תופעות לוואי, הוא טרם אושר לשימוש.
מחקר ראשוני מציע תחליף טבעי לריטלין, תרופה המשמשת לטיפול בהפרעות קשו"ר. המחקר נערך במרכז הרפואי ת"א, במהלכו יתברר כי שלושה חודשים לאחר שמתחילים להשתמש בחומר הטבעי השפעתו זהה להשפעת הריטלין. עפ"י הערכות שונות כ-4% מהילדים בישראל סובלים מהפרעות קשו"ר, וכ-20,000 ילדים נוטלים ריטלין (מידי שנה נמכרות כ-8,000,000 כמוסות) חברת "אנזימותק" הישראלית מפתחת בשנים האחרונות חומר טבעי המיועד לטיפול בהפרעות קשו"ר כתחליף לריטלין. במרכז הרפואי ת"א החליטו לערוך מחקר כדי לבדוק את השפעת החומר החדש על ילדים. בניסוי השתתפו 90 ילדים בני 8 עד 13, שהובחנו במחלקה לפסיכיאטריה של הילד בביה"ח, חלקם בהפרעות קשו"ר. הוריהם של 30 מהילדים קיבלו את החומר הטבעי והתבקשו למרוח אותו לילדיהם מדי יום במשך 3 חודשים על פרוסת לחם יחד עם שוקולד למריחה, ו-30 ילדים נוספים שהשתתפו במחקר  מרחו על הלחם במשך 3 חודשים גם שמן דגים, שלו מייחסים תכונות בריאותיות. 30 ילדים אחרים לא השתמשו כלל בחומר הטבעי וגם לא בשמן דגים. בתום 3 חודשי הניסוי נערך לילדים מבחן המיועד לזהוי הפרעות קשו"ר, מתוצאות המחקר שנערך ברשות דר' מנחם וייסמן ראש המחלקה לתזונה קלינית במרכז הרפואי ת"א, עלה כי בהתנהגות הילדים שלא אכלו את החומר הטבעי לא חל שום שינוי, ילדים שקיבלו שמן דגים נהנו משיפור קל, לעומת זאת 20 מתוך 30 הילדים שקיבלו עם הלחם את החומר הטבעי עברו את המבחן ונקבעו כי הם כבר לא סובלים מהפרעות קשו"ר. מדובר בהישג משמעותי כיוון שלא מדובר בתרופה, ואין לחומר הטבעי תופעות לוואי.
אמר דר' וייסמן וציין כי מדובר במחקר ראשוני בלבד, וכי יש לבחון את הנושא לעומק במחקרים נוספים.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תודה וכל הכבוד! מעלה'
תודה וכל הכבוד! מעלה
21/12/2005 | 09:57
2
2
לי כמה שאלות, כבר בשלב הקריאה הראשונית (מהירה..ללא קשב)

נרפאו??? האמנם? לא קצת נמהר להצהיר כך?
האם נערך מעקב על אותם ילדים לאחר השימוש בחומר הטבעי הזה במהלך זמן סביר לוודא כי מדובר בריפוי?
חומרים 'טבעיים' פועלים כימית בגוף. ממש כמו תרופות. הסבר רציני לגבי ה'חומר הטבעי' אולי היה עוזר להבין ?

הלוואי ואכן תוצאות המחקר הסופיות, יהיו אופטימיות כמו הפרסום הזה. ומי יודע- אולי הם מביאי הבשורה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'טוב, לדעתי כולנו נגיב בספקנות, סך'
טוב, לדעתי כולנו נגיב בספקנות, סך
21/12/2005 | 10:50
3
הכל רובינו ניסינו את רוב הטיפולים "הטבעיים", ולא יצא זה הרבה לצערנו.

כמו שכתבת חיוך, הלוואי והתוצאות הסופיות יהיו אכן אופטימיות.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'בדיוק מה שחשבתי- זו הטעייה מסויימת'
בדיוק מה שחשבתי- זו הטעייה מסויימת
21/12/2005 | 14:34
2
הילדים לא נרפאו, אם הם לא יקחו את התוסף- הם עדיין יסבלו מהפרעת קשב.

