תחליף לריטלין – האמנם

pita21

New member
כתבה מ ynet היום על התחליף הטבעי

חוקרים ישראלים פיתחו תרופה טבעית לטיפול בהפרעות קשב, מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות". עשרות ילדים שניסו את התרופה נרפאו לחלוטין, ללא כל תופעות לוואי

לורליי43

New member
יש הטעייה מסויימת בכתבה

הילדים לא נרפאו, אם הם לא יקחו את התוסף- הם עדיין יסבלו מהפרעת קשב. בעיות אחרות שמתעלמים מהן- את התוסף צריך לקחת כל החיים- אחרת אין לו השפעה. אין אפשרות לעשות הפסקה בנטילה שלו. עדיין אין מחקרים קליניים לגבי תקופת שימוש של עשרות שנים (וגם לא יהיו עוד עשרות שנים...). החומר הוא לא באמת טבעי- הוא רק מופק מחומרים טבעיים, ולא ממש ידוע מה יש בתוסף ה"טבעי.

מוטרד 19

New member
ועל זה נאמר:

"אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק". בכל זאת אני מצטרף לאופטימיות של כולם שזה אכן פיתוח רציני שגם אם לא יפתור את הבעיות לגמרי לפחות יקל עלינו במקצת . ואחתום בנימה "אופטימית": נסחפתםםםםםםםםםםםםםםםםם קצת.לא ???

מיכל400

New member
ועוד איך!

הרי גם כאן נאמר המון פעמים שתחליפים טיבעיים עזרו לזמן מוגבל..... כמה זמן נערך המחקר???? נכון, קצר מידי. וממתי 90 ילדים זה מחקר אמין???????כש -60 הם קבוצת ביקורת... נראה לי שהחברה הריצה כתבה בעיתון למען הרצת מנייה.... ואולי זו סתם פארנויה שלי והם לא מונפקים, אבל לצערי העסק לא נשמע לי רציני. מיכל.

zivadina

New member
שוב התקשורת מחפשת רייטינג

הרי זהו ריטואל קבוע: 1. עושים מחקר פיילוט (מחקר מקדים) בתרופה חדשה (מה שמעוד מעורר ציפיות אצל כולנו) 2. החוקרים מפרסמים תוצאות חיוביות (בדרך כלל בלשון מאוד זהירה ומאופקת) 3. התקשורת מפרסמת את המחקר ומוסיפה לו הגזמות כדי שכולנו נתפתה לקרוא למשל -כנראה שהחוקרים כתבו: "מסקנה: החומר הנ"ל (וכאן מפורט הרכבו) גרם ל-30 ילדים בני 8-13 להראות התנהגות כאילו אין להם ADHD במשך 3 חודשים. יידרשו עוד ניסויים כדי לאשש את המסקנות האלו בטווח הקצר ובטווח הארוך". ה"תרגום" של התקשורת יהיה: "החומר הטבעי גרם לילדים להפסיק להיות ADHD. סוף סוף נמצא תחליף טבעי לריטלין". תסכימו אתי שלא הייתם מתייחסים להודעה יבשה כמו שהחוקרים פרסמו באיזשהו כתב עת רפואי, וכן מתייחסים לכותרות הצהובות שצעקו: "נמצא תחליף טבעי לריטלין". אז, להמשיך לקוות שאכן יימצאו תרופות טובות יותר מן הריטלין, אבל לא לאבד את הראש בגלל כל אחד שמפריח הבטחות באוויר. מה עוד שאני בטוחה שזהו לא הניסוח של החוקרים עצמם, אלא של העתונות שמחפשת רייטינג.

I am ADiDi

New member
מסכימה: טבעי זה לא בהכרח בריא

מה שכן מעודד זה לא שהתכשיר טבעי אלא שהוא פועל כנראה (אם הבנתי נכון) מסביב לשעון ולא רק למספר שעות מסויימות. כסטודנטית שלומדת ועובדת הרבה שעות מפוצלות (גם בלילה, שאז אני לא לוקחת ריטלין כדיי לא לפגוע בשינה) החלום שלי הוא שיהיה משהו שיעבוד ברציפות, כל הזמן...

אבן החן

New member
היום הופיעה גם במעריב "בשורה להורים

תחת הכותרת "בשורה להורים" ידיעה על פיתוח של חברת אנזימוטק. מולקולה טבעית שהיא סינטזהשל רכיב שומני הנמצא במח האדם. לטענתם נערך ניסוי שעליו היה אחראי ד"ר מנהל יחידה תזונה קלינית באיכילוב. לדבריו הניסוי הקיף 90 ילדים מופרעי קשב.

user1000000

New member
סנסציה?????

כדאי להציץ בקישור הזה לווי נט http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3187936,00.html האם מישהו יודע משהו נוסף על מה שמופיע בכתבה?

