לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2016520,165 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'שאלות לד"ר שני: גיוס לקויי למידה'
שאלות לד"ר שני: גיוס לקויי למידה
<< ההודעה הנוכחית
06/12/2004 | 14:06
53
505
ביום ד' 8/12/04 נארח כאן בשעה 21:00 את ד"ר (סא"ל מיל') דבורה שני, ד"ר לפסיכולוגיה ומומחית באבחון וטפול בלקויות למידה.

ד"ר שני פירסמה ב-1999 את עבודת הדוקטוראט העוסקת באבחון והסתגלות של חיילים לקויי למידה.
היא מרצה בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, בבית ברל, בכנסים מקצועיים שונים בתחום לקויות למידה, בעמותות שונות המסייעות ללקויי למידה (עזרה,הלל,ידע והקר"ה) ועוד.
ד"ר שני בעלת קליניקה לאבחון,יעוץ והדרכת  לקויי למידה לפני גיוס, במהלך השירות הצבאי ובגילאים יותר מבוגרים.
במהלך השנים 2000-2004 שימשה כראש ענף המיון במח' מדעי ההתנהגות  בצה"ל, היתה אחראית על כל תחום לקויי הלמידה בצבא וכל מדיניות הטיפול במתגייסים אלה.

ד"ר דבורה שני תשמח לענות על כל שאלה בנושא לקויי למידה המתגייסים לצבא -   הפרוצדורה של דיווח על הפרעת לקות למידה/קשב וריכוז, התלבטויות האם כדאי לדווח או לא, מדיניות לשכת הגיוס בנוגע למבחני מיון ללקויי למידה, האפשרויות הפתוחות בפני לקויי למידה בצבא מבחינת תפקידים או קורסים, הסיכוי לעבור תקופת שירות טובה ומוצלחת, התייחסות מפקדים לחיילים לקויי למידה ועוד.

אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם על ידי פתיחת ההודעה הנוכחית ולחיצה על "הוספת תגובה".

תודה לד"ר שני על הייעוץ, ותודה לגולשינו הנאמנים על ההשתתפות.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'בעית ריכוז וראיון למודיעין'
בעית ריכוז וראיון למודיעין
06/12/2004 | 15:04
3
73
1. האם בעית ריכוז תפסול אותי מלעבור תחקיר בטחוני?
2.אפשר להתקבל למודיעין עם בעית ריכוז?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'כנ"ל לגבי ממר"מ'
כנ"ל לגבי ממר"מ
08/12/2004 | 06:23
1
45
ילדה בת 17, תלמידה מצטיינת ו- ADHD, רוצה להגיע לממר"מ, יש סיבה לא להצהיר על הליקוי?
בתודה מראש על תשובתך ועל ההתארחות בפורום.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 20:58
72
ערב טוב
לדעתי אין סיבה להסתיר את הליקוי, הליקוי כשלעצמו אינו פוסל ממר"מ. אם יש לה נתוני איכות מספיקים, היא תוזמן למיון ותינתן לה אותה הזדמנות כמו לכולם.
בהצלחה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 20:55
50
שלום לך
כשאומרים בעית ריכוז השאלה לאיזה סוג של בעיית ריכוז הכוונה. ישנם מספר סוגים של קשיי ריכוז וכמובן חומרת הקושי משתנה מאדם לאדם. לכן, באופן עקרוני עצם הנוכחות של בעיית ריכוז אינה פוסלת שום אופציה של תחקיר בטחוני או חיל המודיעין.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'גיוס לילדי ADHD'
גיוס לילדי ADHD
06/12/2004 | 15:15
7
66
לבני מאובחן כADHD ויש לו הקלות עקב ליקוי למידה , מהבנתי ברגע שמדווחים לצבא הפרופיל יורד אוטומטית ל64 , בימים אלו התקבל ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב במסגרת פרויקט של העיריה והמכללה ונאמר שיוכל להשתלב בצבא
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
06/12/2004 | 15:17
5
46
האם הצבא מאפשר לילדי ADHD  להתקבל לתפקידים טובים , וגם לקרבי, מאוד מדאיג אותי שגם בצבא ירגיש מקופח .
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שאלה לד"ר דבורה שני'
שאלה לד"ר דבורה שני
06/12/2004 | 16:10
3
54
אני תלמידה בכתה י"ב במסלול מב"ר.
לפני שנתיים אובחנו אצלי ליקויי למידה בעיקר בתחום הארגוני ואני לומדת עם מורה לאסטרטגיות למידה.
קיבלתי הקלות כגון הארכת זמן ושימוש בדף נוסחאות מורחב במתמטיקה.
כמו כן אובחנתי בשנה שעברה כבעלת ליקויי למידה באנגלית [אני לומדת ברמת חמש יח"ל באנגלית] עפ"י האיבחון ניתנו לי הקלות מסוימות [שימוש במילונית,הארכת זמן והתעלמות משגיאות כתיב בתחום האנגלית בלבד]

