החזרי מס להורי ילדים עם ADHD ולקויות אחרות

בחטיבות הביניים ובתיכונים מוגדרים הכיתות לחינוך מיוחד כמסלול

07. לכן גם בתיכון יש להמציא אישור ועדת השמה שמפנה למסלול 07.
טפ להורים: במקרה הזה מספיק אישור ועדת השמה לכן גם כאן אם הילד לומד בחינוך הרגיל יש להעביר אותו ועדת השמה ולקבל החזרי מס

נער שסירב להיכנס לכיתה המקדמת

לאחר קביעת ועדת השמה, וחזר לכיתתו הרגילה , ובית הספר הסכים לקבלו בכיתתו הישנה, אך רשמית הוא שיך {ומקבל שיעורי תגבור } למסלול 07, האם מגיעות לו נקודות הזיכוי במס הכנסה, איזה מכתב יש להציג למס הכנסה אם המכתב היחיד מועדת השמה הוא זה ששולח אותו לכיתה המקדמת?

על פי חוזר משנים קודמות של רשויות המס זכאים ההורים להחזר מס

בחוזר נכתב שההורים לא יידרשו להמציא אישור על לימוד בפועל במסגרת החינוך המיוחד בתנאי שיש אישור ועדת השמה שמפנה לחינוך המיוחד

מניסיוננו ישנם פקידי שומה שעושים בעיות אם אין אישור לימודים

בכיתה 07. אבל יש להתעקש שאין צורך באישור כזה

אולי לא בדיוק אבל בערך - אני אישה מבוגרת שסובלת מ- ADD

לא מצליחה להשתלט על הניירת שלי ולהתמודד עם בירוקרטיה.
נכה לאחר גיל פרישה וזכאית לפטור ממס, כולל על רווחי הון.
יש לי פוליסת חיסכון שמדי פעם אני מושכת ממנה כספים לצורך מחיה
שוטפת וכל הזמן מנכים לי מס. אמרו לי ש:
א. אין אפשרות שיוותרו לי מראש ולא ינכו בכלל. הם מנכים ובסוף שנת הכספים אני צריכה לפנות ולבקש החזר.
ב. אני נדרשת להמציא להם את כל האישורים על הניכויים כי (לדבריהם) אין להם שום מידע על כמה ניכו ממני, גם אם אתן מספר ת.ז. ואבקש החזר כללי של כל מה שניכו.
הטענות האלה שלהם נראות לי לא סבירות. מה אפשר לעשות ולמי לפנות כדי שלא ינכו לי בכלל את הכספים האלה? (שהם כמעט בכלל לא רווחי הון אלא מרבית מה שאני מושכת, זה כספי הקרן שלי בעצם ורק חלק מזה הם רווחי הון) וגם כדי שלא אצטרך לאסוף מסמכים ואישורים שזה ממש קשה לי? בנוסף ל ADD
אני גם פגועת ראש מתאונה.
תודה רבה.

אפשר לפנות לפקיד שומה ולבקש פטור מניכוי מס במקור מרווחי הון

וריבית. את צריכה להביא איתך את הפרטים של הגופים שמנכים לך מס במקור
.רצוי שיצויין שם מספר תיק הניכויים של הגוף שמנכה לך מס כמו תוכנית החיסכון והריבית ואז פקיד השומה באיזור מגוריך ממציא לך פטור ממס בהתאם לגיל ולנכות

