טיפול תרופתי כן או לא...

Einav781

New member
טיפול תרופתי כן או לא...

שלום,
בני בן ה-8 אובחן והומלץ טיפול בקונצרטה.
אני באופן עקרוני נגד תרופות. אך אם אין ברירה...
אשמח לתגובות הורים ואנשי מקצוע בעד או נגד...
דילמה נוראית....

תודה

דילמה קשה

לא פגשתי הורה ששמח לתת לילד תרופה, והדילמה אכן קשה. בעיקר משום שהלקות שקופה ואינה נראית לעין
לכל החלטה יש רווח ומחיר לגבי איכות החיים של הילד.
באופן אישי אני מכה על חטא על שמנעתי מהבן שלי תרופה ומי שעורר אצלו את הרצון היה המןרה לנהיגה...
יכולתי לחסוך ממנו הרבה תסכולים וקשיים
היום הוא לומד במכללה ואומר שהקונצרטה אחראית להצלחה...

מיכל 06

New member
איזה סיכון גדול יותר?

השאלה היא איזה סיכון גדול יותר: לתת תרופה לילד יום יום, או למנוע רטלין מילד שזקוק לו.
למיטב ידיעתי והבנתי, מניסיוני האישי בתור ילדה שהייתה זקוקה לרטלין ולא קיבלה (כי מי ידע על זה לפני 50 שנה) - המחיר של מניעת רטלין מילד שזקוק לו הוא מחיר כבד ביותר. גם המחקר מראה את זה.
אני אישית לא מוכנה לקחת את הסיכון הזה, לא מוכנה בשום אופן שילדיי יגדלו כמוני, שייאבקו על כל טיפה של ריכוז, שירגישו שהם לא מצליחים לעמוד בציפיות בצורה שתואמת את כישרונותיהם, את הכוונות הטובות שלהם ואת המאמץ שלהם, שירגישו שמצד אחד הם מתאמצים נורא ומצד שני זה נראה כאילו הם בכלל לא מתאמצים והתגובות מסביב הן בהתאם, שירגישו שהם לא מבינים מה בדיוק קורה איתם - לא מוכנה בשום אופן. הרתיעה שלי ממתן תרופות בקביעות לא הצדיקה את כל זה. אני לא מצטערת על ההחלטה.
הילד הראשון שלי שהתחיל לקבל רטלין היה אם אינני טועה בכיתה ד. כששאלתי אותו מה הוא מרגיש אחרי שהוא לוקח את התרופה, הוא אמר: כשאני עם התרופה, אם אני רוצה לא לפטפט - אז אני יכול.

למעלה