לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2069120,691 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'נוירופידבק - שאלות לד"ר ענת ברנע'
נוירופידבק - שאלות לד"ר ענת ברנע
28/12/2004 | 03:33
63
1217
ד"ר ענת ברנע, ד"ר לנוירופיזיולוגיה ומומחית ללקויות למידה העוסקת בהוראה, באיבחון ובטיפול בהפרעות קשב וריכוז, היא בעלת מכון "ביוקשב" לנוירופידבק, הנמצא בקבוץ גבעת חיים איחוד.
ד"ר ברנע תתארח בפורום שלנו ביום ד´ 29/12/04 בשעות 21:00-22:00 ותענה על שאלות הקוראים בנושאי טיפול בילדים ובוגרים בעלי הפרעות קשב וריכוז באמצעות נוירופידבק.
אתם מוזמנים לפתוח את ההודעה הזאת, ללחוץ על "הוספת תגובה" ולהפנות שאלות לד"ר ענת ברנע.

אנו מודים לד"ר ברנע שהסכימה להקדיש לנו מזמנה כדי לספר על שיטת הטיפול בנוירופידבק.
הפרעות קשב ADHD >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מחקרים על ADHD שלא נטלו ריטאלין,יש?'
מחקרים על ADHD שלא נטלו ריטאלין,יש?
28/12/2004 | 13:34
4
120
שלום ד"ר ברנע,

ברצוני לדעת האם ישנם מחקרים שמעידים על שינוי אצל בעלי ADHD
כאשר המטופלים לא לקחו תרופה מכל סוג שהוא מבוססת ריטאלין.
האם המוח הADHD למד גם בתנאים טבעיים?
האם זה גורם לתהליך להיות ארוך יותר?

שאלה נוספת:
בקופות החולים נותנים שירותים של ביופידבק, למה לא נוירופידבק?

רב תודות,
שירה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מחקרים על נוירופידבק וריטלין'
מחקרים על נוירופידבק וריטלין
28/12/2004 | 20:03
3
191
יש מחקרים שמראים שנוירופידבק אפקטיבי כמו ריטאלין בשיפור מדדי קשב.
קופת חולים לא נותנת בשלב זה שירותי נוירופידבק, אבל בהחלט העניין מתקדם לקראת זה. זה יותר עניין פוליטי מאשר עניני.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'קופות חולים'
קופות חולים
29/12/2004 | 10:51
1
145
ציטוט מהשאלה של shiraaaa8:
"בקופות החולים נותנים שירותים של ביופידבק, למה לא נוירופידבק?"

ד"ר ברנע, האם ידוע לך איזה שירותי ביופידבק נותנים בקופת חולים?

האם תוכלי לפרט קצת כיצד מתקדם העניין לקראת הכללת נוירופידבק בתוך שירותי קופות החולים?

תודה!
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שירותי נוירופידבק'
שירותי נוירופידבק
29/12/2004 | 15:56
184
קופ"ח מכירה במספר תחומי ביופידבק: שליטה בסוגרים, טיפולי הרפייה ושליטה בשרירים. אני לא ממש יודעת מהם התחומים ומה הקריטריון להכללתם בסל.
באופן כללי, קופות חולים מעדיפות להקטין כמה שיותר את השירותים שהם מממנות והטיל על המטופל כמה שיותר מכיסו הפרטי.

אנחנו עכשיו קבוצת מטפלים מנסים לעבוד על הכנסת הנוירופידבק לסל הבריאות.

בגרמניה, ד"א, נוירופידבק נמצא בסל הבריאות.

ענת
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אולי לא הייתי ברורה, השאלה היתה'
אולי לא הייתי ברורה, השאלה היתה
29/12/2004 | 23:09
106
האם קיימים מחקרים בהם הנבדקים לא נטלו ריטאלין תוך כדיי ההתנייה ותהליך הלמידה שגורר הנוירופידבק...

מי שיש לו מידע איזשהו וקישורים אשמח.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'נוירופידבק וטוראט'
נוירופידבק וטוראט
28/12/2004 | 14:42
1
97
שלום דר' ברנע!
רציתי לשאול אם ידוע על הצלחה של טיפול בנוירופידבק בלוקים בתסמונת טוראט, ואם כן על איזה תחום בדיוק עובדים עם לוקים בטוראט- הפחתת טיקים?
ocd?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'נוירופידבק וטוראט'
נוירופידבק וטוראט
28/12/2004 | 20:06
94
בהחלט יש עבודות שמדגימות שיפור בטיקים אצל חולי טוראט. עובדים על תחום של SMR  אלו גלי ביתא שמופיעים כאשר עושים אינהיביציה על תנועה. מכאן שטוראט מתאים לטיפול שכזה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מספר שאלות-'
מספר שאלות-
28/12/2004 | 16:07
1
81
חלקן טכניות
מה ההכשרה של המטפלים?
היכן היא מתקיימת?
למי היא מיועדת(ההכשרה)ומי מכיר בה?
האם יש פיקוח של איזה שהוא על העוסקים בטיפול כזה?
האם יש מחקרי אורך על הצלחות והפנמה של הטיפול?
האם בטיפול משולבת הנאה, ילדים נהנים ובאים עם חשק?
תודה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'הכשרה של מטפלים'
הכשרה של מטפלים
28/12/2004 | 20:17
118
מטפל מוסמך בנוירופידבק מקבל הכשרה בחו"ל. כיום אין קורסים שמכשירים מטפלי נוירופידבק בארץ.
יש בארץ אגודה לביופידבק והמטפלים בנוירופידבק שייכים לאותה אגודה.

