מרכז אוצרות

sapir1985

New member
מרכז אוצרות

היי,
רציתי לדעת האם מישהו ניסה לקבל טיפול הומופתי דרך מרכז אוצרות ?
ואם כן, האם יש אחוזי הצלחה גבוהים ?
ילד בן 8 שלוקח כחודשיים ריטלין ואנו מעוניינים להפסיק עם זה...

טיפול הומופתי

לא שמעתי על טיפול דרך מכז אוצרות אבל מאז שהפורום קיים אנחנו מחכים לשמוע על הורה אחד שידווח על טיפול הומופתי שהצליח וזה עוד לא קרה... ויש כאן הורים שהעידו שבזבזו אלפי שקלים לפני שהגיעו למסקנה שזה לא עור

יעל גגג

New member
האמת שאני גם לאחרונה נחשפתי, שוב, לפרסומת של ריכוזית, ולרגע

חשבתי לנטוש את הטיפול התרופתי, צריך לעשות עכשיו התאמת מינון ולרגע התפתתי.
ואז גיגלתי שוב, השקעתי בקריאה ויצא לי החשק.
אצלנו, הטיפול התרופתי ממש עוזר לאחד הילדים וספק עוזר לשני (לכן הנסיון להתאמת מינון).
אגב, ניסינו גם הומאופטיבעבר, אצל אחד הנודעים בתחום (ואני מאמינה גדולה בהומאופטיה), לא עזר בכלל.

sapir1985

New member
אופציות

אני חדשה בתחום כי הבן שלי התחיל רק לפני חודשיים.. ואני מנסה למצוא אלטרנטיבה אחרת מהריטלין. הילד כבוי בזמן עם הכדור.. חוסר תאבון.. לאחרונה התחילו גם התקפי זעם.. כל דבר מעצבן כולם מציקים לו.. אבודה.. ואנחנו רק בהתחלה

יעל גגג

New member
אני מבינה אותך מאד ורוצה רק לומר לך את הדבר הבא

גם אני מקבלת במייל את המסרים של אוצרות, של ריכוזית ועוד כל מני פתרונות.
זה ממש ממש מפתה. מוצגים מקרים שזה פשוט פלא פלאים איך שהילד נרפא.
אני חלילה לא מזלזלת.
אבל
אסור שהדברים האלה יבואו על חשבון הילד. מהנסיון שלי - כל דקה, כל שעה, כל שיעור וכל יום שהילד נמצא בחוויה שכולם יכולים והוא לא, הוא פשוט לא מצליח, רוצה ממש - אבל לא מצליח - כל דקה כזו ממעיטה בערכו בעיני עצמו.
ואני לאו דווקא מדברת על הצלחה בלימודים - זה יכול גם להיות שהוא לא מצליח לחכות בתור כמו שכולם מצליחים, לא מצליח לא להתפרץ לדברי כולם, לא מצליח להחזיק את עצמו על כסא, לא מצליח להישאר בפוקוס כך ככשהמורה תפנה אליו הוא יבין על מה היא מדברת ולא יהיה בדיוק באמצע חלום וכל הכיתה תצחק עליו.
אני חושבת שהבנת את כוונתי.
לבן שלי הריטלין מאד עוזר ולמרות זאת, גם אני מוצאת את עצמי מדי פעם מתפתה וחולמת שאולי יש איזה תרופת קסם.
הדברים שאת כותבת הם הרבה פעמים עניין של הגוף שצריך להתרגל לתרופה ועניין של שינוי מינונים שיכול להיות גם מאד מאד עדין. אצל הבן שלי תוספת או הורדה של רבע כדור עשתה שינוים משמעותיים לרע ולטוב.
מאחלת לך בהצלחה, תהיי חזקה, בסוף כולם גדלים ואנחנו שוכחים הרבה דברים שהטרידו אותנו בילדותם.

sapir1985

New member
תודה.. שאלה נוספת

היי יעל, תודה רבה על המענה.. בן כמה הילד שלך אם אפשא לשאול? וכמה זמן הוא כבר לוקח ריטלין?האם חוץ מריטלין לקחת אותו לטיפול נוסף.. כמו רכיבה טיפולית.. אומנות וכו? יש גם את הנושא של אחרי השפעת הכדור.. שזה קשההה.. אין גבולות.. לא יודע מה זה לא.. התקפי זעם.. לא יודע להתמודד עם חברים כולם מציקים לו.. מה אני צריכה לעשות? מיואשת ואני רק בהתחלה ??