בעיות אחרות שמתעלמים מהן-
את התוסף צריך לקחת כל החיים- אחרת אין לו השפעה. אין אפשרות לעשות הפסקה בנטילה שלו.
עדיין אין מחקרים קליניים לגבי תקופת שימוש של עשרות שנים (וגם לא יהיו בקרוב).
החומר הוא לא באמת טבעי- הוא רק מופק מחומרים טבעיים, ולא ממש ידוע מה יש בתוסף ה"טבעי.
אם הוא משפיע, כלומר שיש בו משהו שמשפיע מבחינה כימית.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תחליף לריטלין.....'
תחליף לריטלין.....
21/12/2005 | 10:11
5
13
גם אני ראיתי את הכתבה בעיתון ידיעות אחרונות, אשתדל לענות עליה בצורה מסודרת בשעות הערב

דר' עדי אדר
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לזה אני מחכה בכליון עינים '
לזה אני מחכה בכליון עינים
21/12/2005 | 10:57
4
לצפיה ב-'נשמח לדעתך '
נשמח לדעתך
21/12/2005 | 12:32
2
לצפיה ב-'ההודעה לעיתונות במלואה'
ההודעה לעיתונות במלואה
21/12/2005 | 16:41
2
3
שלום,
יהיה לך קל יותר להתייחס להודעה המקורית.
מנשה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'עכשיו עליזה אדר תרוויח הרבה כסף....'
עכשיו עליזה אדר תרוויח הרבה כסף....
21/12/2005 | 18:13
1
2
בלי קשר לשם המשפחה....
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'זו *לא*'
זו *לא*
21/12/2005 | 21:04
4
הפורמולה הצמחית של עליזה אדר.
או לפחות זה *לא נראה* כך.
מדובר בשני מחקרים שונים וניסיון לתפוס טרמפ.
בהארצ דובר שהמוצר הוא של חברת איזוטק, מה גם שהמיקום ומתודולוגיות של שני המחקרים(כפי שפרסמו באתר ובעיתון) הם שונים לגמרי.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תודה! אלו באמת חדשות משמחות'
תודה! אלו באמת חדשות משמחות
21/12/2005 | 12:37
2
2
וגם אם רק 50% מזה נכון.

מחכה לרגע שבה נוכל כולנו "להרפא"...

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'רק שעכשיו לא יגידו שצריך עוד'
רק שעכשיו לא יגידו שצריך עוד
21/12/2005 | 12:57
1
1
80 אלף מחקרים בכדי לאמת את זה
ועוד מספר רב של שנים

אני חייבת לומר שכתבה כזו נותנת תקווה רבה לכולנו ואני רוצה להיות אופטימית ולקוות שהעולם בדרך הנכונה במציאת תרופה שהיא לא רטלין
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'חייבים להיות גם ריאלים,עם כל הרצון'
חייבים להיות גם ריאלים,עם כל הרצון
21/12/2005 | 13:11
1
לתרופות קו ראשון חדשות וטובות יותר.

המחקר הזה נמצא בשלבים ראשוניים, מכל הפעולות שהם נוקטים אני אישית נוטה יותר להאמין שהם מנפנפים על מנת להמשיך ולקבל תקציבים עבור המחקר שלהם, כמו גם תרומות.
שמעתי שגם היתה כתבה ברדיו היום לגבי המחקר הזה. כאשר יוצאים בפרסומים בשלבים כאלו, בד"כ הכוונה היא יותר לפתח ציפיות ולדאוג לעצמם לזרימת כספים קלה יותר.