אני עתידה להתגייס לצבא ביולי 2005 עם תום לימודיי
שאלתי היא עד כמה עלולים ליקויים אלו לפגוע במהלך שירותי וכיצד הצבא מתייחס למקרים שכאלו?

חשוב לי להצליח בהמלך שירותי הצבאי ויש לי מוטיבציה האם אחת מהלקויות הללו עלולה לפגוע בי מבחינה כלשהי?

את הצו הראשון כבר מזמן סיימתי והכל היה בסדר אך אני מפחדת שלקויות הלמידה שלי ייפגעו בי בצורות שונות בשירות עצמו ואשמח להסבר לגבי אופי הטיפול ולמי אוכל לפנות לאחר הגיוס בנוגע להיותי לקויית למידה?

תודה רבה על התשובה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 21:21
2
57
ערב טוב לך
את מעלה מספר נושאים ואנסה להתייחס לכולם.
לגבי הצו הראשון - את מרגישה שהכל היה בסדר. השאלה אם קיבלת את ההתאמות שמגיעות לך. השאלה אם הנתונים שלך באמת משקפים את היכולת שלך. האם קיבלת מנילה (שאלון רצונות) שבה הציעו לך לבחור מקצועות צבאיים?
לגבי מהלך השירות עצמו - אם לא זומנת לאף מיון עד עכשיו, אין לך כנראה שיבוץ למקצוע מסוים בשלב זה. לכן, קשה לענות על השאלה האם הקשיים שלך יפריעו לך בשירות. זה תלוי כמובן לאיזה מקצוע תשובצי והאם זה מקצוע שיאפשר לך לבטא את הצדדים החזקים שלך.
במהלך השירות תוכלי לפנות למפקד שלך אם תיתקלי בקשיים ולהסביר לו את הבעיה. אפשר גם להראות למפקד את האבחון שיפרט בדיוק את הקשיים.
בהצלחה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'דבורה שלום ותודה על התשובה'
דבורה שלום ותודה על התשובה
08/12/2004 | 21:38
1
31
ראשית תודה רבה על התשובה
אכן קיבלתי מניל"ה שסיפקה אותי ,קיבלתי תפקידים שאינם כוללים קד"צ ואמרו לי כי ייתכן והסיבה היא עקב היותי בת למשפחה חד הורית, ואני הבת הכי צעירה במשפחה שלנו ולכן לא קיבלתי תפקידים קרביים.
לשמחתי קיבלתי במניל"ה אפשרות להיות חיילת במערך הטכני בחיל האוויר
חיל האוויר היה השאיפה שלי מאז שבת הדוד שלי שירתה בו, הוא היה נשמע לי חייל מעניין וקיוויתי לקבל בו תפקיד מסוים.
כתוב לי בחוברת המצורפת שהתפקיד כרוך באחריות רבה ,ואני מרגישה שאני מסוגלת למלא אותו על הצד הטוב ביותר.
קיבלתי תפקידים שכוללים הרבה דברים שקשורים בצד הטכני שהתגלה במבחנים כחזק אצלי ,ואני מקווה שאוכל להוכיח את עצמי על הצד הטוב ביותר במהלך השירות.
הגיוס שלי נקבע לתאריך ה-19.7.2005 מה שנודע לי שהוא גיוס כל"צ ועל כן אין לי עדיין ייעוד מדויק ,ומקווה שבעתיד הרחוק גם זה יוודע לי יותר בפירוט.
אני בת קיבוץ ועל כן יש לנו קשר עם מחלקת הביטחון של הקיבוץ הארצי שמקיימת איתנו שיחות [אחת בי"א , השנייה בי"ב ושיחה אישית עם כל חניך כחלק מתהליך הכנה צבא שיתחיל בפברואר].
את האבחון שלחתי עוד בטרם הצו הראשון בלשכה ועל כן נתנו לי התאמות מדויקות ועל כך הייתי מרוצה.