הטיפול הוא בהחלט משעשע ומאתגר.

יש מחקרים שמראים על יעילות הטיפול.  כמובן אסור לצפות שטיפול כזה יהפוך בעל ADHD לחסר ADHD  . הטיפול משפר פונקציות קישביות ומשפר מדדי אימפולסיביות
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'ללמוד'
ללמוד
28/12/2004 | 17:12
1
70
איפה אפשר ללמוד נוירוביופידבק? בוינגייט אמור היה להיפתח קורס ביופידבק ולא נפתח כנראה מחוסר משתתפים. איפה בכל זאת? תודה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'איפה אפשר ללמוד'
איפה אפשר ללמוד
28/12/2004 | 20:23
103
בחודש הבא אמור להיפתח קורס ראשון להכשרת מטפלים בנוירופידבק, כרגע הוא מיועד רק לאנשי משרד הבריאות. אחריו אני מקווה שייפתח קורס נוסף ואם כוונתך רצינית כדאי שתשמור איתי על קשר ישיר ואעדכן אותך לגבי הקורס.
ענת ברנע  [email protected]   כתוב בנושא "קורס לנוירופידבק.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'נוירופידבק וביופידבק'
נוירופידבק וביופידבק
28/12/2004 | 23:54
2
97
שלום ד"ר ברנע.
אני רוצה להודות לך על הסכמתך לענות גם לשאלות ההורים לילדים עם ADHD מהפורום הבינלאומי לדוברי רוסית.

שאלה של igrigori:
מהו נוירופידבק? מהו ביופידבק? מה משותף ביניהם ומה ההבדלים?

תודה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מה זה נוירופידבק'
מה זה נוירופידבק
29/12/2004 | 09:42
1
370
ריטה,
אנא קיראי את התקציר על נוירופידבק בקישור שעשתה זיוה לרגל השתתפותי בפורום
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תודה ועוד שאלה'
תודה ועוד שאלה
29/12/2004 | 10:11
60
מהתקציר לא הבנתי הרבה, חוץ מכך שנוירופידבק הוא ענף בתוך ביופידבק.
מהאתר שלך הבנתי יותר.
תודה!

אז כשמדברים על טיפול ב ADHD באמצעות ביופידבק - האם תמיד הכוונה לנוירופידבק?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'הרבה שאלות כלליות'
הרבה שאלות כלליות
29/12/2004 | 00:42
2
70
ד"ר ברנע,
מאחת התשובות הקודמות שלך נובע שלא נכון לטעון כי נוירופידבק מרפא ADHD. לטענתך, "הטיפול משפר פונקציות קישביות ומשפר מדדי אימפולסיביות".

1. באיזו מידה משפר הטיפול את הקשב ואת מדדי האימפולסיביות?
מה בקשר להיפראקטיביות (או שזה כלול במשפטך באימפולסיביות)?

2. מתי אמורים להופיע הסימנים הראשונים של ההצלחה? איזה סימנים?

3. האם קיימת הגדרה של "טיפול הצליח" או "טיפול כשל"? אם כן - על מה היא מבוססת?

4. האם יש להגיע לנוירופידבק אחרי אבחון מסודר אצל נוירולוג או פסיכיאטר?

5. האם מטפל בנוירופידבק מבצע אבחון? אם כן - איזה אבחון?

6. כמה טיפולים צריך? לילד? למבוגר? כיצד ומתי נקבע מספר הטיפולים?

7. האם יש צורך לחזור על הטיפולים אחרי זמן מה?

8. עם איזה טיפולים נוספים מומלץ לשלב נוירופידבק (אם בכלל)?

9. האם נוירופידבק אמור לעזור בכל מקרה של ADHD?

10. האם יש הבדל בטיפול ב ADHD לעומת ADD?

11. האם יש מקרים בהם לא כדאי או אסור לטפל בנוירופידבק?