מקווה שאכן יהיה בזה מן האמת ומן הפתרון, אך נראה לי שבאמת מוקדם מדי לפתח תקוות.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'"היתרון של החומר הטבעי"?!'
"היתרון של החומר הטבעי"?!
21/12/2005 | 23:33
3
היתרון של החומר הטבעי, כך צוין, הוא שאין לו תופעות לוואי. הוא טרם אושר לשימוש.
מי אמר שאין לו תופעות לוואי? זה נבדק בכלל?
אם המחקר על התועלת הוא קצר מדי וחלקי מדי, הידע על תופעות לוואי כן-או-לא על אחת כמה וכמה!
שוב: המשוואה טבעי=בריא היא שטות גמורה!
גם מריחואנה זה טבעי. וגם פטריות הזיה.
גם אם יוכח שזה יעיל, ייקח זמן עד שאתן את זה לילדי, כי ייקח עוד זמן רב מאוד עד שיהיה מספיק מידע על נזקים אפשריים לטווח הרחוק.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'ועל זה נאמר:'
ועל זה נאמר:
21/12/2005 | 14:55
8
1
"אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק". בכל זאת אני מצטרף לאופטימיות של כולם שזה אכן פיתוח רציני שגם אם לא יפתור את הבעיות לגמרי לפחות יקל עלינו במקצת . ואחתום בנימה "אופטימית": נסחפתםםםםםםםםםםםםםםםםם קצת.לא ???
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'ועוד איך!'
ועוד איך!
21/12/2005 | 15:36
7
הרי גם כאן נאמר המון פעמים שתחליפים טיבעיים עזרו לזמן מוגבל.....
כמה זמן נערך המחקר???? נכון, קצר מידי.
וממתי 90 ילדים זה מחקר אמין???????כש -60 הם קבוצת ביקורת...
נראה לי שהחברה הריצה כתבה בעיתון למען הרצת מנייה.... ואולי זו סתם פארנויה שלי והם לא מונפקים, אבל לצערי העסק לא נשמע לי רציני.
מיכל.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'זה מה שנקרא "צחוק הגורל"'
זה מה שנקרא "צחוק הגורל"
21/12/2005 | 15:57
5
4
לצפיה ב-'שוב התקשורת מחפשת רייטינג'
שוב התקשורת מחפשת רייטינג
21/12/2005 | 16:37
4
הרי זהו ריטואל קבוע:
1. עושים מחקר פיילוט (מחקר מקדים) בתרופה חדשה
(מה שמעוד מעורר ציפיות אצל כולנו)
2. החוקרים מפרסמים תוצאות חיוביות
(בדרך כלל בלשון מאוד זהירה ומאופקת)
3. התקשורת מפרסמת את המחקר ומוסיפה לו הגזמות כדי שכולנו נתפתה לקרוא

למשל -כנראה שהחוקרים כתבו: "מסקנה: החומר הנ"ל (וכאן מפורט הרכבו) גרם ל-30 ילדים בני 8-13  להראות התנהגות כאילו אין להם ADHD במשך 3 חודשים. יידרשו עוד ניסויים כדי לאשש את המסקנות האלו בטווח הקצר ובטווח הארוך".
ה"תרגום" של התקשורת יהיה:
"החומר הטבעי גרם לילדים להפסיק להיות ADHD. סוף סוף נמצא תחליף טבעי לריטלין".

תסכימו אתי שלא הייתם מתייחסים להודעה יבשה כמו שהחוקרים פרסמו באיזשהו כתב עת רפואי, וכן מתייחסים לכותרות הצהובות שצעקו: "נמצא תחליף טבעי לריטלין".