זימנו אותי לשיחה במדור הפרט [בגלל מצב משפחתי של משפחה חד הורית] כך שיש לי אפשרות לקבל עזרה תומכת במהלך השירות, גם כלכלית וגם חברתית מקצועית.

תודה על הסבלנות וההקשבה שלך
שאי ברכה

הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 22:57
32
מה שאת מתארת נשמע לי ממש טוב ואין שום סיבה שלא תגיעי לתפקיד טוב ותוכיחי את יכולתך. נשמע לי גם שהמוטיבציה שלך גבוהה וזה חשוב מאד מאד.
מאחלת לך המון הצלחה, שירות מהנה!
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 21:14
35
השיבוץ לתפקידים בצבא נקבע על פי הנתונים שנקבעו בלשכת הגיוס - מבחני האינטליגנציה, הראיון האישי וכן הפרופיל הרפואי. ככל שהנתונים גבוהים, אפשרויות התפקידים שהצבא מציע הן כמובן רחבות יותר. לכן, עצם העובדה שהבן מאובחן כסובל מהפרעת קשב וריכוז לא תפסול אותו לתפקידים טובים. תלוי מה יהיו נתוניו, האם הוא זכאי להתאמות במבחנים, עד כמה הבעיה חמורה וכו'.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 21:09
31
ערב טוב

הפרופיל לא יורד אוטומטית. גורמי הרפואה בלשכת הגיוס בודקים כל אחד לגופו של ענין ולעתים הפרופיל לא יורד כלל. אם יש לו נתונים מספיק גבוהים בלשכת הגיוס הוא יוכל לבקש עתודה אקדמאית.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שיבוץ מקצוע בצבא'
שיבוץ מקצוע בצבא
06/12/2004 | 23:54
1
43
איזה מקצוע צבאי היית ממליצה לנער עם בעיות קשב וריכוז, ילד אינטיליגנט במיוחד שהוא לפני גיוס...
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 21:25
39
שלום לך

השאלה היא לא על מה אני ממליצה, אלא מהי היכולת שלו, מהם הצדדים החזקים שלו והיכן הקשיים שלו באים לידי ביטוי.
אני מקווה שהאינטליגנציה שלו משתקפת כראוי בנתונים בלשכת הגיוס ואת זה אפשר לראות דרך המנילה וסוג המקצועות המוצעים לו שם.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'החיילת שלי לא מסתדרת'
החיילת שלי לא מסתדרת
07/12/2004 | 13:18
1
48
בתי התגייסה לפני 3 חודשים ושובצה להיות רכא"ית (רכזת כח אדם) במחנה מסויים, כשהגיעה למחנה - לאחר הטירונות - אחת המפקדות (ראש סגל או משהו כזה) סיפחה אותה כפקידה למשרד שלה ולא מאפשרת לה לבצע את התפקיד שלה. בתי, שמעולם לא התנסתה בעבודות פקידות לא מצליחה לעמוד בדרישות והמפקדת "נכנסת" בה ומצפה ממנה לעבוד אל תוך הלילה (מדובר במחנה שלא ישנים בו).

ניסיתי לשוחח עם המפקדת בטלפון, שאלתי אם היא קראה את התיק של הבת (כמובן שלא והיא אחראית על כל תיקי החיילים באותו מחנה) ואם היא מבינה שהילדה לקויית קשב ולקויית למידה וכי צריך להסביר לה כל דבר מספר פעמים, י לה בעיות ארגון, היא שוכחת דברים ומה לעשות בתיכון לא למדה פקידות וניהול משרד.... היו כמה ימים טובים אחרי השיחה ושוב המצב התדרדר, היא מעליבה את הילדה, יורדת לחייה והילדה פשוט במצוקה: בוכיה,נסערת ובעיקר חסרת אונים.

