קשיים טכניים שנוגעים לטיפול קבוע בריטלין ודומיו

קשיים טכניים שנוגעים לטיפול קבוע בריטלין ודומיו

שלום
מזמן לא כתבתי כאן
אני אמא לבן כמעט 14 שמטופל מאז כיתה א בקונצרטה. כיום 45 מג.
מדי פעם עולה בי תחושת מירמור על התנהלות קופות החולים עם התרופות, לא הכל באשמתן - חלק קשור לרישום כסם.
כבר התרגלנו למרשם מודפס בלבד
לקנות רק במרפאה הקבועה
לרוץ כל חודש
אבל הכי גרוע מבחינתי זה הצורך להקפיד במדוייק על 30 יום ולא פחות. יש חודשים שהילד צריך כדור כל יום וגם בשבתות. או שהולך כדור לאיבוד. או שיש 31 יום בחודש. או אפילו משהו בנאלי, שהיום בו צריך ודחוף לקנות הוא יום שאני עובדת עד מאוחר, או שקופ״ח נסגרת מוקדם. אז מה אני אמורה לעשות? לקחת יום חופש כדי להגיע לבית מרקחת בבוקר? לשלוח ילד בלי תרופה לבי״ס? אני אגב עובדת של קופ״ח ונמצאת לפעמים ליד בית מרקחת אחר בשעות העבודה, אבל זה כמובן לא עוזר לי.
למה מתעללים בהורים ככה, ולא נותנים לנו לקחת תרופות לשלושה חודשים, או לקנות בבית מרקחת אחר כל פעם לפי נוח׳ותנו?
אני לא באמת מאמינה שמישהו יכול להשתמש כסם בכדורים לטווח ארוך למיניהם...
האם למיטב ידיעתכם נעשתה פעם פניה למשרד הבריאות לשנות את רוע הגזירה?

zivadina

New member
תשובות טכניות

כדאי להקפיד לקחת ריטלין מבית המרקחת גם בחופשים, ואז יהיה לך מלאי לזמן בו את מפסידה יום או שניים.

ככל הידוע לי, ההקפדה על בית מרקחת אחד איננה חובה, ויש בתי מרקחת שלא יקפידו איתך על זה. תנסי....
או שתתחילי לקחת בסניף שבו את עובדת ויש לך גישה טובה יותר לבית המרקחת. כל עוד הילד קטין, כל ההחלטות תלויות בך.

בקשר ל'רוע הגזרה': אני מציעה להתייעץ עם 'עמותת קווים ומחשבות' - העמותה להפרעת קשב:
058-7245279 , [email protected]

חגי שור

New member
ניפוק ריטלין

אין שום חובה להצמד לבית מרקחת. זו המצאה של מישהו שאין לה בסיס חוקי.
משרד הבריאות מרשה כחריג לקבל אחרי 28 יום.
ההצעה של זיוה מאד נכונה. תמשכי תרופות גם בחופשים כדי לצבור מלאי לעת צרה.
ואכן הפרוצדורה היא סיוט.

למעלה