נוירופידבק - שאלות לד"ר ענת ברנע

anatbarnea1

New member
פסיכיאטר או נוירולוג

הפרעת קשב היא הפרעה שנמצאת בתחום ההתנהגותי ואנשי המקצוע שמבינים בהתנהגות הם פסיכיאטרים. נוירולוגים לא מתענינים במיוחד בהתנהגות. לא צריך ללקות בהפרעות נפשיות בשבל להיעזר בפסיכיאטר. עיצה לכולם: הרופאים המתאימים לטיפול בבעיות שלכם הם פסיכיאטרים ולא נוירולוגים! משום מה אנשים חוששים להגיד שביקרו אצל פסיכיאטר ואילו אצל נוירולוג קל להם יותר לגלות שהיו. ענת

virlomi

New member
אתה מוזמן לפורום מבוגרים

ענת פה עונה על שאלות הקשורות לניורופידבק. ולכן אנסה לענות על שאלותך. הפרעות בריכוז יכולת לנבוע ממקור ביולוגי או נפשי . לכן פונים לניורולוג או פסיכיאטר. לפסיכיאטר יש יותר כלים לאתר את מקור ההפרעה. סיבה נוספת לפנות דווקא לפסיכיאטר היא שלמבוגרים כם ההפרעה נוספו בעיות פסיכולוגיות במהלך השנים כתוצאה מחוסר טיפול. אנשים לא מפתחים ADHD זוהי בעיה מולדת. אם כי סימפטומים דומים יכולים להפתח ממספר סיבות כמשבר נפשי או פגיעה פיזית בתאונה . זה שהצלחת בתיכון לא אומר שאין לך הפרעת קשב. יש לא מעט אנשים עם הפרעת קשב וריכוז שצלחו את התיכון ואפילו בהצלחה. זה ממש לא אומר שההפרעה לא היתה קיימת. הם היו מופרעים חולמנים אסטרו . ואולי נחשבו לעצלנים וללא ממשים את הפוטניצאל שלהם. בכל מקרה שיהיה בהצלחה

znon1

New member
תודה על התייחסותך

כנראה שאיני בקיא דיו במושגים או במסלולי הטיפול השונים, ולכן אולי הובנתי שלא כהלכה (האם פסיכיאטר הוא המטפל ב-ADHD?): אני לא שולל אפשרות שאני סובל מהפרעות קשב וריכוז, אני שואל אם אני סובל משכמותן. כפי שציינתי בהודעה השלישית, אמי ואחי סבלו מהפרעות קשב וריכוז מסוימות (אך התסמינים היו שונים). נ.ב. איפה זה פורום מבוגרים?

zivadina

New member
איך נוירופידבק משפיע על ההתנהגות?

אני יכולה להבין שהוא משפיע על יכולת הרכוז, אבל איך על ההתנהגות? תודה מראש על תשובתך.

anatbarnea1

New member
נוירופידבק והתנהגות

קשב זאת התנהגות. זכרון זאת התנהגות וגם התפרצויות זעם אלו התנהגויות. נוירופידבק מווסת תנועתיות יתר, עושה אינהיביציה על תנועה, משפר קשב וריכוז. התנהגות זה מושג מאד רחב ולכן זה קצת שיטחי להכליל במושג התנהגות רק פעילויות פיזיות.

zivadina

New member
האם נוירופידבק משפיע על הגוף?

כלומר, האם ויסות גלי המוח משפיע על התנועתיות והתחושתיות של המטופל?

zivadina

New member
כמה זמן הטיפול מחזיק?

כוונתי היא, ביתר פרוט: 1. מאיזה טיפול מתחילים לראות תוצאות? 2. כמה טיפולים צריך בממוצע? 3. כמה זמן אחרי הפסקת הטיפול יש עדיין השפעה? 4.מהם הכלים למדידת השפעת הנוירופידבק על ביצועי המטופל לפני ואחרי הטיפול? תודה מראש

anatbarnea1

New member
כמה זמן הטיפול מחזיק?

