ריטלין משפיע בצורה לא סדירה\לא משפיע

danieleinad

New member
ריטלין משפיע בצורה לא סדירה\לא משפיע

אני כרגע סטודנט שנה א' כך שיוצא לי לקחת ריטלין(רגיל) משהו כמו פעמיים ביום. הוא משפיע הכי טוב עלי מבין נגזרותיו. בהתחלה 10 מ"ג השפיע טוב, עכשיו אני לוקח 20. הבעיה היא שיש פעמים שהוא משפיע טוב ויש פעמים שאני כמעט ולא מרגיש את ההשפעה שלו. לפני משהו כמו שבוע אני זוכר שלקחתי 15 מ"ג בלבד וזה השפיע עליי בצורה מעולה שלא זכורה לי לפני(באותו יום כמעט ולא אכלתי לכן תהיתי אולי זה קשור. אשמח לשמוע מנסיונכם). לעומת זאת היום לקחתי 20 מ"ג ולא הרגשתי כלום. החוג שלי עמוס מאוד באופן יחסי כך שכשאני לומד בלי ריטלין זה פשוט בזבוז זמן יקר.
כרגע אני לא כל כך יודע מה לעשות. להגדיל מינון? לא להגדיל? אני שוקל בסביבות 70 כך שהגבול הוא 30 מ"ג למנה אני מבין. בנוסף האם תחת תנאים מסויימים(שעת לקיחה\מזון וכד') ההשפעה משתנה? אשמח לייעוץ מחברי הפורום. אני יודע שיכולתי לקבוע תור לנוירולוג להתייעצות או לשאול בפורום עם מענה של רופא מקצועי, העניין הוא שתור לוקח בד"כ הרבה זמן ואם אשאל רופא הוא יענה לי תשובה של שורה וחצי. חוץ מזה אין חכם כבעל נסיון :). תודה רבה!

מה משפיע על פעילות הריטלין?

אוכל , שינה, לחץ נפשי, שעה , הכל משפיע.
הדרך הטובה ביותר לדעת מה משפיע מתי ואיך- היא לעשות טבלה של התנהלות יום יומית כשהפרמטרים הם המשתנים- יום, שעה , מה אכלתי ומתי, כמה שתיתי {!!}, קפה, שוקולד ושאר ממריצים כאלו, כמה ומתי ישנתי, ו...מתי לקחתי ריטלין ובאיזה מינון.
כעבור שבוע מקסימום שבועיים תוכל לראות שיש קשר בין המשתנים השונים לבין השפעת התרופה. אני חושבת שבדיקה כזו היא יותר חשובה ומהימנה מאשר לנסות לשחק "על עיוור" עם המינון. אחרי שתהיינה לך תשובות, תוכל להחליט איזה מינון אתה לוקח , ומתי.
אצלי לדוגמה יש כמה מאכלים שמפילים אותי על הקרשים- אני נרדמת מהם או חסרת ריכוז לחלוטין. יש מאכלים שמחמירים מאוד תופעות של היפר- אצל חלק מהאנשים..
גם חוסר שינה משפיע מאוד- אני מקוה שאתה לא מהסטודנטים שמרוב לחץ משתמשים בריטלין כדי להתמודד עם יממות שלמות ללא שינה.
בהצלחה.

danieleinad

New member
כשאני לוקח תחת חוסר שינה אני לא יכול לא לישון ולא ללמוד

פשוט בוהה באוויר. ככה שיוצאים קרחים מכאן ומכאן.

zivadina

New member
מן הנסיון המשפחתי של הסטודנטים שלנו

ריטלין על בטן ריקה משפיע הכי טוב, אם כי לא מומלץ לבריאות, כי אז הגוף רעב מבלי שאתה תרגיש רעב.

מה שעוד משפיע זה מידת הפעילות הגופנית. כאשר עוסקים בפעילות גופנית מסודרת, צריך פחות ריטלין.

מאכלים ממריצים כמו סוכר, שוקולד וקפה יכולים להשפיע לשני הכוונים ביחד עם ריטלין, לטובה (ריכוז) או לרעה (היפריות).

וכמובן עייפות היא נוגדן רציני לריטלין.

אצל אחד הסטודנטים שלי, בתקופת לימודים קשה ונטילת ריטלין ארוכה מן הרגיל, הופיע פחד מחרקים. מסקנה: לא לעבור את 12 שעות ההשפעה ביום.

danieleinad

New member
בשבילי עיקר הבעיה בבטן ריקה זה שאני מרגיש יותר תופעות לוואי

דפיקות לב, הרגשה מעולה בהתחלה אבל מצד שני דיכאון תשישות ועצבנות בחצי השני, בקיצור לא נעים.

Panda01

New member
גם לי הייתה בעיה כזו, עברתי לאדרל.

פעם עובד פעם לא, אם פועל אז ההשפעה מסתיימת תוך שעה וחצי.
הנירולוג הציע לעבור לאדרל ומאז אני עם זה.

danieleinad

New member
נכון ככה אני מרגיש בערך...אדרל יקר לא?

אני אדבר עם הנוירולוג על זה. מקווה שהתחליף הגנרי של טבע (attent) ייכנס לסל בקרוב.
תודה רבה

Panda01

New member
כשאומרים בארץ אדרל, מתכוונים לתחליף ג'נרי. וכן, הוא יקר.

במקרה בפעם האחרונה שרכשתי קיבלתי את האריזה ואין עליה שם.

danieleinad

New member
תמיד הם חייבים להכניס את האישור קופ"ח הזה. ידוע לך על איזה

שהם תנאים מיוחדים לקבל הוזלה חוץ מהמלצת רופא? דרך אגב 40-60 זה למינונים לילדים לא?

danieleinad

New member
תודה רבה רבה לכל אחד מכם על הדברים המועילים. ארשום לי הכל.

מקווה שהדברים יהיו לעזר גם לאחרים.
&nbsp

למעלה