משבר בעקבות ריטלין - בבקשה תעזרו

verver13

New member
משבר בעקבות ריטלין - בבקשה תעזרו

היי,

לפני חודשיים, לאחר שיחה במשרד המנהל הגעתי לפסיכיאטר והוא אבחן הפרעת קשב וריכוז. כל החיים ידעתי שיש משהו, ידעתי שיבוא היום והכל ישתנה. כשהלכתי לקחת את הריטלין מבית המרקחת הייתה לי הרגשה שזה זה- שנגמר הסבל.

מפה לשם, מצאתי את הקונצרטה והפסקתי עם הריטלין 10 מ"ג שגרם לי לבעיות רציניות. (גם נפשי וגם פיזי)

כרגע אני מטופלת בקונצרטה ומרגישה שהחברים שלי לא מעניינים אותי יותר, חברי הADHD שלי לא מתאימים לי כאשר אני על קונצרטה
ההורים שלי מתאימים לי כשאני על קונצרטה,
והבן זוג שלי לא מתאים לי כשאני עם קונצרטה,
מקצוע מסויים מתאים לי ומקצוע מסויים לא.

ימי החג וחול המועד עברו עלי קשה, מרגישה שאני חיה חיים כפולים. בהזדמנות הראשונה אלך למאמן ADHD \ פסיכולוג ADHD

אך לפני הכל, אשמח לעזרתכם.
1. האם מישהו עבר את מה שאני עוברת? אם כן, מה עזר? מה היא התמיכה הנדרשת?
2. אשמח להמלצה - אני רוצה להגיע לקאוצרית רצינית ולא סתם. המצב שלי מאוד קשה ויכול להתערר ריגשית בכל רגע.

אני גרה לבד, בן זוג שלי עובר לבלגיה עוד 10 ימים (חושדת שגם לו יש ADHD) , ההורים שלי רבו איתי ומקשים עלי בכל התהליך, אני עובדת בעבודה ללא אנשי צוות מה שגורם לבדידות להחמיר. חברות שלי רחוקות.

חייבת עזרה.

תודה מקרב לב - מקווה למצוא מאמנת שתיהיה כמעט כמו אמא.

תודה...

zivadina

New member
קונצרטה

קונצרטה היא ריטלין שמשפיע עד 12 שעות.
אחד הפרמטרים למינון נכון הוא משקל הגוף.
מינון נמוך מדי עלול לגרום ל'זומבי' ומינון גבוה מדי גורם ל'היפר היפר''.
כדאי לחזור לפסיכיאטר ולשקול עדכון מינון בפיקוחו.

מנסיון במשפחתי, עם ילדים שנוטלים ריטלין גם כמבוגרים, כדאי לבדוק מתי לקחת את הקונצרטה ומתי לא. היות שזאת תרופה שאיננה 'בונה רמה בדם', אפשר לוותר על נטילה ביום שאת חושבת שאין צורך בה.

לסיכום:
א. ייתכן שאת לוקחת מינון נמוך מדי ולכן מרגישה 'זומבי'
ב. ייתכן שעוד לא הגדרת לעצמך מתי לקחת ומתי לא לקחת

אם יש לך פסיכיאטר שמעודכן בתרופות להפרעת קשב, הוא אמור לעזור לך להתאים את התרופה הנכונה והמינון המתאים, וגם לעזור לך להגדיר מתי לקחת ומתי לא לקחת.

בהצלחה!

למעלה