בקשר לטיפולים: מתחילים לראות השפעה כבר אחרי מספר טיפולים. כמות המפגשים הרצויה היא 20 ומעלה. איך מודדים את השינוי? - למשל במבחני קשב. אבל המדד הכי חשוב הוא מדד ה"שדה" - השיפור הקליני, התנהגות. אין עבודות שאני מכירה שבדקו השפעות של נוירופידבק אחרי שנים. יש המון בעיות מתודולוגיות בקשר למדידה לאחר מספר שנים. במילא האדם משתנה המון ולך דע ממה נובע השינוי, למי או למה לייחס אותו. יש קושי עם מדידות של מדדים התנהגותיים. ענת

avilike

New member
שאלות לוגיסטיות

1. היכן ניתן לטפל באזור ירושליים ו\או נתניה?( מקומות שמומלצים) 2. מהי העלות המשוערכת של הטיפולים ( אם אפשר לשאול זאת) 3. בתור " מופרע" קשב, מהו סוג הטיפול אותו אמורים לעבור, ומה השוני בין מטפלים שונים ו" סוגי טיפול" שונים. ובפרט כיצד אני רואה או מרגיש שיש שינויים לטובה?. 4. האם אפשר להעזר בנירופידבק על מנת לשפר פרמטרים רגשיים, ריחוף וכדומה? רב תודות

anatbarnea1

New member
שאלות לוגיסטיות

באיזור ירושלים אני מכירה מטפל אחד (יש כמה, ששכחתי את שמם) - ד"ר דוד וילנסקי. רופא ילדים שעושה נוירופידבק. באיזור נתניה - ביוקשב, זה מקום היחידי- 04-6369573 השוני בין מטפלים שונים- נו איך אפשר לענות על שאלה כזאת. ברור שיש שוני בנסיון, בגישה ובאישיות של המטפל. אני מניחה שכל מי שעושה נוירופידבק ל- ADHD משתמש באותו פרוטוקול. אם יהיה שינוי לטובה תרגיש ואם לא יהיה לא תרגיש. עקרונית נוירופידבק, כאמור משפר מדדי קשב (ריחוף שייך לזה..).

anatbarnea1

New member
מטפל

באיזור חיפה אני מכירה את אודי גל שגר במנוף. באיזור עפולה: משה רבינוביץ שגר ברמת ישי, סימה יגיל שגרה בתימרת.

שלום..

אוקיי אז יש לי אח בן 15 שיש לו בעית קשב וריכוז הוא נימצא במיסגרת של פניימיה בעבר קיבל טיפול תרופתי (רטלין20 ורספידל אחד וחצי) והיום אינו משתף פעולה ולא מסכים לקחת את הכדורים האלה.. ואינו מסכים ללכת לפנימייה (בורח הרבה) בעבר היה בפנימייה ועשה בעיות והוציאו אותו משם. ההורים שלי לא יודעים מה לעשות איתו...ובנתיים הוא עושה פשוט מה שהוא רוצה... חוץ מבעיית הקשב והריכוז הוא מאוד בעייתי ותמיד נמשך לדברים הרעים אוהב לשטט בחוץ... יש איתו הרבה מיריבות... הייתי מאוד רוצה לעזור לו....לדעתך יש איזשהי דרך לטפל בבעיה...?!? כי אני מרגישה שההורים שלי פשוט לא יודעים כבר מה לעשות..והם תמיד מוותרים לו.. בתוד מראש ליטל

anatbarnea1

New member
שאלה למומחים אחרים בפורום

שאלה קשה ומסובכת, אני מעבירה אותך למומחי הצוות כאן

yoni80

New member
שאלה

שלום לך, אני עומדת לפני החלטה לגבי לימודים במסלול אלטרנטיבי במכללת רידמן המכשיר מטפלים בהפרעות קשב וריכוז בדרכים אלטרנטיביות (רפלקסולוגיה,רייקי,בך,מח אחד וכו'). שאלתי היא האם זה אמיתי,כלומר,האם זו שיטה שעוזרת להפרעות אלו וכן אם אני אוכל ממש לעבוד בזה בסיום הלימודים. אני אודה מאוד על תגובתך (בהיתלבטות בין מסלול זה ללמודי ריפוי בעיסוק באוניברסיטה) תודה,מיה.

anatbarnea1

New member
מסלול לימודים

כל השיטות שהזכרת אינן מוכחות כשיטות שעוזרות להפרעות קשב וריכוז. אם את רוצה לדעת את דעתי - לכי ללמוד ריפוי בעיסוק באוניברסיטה.

anatbarnea1

New member
שלום ותודה על ההזדמנות

חברים יקרים היה נחמד לענות על שאלותיכם. מי שרוצה להמשיך לשאול אותי שאלות ישירות יכול למצוא את כתובת המייל שלי באתר שלי. רק אנא כיתבו שהמדובר בנוירופידבק. להתראות ענת

למעלה