תודה רבה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'המון שאלות'
המון שאלות
29/12/2004 | 09:53
1
90
ריטה המון שאלות. אנסה לענות על כולן.
אין היום, לא ידוע שום שיטה שיכולה לרפא הפרעות קשב, כולל לא תרופות. אפשר לעזור ולשפר. אסור גם לשכוח שהפרעת קשב היא תסמונת מגוונת שפוגעת בהרבה תחומים. רצוי לטפל בכל אחד מהתחומים הפגועים, בהתם לצורך הספציפי של כל אחד.

שאלה טובה בקשר להצלחה או כשלון של הטיפול- הגדרת הצלחה של טיפול (של כל טיפול לגבי כל בעייה) תלויה בציפיות של המטופל או המטפל. שיפור, כפי שנבדק במבחני קשב אוביקטיביים או שיפור כפי שההורים מעידים עליו, מבחינתי נחשב לשיפור.

על הטיפול הזה יש לחזור לפחות 20 פעמים, תלוי במקרה. יש כאלו שצריכים אפילו יותר מפגשים.

אין שום טיפול בעולם שעוזר למאה אחוז של הסובלים, כך שגם כאן ייתכן מצב שאין אפקט מספיק.

מי עושה איבחון?
אני עושה אצלי בקליניקה איבחונים, כי זה תחום ההתמחות שלי: לקויות למידה והנוירופיזיולוגיה של לקויות למידה.
יש מטפלים שהם מומחים בנוירופידבק אך לא בתחום של לקויות למידה ולכן הם יזדקקו לאיבחון של מישהו נוסף

יש בהחלט מקרים שבהם לא כדאי לטפל בנוירופידבק. ובהחלט אני יכולה להעיד שיש אנשים שפונים אלי ואני מציעה להם לוותר על נוירופידבק ולנסות משהו אחר.

אני מקווה שעניתי על הכל.

ענת
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-' רבה והשאלות שנותרו'
רבה והשאלות שנותרו
29/12/2004 | 10:18
58
תודה רבה, ד"ר ברנע!
תעני בבקשה לשלוש השאלות שנותרו:

"הטיפול משפר את הקשב ואת מדדי האימפולסיביות".
מה בקשר להיפראקטיביות (או שזה כלול במשפטך באימפולסיביות)?

האם יש הבדל בטיפול ב ADHD לעומת ADD?

עם איזה טיפולים נוספים מומלץ לשלב נוירופידבק (אם בכלל)?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אחרי ביופידבק'
אחרי ביופידבק
29/12/2004 | 00:18
3
86
שאלה של Angela (לטביה) מהפורום לדוברי רוסית:

בני הוא בן 7. עברנו קורס ביופידבק - 24 טיפולים, "אימוני אלפא".
קצב אלפא התייצב, אבל הופיעה paroxysmal activity באזור העורף. זה מייד התבטא בציונים, ההתנהגות לא כ"כ השתנתה, והציונים - ירדו.
איזו מסכנה ניתן להסיק מכך? האם ביופידבק לא מתאים לילד?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אימוני אלפא'
אימוני אלפא
29/12/2004 | 09:58
2
107
קשה לי לענות באופן מאד ספציפי לשאלה שלך. נראה לי קצת מוזר לעשות טיפולי אלפא להפרעת קשב.
אם אכן מסתבר שהפעילות הלא סדירה הופיעה בגלל הטיפול צריך, כמובן להפסיק את הטיפול הזה או לשנות את הפרוטוקול.

אני מעדיפה לדבר על כך באופן פרטי איתך, אנא התקשרי אלי למכון שלי:
6369573

ענת
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מה זה טיפולי אלפא?'
מה זה טיפולי אלפא?
29/12/2004 | 10:24
1
59
כפי שציינתי בהודעה הקודמת, זאת לא שאלתי האישית, אלא של אחת מחברות הפורום שלי ברוסית (תושבת לטביה). לכן אין ברשותי מידע נוסף אודות המקרה. לפי מה שהבנתי מהשאלה עצמה - זה שהטיפול הסתיים, והשינויים חלו לאחר מכן.

אודה לך אם תוכלי להסביר (אפילו בקצרה) אודות טיפולי אלפא ולמה זה לא מתאים להפרעת קשב. או - לחילופין - תפני אותי למקור מידע.

תודה רבה לך על כל התשובות!!!

