טיפול ברספרידל לילד עם קושי בויסות והפרעת קשב

תותית7777

New member
טיפול ברספרידל לילד עם קושי בויסות והפרעת קשב

שלום רב.
הבן שלי כמעט בן 6 והוא ילד מקסים ומאתגר.
הוא אובחן לפני כמה שנים עם קושי בויסות חושי ולאחרונה אובחן ע"י פסיכיאטר ויש לו בנוסף גם הפרעת קשב וריכוז+ היפרקטיביות וגם קצת הפרעת חרדה כללית בגלל שלעיתים הוא המנעותי ועם קשיי הסתגלות.
הקושי בויסות חושי וההפרעת קשב הם הכי קשים לנו.
הוא לעיתים אלים כלפי אחיו הגדול ממנו בשנתיים, אימפולסיבי ומאוד לא מווסת...הכל בקיצוניות אצלו.הוא צועק הרבה ולא רגוע
כמובן שהוא עבר ריפוי בעיסוק קבוצתי וטיפול רגשי באומנות אך התוצאות הן מינוריות.
הפסיכיאטר המליץ עכשיו על טיפול ברספרידל במינון 0.3 ליום ואמר שהתרופה מאוד עוזרת בויסות.
לאחר קריאה באינטרנט על התופעות לוואי אנו חוששים להתחיל בטיפול אבל מצד שני רוצים לעזור לו.
אוטוטו כיתה א ואושרה לו סייעת בגלל ההפרעת חרדה.
הפסיכיאטר אמר שנראה שיפור אחרי שבועיים של טיפול בתרופה.
אשמח לשמוע עוד על השפעות התרופה לטובה ולרעה, אם התרופה באמת עוזרת ו'שווה' את התופעות לוואי.
שאלה נוספת, איך אני מסבירה לבן שלי למה הוא צריך לקחת את התרופה?
הפסיכיאטר לא אמר מתי לתת את התרופה אבל בגוגל כתוב שמומלץ לתת בערב לפני השינה, זה נכון ואם יש הסבר למה מומלץ דווקא בערב?
סליחה על האורך ותודה מראש על הקריאה והמענה :)

zivadina

New member
זהו טיפול מקובל מאוד ויש כאן הורים שילדיהם טופלו בריספרידל

בנוגע להסבר לילד, אני מציעה להסביר לו בגובה העיניים עם דוגמאות מוחשיות לחוסר הוויסות מן המציאות שלו עצמו.
למשל:
אנחנו נותנים לך כדור שיעזור לך לא לריב עם אחיך בנושא...
אתה תקבל את הכדור כדי להתאפק לא לצעוק בכתה...
כדומה.

תותית7777

New member
תודה רבה! ויש לי עוד שאלה

הסברנו לו שזה תרופה לסבלנות ונתנו לו דוגמאות לקשיים שלו וגם חיזקנו אותו בתכונות הטובות שלו.
הוא לוקח את התרופה בכיף...מהול עם קצת מיץ פטל ;)
שאלה, אמרו לי שלוקח כשבועיים עד לשיפור...זה באמת כך?
התחלנו ביום ראשון...התופעות לוואי מופיעות מייד או שלוקח זמן? בינתיים הוא לא מתלונן על בחילות או הגברת תאבון...

SSS1611

New member
ריספונד

יש לךי ילדה בת 6 עם בעיות קשב וריכוז, סף תסכול נמוך מאוד , התקפי זעם,בכיות ויללות וכו, ניסינו גם המון סוגים של טיפולים רגשיים וללא שינוי משמעותי , הפסיכיאטרית רשמה לנו ריספונד וגם אני בחששות כמוך, אשמח לשמוע אם זה הביא לשיפור משמעותי ואז גם אני אתחיל בטיפול כי אין לי כבר כח

תותית7777

New member
אני מאוד מבינה אותך!!!

גם אנחנו מותשים והחלטנו לנסות את התרופה רק בגלל שהטיפולים הרגשיים לא הספיקו.
מבטיחה לעדכן ברגע שיהיה חדש. אמרו לי שלוקח כשבועיים עד לשיפור והתחלנו בדיוק לפני שבוע.
תחזיקי מעמד! החופש גם מוציא אותם מאיזון....אוטוטו החופש נגמר :)
&nbsp

SSS1611

New member
תודה על תגובתך המהירה

אני אמתין שתעגכני אותי אם זה עזר ואז זה יתן לי אומץ ג"כ לנסות
במייל שלי האישי [email protected]

למעלה