אז, להמשיך לקוות שאכן יימצאו תרופות טובות יותר מן הריטלין, אבל לא לאבד את הראש בגלל כל אחד שמפריח הבטחות באוויר. מה עוד שאני בטוחה שזהו לא הניסוח של החוקרים עצמם, אלא של העתונות שמחפשת רייטינג.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לא הבנתי התכוונת שזה פרסומת לעיתון?'
לא הבנתי התכוונת שזה פרסומת לעיתון?
21/12/2005 | 18:24
3
לצפיה ב-'זהו טריק של העתון למשוך עוד קוראים'
זהו טריק של העתון למשוך עוד קוראים
21/12/2005 | 18:54
2
1
לצפיה ב-'אני במחאה לא קונה עיתונים'
אני במחאה לא קונה עיתונים
22/12/2005 | 11:27
1
רק לעיתים רחוקות  (וגם אז מתחרטת)
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'כבר שנתיים לפחות'
כבר שנתיים לפחות
22/12/2005 | 11:28
1
לצפיה ב-'מסכימה: טבעי זה לא בהכרח בריא'
מסכימה: טבעי זה לא בהכרח בריא
22/12/2005 | 10:56
1
מה שכן מעודד זה לא שהתכשיר טבעי אלא שהוא פועל כנראה (אם הבנתי נכון) מסביב לשעון ולא רק למספר שעות מסויימות.
כסטודנטית שלומדת ועובדת הרבה שעות מפוצלות (גם בלילה, שאז אני לא לוקחת ריטלין כדיי לא לפגוע בשינה) החלום שלי הוא שיהיה משהו שיעבוד ברציפות, כל הזמן...
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'היום הופיעה גם במעריב "בשורה להורים'
היום הופיעה גם במעריב "בשורה להורים
21/12/2005 | 14:57
2
תחת הכותרת "בשורה להורים" ידיעה על פיתוח של חברת אנזימוטק. מולקולה טבעית שהיא סינטזהשל רכיב שומני הנמצא במח האדם. לטענתם נערך ניסוי שעליו היה אחראי ד"ר מנהל יחידה תזונה קלינית באיכילוב. לדבריו הניסוי הקיף 90 ילדים מופרעי קשב.

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'כתבה מ ynet היום על התחליף הטבעי'
כתבה מ ynet היום על התחליף הטבעי
21/12/2005 | 14:06
1
1
חוקרים ישראלים פיתחו תרופה טבעית לטיפול בהפרעות קשב, מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות". עשרות ילדים שניסו את התרופה נרפאו לחלוטין, ללא כל תופעות לוואי
הפרעות קשב ADHD >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יש הטעייה מסויימת בכתבה'
יש הטעייה מסויימת בכתבה
21/12/2005 | 14:31
1
הילדים לא נרפאו, אם הם לא יקחו את התוסף- הם עדיין יסבלו מהפרעת קשב.

בעיות אחרות שמתעלמים מהן-
את התוסף צריך לקחת כל החיים- אחרת אין לו השפעה. אין אפשרות לעשות הפסקה בנטילה שלו.
עדיין אין מחקרים קליניים לגבי תקופת שימוש של עשרות שנים (וגם לא יהיו עוד עשרות שנים...).
החומר הוא לא באמת טבעי- הוא רק מופק מחומרים טבעיים, ולא ממש ידוע מה יש בתוסף ה"טבעי.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מישהו שמע על התרופה החדשה במקום ריט'
מישהו שמע על התרופה החדשה במקום ריט
21/12/2005 | 13:57

יש כתבה בידיעות אחרונות, כתבה על פיתוח ישראלי של תרופה טבעית שמחליפה את הריטלין, מישהו שמע על זה?

הנה הקישור:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3187936,00.html
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'סנסציה?????'
סנסציה?????
21/12/2005 | 18:04
כדאי להציץ בקישור הזה לווי נט

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3187936,00.html
האם מישהו יודע משהו נוסף על מה שמופיע בכתבה?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אבל אם זה באמת עוזר להפרעת קשב'
אבל אם זה באמת עוזר להפרעת קשב
23/12/2005 | 00:08
הממרח עשבים הזה עדיף יותר מ'כדור כימי' לא ???
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'עיתונאות - מול מציאות'
עיתונאות - מול מציאות
22/12/2005 | 11:25
הטיפול העיתונאי פשוט תת רמה

