סיבכו אותי..

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
ריטלין או קונצרטה למבוגר..

היי,

אובחנתי עם הפרעת קשב שפגעה בזיכרון בהערכה קוגנטיבית של קופת חולים כללית ..הנוירולוג הציע קונצרטה או רייטלין כאמור..
אני בטיפול מרפאת ריפוי ועיסוק לשימור אולי שיפור זיכרון..

מאחר ויש לי גם הפרעה נפשית מסוג הפרעת אישיות גבולית וגם פוסט טראומה והפרעת חרדה..באיבחונים..שכולל הפרעות שינה.
הפסיכיאטרית שלי תחליט אם אני יכול לקבל את אחד הטיפולים האלה.

יחד עם זאת מדריכת שיקום שלי טוענת שלא כדאי לי כך או כך בגלל שיש לי הפרעות שינה..ומאחר ואיני צעיר 47 ואני צריך את הטיפול למשך כל היום לא ממוקד לשעות לימודים או עבודה ( איני עובד נכה 100% ) ..גם אם הפסיכיאטרית תמליץ אז לא כדאי לי

כמובן שאין לי ניסיון עם התרופה כך שאיני יכול לדעת בעצמי..ובטח לא במצב המורכב יחסית שלי ..כוח הרבים אני מקווה יעזור לי בשיקול הדעת הסופי..
תודה :)

zivadina

New member
טיפול תרופתי להפרעת קשב והפרעות אחרות

שלום רב,
חשוב לוודא שחוסר הריכוז שלך אכן נובע מהפרעת קשב נוירולוגית ולא מהפרעות פסיכולוגיות או הפרעות שינה שגורמות לפגיעה חמורה בריכוז אבל מצריכות טיפול שונה.

האם ביררת אם הפרעת השינה שלך איננה נובעת מדום נשימה בשינה מסיבות גופניות?

רוב התרופות להפרעת קשב הן תרופות ממריצות שמגבירות את הערנות ומגבירות חרדה למי שנמצא במצב זה.
ככל הידוע לי, יש רק תרופה אחת להפרעת קשב שאיננה תרופה ממריצה והיא גם ממשפחת ה-SSRI לחרדות ודכאון, וזאת התרופה סטרטרה.

במצבך המורכב, ההמלצה היא להגיע לפסיכיאטר מומחה גם להפרעת קשב וגם לבעיות נפשיות. לצערנו, הרבה פסיכיאטרים אינם מומחים להפרעת קשב, אינם יודעים לבצע "אבחנה מבדלת" ואינם יודעים כיצד מתנהגות התרופות להפרעת קשב.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
בדקו ומצאו

&nbsp
אני בטיפול רב שנים...של פסיכיאטרית היא הציעה את הבדיקה. ואיבחון ככל הניתן ביכולת שלי (קופת חולים ) בריפוי ועיסוק..
&nbsp
דום נשימה אני לא חושב..עם כדורי שינה אני ישן טוב...לרוב. הולטר לב הראה הפעות קצב "סינוס טכיקרדיה" יותר בלילה..טוענים שזה מחרדה..והחסרת פעימות לפעמים מרובות..לא משהו על דום נשימה , אלא אם כן צריך בדיקה אחרת..
&nbsp
בנתיים גם לא אישרו את הטיפול לא זה ולא זה ..ועל מה שהצעת לא שמעתי עדיין..ארשום לי אותו לשאול על זה זה נשמע יותר מתאים לי באמת
&nbsp
אני אפילו לא יודע איזה הפרעה בדיוק יש לי לבדוק את זה צריך 3000 ש"ח שאין לי...
&nbsp
הקרדיולוג אישר. נוירולוג הציעה מחכים לפסיכיאטרית...מומחה כזה שאת מציעה אם יש בקופה בכלל אני בספק..ובגליל העליון בפרט..
&nbsp
אני אצטרך ללכת עם מה שיש ולקוות לטוב..
&nbsp

zivadina

New member
אבחון הפרעת קשב למבוגר בשרותי בריאות כללית בעפולה

בשרותי בריאות כללית בעפולה הקימו לפני כשנה מרפאה לאבחון הפרעת קשב במבוגרים. המרפאה נמצאת במכון לבריאות הנפש של שרותי בריאות בעפולה. (לא בבית החולים)
הנה המידע על המרפאה:
https://www.clalit.co.il/he/sefersh...2&employeeid=83E7330CEBD91B73E4A0037161CAC0EF

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה

&nbsp
השגתי תור לפסיכיאטרית שלי...נראה מה היא תאמר על טיפול תרופתי אם אפשר או לא..
&nbsp
בנתיים השיקום הקוגנטיבי עזר קצת ..אבל לא שיפר הרבה.
&nbsp
אם יחליטו שטיפול תרופתי במצב הכולל לא טוב כנראה הפתרון יהיה לתבוע שירותים מיוחדים ועזרה....