תחליף לריטלין – האמנם../images/Emo184.gif../images/Emo35.gif

בתזמון מעט תמוה פרצו היום הודעות בכל העיתונות על מהפכה טיפולית להפרעות קשב וריכוז אשר יוצאת מארצנו . לכאורה פריצת דרך עולמית אשר אם יתברר כי היא נכונה אז היא תזכה את ממציאיה בתהילת עולם שוות פרס נובל לרפואה. איני יכול לאשר או לשלול את הפרטים של המחקר אשר אינו מצוי ברשותי אך אני בהחלט מוחה על הטיפול העיתונאי הזול, השטחי והסנסציוני אשר עקב תאוות הסקופ עלול להפיח באנשים תקוות שווא, אכזבה והוצאה כספית מיותרת. שיהיה ברור – יתכן בהחלט שיש ממש בתוצאות המחקר אך לא יתכן על סמך מחקר כזה לקבוע קביעה שרלטנית של ריפוי מוחלט ומלא של הפרעת קשב!!! ההגינות העיתונאית מחייבת לציין כי על פי התוצאות חל שיפור ולקחת בחשבון שמדובר בבדיקה על מספר קטן של נבדקים ולפרק זמן קצר בלבד אשר ממנו בשום אופן אין להסיק על שיפור מתמיד וקבוע שאין בו שום הגיון מדעי. הקהיליה הרפואית תקדם בברכה כל טיפול אשר עשוי לשפר מחד את תפקודם של הלוקים בהפרעה/תכונה זו ולהקל על תחושת האשם של ההורים המטפלים בילדים שלהם בריטלין אך איני יכול להשתחרר מהרושם שמדובר בספין תקשורתי שמטרתו להריץ חברה מסוימת כאשר סביר מאוד להניח כי המוצר ימכר באופן מיידי כתוסף בריאות אשר לא זקוק לכל האישורים הקפדנים והמחקרים המבוקרים במשך שנים הנדרשים לפיתוח תרופה. סביר להניח כי לאחר 50 שנות הגמוניה של תכשירי הריטלין למינהם יופיעו פיתוחים חדשים ואולי אף פריצת דרך מדעית אך יש להמתין ולראות האם מדובר בברווז עיתונאי או בברבור רפואי אמיתי. בברכה, דר' עדי אדר

עיתונאות - מול מציאות

הטיפול העיתונאי פשוט תת רמה "הפרעת הקשב נעלמה " כך כתוב היה בכתבה פשוט חוסר אחריות בעיני הקלות הבלתי נסבלת של " " " עיתונאים""" לנסח דברים גם לי זה נראה יותר כפרומושיין על מנת לקבל כסף למחקר

שרה16

New member
אז הנער מתחיל לשאול שאלות

ומודאג מזה שיש חידושים והמצאות, והוא צריך ל"סבול" מהכדור (אמנם רק לפני מבחנים ובימי עומס מיוחדים) "המפוקפק"... אז החלטתי ללכת עם הקידמה, ואני מוסיפה לו המון שמן זית לסלט...הבטחתי שברגע שיגמר המחקר ויוכח מעל לכל ספק..אנחנו הראשונים! והרגעתי בקשר לכדור, כי הרי לא אמרו שהוא לא יעיל. חבל שהוא היה צריך לשמוע על התווית הפסיכיאטרית דרך הטלויזיה...

fire storm

New member
תחליף טבעי.

איך נמאס לי מהשטויות האלו. "חומר שסונתז משומן שנמצא במוח"..... אז?! ממה מופקים ההרואין והקוקאין, ואיך זה שיש כל כך הרבה מדינות לא מפותחות שמייצרות אותם? אולי זה בגלל שזה סך הכל סינתוז של חומר פעיל מתוך איזה צמח רגיל לחלוטין למראה? איך נמאס לי כבר מהמילה טבעי.

חאשי

New member
לא ../images/Emo51.gifהתרופה של המאה? והמאה הבאה

לצערינו אנחנו ההורים מאוד רוצים את טובת הילד שלנו. העולם הוא עולם של סקופים וכל מיני התרברבות אך כשיש כתבה על תחליף לריטלין ישר אנחנו קוראים את הכתבה בעיניים גדולות ומקווים שבאמת הדבר אכן יקרה פעם. לצערינו אנחנו רק קוראים את הכתבה ומתאכזבים שוב ושוב. לכאורה הכל נראה כחול אך במציאות כנראה שבאמת אין תחליף לתרופה הנוכחית שנקראת ריטלין. דרך אגב גם אם ה"תרופה" הנ"ל אכן תכנס לסל הבריאות, זה יקח המון זמן ובטח זה מאוד יקר. אז כאמא לילד שלוקח ריטלין אני לא רואה אור בקצה המנהרה.

חגית35

New member
מדובר בפורמולה של עץ הדעת דר' כץ

עשינו מזה מספיק עניין כבר מהסיפור של ההרבליסטיות ונוסחת עץ הדעת- חפשו פה ותקראו... מניסיון הורים קרובים אלי שמימנו את מרפאת הרופא האלטרנטיבי מרמת אביב שמיהר למכור את הפומולה בפורומים כמו זה של דר' שופר ב-YNET משם נמחק בסופו של דבר, כנוסחא שיש לו עליה בלעדיות וגרף מן הסתם לא מעט כסף- המוצר לא הועיל בכלום לילדים ובוודאי הועיל כיסו- והגדיל את החור בכיסם של ההורים התועים. להלן קישור להודעה על המוצר ממקור חיצוני, שכאמור, הינה עוד ספין תקשורתי גם לטעמי, למוצר בלתי מוגמר. ושוב, לצערי הרב, רתימת העגלה לפני הסוסים וניסיון לגרוך כסף מהראשונים שיקפצו לקטוף מן המדף את ה"מרפא" ומהר... חבל לי ששמה של שר' מירי כץ קשור למוצר הזה, ושל מרפאת התפתחות הילד - יחידת הטיפול בהפרעות קשב וריכוז בתל השומר אשר תחת ניהולה. כל זאת החל לאחר אותו יום עיון בתל השומר לפני כשנתיים, חבל עוד יותר שמערכת -ynet נוהגת שוב למשוך קוראים באמתלות שוא.

למעלה