"הפרעת הקשב נעלמה "  כך כתוב היה בכתבה

פשוט חוסר אחריות בעיני הקלות הבלתי נסבלת של  " " " עיתונאים"""  לנסח דברים

גם לי זה נראה יותר כפרומושיין  על מנת לקבל כסף למחקר
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אז הנער מתחיל לשאול שאלות'
אז הנער מתחיל לשאול שאלות
22/12/2005 | 12:52
1
ומודאג מזה שיש חידושים והמצאות, והוא צריך ל"סבול" מהכדור (אמנם רק לפני מבחנים ובימי עומס מיוחדים) "המפוקפק"...
אז החלטתי ללכת עם הקידמה, ואני מוסיפה לו המון שמן זית לסלט...הבטחתי שברגע שיגמר המחקר ויוכח מעל לכל ספק..אנחנו הראשונים!
והרגעתי בקשר לכדור, כי הרי לא אמרו שהוא לא יעיל.
חבל שהוא היה צריך לשמוע על התווית הפסיכיאטרית דרך הטלויזיה...
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'כגודל הציפיה כן גודל האכזבה...'
כגודל הציפיה כן גודל האכזבה...
22/12/2005 | 16:07
2
לצפיה ב-'לא התרופה של המאה? והמאה הבאה'
לא התרופה של המאה? והמאה הבאה
22/12/2005 | 20:05
לצערינו אנחנו ההורים מאוד רוצים את טובת הילד שלנו. העולם הוא עולם של סקופים וכל מיני התרברבות אך כשיש כתבה על תחליף לריטלין ישר אנחנו קוראים את הכתבה בעיניים גדולות ומקווים שבאמת הדבר אכן יקרה פעם. לצערינו אנחנו רק קוראים את הכתבה ומתאכזבים שוב ושוב. לכאורה הכל נראה כחול אך במציאות כנראה שבאמת אין תחליף לתרופה הנוכחית שנקראת ריטלין.
דרך אגב גם אם ה"תרופה" הנ"ל אכן תכנס לסל הבריאות, זה יקח המון זמן ובטח זה מאוד יקר. אז כאמא לילד שלוקח ריטלין אני לא רואה אור בקצה המנהרה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תחליף טבעי.'
תחליף טבעי.
22/12/2005 | 15:47
1
איך נמאס לי מהשטויות האלו. "חומר שסונתז משומן שנמצא במוח"..... אז?! ממה מופקים ההרואין והקוקאין, ואיך זה שיש כל כך הרבה מדינות לא מפותחות שמייצרות אותם? אולי זה בגלל שזה סך הכל סינתוז של חומר פעיל מתוך איזה צמח רגיל לחלוטין למראה?

איך נמאס לי כבר מהמילה טבעי.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מדובר בפורמולה של עץ הדעת דר' כץ'
מדובר בפורמולה של עץ הדעת דר' כץ
23/12/2005 | 01:18
5
6
עשינו מזה מספיק עניין כבר מהסיפור של ההרבליסטיות ונוסחת עץ הדעת- חפשו פה ותקראו...
מניסיון הורים קרובים אלי שמימנו את מרפאת הרופא האלטרנטיבי מרמת אביב שמיהר למכור את הפומולה בפורומים כמו זה של דר' שופר ב-YNET משם נמחק בסופו של דבר, כנוסחא שיש לו עליה בלעדיות וגרף מן הסתם לא מעט כסף- המוצר לא הועיל בכלום לילדים ובוודאי הועיל כיסו- והגדיל את החור בכיסם של ההורים התועים.
להלן קישור להודעה על המוצר ממקור חיצוני, שכאמור, הינה עוד ספין תקשורתי גם לטעמי, למוצר בלתי מוגמר.
ושוב, לצערי הרב, רתימת העגלה לפני הסוסים וניסיון לגרוך כסף מהראשונים שיקפצו לקטוף מן המדף את ה"מרפא" ומהר...

