עצה איך להמשיך

עצה איך להמשיך

יש לי ילד בן 14 שבשנה האחרונה חלה ירידה בלימודים. הוא "חולם" הרבה בשיעורים ולא מרוכז. מתקשה לעמוד בלוח זמנים וכל הזמן אני צריכה להזכיר לו מטלות לימודיות שיש לו. היינו באבחון פסיכודידקטי שהיה בו גם מוקסו. קיים פער משמעותי בין התחום הביצועי למילולי אבל באופן כללי היכולות שלו גבוהות ולכן הצליח להיות תלמיד טוב עד השנה. במבחן מוקסו יצא שהוא אימפולסיבי. רופאה נוירולוגית לא מצאה לנכון לתת לו כדורים אבל אני חשה שעדיין יש בעיה איך להמשיך מכאן? הוא לא היפר אלא להיפך הוא שקט.

zivadina

New member
הפרעת קשב זה לא רק להפריע בשיעור

ייתכן שהוא בעל הפרעת קשב בלי היפראקטיביות.
אבחון מוסמך צריך להתבצע על ידי רופא מומחה להפרעת קשב, ומוקסו הוא רק כלי עזר בידי הרופא.
צריך להגיע לרופא מומחה להפרעת קשב שיבדוק אם הסיבות לפיזור הדעת הן פסיכולוגיות או בריאותיות או נוירולוגיות.
סיבות אפשריות לדוגמה:
התנכלויות בכתה
חוסר שינה
חוסר ברזל
ראיה לקויה

כדאי לך לברר עם המחנכת שלו איך הוא מתנהג בכתה, כדי לקבל תמונה על התנהגותו לא רק בבית. וכמובן, גיל ההתבגרות מקצין את כל התכונות.

עצה

קודם כל תודה רבה על התשובה, את רוב הדברים שציינת בדקנו אבל צריכים ללכת לרופא מומחה בקשב וריכוז אבל במרפאת קשב וריכוז במכבי בבית חולים קבעו לי תור לינואר 2017 רציתי לקבל המלצה למרפאה או רופא אחרים שנוכל להגיע בזמן סביר. תודה
פסיכולוגית אמרה לי לגשת לפסיכיאטר אז מנסיונכם מה צריך קודם פסיכיאטר או מרפאת קשב וריכוז

zivadina

New member
קודם כל כדאי להגיע לרופא מומחה להפרעת קשב וריכוז

זה יכול להיות פסיכיאטר או נוירולוג וגם רופא התפתחות הילד או רופא משפחה שעברו את ההשתלמות של משרד הבריאות לאבחון וטיפול בהפרעת קשב.

רופאי משפחה של מכבי שאני מכירה אישית שעברו את ההשתלמות הם:
דר' אילנה לאוף, גן יבנה
דר' נחום סגול, גדרה

אני משערת שיהיו עוד המלצות כאן אם תכתבי מאיזה אזור אתם.

zivadina

New member
מרפאה פרטית

הרופאה של כל ילדיי היא דר' איריס מנור ממכון אניגמה פלוס.
היא פסיכיאטרית לילד ולמתבגר, מומחית בהפרעת קשב, מטפלת, חוקרת ומרצה באוניברסיטה.
אינני בטוחה שיש לה הסכם עם מכבי.
הטלפון של מכון אניגמה פלוס הוא 03-6448122

reload00711

New member
תגובה

תגידי לילד שיעשה ריצות או שחייה או ספורט אחר
ריצה נגיד של 10 ק"מ כמה פעמים בשבוע , תשפר את תפקוד המוח באופן משמעותי,
את יכולה גם לקחת לו מאמן אישי , זה גם יצור מודעות לספורט , אמנם זה 150 ש"ח לאימון אבל בטווח הארוך זה משתלם
תסבירי לו גם את החשיבות של הספורט , נפש והמוח, אם הוא יבין את הדברים זה יניע אותו לפעולה , יש ספרים על הנושא
למשל באוניברסיטה או באינטרנט יש ספרים.
למשל בגוגל אפשר לחפש הקשר בין פעילות גופנית לתפקוד המוח וכדומה ,
את יכולה גם לתת ריטלין , אבל זה רק פותר חלק מהבעיה.
ההורים שלי שלחו אותי לפסיכולוגים על פסיכולוגים , הפתרון הוא פשוט , פשוט להתחיל לרוץ , לשחות וכדומה...

reload00711

New member
תגובה

תלכי פשוט לניורולוג , פסיכיאטר זה לא כל כך קשור.
יש למשל דוקטור אינספקטור בחיפה אבל הוא שייך לכללית , תחפשי בגוגל.
אגב כל המרפאת קשב וריכוז ,זה פשוט לעשות כסף על חשבונך , זה בטח לא יקדם את הילד, עדיף ללכת לניורולוג ששיך לקופת חולים שלך אבל מומלץ .
את יכולה גם לחפש באתר הזה ניורולוג מומלץ
http://www.doctor1.co.il
אני הלכתי להרבה ניורולוגים , הרבה סתם בזבוז של זמן, תשאלי את הרופאת משפחה שלך לגבי ניורולוג מומלץ.

למעלה