שלום לכולם, חדשה כאן

שקופה11

New member
שלום לכולם, חדשה כאן

הבן שלי, היום בן 6 וחצי אובחן כסובל מהפרעת קשב וריכוז כבר בגיל 5. קיבל ריטלין כבר בגן חובה. עכשיו הוא בכיתה א' ממשיך בנטילת ריטלין, אך לאחרונה אני מקבלת דיווחים מהמורה כי הוא אינו מרוכז בכיתה, מפריע ולעיתים מכה. אני מרגישה שהחינוך הרגיל קשה לו, 30 ילדים בכיתה, הכתבות, קריאה, שיעורי בית רבים, הכל נוקשה ולא עונה על צרכיו. שאלתי היא, האם מישהו מכיר בית ספר, מסגרת מתאימה לילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז. ניסיתי לברר בבית ספר הדמוקרטי, אני בספק אם זו המסגרת המתאימה לו. אודה לתשובות. שבת שלום

ילד בכיתה א

שלום שקופה11
(מקווה שהשם לא משקף את איך שאת מרגישה)...
מה שאת מספרת על הבן שלך כל כך מוכר...
יכולות להיות כמה סיבות לדיווחים על מצבו.
ייתכן והמינון של הריטלין לא נכון לו. (גם אם היה בעבר..). זה משהו שצריך בדיקה מול הרופא.
שנית, יתכן ובסבירות טובה ויש קושי בהתארגנות בבית ספר. הרבה פעמים הפרעות הקשב מגיעות עם "מתנות" נוספות כמו בעיות התארגנות, לקויות למידה, קושי בהבנת קודים חברתיים, קושי בהבנת משימות מורכבות ועוד...
לעניות דעתי בית ספר דמוקרטי לא מתאים לילדים עם הפרעות קשב ורכוז. הם הולכים לאיבוד בחופש שניתן להם, באפשרויות הבחירה הרבות.. גם הכי קל להתחמק מדברים שקשה להם וכך הם מבלים שעות רבות בחוץ. לא ממליצה.
יש בתי ספר שמתאימים ללקויות למידה ובעיות קשב. אלה שייכים לחינוך המיוחד. או שזו כיתה קטנה בחינוך הרגיל.
השאלה אם כבר להרים ידיים ולעבור.. צריך לבדוק.. לדעתי יש עוד דברים שניתן לעשות במסגרת החינוך הרגיל ששווה לנסות. יש לעשות מפגש עם הצוות החינוכי טיפולי בבית הספר ולדבר על אופי וסוג הקשיים ולנסות למצא פתרונות..
בהצלחה רבה!

yuliyul01

New member
בעיות קשב וריכוז

היי שקופה11.
אני קוראת את דברייך ומאוד מבינה לליבך...
באמת שאין לי פתרון בשבילך חוץ מלקרוא, ללמוד ולהבין יותר על הנושא...
מצאתי מאמר נחמד להורים לילדים בעלי בעיית קשב וריכוז, שווה קריאה.
המון סבלנות ובהצלחה ;)

שקופה11

New member
תודה על התגובה

הוא מקבל ריטלין 20 la לפעמים ההשפעה היא לשמונה שעות ולפעמים ההשפעה פגה.
אכן ההפרעה אצלו מגיעה עם "מתנות", המון "מתנות" אני לא חושבת שבמקרה שלו חינוך מיוחד הוא המקום בשבילו.
היום התעניינתי במסגרת "תבונה" - יש לנו פגישה ביום ראשון לאבחון.
תבונה נותנת כלים ואסטרטגיות לימוד, התנהגות ללא ריטלין.
האם מישהו מכיר את זה? התנסה?
תשובה מאוד תעזור לי. תודה :)

zivadina

New member
רצוי בית ספר רגיל וטיפול שמתאים לגיל

בנוגע לריטלין - יש להתאים את התרופה לפי משך ההשפעה ומשקל הגוף.
קרוב לוודאי שמאז הגן עלה משקל הגוף שלו והוא נדרש ליותר ריכוז במסגרת בית הספר.
רובנו מגדלים ילדים עם הפרעת קשב במסגרות רגילות ועם טיפול תרופתי והדרכת הורים בגיל הצעיר.

דעתי האישית

ילדים עם הפרעת קשב זקוקים למסגרת ברורה ועזרה בכל נושא ההתארגנות והמשמעת העצמית.
מנסיוני עם משפחות שעבדתי אתם, הם פנו לבית ספר דמוקרטי בגלל יחס מכיל ואמפתיה. הילדים הלכו לאיבוד שם והיה קשה מאד לרתום את הצוות החינוכי לנושאים שנגדו את הערכים עליהם מושתת בית הספר.
דעתי האישית שתפקידנו ההורים, להכין את הילד לחיים האמיתיים ובכלל זה דרישות בית הספר. אבל, כמובן שצריך לרתום את המורים לשיתוף פעולה

למעלה