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'טיפולי אלפא'
טיפולי אלפא
29/12/2004 | 12:15
84
אם הבנתי נכון את כוונתן, טיפולי אלפא, מדובר על אימון והעלאה של גלי אלפא. גלי אלפא הם גלים בתחום תדר של 8 עד 13 הרץ והם משקפים פעילות של על גבול השינה או במצב של עיניים עצומות. גלי אלפא הם גלים איטיים ומטפלים בהעלאתם באנשים שצריך להרגיע אצלם חרדות או בכלל להרגיע. בהפרעות קשב וריכוז בד"כ יש עודף של גלים איטיים וחוסר בגלי ביתא, לכן הטיפול בד"כ מכוון להעלות גלי ביתא
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'בעיות אירגון'
בעיות אירגון
29/12/2004 | 10:16
1
193
האם נוירופידבק יכול לעזור גם בבעיית אירגון שנובעת מהפרעת הקשב והריכוז?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'בעיות אירגון'
בעיות אירגון
29/12/2004 | 12:16
77
בהחלט הטיפול אמור לעזור גם בבעיות אירגון
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'בית ספר'
בית ספר
29/12/2004 | 10:26
42
בני בן ה12 add עולה בשנה הבאה לחטיבה,
החטיבה אצלנו לא מתאימה לו, לדעתי ןלדעת
המורים. יש לי אפשרות להעביר אותו לבית ספר
אחר עם או בלי ועדת הסמה.
מהם היתרונות ומהם החסרונות של ועדה זו בנוגע
לרישום בית ספר אחר/ חטיבה.

תודה על תשובתכם
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לאחרונה פורסם מחקר מאוד יפה'
לאחרונה פורסם מחקר מאוד יפה
29/12/2004 | 11:37
4
83
בנושא המדיטציה הטרנסנדנטלית (TM) ועזרתה ל-ADHD.

אולי זו פריצת הדרך המבריקה (הלא תרופתית) לבעייה.

ליתר פרטים על המדיטציה הטרנסנדנטלית בקישור הזה.

מה דעתך ד"ר ברנע?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מדיטציה'
מדיטציה
29/12/2004 | 12:20
3
82
הייתי שמחה מאד לקרוא את המאמר על מדיטציה ו- ADHD  בהחלט טיפול שמביא רוגע והסתכלות פנימה יכול לעזור באספקטים מסוימים של החיים כולל החיים של ADHD .
אני צריכה קצת זמן לקרוא את המאמר ההוא, אני מקווה שזה לא מאמר פירסומי אלא ממש כזה שהתפרסם בכתב עת מוכר
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'צרפתי שני קישורים.'
צרפתי שני קישורים.
29/12/2004 | 15:07
2
35
האחד, של המחקר.
כלשונו.
לא כפרסום.

השני של אתר ישראלי בעברית, בו ניתן לקבל מעט הבנה כללית לגבי המדיטציה הטרנסנדנטלית (TM).

את מוזמנת לקרוא את המחקר.
יתרה על כך,
באותו אתר של חקר המוח, יש משהו עמוק יותר על המחקר.
הפרעות קשב ADHD >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זה איננו מחקר אלא תוכנית למחקר:'
זה איננו מחקר אלא תוכנית למחקר:
29/12/2004 | 16:37
1
34
בבקשה:
The Brain Research Institute and the University of Missouri are planning a collaborative ADHD research project to examine the effectiveness of Transcendental Meditation in treating ADHD children.

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'המחקר עצמו החל בחודש יוני'
המחקר עצמו החל בחודש יוני
29/12/2004 | 21:23
20
יכול להיות שהוא עדיין לא פורסם עם כל התוצאות שלו.

בקישור הבא כתבה על תכנית המדיטציה הטרנסנדנטלית (TM) וליקויי ADHD בבית ספר בסילבר ספרינג, מרילאנד, ארה"ב.
שם החל אותו מחקר.

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שלום כמה שאלות'
שלום כמה שאלות
29/12/2004 | 11:48
1
45
1. אני לקויית לימדה מגיל קטן
יש לי עכשיו קושי בחיפוש עבודה מכיוון לפעמים גם קושי בהבנה
ואין לי בגרויות אבל יש לי 12 שנות לימוד ואישור שסיימתי צבא  
רציתי לדעת מה אפשר לעשות כדי שלא יהיה לי קשה למצוא עבודות
רק בלגלל הדבר הספציפי הזה

2.שאלה שניה לגבי נוירופידבק, איפה יש בירושלים
מה התוצאות של הבדיקה וכמה עולה טיפול כזה
ולאיזה סוג של לקויי למידה זה מתאים
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'נוירופידבק בירושלים'
נוירופידבק בירושלים
29/12/2004 | 16:00
337
נוירופידבק זאת לא בדיקה אלא ממש טיפול.
יש בירושלים כמה מטפלים בנוירופידבק. חלקם במגזר החרדי ויש גם רופא ילדים שמטפל גם בבוגרים , שמו ד"ר דוד וילנסקי.

על השאלות האחרות ישיבו לך המומחים האחרים
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'באיזה גיל אפשר להתחיל טיפול'
באיזה גיל אפשר להתחיל טיפול
29/12/2004 | 15:02
1
48
בשיטה ?