החזרי מס על שנים קודמות בגין ילד בחינוך במיוחד

שלום רב ותודה על הקדשת הזמן.
אחד הילדים שלי לומד מ-09/2012 בחינוך מיוחד- על פי החלטת ועדת השמה
בהמשך אובחן על הספקטרום האוטיסטי ומאז 07/2014 מוכר בביטוח לאומי ואנו מקבלים עבורו קצבה.
שנת המס 2015 היא השנה הראשונה בה מימשנו את הזכות שלנו ל2 נקודות זיכוי בגינו.
1) מה עלי לעשות/איזה טפסים להגיש בבקשה להחזרי מס בעבור שנים 2012-2014 ע"מ שנהיה זכאים ל2 נקודות הזיכוי?
יש לי מכתבים של החלטת וועדת השמה+החלטה על שיבוץ. הבעיה שאין לי על כל שנה בנפרד כי אלו החלטות רב שנתיות. מה עלי להגיש עבור שנה בה המצאותו של הילד בגן הסתמכה על ועדה בשנה שקדמה לה??
2) האם בשנת 2014 אני יכולה כבר להתסמך על ההכרה שלו בביטוח לאומי? ואם כן האם עליי למלא את הטופס הזה שהרופא צריך לחתום עליו "נטול יכולת" או שזהו טופס שרלוונטי רק לשנת מס נוכחית ולא רטרואקטיבית?

ועדת השמה מ2012 תספיק לשהים 2012 עד 2014 כי היא תקפה

ל3 שנים. צריך להגיש דוחות שנתיים לשנים 2012 עד 2014 בצירוף כל הכנסותיכם.
אם את מתקשה בהגשת הדוחות תתקשרי לזיוה מנהלת המחלקה בטלפון 052-7143252. נשמח לעזור לך.
להערכתי לשנים 2016 ואילך תספיק אישור הועדה הרפואית בביטוח לאומי עם צירוף אישורי קצבת זקנה. אם לא צריך לפנות לרופא שירשום על גבי טופס 127 את אישור הנעות ולציין ממתי זה התחיל ולכתוב שזה לצמיתות

נקודות זיכוי בגין ילד המוכר כנכה בביטוח לאומי- אישור רב שנתי

כאמור בני מוכר כנכה בביטוח לאומי בשל היותו מאובחן על הספקטרום האוטיסטי.
השנה הגשנו את הטופס "נטול יכולת" בצירוף עם התעודה הרפואית- שהרופא חתום עליה וקיבלנו 2 נקודות זיכוי.
במס הכנסה נאמר לנו שכל שנה מחדש צריך למלא את הטופס וגם להחתים רופא.
הילד מוכר בביטוח לאומי עד גיל 18 והאבחנה היא לצמיתות.
למה עלינו למלא את הטופס כל שנה מחדש ולגשת לרופא להתחים אותו?
אין אפשרות להשיג אישור רב שנתי? כמו ההכרה בביטוח לאומי שהיא לשנים רבות??
בתודה

מניסיוננו אין צורך לחדש את האישור כל שנה אם האישור הוא

לצמיתות. בדרך כלל מסתפקים באישור מביטוח לאומי המאשר כל שנה שהילד מקבל קצבת נכות .באישור רשום בדרך כלל אחוזי הנכות.לכן כדאי להפנות את תשומת ליבו של הפקיד שמספיק באישור הנ"ל

3מרגו

New member
לא ביקשו ביטוח לאומי

רק אישור ועדת השמה ואישור מהמסגרתולמרות שאלה אותם מסמכים.טוענים שצריך להביא כל שנה מחדש.
בשנה הבאה כבר לא יהיו אותם מסמכים(תודה לאל). כן אישור על נכות ולא חינוך מיוחד...

שלום לחברי הפורום. שמי רונן פרלמוטר .אשמח לעמוד לרשותכם

למתן תשובות לשאלות בתחום החזרי מס לילדים עם הפרעות קשב וזכרון.
אתחיל כבר מעכשיו לענות לשאלות שהצטברו עד להיום

מחוץ לשעות הפורום תעמוד לרשותכם זיוה בטלפון 0527143252

שעונה לשאלות בין שמונה בבוקר עד עשר בערב בכל שאלה.
נשמח אם תכנסו לאתר פרלמוטר טמיר ייזום כדי לקרוא מאמרים בנושא

למעלה