מה עושים כשצריך ריכוז לזמן ממושך? נניח 08:00 - 19:00?

מה עושים כשצריך ריכוז לזמן ממושך? נניח 08:00 - 19:00?

כאמור - ביתי עולה לכיתה ז מופת, במרבית הימים תלמד 08:00 - 15:00 ולאחר מכן אני מניחה (מנסיון השנה - והשנה הבאה תהיה עמוסה יותר) שבימים רבים יהיו לה עוד שעתיים שלוש של שיעורי בית.
והיא תזדקק להפסקת נשימה קצרה באמצע....
היום היא משתמש בדיטרנה, שאינה זמינה, ובכל מקרה נותנת כיסוי רק עד חמש וחצי (ובנה הבאה תסיים ללמוד שעה וחצי מאוחר יותר)

הייתי בטוחה שפוקלין XR יתן מענה לצורך בהשפעה ארוכת טווח.
עכשיו למדתי שלמרות שבחלק מהמקומות כתוב שהשפעתו נמשכת עד 12 שעות, במקומות אחרים רשום שההשפעה היא ל 8 שעות (וזה מתיישב עם מה שחברת פורום ענתה לי לשאלה אחרת).

מה אתם עושים במצבים כאלו?

היא משתמש במינון של 20 מ"ג דיטרנה (או 50 מ"ג LA, שמשפיע עליה ל6-7 שעות בלבד ולכן אינו רלוונטי מבחינתנו).

האם לאחר שתפוג השפעת הפוקלין עליה לקחת רטלין קצר טווח? האם מותר? והאם המינון צריך שוב להיות 20מ"ג?
יש לי חברות שאומרות שכשהן מוסיפות רטלין מספיק מינון נמוך יותר כדי שהילדים שלהם יתרכזו.
נשמע לי משונה.... אצל הבת שלי חד משמעית מינון נמוך יותר הוא חסר השפעה. אבל מעולם לא נתתי לה פעמיים ברצף באותו יום.

תודה!

חגי שור

New member
מה עושים כשצריך ריכוז לזמן ממושך?

אני ממש לא בטוח שילדה בכיתה ז צריכה להיות עם תרופה עד 7 בערב.
לכל תרופה יש תופעות לוואי ואי אפשר לתזמן הפוגות כי יש זמן שהתרופה עולה ויורדת.
תרופה שמשפיעה עד 7 תפריע לה לישון......
ממרומי גילי, אני יכול להבטיח לך שעוד 10-15 שנה תביני עד כמה לציון בכתה ז אין משמעות בחיים. תבדקי כמה הציון שלך בכיתה ז השפיע על חייך.
לגופו של עניין, אכן אפשר לתת מינון נוסף באותו היום ואכן במקרים רבים תוספת של מינון מופחת עושה את העבודה.
הסיבה לכך היא שעדיין ישנו חומר בגוף אלא שכמותו קטנה מכדי להשפיע. אבל אם נתגבר אותו במעט נקבל השפעה טובה. רק שצריך לתת את אותה התרופה. ניתן להשיג גם פוקלין בכדורים רגיל שעובד 4 שעות במינונים של 5 ו 10 מג.
&nbsp

MissPegi

New member
מסכימה עם חגי.

זאת לא רק השינה בלילה, זה גם החוסר תיאבון ותחושת הניתוק הסביבתי.

מתשובתך התרשמתי שיש לה מוטיבציה ורצון

אם הבנתי נכון, זו היא שרוצה להיות מרוכזת יותר וזה ממש לא מובן מאיליו
כל הכבוד לה!
פעילות גופנית של 20 דקות לפני, חלוקה של החומר למנות קטנות עם הפסקות מרובות יכולות להועיל
רצוי שתהיה בסביבה ללא הסחות דעת, כמו רעשים או ריחות ושהטלפון עם הפייסבוק יהיה רחוק ממנה.
רצוי שאנתהיה רעבה ונשנושים בריאים כמו שקדים או פירות יבשים
אילו חלק מהטיפים שאני נותנת לסטודנטים שדיווחו שהם עזרו להם

תודה רבה. במקביל עובדים על להקטין משקל הציונים בחיים

למעלה