מה עושים?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'לדליה שלום'
לדליה שלום
08/12/2004 | 21:29
37
אם נקבע לבתך מקצוע של רכ"אית, לא ניתן להפוך אותה לפקידה נגד רצונה. ניתן להגיש על כך קבילה לנציב קבילות החיילים או לקצינת פניות הציבור בלשכת ראש אכ"א בקרייה. ניתן להתלונן לא רק על כך שהפכו אותה לפקידה אלא גם על יחס לא הוגן. אין שום סיבה לסבול, לבכות ולהיכנס למצב חוסר אונים. מכתב שלה לאחת מהכתובות שציינתי יטופל בזמן קצר ואני מקווה שהבעיה תיפתר.
בהצלחה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'אבחון נוירולוגי בצבא'
אבחון נוירולוגי בצבא
07/12/2004 | 13:22
1
117
כשבתי קיבלה צווי גיוס העברנו צבא את כל האבחונים ודיווחנו על נטילת ריטלין. בבדיקה רפואית הפרופיל הורד אוטומטית ל64 - למרות שמדובר בילדה בריאה לחלוטין שבעברה היתה אלופת ישראל בהתעמלות מכשירים.... הגשנו ערעור והילדה זומנה לבדיקה נוירולוגית בלשכת הגיוס.

הגעתי איתה לאבחון והזדעזתי. הנוירולוג נתן לה קטע קריאה (!) ובאותו יום הילדה לא ידעה שתדרש לקרוא ולא הביאה משקפיים. הוא ביקש ממנה להרים יד ימין ויד שמאל, רשם משהו ובזה הסתכם האבחון....

ממתי נוירולוג בודק קריאה? ממתי זה חלק מאבחון נוירולוגי? מה קטע קריאה בן 5 שורות יכול לקבוע, או אבחנה בין ימין לשמאל (המצופה כבר מילד בן 5)???

משהו פה ממש לא בסדר!!
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 21:34
44
בתקופה האחרונה הנהלים האלה שונו במפקדת קצין רפואה ראשי. הפרופיל כבר לא יורד אוטומטית והנוירולוג לא אמור לבדוק קריאה כי זה לא תפקידו. תמיד אפשר לערער על ליקויים בקביעת פרופיל אם נראה לכם שמשהו בתהליך לא היה תקין ויש מקרים כאלה.
פרופיל אמור לרדת רק במקרים של קשיים חמורים בקואורדינציה או בהתמצאות במרחב וכדומה. אם אין לה בעיה כזו, אין סיבה להוריד פרופיל.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שאלה על הפרופיל של נער ADHD'
שאלה על הפרופיל של נער ADHD
07/12/2004 | 19:49
1
39
מספר אנשים סיפרו כאן שכאשר מצהירים בלשכת הגיוס על ADHD ועל ריטלין, הפרופיל יורד אוטומטית ל-64.
רציתי לדעת מהן הסיבות שמורידים פרופיל: האם בגלל ה-ADHD או בגלל הריטלין?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 21:36
44
שלום

