ילד בן 4 עם הפרעת קשב

dvora98

New member
ילד בן 4 עם הפרעת קשב

היי לכולם! אני רוצה להתייעץ איתכם בנוגע לבן שלי.
הוא בן 4 ומגיל שנה אנחנו בהתפתחות הילד - ריפוי בעיסוק, הידרותרפיה, טיפול בחיות ועוד.
הוא אימפולסיבי מאוד, מתקשה לקבל סמכות. אם מבקשים ממנו דבר שהוא לא מעוניין לעשות אני רואה שממש קשה לו לבצע.
הוא נמצא בגן של 20 ילדים והגננת מדווחת כל הזמן על הצקה לחברים, הפרעה להתנהלות של הגן וקושי לשבת.
היינו באבחון אצל נוירולוג שאבחן הפרעת קשב וריכוז והפנה לחוג התעמלות ולריפוי בעיסוק.
הוא גם אמר שאם צריך הוא ייתן טיפול תרופתי.
אני יודעת שזה גיל מאוד מוקדם לטיפול תרופתי אבל הילד ממש סובל! כל הזמן הוא שומע לא וכמה שאנחנו משתדלים להיות ההורים הכי מכילים שבעולם זה קשה לו ולנו.

יש כאן הורה שנתן לילד שלו טיפול תרופתי בגיל הזה?
אשמח לשמוע...

sarit382

New member
מזדהה עם כל מילה..

היי,
קראתי את התיאור שלך והזדהיתי עם כל מילה, הבן שלי בן ארבע וחצי וסובל מאותן התנהגויות שתיארת, וזה באמת קושי כל כך גדול גם לו וגם לנו.
היינו בוועדת שילוב ושם המליצו לנו לשלוח אותו לגן התנהגותי רגשי בשנה הבאה.
כמו כן היינו אצל פסיכאיטר ילדים שאבחן הפרעת קשב וריכוז.
אני מבינה שאתם מנסים סוגים שונים של טיפולים (ציינת ריפוי בעיסוק, הידרותרפיה, טיפול בחיות, איזה טיפול את מרגישה שעוזר? אשמח לנסות כל דבר שיעזור.
אני לא יודעת לגבי טיפול תרופתי, קשה לי עם המחשבה לתת תרופות בגיל כל כך צעיר..
אשמח גם לשמוע מענה לשאלותייך.

dvora98

New member
היי

אכן אנחנו מטפלים בכמה אופנים אבל אני עדיין לא יכולה להגיד לך מה עוזר לו מכיוון שאני לא רואה שינוי.. בהידרותפיה אנחנו נמצאים פעם בשבוע לחצי שעה ששם הוא מוציא מרץ ומאוד נהנה . בעיקרון הנוירולוג הפנה להתעמלות אבל אני לא מוצאת חוג מתאים אז מבחינתי הוא מוציא מרץ בבריכה. המדריכה עובדת איתו גם המון על גבולות והרבה פעמים הוא קופץ מדבר לדבר אבל היא לא מוותרת. את הטיפול בחיות התחלנו כי רצינו לעזור לו בויסות. הוא מאוד אגריסיבי ומה שהוא עושה לילדים הוא עושה בדיוק לחיות. ריפוי בעיסוק היינו חצי שנה ועכשיו שוב בהמתנה. הוא מאוד נהנה.. שוב הכל זה מעין חוג חוויתי בשבילו אבל אני לא רואה שינוי במוחש. מקווה שעזרתי לך.. ולגבי הטיפול תרופתי גם לי מאוד קשה לחשוב על לתת לו תרופות מגיל כזה אבל בעלי בדעה שבלי התרופה ואיך שהוא היום יכול להשאיר לו צלקות רגשיות...

לפני שמתחילים טיפול תרופתי

רופאים לא ממהרים לתת טיפול תרופתי בגיל הרך אבל לפעמים אין ברירה.
אני מציעה לכם לשקול קודם הדרכת הורים אצל פסיכולוג שמומחה להפרעת קשב
הפסיכולוגית מיכל כץ, ממכון יונתן בכפר סבא, למשל, גם מגיעה לגן הילדים לצפות בילד ונותנת הדרכה גם לגננות וגם להורים

dvora98

New member
טיפול

קודם כל תודה רבה שענית! היינו בהדרכת הורים לפני שנה ולא ראינו שינוי.. זה היה הדרכת הורים רגילה מעו"ס של הקופה. הגיעה מישהי מקצועית מטעם הפיקוח לראות אותו בגן והיא הפנתה אותנו לגן רגשי התנהוגתי.

yuliyuli1

New member
חשוב ללכת לאיש מקצוע שיודע לאבחן גם אוטיזם בתפקוד גבוה

כי זה נשמע מאוד מתאים לתאור וחשוב שהילד יקבל טיפול מתאים.
רוב המומחים ל ADHD לא יודעים לזהות אוטיזם בתפקוד גבוה.

למעלה