מעבר מדיטרנה לפוקלין XR

מעבר מדיטרנה לפוקלין XR

ביתי מטופלת כיום במדבקות דיטרנה.

אנו מדביקים לה את המדבקה בסביבות שש ורבע בבוקר, משום שלוקח כשעתיים עד שהיא מתחילה להשפיע. ההשפעה פגה בסביבות חמש וחצי, ועד השנה זה הספיק מבחינת משך זמן של הכנת שיעורים ולימוד למבחנים - ברוב הימים.

הבעיה עם מדבקות הדיטרנה היא זמינותן. כרגע שוב יש מחסור, חודשים ספורים ביותר לאחר שחודשה שהאספקה.

בנוסף, בשנה הבאה ביתי עולה לכיתה ז, כיתת מופת. כלומר שעות לימודים רבות. אם כיום מסיימת לימודים בין אחת וחצי לשתיים ורבע, בשנה הבאה הלימודים ברוב ימות השבוע יסתיימו באזור שלוש.
כלומר, הגיוני שיהיה צורך בהשפעה מאוחרת יותר של התרופה על מנת שתעמוד במטלות הלימודים השונות.

הנוירולוג המליץ לנו לעבור לפוקלין XR.
מספר שאלות:
1. האם אכן זמין יותר יחסית לדיטרנה? כי אני מבינה שגם הוא מיובא מחו"ל ומצריך 29ג'.
2. תוך כמה זמן מתחיל להשפיע מרגע הנטילה?
3. מה פרק זמן ההשפעה שלו? כתוב ש 12 שעות, אך גם במקרה של דיטרנה כתוב עד 12 שעות ובפועל היא מתחילה להשפיע רק כשעתיים מתחילת השימוש אז טווח ההשפעה מצטמצמם ל 9.5 שעות בערך....
4. האם תופעות הלוואי של הפוקלין XR קלות משל הדיטרנה?

תודה לכל המשיבים

yuliyuli1

New member
תשובות

1. אכן צריך טופס 29ג, אבל זה לא כך גם לגבי דיטונה? ובקשר ליבוא - כבר אפשר לקנות את התרופה בקופות החולים אז אין יותר תלות בשור טבצ'ניק

3+2. אצלנו זה משפיע תוך חצי שעה עד שעה, ולמשך 8 שעות.
4. תופעת הלוואי היחידה שיש לבן שלי מהפוקלין היא חוסר תיאבון (וכמובן שלא נותנים אותה לפני השינה. לא ניסינו אבל אני מניחה שזה יפריע להרדם)

חגי שור

New member
פוקלין XR

1. הזמינות אכן יותר טובה, למרות שצריך טופס 29. זמינות דיטרנה תשתפר תוך כחודש.
2. התחלת השפעה של כל תרופה מאד משתנה מאחד לשני. מדבקות אכן מתחילות להשפיע יותר לאט. אבל שעתים זה לא סביר. נראה לי שהמינון שלכם נמוך מידי.
3. גם טווח ההשפעה מאד שונה מאחד לשני, וגם תלוי מינון. שתיהן לא מגיעות ל 12 שעות.
4. תופעות הלוואי המעטות יחסית של דיטרנה, הן היתרון הגדול שלה. קשה לדעת איך היא תגיב לפוקלין עד שלא תנסי, אבל תופעות הלוואי לא יהיו פחותות, אם כבר - אז יותר.
את צריכה רופא מנוסה.
&nbsp

למעלה