בעבר אכן הפרופיל היה יורד אוטומטית אולם כבר לא. כל מתגייס נבדק לגופו של ענין והשיקולים קשורים למידת החומרה ולסוג הקשיים. הפרופיל יורד כאשר הרופא מוצא שהקשיים יפריעו למתגייס בשירות כזה או אחר ולא יאפשרו לו לתפקד באופן תקין או שיש סיכון מסוים.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'יתרונות וחסרונות ה-ADHD בצבא'
יתרונות וחסרונות ה-ADHD בצבא
07/12/2004 | 20:29
1
42
האם הצבא לוקח בחשבון את המגבלות של נער/ה ADHD כאשר הוא מציע לו תפקידים?
האם, לדוגמה, יקפידו לא להציע לנערה ADHD להיות פקידה?
האם ינצלו את יתרונות ההיפריות כדי להציע תפקידים שדורשים תנועתיות רבה?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 21:42
47
התפקידים שהצבא מציע מופיעים בשאלון המנילה שנשלח הביתה. רשימת התפקידים נגזרת באופן אוטומטי מהנתונים האישיים כולל הפרופיל הרפואי.
מעבר לכך, לא נעשה מאמץ להתאים שיבוץ לכל אחד באופן פרטני לצערנו הרב.
יש מקרי ביש רבים בהם נתקלתי בהם לקוי למידה שובץ למקצוע שמאד לא מתאים לו ואז יש צורך להתערב, להסביר ולעזור. לדוגמא, מישהו בעל קשיים אדירים בקואורדינציה בין עין ויד שנשלח לתפקיד של טכנאי העוסק במיכשור עדין.
במקרה זה ברור שהיה פיספוס בשיבוץ והייתי צריכה להתערב ולחלץ אותו מהמצב.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'האם לצבא יש כלים לאבחן ADHD?'
האם לצבא יש כלים לאבחן ADHD?
07/12/2004 | 20:37
1
27
או שבלי האבחון הרפואי שהנער עשה בזמן הלימודים, הצבא לא ידע שהנער הוא לקוי קשב?
אם יש כלים לאבחון ADHD, מהם?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 21:45
31
הצבא לא עוסק באבחון של לקות למידה בכלל ובוודאי שלא באבחון של הפרעת קשב וריכוז. הבדיקות שעושה הנוירולוג בלשכת הגיוס הן כלליות מאד ולא מסתמכות על כלים או מיכשור מיוחד לבדיקת בעיות אלה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'מהי הגדרת הליקוי של ADHD בצבא?'
מהי הגדרת הליקוי של ADHD בצבא?
07/12/2004 | 20:40
1
26
האם זהו ליקוי נפשי? ליקוי נוירולוגי? ליקוי חברתי?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 21:55
29
במקרים שיורד הפרופיל בשל הפרעה זו, סעיף הליקוי הרפואי שייך לקבוצת הפרעות של מערכת העצבים המרכזית, כלומר נוירולוגי. בשום אופן לא נפשי, למעט במקרים שנמצאה גם בעייתיות נפשית בנוסף להפרעת קשב וריכוז.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'הבת עומדת לפני גיוס. בטופס הרפואי'
הבת עומדת לפני גיוס. בטופס הרפואי
07/12/2004 | 20:54
1
25
שלה ציינה הרופאה שהיא ADHD
מהן ההשלכות לציון עובדה זו?
הן לגבי פרופיל והן לגבי תפקידה בצה"ל?
מעבר לרטלין שהיא מקבלת- אין לה כל לקות למידה
ואינה מקבלת הנחות או הקלות.
בתודה
חגית
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 21:58
28
סביר להניח שהבת תזומן לנוירולוג בלשכת הגיוס שיבדוק האם הבעיה שלה מצדיקה הורדה של פרופיל או לא. במידה שירד הפרופיל, זה ישפיע על סוג התפקידים שיוצעו לה בהמשך.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'להצהיר או לא להצהיר'
להצהיר או לא להצהיר
07/12/2004 | 20:59
1
30
נער עם ADD  לפני גיוס. נזקק לרטלין לשם לימוד בלבד. האם להצהיר על הבעיה ועל הצורך בריטלין או לא?
בעצם למה להצהיר? אם הוא יצטרך להתרכז ללמידה, הוא יקח בעצמו את הכדור, ותחסך ממנו הורדת פרופיל או ויכוחים ומלחמות על זכותו לפרופיל 97 שלא לדבר על סטיגמות או בורות של אנשים...
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 22:06
33
שלום לך