בתנו בת 5 וחצי, אובחנה לאחרונה סופית כבעלת ADD, התחלנו לטפל ברטלין (כדי שזה יקדם אותה אפילו בגן..) וב"ה אנחנו רואים שיפור.

כשבחנתי את הנושא לאחרונה, ושאלתי את עצמי אם אין דרך לא כימית לטפל בבעיות קשב וריכוז, נתקלתי בתחום הביודפידבק - וזה קסם לי מאד

..מה גם שבתחושות שלי לדעתי גם לי היה קושי כזה, וב"ה בלי תרופות (אולי עם קצת השקעות והוצאות אנרגיה..) סיימתי לימודים גבוהים (בציונים יפים..)

באיזה גיל אפשר להתחיל בטיפול כזה ?
מה צריכים לעשות, כדי להצליח בטיפול (הילד, ההורים וכיוצב') ?

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'גיל התחלת טיפול'
גיל התחלת טיפול
29/12/2004 | 16:02
141
בגיל חמש וחצי כבר בהחלט אפשר להתחיל בטיפולי נוירופידבק.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר ברנע,'
שלום ד"ר ברנע,
29/12/2004 | 15:06
1
65
אני לומד כרגע לתואר ראשון והבעיה שלי היא שאני לא מצליח להקשיב בשיעורים. תוך כדי השיעור אני פשוט מאבד את המרצה, חושב על דברים אחרים, פשוט מאבד אותו. בבית ספר, רוב המקצועות למדתי לבד, ואת רוב המקצועות הריאליים למדתי עם מורים פרטיים. והתואר שלי הוא במחשבים ורובו ריאלי... אז זה קצת בעייתי להשלים הכל עם מורים פרטיים, מה גם שזאת הוצאה כספית גדולה.
עשיתי אבחון בניצן והמאבחנת המליצה לי לפנות לנוירולוג, הנוירולוגית בדקה אותי והפנתה אותי לפסיכיאטרית שנתנה לי את הקונצרטה.
הציפיות שלי היו מאוד גבוהות כשהתחלתי לקחת את הקונצרטה, אבל לצערי אחרי 3 שבועות במינון של 54 מ"ג אני לא מרגיש שינוי משמעותי.
בינתיים אני צובר פער בלימודים..
ברוב השיעורים אני לא מצליח להקשיב וכתוצאה מזה אני צריך להשלים את כל החומר שהועבר בכיתה, ובנוסף אני "שורף" שעות בזה שאני "סתם" יושב בכיתה.
אני לוקח קצת שיעורי עזר אבל כמה כבר זה יכול לכסות...

אני בן 22, שוקל 68 ק"ג ואני חולה OCD,  לדוג', אני מאוד סטרילי מבחינת ניקיון וכיום אני מטפל ב-ocd בעזרת כדורים (מרוניל) שבינתיים לא כ"כ עוזרים, אולי יש לזה קשר..?
אולי בכלל הבעיה היא לא בעיית קשב, אולי בעיה אחרת..?  ומה אפשר עוד לעשות בנידון, אם בכלל??
תודה, מאיר
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'OCD , תרופות וכו''
OCD , תרופות וכו'
29/12/2004 | 16:06
74
סוכם כאן שהתפקיד שלי הוא רק לדבר על נוירופידבק ולא על דברים אחרים.
בכל זאת אני מציעה לך לחזור לפסיכיאטר שלך ולדון איתו בעניין שלך. המצב נראה מוכב מדי בכדי לדון בו בפורום כזה וירטואלי
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'בקשת עזרה רצינית. בנפשי הדבר.'
בקשת עזרה רצינית. בנפשי הדבר.
29/12/2004 | 15:30
8
94
שלום ד"ר ברנע,

אני בחור בסוף שנות העשרים לחיי, עם "עבר" עשיר למדי בהישגים לימודיים (בתקופת נעוריי בעיקר).

בגיל 18 לערך, התחלתי לסבול מקשיי ריכוז, מתפישה מאוחרת של דימויים חזותיים ואף ניסיתי לעבור ללמוד בלילה (בניסיון נואל למקד את עצמי).

בשנים האחרונות המצב רק החמיר: אינני מסוגל להתרכז כלל בטקסט (קריאת עמוד ספר נמשכת מס' דקות, משום שאני נאלץ לחזור על כל פיסקה מס' פעמים, מדלג על מילים/או פשוט לא מצליח "לקלוט" את הכתוב!), אינני מסוגל לשבת בהרצאות פרונטאליות (נרדם), כמעט ולא מסוגל לבטא עצמי בע"פ (טועה במלל או שלא מצליח למצוא את המילים הראויות) וגם פעולות כתיבה צורכות ממני מאמץ גבוה יותר.

בייאושי פניתי לנוירולוג, אך בדיקות דם ו-C.T מוח לא הולידו ממצאים חריגים.

