עזרה עם אטנט

דריה די7

New member
עזרה עם אטנט

אני והבן שלי, בן .6.5 מאובחנים ושנינו נוטלים אטנט.
הוא החל לפני קצת פחות מחודש 10 מג פעם ביום, והתגובה שלו היא (טפו טפו טפו) מאוד טובה, כמעט ללא תופעות לוואי והתוצאה היא איזון באימפולסיביות ושיפור משמעותי בתיפקודים הניהוליים.
בקשר אלי אשמח לעזרתכם, אני לא אימפולסיבית ומשתייכת יותר לקבוצת החולמניים עם ליקוי חמור בתפקודים הניהוליים.
חייבת לציין שקשה לי מאוד למצוא נוירולוג טוב ולא מצאתי כזה עד כה...

נסיתי בעבר ריטלין והתופעות לוואי היו בלתי נסבלות, עברתי לאטנט. השיפור בתפקודים הניהוליים אמנם משמעותי וקל לי יותר להתארגן, אבל! אני מרגישה לחוצה ומבולבלת. אני עוסקת בתחום העיצוב ומרגישה שזה ממש מדכא את היצירתיות. יש עוד, אבל נקצר... :)
אני לוקחת אנט בעקביות כבר שנה. עדיין לא הבנתי מה המינון הנכון ונסיתי את כולם. מינון גבוה של 30 מג בכלל כמעט משתק אותי רגשית, 20 מג גורם ללחץ עצום וכך גם 10 מג. עכשיו לקחתי 5 מג וזה נחמד, אבל חלש...
האם מותר לשחק ככה עם מינונים? ביום אחד אני יכולה לקחת 10 בבוקר ו-30 בצהריים?
האם התופעות שציינתי הן מוכרות והגיוניות?
יכול להיות שהכדור בכלל לא מתאים לי? יש לכם רעיון או ידע לגבי כדור אחר שלפי התיאור שלי יכול להתאים לי יותר?
נסיתי להעלות את כל אלה בפני הנוירולוג והוא פשוט הסיר כל אחריות מהכדור ובעצם טען שזה לא קשור לכדור... כמה מפתיע! לא עזר לי במיוחד...
ממש ממש אודה על עזרתכם! קצת מיואשת כבר... :(

zivadina

New member
שני המרכיבים החשובים הם גודל המנה ומשך ההשפעה

גודל המנה קובע כמה מ"ג ישתחררו למחזור הדם בכל רגע ממשך ההשפעה.
אם משיגים השפעה טובה עם מעט תופעות לוואי - סימן שגודל המנה מתאים.

משך ההשפעה קובע כמה שעות הכדור ישפיע.
לכל כדור משך השפעה אחד בהגדרה הרשמית, ומשך השפעה אחר על גוף המטופל.
בוחרים את משך ההשפעה לפי הצרכים שלך.

ייתכן שבגלל אופי העבודה, כדאי לך לבחור לא לקחת כדור כאשר צריך הרבה המצאתיות, וכן לקחת כדור כאשר צריך לארגן, להתמקד ולעמוד בזמנים.

אני מקוה שהרוקח חגי שור יתפנה לענות על שאלתך.

חגי שור

New member
אטנט למבוגרים

אפשר לקחת מינונים שונים בימים שונים.
הרופא, גם אם הוא מעולה, לא יכול לבדוק את השפעת הכדחור עלייך. אין מינון קבוע שנכון לכולם. לכן עליה וירידה במינון כדי לבדוק מה עובד הכי טוב עם מינימום תופעות לוואי - זו פרקטיקה מקובלת.
יש יתרון וחיסרון בטווח הפעילות של 6 השעות של אטנט. היתרון הוא בצמצום הזמן של תופעות הלוואי.
החיסרון שלרוב זה מעט מידי זמן. חיסרון נוסף הוא שלעיתים בעליה ובירידה מרגישים לא טוב.
את יכולה לנסות ויואנס. הוא פיתוח של האטנט והוא עובד יותר שעות. ההשפעה שלו יותר עדינה בדרך כלל. עד שלא תנסי לא תדעי.
&nbsp

דריה די7

New member
שמחה לשמוע שזה בסדר...

תודה רבה!
זה בדיוק מה שקורה, אבל אשקול בהקדם לנסות את הויואנס!

למעלה