חציית אטנט של טבע לארבעה חלקים?

• פותח הנושא kk87
  • פורסם בתאריך

kk87

New member
חציית אטנט של טבע לארבעה חלקים?

שלום רב, למיטב הבנתי ניתן לפצל אטנט לארבעה חלקים על מנת להגיע למינון מדוייק ורציתי לוודא שאכן כך הדבר.

דבר זה יאפשר לקחת רבע כדור במינון ספציפי וגם יחסוך עלויות בצורה משמעותית.

מיניסיון אישי, רוקחים נוטים להתווכח על כל מיני דברים וקיוויתי שלכם תיהיה תשובה ברורה בנושא.

zivadina

New member
עד שהרוקח יענה....

ככל הידוע לי, אין לחתוך כדורים שכתוב שהם "בשחרור מושהה׳".
לפעמים על יד שם הכדור יהיה כתוב:
sr או xr

חגי שור

New member
חלוקה ל 4 של אטנט

כדי שלוקח יאשר לך לחלק ל 4 , הוא צריך לוודא שבית החרושת עשה ניסוי ובדק חלוקה ל 4.
זה לא קרה
אז רשמית אף אחד לא יכול לאשר לך חלוקה לארבע. חלוקה ל 2 כן אפשר לאשר.
&nbsp

kk87

New member
הבנתי לגבי האישור הרשמי אך

יש לאטנט שני קווי חציה כמו בתרופת המקור אדרל (אחד לאורך הכדור ושני קטנים באמצע של החצי המחולק) והתרופות מאושרות לחילוק של ארבע בארצות הברית וזה עוזר במיוחד לילדים אשר רגישים למינון ומעלים להם את המינון ב 1.25 עם הכדורים של ה 5 מג".

האם מדבריך אני אמור להבין שלא ניתן להוציא מרשם ל 7.5 מ"ג פעמיים ביום כי רוקח לא יאשר למכור את התרופה במינון שניתן לחלק לארבע עם הכוונה לעשות זאת? ולמעשה יהיה צורך בשני מרשמים לשני מינונים שונים רק כדי להגיע ל 7.5 מ"ג עם שני חצאים מה שגם יעלה את המחיר שלא לצורך וגם בחלק מהקופות לא ניתן יהיה להיות על מינון זה שכן הם לא מוכרים 5 מ"ג?

זה נשמע לי מוזר מאוד שבארץ זה לא מאושר, זה מספיק גרוע שאין פה מינונים בקפיצות של 2.5 כמו בחו'ל אבל גם לא לתת אופציה לחלק לארבע כאשר הכדור מאפשר זאת ללא שום אבקה על מנת להגיע למינון זה ממש בעייתי.

אשמח אם תוכל לעדכן במידה ויהיה מידע נוסף, זה כבר מספיק לא נעים לעמוד מול רוקח שגורם לך לחשוב שאתה קונה סמים ומחפש טעויות במרשם, אני מבין שהוא עושה את עבודתו אבל יש כאלה שלוקחים את זה צעד אחד קדימה ועושים חקירה משטרתית וגורמים לך לרצות לא לקחת את זה עד אשר מגיע רוקח אחר שמרגיע אותם.

חגי שור

New member
חלוקת אטנט ל 4

אכן בארה"ב כתוב שיש חלוקה ל 4 על הכדור.
לא ברור לי למה בארץ שינו את הרישום, ולדוגמא הוסיפו תוקף של 60 יום מיום הפתיחה, שלא קיים בארה"ב לאותו הכדור עצמו.
אולי הנתונים שהחברה מסרה לגבי החלוקה והתוקף לא הספיקו לרגולטור הישראלי.
הרופא יכול לרשום לך חצי כדור של 30 ליום, ואתה תעשה מה שתרצה.
אני לא יכול לתת המלצה ללא גיבוי של משר הבריאות הישראלי.
&nbsp

למעלה