אבחון BRC מבוגרים - תוצאות ביחס לנורמה?

אבחון BRC מבוגרים - תוצאות ביחס לנורמה?

שלום,

אני לקראת גיל 30, ובשנים האחרונות עלה שיש לי הפרעת קשדב וריכוז שלא הייתה מאובחנת, התחלתי עכשיו תואר ראשון
ואני רוצה לעשות אבחון עבור הלימודים

האם תוצאות האבחון הן ביחס לנורמה של החברה והגיל? כי יש לי חשש שביחס לנורמה, לא יתגלה במבחן שיש לי הפרעת קשב וריכוז כי אולי היכולות שלי מעל הנורמה? במיוחד בקרב האנשים שעושים את האבחון?

אני כנראה די חכם, יש לי בגרויות גבוהות ו740 בפסיכומטרי (שלא הייתי צריך ללמוד ולהשקיע בו) ומצד שני, יש לי גם 10 שנות לימוד ועד עכשיו לא הצלחתי לסיים תואר ראשון או לעשות דברים

הפסיכיאטרית לא ממש הצליחה לענות לי ונראה שלא מבינה בתחום (הייתי אצל 3 פסיכיאטרים שלא ממש היו בקיאים בהפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים), אין לי יכולת כלכלית ללכת למכון מתמחה, כי אני בחובות ובמצוקה כלכלית

אשמח לעזרה, תודה רבה

פנינה21

New member
אספר מה שקרה לי

אני בת 29
מתחילה תואר שני.
התואר הראשון לקח 8 שנים ועלה לי בדמעות עצבים חרדה, תחנונים למרצים..וכמובן סיימתי באונברסיטה הפתוחה יותר קל כשלא חייבים לשבת בכיתה.

עשיתי אבחון לפני חודש,מוסקו.
פחדתי בדיוק מאותו דבר שאתה מפחד ממנו,
אבל המבדק הוא מטלה משעממת נורא ומלאת מסיחים ואחרי כמה דקות רציתי לשבור את המקלדת ולברוח משם. והאבחון הראה שיש לי קשב וריכוז חמור . הדבר היחיד שיצא תקין זה האמפולסביות .. פשוט כי העבודה דרשה ממני לעבוד על זה לפני כמה שנים.
לדעתי לעשות אבחון , גם אם יראה שזה פחות חמור ממה שאתה מרגיש , לעשות תואר עם בעיה לא מאובחנת זאת פשוט טעות ולא הייתי חוזרת על החוויה הזאת.

אגב מהמאמרים למבחן שיש לי היום בלימודים, התופעה שאת חושש ממנה , מתרחשת לעיתים אצל ילדים שפשוט חומקים מאבחון עד שלב מתקדם יותר בלימודים בגלל היכולות הגבוהות שלהם.בדרך כלל מאובחנים בהגעה ללימודים הגבוהים כי ריבוי המטלות והתחומים שצריך להתמודד איתם חושף את הקושי.

היי פנינה! תודה!

אני מאובחן ע"י פסיכיאטרים (ככה הגעתי לזה לפני שנתיים) ובטיפול תרופתי מדי פעם
אין לי ספק שיש בעיה חמורה

האבחון נועד רק להקלות בתואר ואני פוחד שהאבחון לא יעלה על זה, כי כאילו אצליח יותר מהנורמה וזה בסדר (כמו שכתבתי יש לי גם 740 בפסיכומטרי, גם מבחן ארוך שדורש ריכוז )

אני בטוח שאני מעל הממוצע במטלות, חשיבה וביצועים קוגנטיבים, הבעיה שאני הרבה הרבה הרבה פחות ממה שאני יכול (ניסיתי לעשות תואר ראשון במשך 5 שנים ולא הצלחתי - כי זה דורש יותר מלמידה של 1-3 ימים למבחן) ועכשיו אני שוב בשנה ראשונה בתואר ראשון וצריך הקלות והארכת זמן, כי במבחן של 4 שעות, אני מבזבז שעתיים בחלומות בהקיץ

קיצר מפחד שהאבחון BRC

לא יעלה על הפרעת הקשב והריכוז שלי - כי התוצאות יהיו טובות. אני יכול להתרכז בערך עם מאמץ 50 דק ואפילו אם לא אתרכז, כנראה אצליח... אז....

חוצמזה אני כבר אדם מבוגר, יכול להתמודד עם גירויים מפגרים פחות משעה.. והאבחון המטופש לא יעלה על זה ולא אקבל הארכת זמן בלימודים שאני זקוק לה כמו לאוויר

חושש

zivadina

New member
פסיכיאטר מומחה יודע להתחשב בכל המרכיבים

ידוע שמבדק ממוחשב הוא רק מבדק ממוחשב, ועשוי להראות תוצאות טובות אצל אנשים מאוד אינטליגנטים.
האבחון הקליני המוסמך של הפרעת קשב צריך לקחת בחשבון הרבה מרכיבים קליניים ולא חייב (!) להיעזר במבדק הממוחשב.
נראה לי שלא הגעת לפסיכיאטר מומחה מספיק, שידע להגדיר את הפרעת הקשב שלך ולהתאים לך טיפול תרופתי שכן יעזור לך להתרכז במשימות שדורשות ארגון וחזרה.
כאשר הטיפול התרופתי באמת עוזר, אין צורך בכל ההתאמות.

תודה, אבל לדעתי לא הובנתי

להקלות בלימודים חובה אבחון ממוחשב, לא מקבלים אבחון מפסיכיאטר ואני רוצה את ההקלות האלו

אני פשוט דואג שאולי "אצליח" באבחון.. באתי לשאול האם זה יתכן? כי ממה שקראתי המבחן הוא ממוחשב ומושווה לנורמה, אני מעל הנורמה
אני גם בן 30 אז ההתמודדות שלי עם מבחן של 40 דק היא קלה יותר.. מכאן דואג

zivadina

New member
ממש עצוב לשמוע שהאבחון הממוחשב מחליף את הרופא באוניברסיטה

למעלה