התיעצות לגבי הבת שלי

r19741

New member
התיעצות לגבי הבת שלי

הי ביתי בת 11.5. בשנה וחצי האחרונות קשה לה בלימודים. היא ממש צריכה שאני אשב איתה ואלמד איתה. אם לא, היא נלחצת. למשל יש לה מבחן בהיסטוריה. היא מסתכלת על הספר ומתחילה לבכות שהיא לא מצליחה ללמוד, שקשה לה, שמעשעמם, שהיא לא זוכרת וכו. אם אני יושבת איתה ועוברת איתה עמוד עמוד ומשננת איתה אז היא מצליחה. היא טוענת שקשה לה להתרכז. אני מזהה אצלה שיש לה חוסר בגרות כי ממש צריך להכריח אותה ללמוד. אם אני לא עומדת עליה שתלמד היא תוותר. היא גם מאוד עפיפון כזה. צריך להזכיר לה כל דבר. היא שוכחת הרבה. אני חוששת לתת לה רטלין כיוון שהיא גם ככה מאוד רזה ולא אוכלת, ואני יודעת שזה פוגע בתאבון. האם יש תוסף מזון שיכול לעזור לה? מבחינת ההתנהגות אין לה בעיה של היפר אקטיביות. היא יכולה להתפרץ בכעס אבל זה נראה לי גם כחלק מההתבגרות שלה.
מה אתם מציעים לי?

zivadina

New member
כדאי ללכת לאבחון אצל רופא מומחה להפרעת קשב

קודם כל, כדי לקבל חוות דעת מקצועית אם בעיית הריכוז נובעת מהפרעת קשב נוירולוגית או מחוסר שינה או מחוסר מינרלים בגוף או מבעיית מיקוד ראיה או מלקות למידה אחרת.

שנית, במידה שהרופא יאבחן שמדובר בהפרעת קשב נוירולוגית, הוא ימליץ על טיפולים שונים וגם על תרופה מתאימה.
בנוסף, לא כל התרופות פוגעות בתיאבחון, וגם במקרים שכן, יש מה לעשות.

לעת עתה, הפגיעה בדימוי העצמי ובבטחון העצמי של הילדה קשה יותר מאשר ציון זה או אחר או ק"ג יותר או פחות.

למעלה