ויואנס - תשישות וכאבי ראש

princeCharles1

New member
ויואנס - תשישות וכאבי ראש

היי.
אני בן 31. משקל 70 ק"ג. מאובחן בADD

אחרי כשנתיים של ניסיונות שונים בתרופות שונות (ריטלין, קונצרטה, אטנט, אדרל גנרי, ויואנס) אשר כולן נתנו לי סיפוק מבחינת הריכוז, אך בכל תרופה חוויתי תופעות לוואי ברמה כזאת או אחרת שהקשו עלי בחיי היום יום.

לפני כמה שבועות הרופא נתן לי מרשם לויואנס 50 מ"ג. במשך שבוע לקחתי את התרופה ברמה יומיומית (חוץ משישי שבת) כל יום בשעה 8 בבוקר. התחושה במהלך היום חיובית, אך לקראת הערב (החל מהשעה 5 בערך) אני מתחיל להיות מותקף בתשישות קשה ובכאבי ראש כבדים (ואם לא אקח כדור נגד כאב ראש, זה יגרר איתי גם ליום שאחרי).

קראתי באינטרנט שצריך לשתות המון מים כדי להקל על זה, ובאמת התחלתי לשתות המון מים במהלך היום (קרוב ל2 ליטר). לא כל כך עוזר.

קראתי באינטרנט על שיטה לערבב את תכולת הכדור במים, וכך אוכל לקחת מינון נמוך יותר מהכדורים שיש לי. ניסיתי לקחת פחות - זה כן פותר את בעיית כאבי הראש, אבל לא את התשישות.

אני כבר די אובד עצות, ומרגיש שמיציתי כמעט כל תרופה.
מצד שני, אני לא רוצה לוותר, כי התרופות האלה מאוד משפרות את איכות חיי.

zivadina

New member
תופעות לוואי לוויואנס

מתיאורך עולה שההרגשה הרעה היא לאחר תפוגת התרופה. כמו ריבאונד.
היות שהוויואנס הוא ממשפחת האדרל, כמו אטנט, הוא תרופה ממריצה שפוגעת בתיאבון. ייתכן מצב שלא אוכלים ולא שותים יום שלם ומגיעים לסוף היום חלשים.
כדאי לשמור על תחזוקת הגוף באכילה מזינה ושתיה עוד לפני נטילת הכדור ובזמן השפעת הכדור.
ההמלצה על התזונה נכונה גם לסוגים האחרים של אדרל ולסוגי הריטלין השונים.
האם זה מתאים לך?

princeCharles1

New member
היי

תודה.

מאז שקראתי על כך, אני משתדל לשתות די הרבה במהלך היום.
לגבי אכילה, אני אוכל ארוחת צהריים מסודרת, ובבוקר לחם עם חמאת בוטנים (אני לא כל כך רגיל לאכול ארוחות בוקר)

מה שכן, אני לא "מנשנש" בין לבין, ואולי זה משפיע.

מה שמוזר לי זה שעם תרופות אחרות (גם אחרות מאותה המשפחה - אטנט או אדרל) אני לא חווה כאבי ראש בכלל. תשישות כן.

עם הויואנס זה טקס קבוע - כאבי ראש ועייפות לקראת הערב.
כן אציין שאני לא לוקח ויואנס מספיק זמן - רק שבועיים עד עכשיו. האם יש טעם לנסות להמשיך או לחזור לתרופות האחרות?

למעלה