בעקרון, אני לא ממליצה להסתיר מידע רפואי. אין גם סיבה להסתיר כי אם הוא לוקח ריטלין לא באופן קבוע ורק לפי הצורך והוא יכול לתפקד בסדר גם בלעדיה, אז ממה החשש? לא סביר שיירד לו הפרופיל.
צריך לזכור גם שלאחר הגיוס, כל הטיפול הרפואי במלואו הוא באחריות הצבא כולל מתן תרופות. כך שלא נראה לי שיש סיבה להסתיר ולהמשיך לשלם מכיסכם על התרופות הללו.
לגבי  הסטיגמות או הבורות - אכן רבים בצבא לא מכירים את ההפרעה הזו אך גם אם יצהיר על כך, לא תוטל עליו תווית כלשהי. במקרה הקיצוני הפרופיל ירד מעט.
אם יתקל בקשיי ריכוז במקום שבו ישרת, יצטרך ממילא לפנות למפקדו ולספר על קשייו.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'האם ניתן לקבל ריטלין/ אדרל/ סטרטרה?'
האם ניתן לקבל ריטלין/ אדרל/ סטרטרה?
07/12/2004 | 21:07
1
22
האם הצבא מספק את תרופות הקו הראשון (שבכותרת) לטיפול בהפרעת קשב?
אם כן, האם זה מותנה בהצהרה בלשכת הגיוס, או מספיק שמביאים למרפאה הצבאית מכתב של הרופא המטפל?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 22:09
22
הגורם האחראי על כך בצבא זה קצין רפואה ראשי. הוא יכול לפרט מה נמצא בסל התרופות של הצבא. בעקרון כל חייל, מי שהצהיר ומי שלא הצהיר בלשכת הגיוס יכול לפנות לרופא היחידה ולבקש לקבל את התרופות שהוא זקוק להן.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שלום לד'ר שני ותודה שבאת!'
שלום לד'ר שני ותודה שבאת!
08/12/2004 | 00:05
4
33
וגם חנוכה שמח!
שאלתי היא אמנם תיאורטית כרגע, אך כך אני רואה את הבן שלי בעוד שלוש שנים: מצהיר על היותו ADD בלישכת הגיוס, אין לו ליקויים דידקטיים, הוא כותב מצוין, משיג ציונים מצוינים במבחנים של לישכת הגיוס, מצהיר על השימוש בריטלין למטרות לימוד בלבד.
באבחון שלו כתוב בפרוש שהוא מתנהל באיטיות, מחשבה, דיבור ומעשה.
הוא מקבל פרופיל 97, ונשלח לטירונות. ואז מתחילות הבעיות: לא מסוגל לעמוד בזמנים: השכמה, התלבשות, סידור לקראת המסדר, ובהמשך היום: פרוק והרכבת נשק, ריצה, אכילה, תפילה.....ועוד ועוד. כן, הליקוי הקשה ביותר שלו הוא האיטיות.  אחרי יומים הוא כבר מרותק, מתחנן למפקד שיקרא את האיבחון, אני מתקשרת למפקד ומסבירה, ו... כמו שאמרו לי כבר כמה מורות: "אני כבר X שנים במערכת ועוד לא ראיתי דבר כזה". מה לעשות?  אילו כלים עומדים לרשותי? מה להגיד בלישכת הגיוס?  האם יש אפשרות לחיל כזה בכלל להתגיס?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'למרות שקבלתי פרופיל 97'
למרות שקבלתי פרופיל 97
08/12/2004 | 06:29
2
62
אם הייתי מביא אבחון אז היה כתוב בו כל מיני דברים על האישיות שלי. האם דברים אלו היו יכולים לגרום להורדת פרופיל? כי הצבא ידע רק שיש לי add ויותר מזה הוא לא ידע כלום.
כי אני עכשיו חושב על זה ואני רוצה לעשות מבחן חדש כי לא הלך לי טוב. אבל אני פוחד שהאבחון יוריד לי פרופיל.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'נא לא לענות על השאלות לפני ד"ר שני'
נא לא לענות על השאלות לפני ד"ר שני
08/12/2004 | 09:50
28
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 23:02
31
בצבא לא מסתכלים על מה שכתוב בנושא האישיות באבחון וזה בודאי לא מוריד פרופיל. ראה בתשובות שנתתי כאן בפורום אילו דברים יכולים לגרום להורדת פרופיל.

תוכל להגיש בקשה למבחנים חוזרים רק אם תגיש את האבחון ואז תוכל גם לקבל התאמות ולשפר את הסיכויים לנתונים יותר גבוהים.

בהצלחה!
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה לפרחיה'
תשובה לפרחיה
08/12/2004 | 22:20
17
את צודקת בחששות שלך לצערי. אכן חיילים רבים עם הפרעת קשב וריכוז מתקשים בהתארגנות, בתפקוד עצמאי, בעמידה בלוח זמנים. לחיילים אלה אכן קשה להסתגל בהתחלה למערכת הצבאית אבל עם הזמן הם יכולים למצוא את עצמם בתפקיד שלא דורש מהם בדיוק את מה שקשה להם. כך שאולי בטירונות יותר קשה להם ביחס לאחרים אבל אחר כך תלוי בסוג השיבוץ שקיבלו.  
חוץ מזה, יש לו עוד מספר שנים עד הגיוס ואם יקבל טיפול מתאים הקשיים בהחלט יכולים להתמתן.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'דיווח ליקויי למידה - טרום גיוס'
דיווח ליקויי למידה - טרום גיוס
08/12/2004 | 12:15
1
23
במשך שנים רבות אנחנו מתלבטים ביחד עם התלמידים, האם לדווח על ליקוי למידה, כמה לדווח, מה להגיד ואיזה מסמכים לא מזיקים לתת לפני הגיוס.
כל פעם משתנה הנוהל, כל פעם תלמידים בעלי מטרות אחרות לגבי הצבא.

אני מעוניינת לדעת - לפני המבחנים הפסיכומטריים ולפני ולפני....

האם לצבא יש אפשרות גישה לאינפורמציה על נערים שעברו ועדת השמה ?
איזה אבחונים כדאי להגיש ללא חשש, ועל מה כדאי לבדוק כן או לא להראות.
איזה סוג ליקוי מוריד פרופיל
איזה סוג ליקוי מוריד קב"א
עד כמה חוות דעתם של גורמים בביה"ס התיכון נלקחת בחשבון מבחינת פרופיל או קב"א.