אנא ממך, האם תוכלי לייעץ לי מה עליי לעשות?  האם קיים טיפול למצבי?
העניין בנפשי, משום שפרנסתי תלויה בעבודה דידקטית!

אודה לכל עצה ותודה על תשומת-הלב.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לבחור הנואש'
לבחור הנואש
29/12/2004 | 16:08
4
88
הייתי מציעה לך לפנות לייעוץ פסיכיאטרי ולא נוירולוגי. ויפה שעה אחת קודם
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
29/12/2004 | 17:11
3
51
ומדוע, אם-כך, הופניתי לנוירולוג?

כלומר, מה הפסיכיאטר צריך לבדוק אצלי (הרי הפרעות נפשיות, ברוך בשם, עוד לא תקפוני) ?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'+פרט נוסף'
+פרט נוסף
29/12/2004 | 17:29
53
בהמשך לשאלה דלעיל, האם ישנה חשיבות לכך שאמי ואחד מאחיי סבלו מהפרעות קשב?  (אחי טופל בילדותו בריטלין)
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'פסיכיאטר או נוירולוג'
פסיכיאטר או נוירולוג
29/12/2004 | 19:07
1
84
הפרעת קשב היא הפרעה שנמצאת בתחום ההתנהגותי ואנשי המקצוע שמבינים בהתנהגות הם פסיכיאטרים. נוירולוגים לא מתענינים במיוחד בהתנהגות.
לא צריך ללקות בהפרעות נפשיות בשבל להיעזר בפסיכיאטר.

עיצה לכולם: הרופאים המתאימים לטיפול בבעיות שלכם הם פסיכיאטרים ולא נוירולוגים!
משום מה אנשים חוששים להגיד שביקרו אצל פסיכיאטר ואילו אצל נוירולוג קל להם יותר לגלות שהיו.

ענת
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תודה. כבר סייעת.'
תודה. כבר סייעת.
29/12/2004 | 19:26
30
לצפיה ב-'אתה מוזמן לפורום מבוגרים'
אתה מוזמן לפורום מבוגרים
29/12/2004 | 18:32
2
33
ענת פה עונה על שאלות הקשורות לניורופידבק. ולכן אנסה לענות על שאלותך.

הפרעות בריכוז יכולת לנבוע ממקור ביולוגי או נפשי . לכן פונים לניורולוג או פסיכיאטר. לפסיכיאטר יש יותר כלים לאתר את מקור ההפרעה. סיבה נוספת לפנות דווקא לפסיכיאטר היא שלמבוגרים כם ההפרעה נוספו בעיות פסיכולוגיות במהלך השנים כתוצאה מחוסר טיפול.
אנשים לא מפתחים ADHD זוהי בעיה מולדת. אם כי סימפטומים דומים יכולים להפתח ממספר סיבות כמשבר נפשי או פגיעה פיזית בתאונה . זה שהצלחת בתיכון לא אומר שאין לך הפרעת קשב. יש לא מעט אנשים עם הפרעת קשב וריכוז שצלחו את התיכון ואפילו בהצלחה. זה ממש לא אומר שההפרעה לא היתה קיימת. הם היו מופרעים חולמנים אסטרו . ואולי נחשבו לעצלנים וללא ממשים את הפוטניצאל שלהם.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תודה על התייחסותך'
תודה על התייחסותך
29/12/2004 | 19:02
1
15
כנראה שאיני בקיא דיו במושגים או במסלולי הטיפול השונים, ולכן אולי הובנתי שלא כהלכה (האם פסיכיאטר הוא המטפל ב-ADHD?):  

אני לא שולל אפשרות שאני סובל מהפרעות קשב וריכוז, אני שואל אם אני סובל משכמותן. כפי שציינתי בהודעה השלישית, אמי ואחי סבלו מהפרעות קשב וריכוז מסוימות (אך התסמינים היו שונים).

נ.ב.

איפה זה פורום מבוגרים?

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אתה מוזמו לעיין במאמרים'
אתה מוזמו לעיין במאמרים
29/12/2004 | 21:55
18
יש שם המון המון חומר
הינה קישור לפורום מבוגרים
והינה להגדרת ההפרעה
ועוד קצת סיפורים

בהצלחה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'איך נוירופידבק משפיע על ההתנהגות?'
איך נוירופידבק משפיע על ההתנהגות?
29/12/2004 | 18:24
1
70
אני יכולה להבין שהוא משפיע על יכולת הרכוז, אבל איך על ההתנהגות?

