שאלה לגבי אירוע שקרה לי

reload00711

New member
שאלה לגבי אירוע שקרה לי

יש לי פגישות עם עובדת סוציאלית , בפגישה שהגעתי
אז דיברנו על כמה מיני נושאים וסיפרתי לה שאני רוצה להרשם ללימודים,
עכשיו היא באה ואומרת לי בתגובה לעניין " יש לגיטמציה ללמוד בגיל 30", אני אפילו
לא ידעתי מה לענות לה , והיא המשיכה עם הדיבור בצורה הזאת,
בואו נגיד שהרגשתי שמשהו לא תקין , לא יודע אפילו לתת שם לתחושה שהרגשתי ,
בנוסף לכך , לא ידעתי אפילו לנסח תשובה לתגובה הזאת , אז השאלה
מה התחושה שהרגשתי , והאם צריך בכלל להתייחס למה שהיא אמרה ולתת לה תגובה, אני לא יודע יודע האם בכלל להמשיך להפגש איתה או לא?

zivadina

New member
חובה ללמוד בכל גיל

ייתכן שהיא התכוונה שיש יותר עזרה מוסדית בלימודים עד גיל 30.
בכל אופן, ההתפתחות האישית לא אמורה להיעצר בגיל כלשהו, וגם רבותינו מעודדים לימוד בכל גיל וגיל.
אני מציעה לך לשאול את העובדת הסוציאלית למה היא התכוונה ולהמשיך משם לטובתך, כלומר, לבדוק ביחד במה היא יכולה לעזור לך להתפתחות אישית ולפרנסה עצמית שאתה מחוייב בהם.

reload00711

New member
תגובה

הכוונה האם אני חייב ללמוד בגיל 30, כי העובדת הסוציאלית אמרה
שזה לגיטימי או שאני יכול להרשם ללימודים מתי שאני רוצה?
בנוסף לכך, האם אני חייב להמשיך בכלל לדבר איתה , אם היא גרמה לי לתחושה מוזרה ,לא טובה בעקבות השיחה איתה?

zivadina

New member
כדאי לשאול אותה למה הייתה כוונתה

05 מיכל

New member
"לגיטימציה" זה לא "חובה"

"לגיטימציה" זה "רשות".
אז אם היא אמרה שיש לגיטימציה - הכוונה היא שאם אתה רוצה זה בסדר ללמוד גם בגיל כזה. זה בטח לא אומר שאתה חייב, ואתה אכן לא חייב אם אתה לא רוצה.
כדאי מאוד שתברר לעצמך מה גרם לך להרגשה לא טובה: אולי באמת זה היה רק מפני שלא הבנת נכון את כוונתה? חבל חהפסיק פגישות רק בגלל דבר כזה, וכדאי להתרגל לברר דברים לפני שחותכים.
אני לא יודעת מה מטרת הפגישות ומה המסגרת, ובלי לדעת את זה אף אחד לא יוכל להגיד לך אם אתה חייב להמשיך לבוא או לא חייב, אבל כאמור - בכל מקרה כדאי לך לבדוק עם עצמך מה גרם להרגשה הרעה.

הרגשה לא טובה- אולי בגלל סיגנון הדיבור שלה?

אמרת: " היא המשיכה עם הדיבור בצורה הזאת"
אני מבינה מדבריך שהיא מדברת בצורה שאתה לא ממש מבין, אולי היא מתנשאת ?
לא ידעת מה לענות כי לא הבנת למה היא התכוונה
יכול להיות שכדאי לך לברר איתה למה היא התכוונה, או לומר שאתה לא מבין באופן כללי למה היא מתכוונת.
אולי התחושה הרעה שלך בגלל שאתה מרגיש "קטן" בגלל צורת הדיבור שלה.?

reload00711

New member
תגובה

הרגשתי כאילו היא שולטת על החיים, גם היא דיברה בלי קשר לכיוון שהשיחה הלכה,
אני אומר לה שאני רוצה ללמוד בהתלהבות, פתאום היא תוקעת את המשפט הנ"ל שזה בא משום מקום , לא ידעתי מה לענות לה הייתי כזה חסר מילים , והיא ממשיכה מה אתה לחוץ ללמוד וכאלה... , הרגשתי תחושה מוזרה בגוף, כאילו הבטן שלי מתכווצת רק לשמע מה שהיא אומרת, בנוסף לכך לא הייתה לי תגובה למה שהיא אומרת, ידעתי שזה לא נכון בשבילי , אבל הייתי חסר מילים .

למעלה