אשמח אם האירוח הזה יהיה בפעמים נוספות, כי בוודאי יעלו שאלות נוספות לאחר התגובות.

ת ו ד ה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 22:26
27
שאלת הרבה שאלות. אנסה לענות בתמציתיות.
הצהרה על לקות למידה בלשכת הגיוס אף פעם לא יכולה להוריד את הקב"א. נהפוך הוא - אם האבחון מצדיק זאת, ניתנות התאמות למבחנים והקב"א יכול רק לעלות. מה שיכול לרדת זה הפרופיל, וגם זה רק במקרים מסוימים של קשיי קואורדינציה והתארגנות.
לגבי חוות דעת של גורמים בביה"ס - לא מסתמכים על זה בצבא אלא רק על המבחנים שהנער/ה מבצעים בפועל בלשכת הגיוס.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שלום לדר' שני '
שלום לדר' שני
08/12/2004 | 13:22
1
16
באופן כללי אני מניחה שצה"ל משתדל למצוא את התפקיד והמקום הנכון לכל המתגייסים, ובכל זאת - איך מתייחסים לעניין הפרעת הקשב או הרוטציה -תכונות שלדעתי (הבלתי מקצועית) עלולות להעמיד את הילדים בסכנה בתפקידים קרביים ?
ולמעשה האם לקות למידה מהווה גורם להורדת פרופיל או להגבלות/זכויות כלשהן?
תודה על תשומת הלב
יעליק
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה ליעליק'
תשובה ליעליק
08/12/2004 | 22:30
20
הפרופיל יורד רק באותם מקרים שקיימת באמת הצדקה לכך מסיבה של סיכון וקשיים משמעותיים צפויים בתפקוד השיגרתי. במידה שהפרופיל לא ירד ואת סבורה שקיים סיכון, ניתן לערער על הפרופיל ולבקש בדיקה חוזרת שבה הנער ידגיש את קשייו בתפקוד. אפשר גם להעביר ללשכת הגיוס תוצאות של בדיקות שעבר בעבר באזרחות ושממחישות כי קיים סיכון.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'האם לקות למידה מפריעה להתקבל לקק"צ'
האם לקות למידה מפריעה להתקבל לקק"צ
08/12/2004 | 14:31
1
23
קורס קצינים
והאם במהלך הקורס מתחשבים בלקות הלמידה ?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה לאלינב'
תשובה לאלינב
08/12/2004 | 22:34
29
כדי להגיע לקורס קצינים, יש צורך תחילה להגיע למדור מבדקי קצונה ולעבור שם מבחנים וראיון פסיכולוג. אם הכל עבר בשלום, מגיעים לקורס קצינים ושם כל אחד יכול להחליט האם הוא רוצה להציג את האבחון ולבקש התאמות במבחנים או שהוא יכול להסתדר ולהצליח ללא הדיווח.

כל זאת, כמובן בתנאי שהנתונים מלשכת הגיוס (הקב"א)מספיק גבוהים ועומדים בדרישות המינימום.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'ADD'
ADD
08/12/2004 | 15:18
1
16
האם הפרעות קשב וריכוז- ADD  (לא ADHD) מורידה פרופיל בצבא?

האם מבחני המיון הם לADHD בלבד או גם לאלו שלא היפראקטיביים?

תודה
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 22:37
22
הפרעות קשב וריכוז יכולות להוריד פרופיל אם הן חמורות מאד ופוגעות בתפקוד היומיומי, בתחום של התמצאות במרחב, בתחום שקשור לקואורדינציה של הגוף וכדומה.
לא מדובר במבחני מיון אלא בתהליך שקובע את הפרופיל הרפואי.
אותו נוירולוג בודק את כל סוגי לקויות הלמידה, כולל הפרעות עם או בלי קשיי קשב,ריכוז והיפראקטיביות.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
08/12/2004 | 16:36
1
15
האם מתחשבים במאובחנים עם בעיות קשב וריכוז במבחן הפסיכוטכני בצו ראשון?
אם כן, את מי צריך לידע בשביל לקבל את ההקלות?