יעל גגג

New member
תשובות

אני לא אכתוב ספציפית על הבן שלי, כדי לשמור על פרטיות יחסית שלו.
אבל באופן כללי אגיד לך
קודם כל - הדרכת הורים. מבחינתי זה חשוב יותר מהטיפולים שתתני לילד.
אנחנו בילד רביעי הלכנו בפעם הראשונה להדרכת הורים, כי לא ידענו איך להתמודד עם החוויות החדשות שהילד נתן לנו. היחס שאת והמשפחה נותנים להתנהגות של הילד, הוא המראה שלו - והפידבק שלכם כלפיו מאד חשוב. (זה גם בעניין הגבולות, גם בעניין התקפי הזעם וגם בעניין ההתמודדות עם החברים - לא לוותר על הדרכת הורים!)
&nbsp
אחרי שאמרתי את זה - כי זה באמת הכי חשוב.
&nbsp
יש לי 2 ילדים שהולכים לרכיבה, אני חושבת שזה עוזר. קשה לי לשים את האצבע על נקודות ספציפיות, אבל יש לזה תרומה להערכה עצמית, ליציבה, וגם ליכולת למקד את עצמך, אי אפשר לרכב בלי שתהיה מרוכז במה שאתה עושה. יש קופות חולים (מכבי שלי, למשל) שמשתתפות ברכיבה בחוות מסויימות, אם לא, זה לא זול.
אצלנו הלכו גם לריפוי בעיסוק כי יש לנו גמישות יתר.
חוג של פעילות גופנית (אם אתם באזור תל אביב יש לי המלצה על חוג מעולה), גם קפוארה או ג׳ודו אצל מורה טוב, זה משהו שיכול לעזור.
יש ילדים שמאד מוצאים את עצמם בנגינה (גיטרה, תופים)
&nbsp
צריך לבדוק את הילד, לקחת אותו לאיש מקצוע (פסיכולוג אולי), לבדוק בצורה יסודית - אולי יש חרדות, אולי יש משהו אחר, ולפי זה לתת את הטיפול. טיפול cbt (אצל פסיכולוגים שמטפלים בשיטה זו) אצלנו עשה פלאים (חשוב לקבל גם הדרכת הורים אצל אותו מטפל).
זה לא במקום הריטלין, זה בנוסף וזה חשוב מאד.
&nbsp
אצלנו הריטלין עזר מאד גם מבחינה חברתית. ברגע שהילד היה פחות תזזיתי, יותר שולט על עצמו ראיתי ממש שינוי מבחינה חברתית, היתה יותר נכונות מצד הילדים האחרים להפגש איתו. זה ניכר מאד.
&nbsp
אצלנו הריטלין ממש עוזר לילד, יש לנו בעיות אחרות כמו חרדה שהריטלין די מעודד אותה, אבל צריך לדעת לשחק עם המינון כך שתהיה שליטה גם בחרדה.
&nbsp
&nbsp

zivadina

New member
כאשר הילד כבוי בזמן הכדור

הסיבה עלולה להיות מינון נמוך מדי.
לכן חשוב מאוד רופא שמתמצא בתרופות להפרעת קשב ויודע להתאים את סוג הכדור וגודל המנה שיגרמו למקסימום תועלת במינימום תופעות לוואי.

בנוגע להתפרצויות לאחר תפוגת הכדור, הן נקראות ריבאונד, ונובעות מירידה חדה ברמת התרופה בדם. יש דרך לטפל בזה על ידי עזרה לירידה הדרגתית של רמת התרופה.
השיטה הפשוטה ביותר היא להחליף לתרופה שמנגנון השחרור שלה עובד טוב יותר אצל הילד. זה משתנה מילד לילד.
גם במקרה כזה, חשוב שיהיה רופא מעודכן שידע לבדוק ולהדריך אתכם למה לצפות.

taltal8877

New member
היינו בטיפול באוצרות

הטיפול לא עזר בכלל. חבל על הכסף. היחס חם, המטפל מאוד נחמד, אבל הטיפול לא עזר..

למעלה