חבל לי ששמה של שר' מירי כץ קשור למוצר הזה, ושל מרפאת התפתחות הילד - יחידת הטיפול בהפרעות קשב וריכוז בתל השומר אשר תחת ניהולה. כל זאת החל לאחר אותו יום עיון בתל השומר לפני כשנתיים,
חבל עוד יותר שמערכת -ynet נוהגת שוב למשוך קוראים באמתלות שוא.

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'איך אמר מי שאמר'
איך אמר מי שאמר
23/12/2005 | 11:04
4
3
יש כאן הורים שניסו הכל והגיעו למסקנה שהטיפול התרופתי זה הטיפול הנכון,
אז כעת כשיש שקט, למה לגעת ולהחזיר את כולם אחורה ועוד עם נקיפות מצפון,

אבל מה שאני אומר שמי שכל מי שמבין שהוא הגיע למקום הנכון לו אז שישב בשקט,
כי זה כבר לא עניין שלו ,כי הוא כבר שם במקום שהוא רוצה להיות,
כשיש קבוצה אחרת שלא משוכנעת לגמרי ומעוניינת בעוד מידע ורוצה להמשיך לברר,

מי? כן! מי נותן לכם את הזכות לבלום את זה רק מהמקום של הניסיון שלכם?
כל פעם שיש משהו שאולי אפשר לקחת משהו מיזה ישר קופצים כל אלה עם הניסיון
שהם גם לא מעוניינים לשמוע מהניסיון של מי שהלך בדרך האחרת,

לכן אני מבקש שמי שאין לו ידע מתוך למידה של ממש אלא רק מהניסיון שלא יבטל את הדרך למידע  שמגיע עי' טענות לקונספירציה של מי שמעביר את המידע, הכוונה למידע מין החשיבה התרופתית או החשיבה האלטרנטיבית,
כן ב2 הדרכים יש ניצחונות וכישלונות אבבקשה תנו צ'נס לכולם.
תודה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אין לי מחלוקת עמך'
אין לי מחלוקת עמך
23/12/2005 | 14:17
3
1
ואני מסכימה איתך שמה שאולי אני למדתי יש אחרים שעוד יצטרכו ללמוד בדרך הקשה . אולי כן ואולי לא.
וגם אחרת- שאולי עוד לא למדתי משהו שיכול להפתיע אותי- גם מסכימה. תמיד.
אבל לא זכור לי שסילקתי מישהו מכאן בתשובתי. ממש לא.
להאיר עיני קוראים אחרים על הבמה הזו זוהי אך חובה ולא זכות- ואיש איש, יעשה את שיקול הדעת שלו ויפעיל את חושיו ושכלו ויחליט בעבור עצמו מה הטוב ביותר עבורו.
מזלנו שאנו חיים בעידן של אוטוסטרדת מידע ומהירות העברתו.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אוטוסטרדת מידע, אבל גם עליה לא כולם'
אוטוסטרדת מידע, אבל גם עליה לא כולם
23/12/2005 | 16:36
2
1
נמצאים באותה נקודת התפתחות, ברמה האישית/אוביאקטיבית, אבל כאשר אני מקבל פידבק כמו "ממה אתה מוטרד!!" כן אני מוטרד אני לוקח את התרופה, ואני ממש לא אוהב את זה,וכשאני רוצה לבדוק אפשרויות ומעלה אתרים לצורך דיון ומוחקים את ההודעות הללו,אז איפה אני באוטוסטרדת המידע? מה כאילו אומרים, לא היית כאן כשהיו דיונים כאלה אנחנו מיצינו, ואתה חפש את החברים שלך, זהו? ככה זה עובד? יש פורום כיתה 'א' ויש פורום אוניברסיטה?
משהו בסיגנון לא היית? חבל האוטובוס נסע, אם כך ויפה שהתייחסת אולי תוכלי להגיד לי איפה יש פורום תמיכה אמיתי לADHD?
תודה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לא מחקו את ההודעה להיפך'
לא מחקו את ההודעה להיפך
24/12/2005 | 00:50
נוצר פה שרשור ענק שמדבר בעד עצמו
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'ההודעה שלך הלכה אחורה'
ההודעה שלך הלכה אחורה
24/12/2005 | 03:17
כי אף אחד לא הגיב לה. זהו המהלך האוטומטי של כל הודעה שלא מקבלת תגובה.
אנחנו מוחקים רק אם פוגעים, ואתה לא פגעת כאן באף אחד.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לא יודע מה זה אומר'
לא יודע מה זה אומר
23/12/2005 | 02:26
אבל שמעתי בגלי צה"ל את יעל דן שראיינה את החוקרים, לא זוכר את שמו, מאוניברסיטת ת"א, שמה שהוא אמר כי מה שהם מצאו זהו תחליף טבעי לריטלין ולא טען אפילו פעם אחת כי זה מרפה לחלוטין.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'נקשה עוד קצת'
נקשה עוד קצת
23/12/2005 | 17:35
1
1
הריטלין לא התיימר לרפא ADD, אלא להקל בסימפוטמים מסויימים. והשאלה האם ניתן או צריך לרפא ADD. קראתי לאחרונה עבודה, שמחזקת דיעה שמתגבשת אצלי בעקבות עבודה עם ילדים וסטידנטים מוכשרים שלהם ADD/ADHD שאולי המבנה האורגני השונה שלהם הוא חלק מתמונה גדולה יותר של דפוס חשיבה שונה. חשיבתו של ADD ובעקות כך גם אזורי הגירוי במוח קשורים יותר לחשיבה אסוציטיבית ויצירתיות ודמיון ופחות לחשיבה לוגית שמתוכננת על פי היגיונות אחידים- אקדמיים.