המון תודה והמשך יום נעים
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 22:41
19
כדי לקבל התאמות בלשכת הגיוס, צריך להעביר לשם את דוח האבחון המלא (לא רק את סעיף ההמלצות!). אפשר לשלוח את הדוח בדואר או להביא אותו ביום ההתייצבות. מרבית דוחות האבחון, במידה והם תקינים ומלאים, בהחלט מזכות בהתאמות. יש הרבה סוגי התאמות והנבחן מקבל התאמות על פי מה שמתואר בדוח האבחון.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'קורסים מקצועיים של חיילים'
קורסים מקצועיים של חיילים
08/12/2004 | 20:46
5
29
שלום,
אני מפקדת בקורס מחשבים מקצועי של הצבא.
לא מעט פעמים מגיעים אליי חניכים שמצהירים על ליקויי למידה והפרעות בריכוז ובקשב. מכיון שהקורסים הם ארוכים, בערך 12 שעות לימוד ביום למשך של כחודש וחצי, זה עלול להשפיע על יכולות והצלחת החניכים.
אך לדעתי גם אני וגם המפקדים שלי לא בטוחים איך מתמודדים נכון עם האבחונים האלו. אנו נוטים להוסיף זמן,
אך האם יש משהוו אחר שיכול לעזור או שחשוב להקפיד עליו?

תודה.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת לדבי שני'
שאלה נוספת לדבי שני
08/12/2004 | 22:02
3
27
מה בודק הניורולוג אם מצהירים על בעית ריכוז? מה הולך שם בדיוק ולפי מה הוא מחליט אם להוריד פרופיל או לא?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 22:50
2
28
הנוירולוג שעוסק בתחום זה עורך מספר בדיקות ושואל מספר שאלות בתחומים שעלולים לגרום להורדת פרופיל. הנושא המרכזי שנבדק הוא הקואורדינציה וההתמצאות המרחבית. אם הפרופיל יורד כנראה שהנוירולוג הגיע למסקנה שיש לכך הצדקה וששירות ביחידה קרבית עלול להיפגע או שקיים סיכון כלשהו.
תמיד אפשר לערער על קביעת הנוירולוג ולבקש בדיקות חוזרות/נוספות.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'ואילו בדיקות הוא עושה'
ואילו בדיקות הוא עושה
08/12/2004 | 22:53
1
26
איך אפשר לבדוק התמצאות מרחבית. ואם יש לי בעיה במוטוריקה העדינה אבל לא בגסה. זה יוריד לי פרופיל? כי אם הוא יבקש ממני לאחוז עיפרון ולפי זה הוא יקבע את הפרופיל שלי אז סביר להניח שהפרופיל ירד. הוא יסתמך גם על המוטוריקה הגסה? ובכלל איזה תרגילים הוא יבקש ממני לעשות והאם הוא באמת יבדוק את זה או שהוא יחפף?
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 23:06
27
יש לנוירולוג שיטות לבדוק את כל הדברים האלה שחשובים לענין הפרופיל ולבסוף להחליט מה יהיה הפרופיל על בסיס כל מה שבדק ולא דבר ספציפי כזה או אחר.
הפרעות קשב ADHD >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2004 | 22:46
27
יפה שאת פונה, בהחלט נראה שאכפת לך מהחניכים שלך וכל הכבוד לך על זה.
אני מציעה שתסכמו אצלכם על נהלים קבועים של התאמות ללקויי למידה שמגישים לכם דוחות אבחון. מכיוון שצריך להבין היטב בתחום הזה ולדעת למה מתכוון המאבחן בממצאי הבדיקה שהוא מפרט, אתם חייבים לקבל יעוץ בענין הזה. הרי לא יתכן שאין מדיניות ברורה ונותנים הארכות זמן סתם באופן אינטואיטיבי.
אני מפנה אותך למחלקת מדעי ההתנהגות באכ"א, לענף מיון. שם יוכלו להיפגש איתכם ולעזור לכם להתמודד באופן מקצועי ואמין עם פניות החניכים לקויי הלמידה.
בהצלחה.
הפרעות קשב ADHD >>

הודעות אחרונות

13:24 | 22.01.19 אורחים בפורום
13:30 | 18.01.19 אורחים בפורום
06:27 | 18.01.19 אורחים בפורום
22:25 | 12.01.19 inbari100
13:59 | 11.01.19 אורחים בפורום
11:50 | 03.01.19 אורחים בפורום
11:28 | 30.12.18 אורחים בפורום
18:37 | 21.12.18 הראל105
12:23 | 20.12.18 ניצב2
13:59 | 18.12.18 אורחים בפורום
08:42 | 13.12.18 הפרבולה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