תודה מראש על תשובתך.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'נוירופידבק והתנהגות'
נוירופידבק והתנהגות
29/12/2004 | 19:14
112
קשב זאת התנהגות. זכרון זאת התנהגות וגם התפרצויות זעם אלו התנהגויות.
נוירופידבק מווסת תנועתיות יתר, עושה אינהיביציה על תנועה, משפר קשב וריכוז.
התנהגות זה מושג מאד רחב ולכן זה קצת שיטחי להכליל במושג התנהגות רק פעילויות פיזיות.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'האם נוירופידבק משפיע על הגוף?'
האם נוירופידבק משפיע על הגוף?
29/12/2004 | 18:25
1
55
כלומר, האם ויסות גלי המוח משפיע על התנועתיות והתחושתיות של המטופל?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'האם נוירופידבק משפיע על הגוף'
האם נוירופידבק משפיע על הגוף
29/12/2004 | 19:15
79
ראי תשובה קודמת
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'כמה זמן הטיפול מחזיק?'
כמה זמן הטיפול מחזיק?
29/12/2004 | 18:28
1
53
כוונתי היא, ביתר פרוט:
1. מאיזה טיפול מתחילים לראות תוצאות?
2. כמה טיפולים צריך בממוצע?
3. כמה זמן אחרי הפסקת הטיפול יש עדיין השפעה?
4.מהם הכלים למדידת השפעת הנוירופידבק על ביצועי המטופל לפני ואחרי הטיפול?

תודה מראש
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'כמה זמן הטיפול מחזיק?'
כמה זמן הטיפול מחזיק?
29/12/2004 | 19:24
112
בקשר לטיפולים:
מתחילים לראות השפעה כבר אחרי מספר טיפולים. כמות המפגשים הרצויה היא 20 ומעלה.
איך מודדים את השינוי? - למשל במבחני קשב. אבל המדד הכי חשוב הוא מדד ה"שדה" - השיפור הקליני, התנהגות.

אין עבודות שאני מכירה שבדקו השפעות של נוירופידבק אחרי שנים. יש המון בעיות מתודולוגיות בקשר למדידה לאחר מספר שנים. במילא האדם משתנה המון ולך דע ממה נובע השינוי, למי או למה לייחס אותו. יש קושי עם מדידות של מדדים התנהגותיים.

ענת
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שאלות לוגיסטיות'
שאלות לוגיסטיות
29/12/2004 | 19:58
3
57
1. היכן ניתן לטפל באזור ירושליים ו\או נתניה?( מקומות שמומלצים)
2. מהי העלות המשוערכת של הטיפולים ( אם אפשר לשאול זאת)
3. בתור " מופרע" קשב, מהו סוג הטיפול אותו אמורים לעבור, ומה השוני בין מטפלים שונים ו" סוגי טיפול" שונים. ובפרט כיצד אני רואה או מרגיש שיש שינויים לטובה?.

4. האם אפשר להעזר בנירופידבק על מנת לשפר פרמטרים רגשיים, ריחוף וכדומה?

רב תודות
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שאלות לוגיסטיות'
שאלות לוגיסטיות
29/12/2004 | 20:47
2
88
באיזור ירושלים אני מכירה מטפל אחד (יש כמה, ששכחתי את שמם) - ד"ר דוד וילנסקי. רופא ילדים שעושה נוירופידבק.
באיזור נתניה - ביוקשב, זה מקום היחידי- 04-6369573

השוני בין מטפלים שונים- נו איך אפשר לענות על שאלה כזאת. ברור שיש שוני בנסיון, בגישה ובאישיות של המטפל.
אני מניחה שכל מי שעושה נוירופידבק ל- ADHD משתמש באותו פרוטוקול.

אם יהיה שינוי לטובה תרגיש ואם לא יהיה לא תרגיש.

עקרונית נוירופידבק, כאמור משפר מדדי קשב (ריחוף שייך לזה..).

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אותה שאלה'
אותה שאלה
29/12/2004 | 21:12
1
43
מכירה אולי מטפל אבל מאיזור חיפה או עפולה?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מטפל'
מטפל
29/12/2004 | 21:56
64
באיזור חיפה אני מכירה את אודי גל שגר במנוף.
באיזור עפולה: משה רבינוביץ שגר ברמת ישי, סימה יגיל שגרה בתימרת.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שלום..'
שלום..
29/12/2004 | 21:17
1
53
אוקיי אז יש לי אח בן 15 שיש לו בעית קשב וריכוז הוא נימצא במיסגרת של פניימיה בעבר קיבל טיפול תרופתי (רטלין20 ורספידל אחד וחצי)
והיום אינו משתף פעולה ולא מסכים לקחת את הכדורים האלה..
ואינו מסכים ללכת לפנימייה (בורח הרבה) בעבר היה בפנימייה
ועשה בעיות והוציאו אותו משם.
ההורים שלי לא יודעים מה לעשות איתו...ובנתיים הוא עושה פשוט מה שהוא רוצה...
חוץ מבעיית הקשב והריכוז הוא מאוד בעייתי ותמיד נמשך לדברים הרעים אוהב לשטט בחוץ...
יש איתו הרבה מיריבות...
הייתי מאוד רוצה לעזור לו....לדעתך יש איזשהי דרך לטפל בבעיה...?!?
כי אני מרגישה שההורים שלי פשוט לא יודעים כבר מה לעשות..והם תמיד מוותרים לו..
בתוד מראש ליטל