הינה דוגמה ממפגש שלי עם סטודנים שחלקם לקוי קשב שהעברתי. "במשרד שלכן ערימת דפים על השולחן, אין תסדרו אותם". רוב הסטודנטים שאינם לקויי קשב ישיבו לפי קלסיפיקציה מסויימת (תאריך, נושא) גם חלק מלקויי הקשב השיבו כך. אולם חלק גדול מלקויי הקשב ענו בערימה אחת או שתיים לפי דחיפות הכי דחוף למעלה הכי פחות דחוף למטה.  מה ההבדל, חשיבה אחרת ששונה מהמוצעה אך האם היא גם סוטה ?? האם היא צריכה טיפול ?? לא בטוח!

הריטלין מסייע לי לשמר תכונות אלא אולם בד בבד להפחית התנהגות שמקשה לי על התפקוד. תשאלו אותי האם אני רוצה לא לחשוב כמו ADD, התשובה היא לא. אני רוצה להישאר בסגנון החשיבה הוכחי שלי, הייתי שמח לשפר כמה תכונות שנלוות לכך שמפריעות לתפקוד (שכבוגר אני יכול לבודד אותם ולטפל בהם בדרכים שאני רואה לנכון (שריטלין הוא אחת האופציות) מתוך מודעות ועבודה עצמית.

האם זו תרופה פלא או בשורה, אני מקווה שמהפכה זו לא כל כך גדולה, כי הייתי רוצה את החופש והיצרתיות מהם נהנים לקוי קשב אולם לתת להם כלים ולטפל נקודתית במה שמפריע לתפקוד היומי.

חומר למחשבה
גיל מאור
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
24/12/2005 | 03:20
עם ריטלין אני יותר מסודרת, ממקודת וזריזה.
בלי ריטלין יש לי יותר הברקות, אבל ההספקים הרבה יותר קטנים. כך שאני משתדלת לקחת ריטלין לעבודות המשעממות שלי, ועושה את המשימות היצירתיות של התחביבים שלי בשעות בלי ריטלין.
הפרעות קשב ADHD >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