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
סיבכו אותי..

כתבתי שהפסיכיאטרית צריכה לאשר את הטיפול של הנוירולוג קונצטרה או רייטלין..

מה שהיא עשתה נתנה לי סיכום עם החוות דעת. לא אישור לנוירולוג לתת או לא את הטיפול..
ת'כלס אני די תקוע בינהם...בקשתי פגישה איתה להבהרה ..שיהיה "חור" יכניסו אותי.
בנתיים שאלה אחרת מישהו נתקל בניתוקים? למשל שכנה שתיקנתי לה מחשב התקשרה אליי והיא מתחת לביתי..הייתי בחוץ אמרתי לה אני כבר בא מביא את המחשב..עליתי לבית היא לא ראתה..ואחרי כ10 דקות מתקשרת אליי...שחכתי מנה מהשיחה איתה לגמרי . רק שהתקשרה נזכרתי...
במרפאה בעיסוק אומרת זה לא קשב..הנוירולוג לא מתייחס..ולי אין כסף לפרטי..מתסכל הסיפור...
בנתיים יש לי לפחות תרגילים לקשב ריכוז.לעשות בבית.

מה כתוב בחוות הדעת? אין התיחסות לטיפול תרופתי?

לדעתי נסה לשאול את הנויורולוג אם הסיכום של הפסיכיאטרית מספיק בשבילו כדי להחליט על מתן תרופה.
הניתוק שתיארת מאוד אופיני להפרעת קשב, אבל גם יכול להיות קשור למשהו אחר. וחוץ מזה גם אנשים ללא הפרעת קשב "זוכים" למקרים כאלו כל הזמן בגלל עומס המטלות והאירועים. בקיצור, מה שקרה עם השכנה יכול לקרות ואפילו קורה לכל אחד...

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
הייתי אצל נוירולוג..

עם אותו סיכום של הפסיכיאטרית..הוא הפנה את השאלה לפסיכיאטרית שהנתנה שוב את אותו סיכום..הוא לא נותן טיפול בלי אישור שלה והיא לא נותנת אישור.מנגד..ואני באמצע

באשר לניתוקים המרפאה בשיקום מוטרדת מזה...בגלל הכמות של זה..ובזמנים שאין לחץ..שוב היא אמרה שזה לא נראה לה הפרעת קשב ..הסיפור לא מתאים. לא זה ולא שהייתי ליד הבית ופתאום אני בסופר..מה קרה בין לבין גם עכשיו אני לא יודע..

אני אברר עם הקופה כמה תעלה חוות דעת נוספת..ואיפה יש...הבנתי לחפש פסיכיאטר שגם מומחה בהפרעות קשב...נקווה שאוכל לעמוד בזה ולברר את העיניין

אוקי, עכשיו הבנתי...

נחמדה הפסיכיאטרית...
הסיפור הראשון קורה כמו שאמרתי לכל אחד, גם אם זה קורה הרבה. ויש לזה אסטרטגיות פשוטות לתרגול כדי לשפר את המצב. הסיפור השני עם הסופר לא רגיל בכלל. ואולי באמת כדאי להחליף פסיכיאטר, אם היא לא מסוגלת להתיחס לענין התרופות. או אולי לא מכירה אותן מספיק.

קראתי את ההודעה הקודמת שלך.

לא הציעו לך סטרטרה? [תרופה לריכוז על בסיס SSR]

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לא

&nbsp
יש רק בקשה של הנוירולוג לאישור של קונצרטה או ריטלין..
ממה שבדקתי למען האמת אני לא יודע אם אוכל לעצוד במחיר של סטרטרה 270 ש"ח לחודש אם הבנתי נכון.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אחכה לפגישה איתה ונראה

&nbsp
אין לי הרבה אופציות..זה מה שיש מקופת חולים.
&nbsp
ממה שהבנתי אני בעצמי היא "שיחררה" אותי ...ממעקב כלומר המצב שלי תקין. אולי בפגישה היא תתן את חוות הדעת הדרושה.

למעלה