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שאלה למומחים אחרים בפורום'
שאלה למומחים אחרים בפורום
29/12/2004 | 21:59
67
שאלה קשה ומסובכת, אני מעבירה אותך למומחי הצוות כאן
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
29/12/2004 | 21:22
1
57
שלום לך, אני עומדת לפני החלטה לגבי לימודים במסלול אלטרנטיבי במכללת רידמן המכשיר מטפלים בהפרעות קשב וריכוז בדרכים אלטרנטיביות (רפלקסולוגיה,רייקי,בך,מח אחד וכו').
שאלתי היא האם זה אמיתי,כלומר,האם זו שיטה שעוזרת להפרעות אלו וכן אם אני אוכל ממש לעבוד בזה בסיום הלימודים.
אני אודה מאוד על תגובתך
(בהיתלבטות בין מסלול זה ללמודי ריפוי בעיסוק באוניברסיטה)
תודה,מיה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מסלול לימודים'
מסלול לימודים
29/12/2004 | 22:01
73
כל השיטות שהזכרת אינן מוכחות כשיטות שעוזרות להפרעות קשב וריכוז.

אם את רוצה לדעת את דעתי - לכי ללמוד ריפוי בעיסוק באוניברסיטה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שלום ותודה על ההזדמנות'
שלום ותודה על ההזדמנות
29/12/2004 | 22:09
2
64
חברים יקרים היה נחמד לענות על שאלותיכם. מי שרוצה להמשיך לשאול אותי שאלות ישירות יכול למצוא את כתובת המייל שלי באתר שלי. רק אנא כיתבו שהמדובר בנוירופידבק.

להתראות

ענת
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תודה לך, על הידע שהעברת'
תודה לך, על הידע שהעברת
29/12/2004 | 23:18
1
31
לנו. החכמנו.
על זמנך
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תודה רבה לד"ר ענת ברנע'
תודה רבה לד"ר ענת ברנע
31/12/2004 | 02:54
50
לצפיה ב-'sharperbrain'
sharperbrain
30/12/2004 | 13:28
1
55
מה דעתך על הערכה הביתית של תוכנת  sharperbrain? האם היא יעילה? כמה זמן צריך לעבוד איתה לדעתך? הבן שלי הוא בן 13 מאובחן ADHD והאם יש עוד דברים שכדאי לי לדעת על התוכנה?
תודה מראש מירי
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'sharperbrain'
sharperbrain
<< ההודעה הנוכחית
31/12/2004 | 08:57
1034
התכנה הזאת היא מין משחק (משעמם) שמאמן מימדים מסוימים של קשב. אני מניחה , וזאת על סמך הסקה תיאורטית ולא ניסיון בפועל, שאפשר, אם מתאמנים בה, לשפר את הקשב למימדים הללו כפי שמופיעים במשחק. אני לא מכירה מישהו שחקר את או הישווה שיטות שונות שכוללות גם את השיטה הזאת ויכול להצביע על היעילות שלה.
כלומר מבחינתי ואולי מבחינת המשתמש, יעלות של המשחק תיחשב רק אם תמצא הוכחה שהמטופל השתפר, לא רק בביצועים של המשחק עצמו אלא למשל, בבית הספר או במבחני קשב אחרים או בכל מימד התנהגותי אחר שלא כולל את המשחק.

עבודה כזאת פגשתי אצל אלו שפיתחו את ADHD Solution  הם הדגימו שינויים בהישגים במתמטיקה או מדדים אקדמיים אחרים, אחרי טיפול בתכנות שלהם.

נוירופידבק לא אמור לשפר את הביצועים בנוירופידבק אלא התיפקודים קוגניטיביים בכלל.
הפרעות קשב ADHD >>

הודעות אחרונות

13:12 | 09.07.20 אורחים בפורום
11:34 | 28.04.20 אורחים בפורום
18:05 | 20.04.20 אורחים בפורום
03:09 | 15.04.20 אורחים בפורום
08:07 | 12.04.20 אורחים בפורום
17:11 | 19.03.20 אורחים בפורום
12:40 | 13.02.20 אורחים בפורום
06:56 | 09.02.20 אורחים בפורום
19:41 | 05.02.20 אורחים בפורום
18:23 | 29.01.20 אורחים בפורום
09:37 | 27.01.20 אורחים בפורום
22:07 | 26.01.20 אורחים בפורום
18:53 | 26.01.20 אורחת120

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