שיבוץ לתפקיד תצפיתנית בצבא עם הפרעת קשב

דבורה1010

New member
שיבוץ לתפקיד תצפיתנית בצבא עם הפרעת קשב

לאחרונה פנו אלי ליעוץ מספר משפחות שבנותיהן שובצו לתפקיד תצפיתנית למרות שאובחנו עם הפרעת קשב והן נוטלות תרופות. מדובר בשינוי מדיניות לגבי התפקיד הזה.

דבורה1010

New member
תפקיד תצפיתנית בצבא

מדובר בתפקיד הדורש ישיבה מול מחשב במשמרות של 4-6 שעות, ללא יכולת להסית את המבט מהמחשב, הרבה מאד אחריות משולבת בדרישה לריכוז מירבי.

beckham231

New member
זה התפקיד הכי לא קל

התפקיד הכי קשה בעולם אבל אין ספק שהכי משמעותי בעולם . אני בתור לוחמת יצא לי להיות עם תצפיתניות זה תפקיד משמעותי קשה ומתיש מאוד .האם העיניים של המדינה
אני לא הייתי מסוגלת לעשות את התפקיד הזה צריך הרבה סבלנות

דבורה1010

New member
תפקיד תצפיתנית עם ADHD

התפקיד מאד מאתגר והאחריות עצומה. בפירוש לא מתאים לדעתי לבנות עם אי שקט מוטורי, קושי לשבת זמן ממושך, קושי בויסות, קושי בהתמד קשב, קושי בסינון מסיחים ועוד. במידה שנוטלת תרופות לקשב וריכוז והתרופות אפקטיביות מאד עד כדי ניטרול הקשיים הללו, רק במקרים כאלו יהיה ניתן לבצע את התפקיד. אני חוששת שבמקרים שבהם התרופות לא עוזרות או במקרים שנטילת התרופות גורמת לתופעות לואי ולא ניתן כלל להמשיך וליטול אותן- במקרים אלו אמליץ בשום אופן לא לשבץ מתגייסת לתפקיד תצפיתנית בשל החשש מכשל ביצועי וסיכון בטחוני. ד״ר דבורה שני

oromer

New member
מנהל
אני הייתי תצפיתנית

ויש לי הפרעת קשב. להערכתי היו עוד בנות שתפקיד שיש להן הפרעת קשב.

המשמרות הן 24/7. הבנות מחלקות את המשמרות בינהן. התפקיד מצריך ישיבה ממושכת, אסור להוריד עיניים מהמסך.
יש אפשרות לצאת להפסקה קצרה מידי פעם. שיחליפו. לכן יש מעט בנות שיושבות 4 או 6 שעות ללא כמה דקות של הפסקה.
זה לא תפקיד אידאלי לבנות עם הפרעת קשב, אבל אם מישהי מצליחה להיעזר בטיפול התרופתי ייתכן ותוכל להצליח.
אני מכירה מישהי עם הפרעת קשב שהצליחה. אפילו יצאה לקורס מפקדות. זה לא מחויב במציאות שלא תצליח

למעלה