יום 19 אחרי עליית טמפרטורות, בדיקות שתן שליליות אבל וסת אין

יום 19 אחרי עליית טמפרטורות, בדיקות שתן שליליות אבל וסת אין

היי,
יש לי שחלות פוליציסטיות. בעבר הייתי יכולה שלא לקבל מחזור שנה. חוץ מזה אין לי כמעט תופעות לוואי.
אחרי טיפול איקקלומין ותמיכת פרוגסטרון הריתי וילדתי ילדה מתוקה לפני שנה וחצי, אותה אני עדיין מניקה (בדר"כ פעמיים ביום, אבל יש תקופות שבהן אני בכנסים ואז אני יכולה לא להניק יומיים שלושה). קיבלתי מחזור לראשונה לפני ארבעה חודשים. מאז הוא הגיע פעם נוספת. בדקתי חום השחר במהלך התקופה וראיתי שיש רק 7-9 ימים בשלב הלוטאלי. לא טוב, אבל גם לא נורא כי אנחנו לא מנסים להיכנס להיריון כרגע.
לפני 19 יום עלו הטמפרטורות שוב, ובנוסף צוואר הרחם היה רך וגבוה. הטמפרטורות היו גבוהות 3 ימים, אחר כך יומיים ממוצעות-גבוהות ואז לא מדדתי תשעה ימים כי המדחום היה מקולקל, במהלכן, בימים 9-11, היו לי כאבי בטן תחתונה. חזרתי למדוד עם מדחום תקין והטמפרטורות גבוהות גם עכשיו. בימים האחרונים יש לי כאבי בטן תחתונה. אתמול הכאבים היו ממש מציקים.
עשיתי כבר שלוש בדיקות שתן ביתיות ועוד אחת במעבדה. כולן שליליות. עשיתי היום בדיקת דם ואני מחכה לתוצאות. ובינתיים הוסת לא מגיעה ואני משתגעת.
מה אתן עושות כדי לא להשתגע כשהמחזור כל כך לא סדיר? כל חודש כמעט יש לי היריון מדומה שכזה, או לפחות שבוע וחצי של מתח. אני לא יכולה עם זה כבר. זה גוזל לי זמן, נוטע תקוות ומערבל רגשות. וזה עוד כשאנחנו לא לחוצים להיריון נוסף! בעוד כמה חודשים נחזור לנסות "ברצינות", ואז זה בטח יהיה סיוט מוחלט! אתן לוקחות איזשהן תרופות להסדרת הנושא? אני לא רוצה לקחת גלולות יותר... חשבתי שמדידת חום השחר וצוואר הרחם יעזרו לי בניטור, אבל הנה - זה רק מבלבל אותי יותר.
אשמח לעזרתכן

אני אשנה כוון ברשותך.

א. לעשות בדיקת שתן. יכול להיות שיש לך דלקת בדרכי השתן.
ב. אם את לא מנסה להרות, לדעתי עזבי את כל העניין. בדיקות ביוץ דרך חום השחר הן לא הדבר הכי אמין בעולם. בטח שלא אצל אישה שעדיין מיניקה. בטח ובטח שלא אצל פוליציסטית.
כשתחליטו לנסות שוב להרות, ושזה יהיה לאחר גמר ההנקה, תעשו את זה בצורך מסודרת, כולל בדיקות דם כלליות לפני כן ותוך כדי.

אם לא אמדוד, איך אדע שאני אמורה לקבל וסת, ושאיני בהיריון?

תודה רבה על התשובה ועל הרעננות בשינוי הכיוון.
עשיתי בדיקת שתן במעבדה. הם לא אמרו משהו לגבי דלקת. אין לי תופעות שקשורות לזה. למה את חושבת שזה עלול להיות דלקת?

תוצאות בדיקת הדם היו כדלהלן:
300 E2 pg/mL
9.9 PROG ng/mL
1.7 LH mlU/mL
1.3 FSH mlU/mL
0.5 BHCG mlU/mL
כלומר, אני לא בהיריון (מזל, כי אחרת היו צריכים למצוא לי פרופסור מחליף לסמסטר ב
), ואני בשלב הלוטאלי (עם ערכים מאוד נמוכים לLH וFSH).
אני חושבת שמה שקרה זה שהייתה לי טעות במדידה - שלושה ימי העלייה היו קשורים (אולי) למחלה. אחרי זה היו יומיים בינוניים שיכולים להיות כל דבר. אחר כך לא מדדתי תשעה ימים, במהלכם היו כאבים בבטן התחתונה, שיכולים להיות כאבי ביוץ (חשבתי שהם מחזור שכמעט מגיע, אחר כך תהיתי אם זו היתה השתרשות, אבל ייתכן שזה היה ביוץ). היו לי כאבי בטן גם לפני כמה ימים. בין מחזורי כאבי הבטן היו 9-10 ימים. כלומר, ייתכן שהביוץ היה אז (לפני 12 יום) או לפני שלושה ימים, או שכאבי הבטן בכלל לא קשורים
.
בכל מקרה, אין ספק שהמחזור יסתיים ב12 הימים הקרובים, שהרי אני כבר בשלב הלוטאלי.
לגבי ההערה השניה שלך - אני לא יכולה לעזוב את הענין. אני צריכה לדעת אם אני בהיריון, כי אני לוקחת תרופות כמו רטאלין (ומניקה פעמיים ביום, וכן, אני יכולה לקחת את התרופות דמויות הרטאלין בהנקה, וידאתי את זה).
אני גם רוצה לדעת מתי אמורה להגיע הווסת.
ולבסוף, אנחנו משתמשים בקונדום ומנסים להיות זהירים כמה שניתן, וזו תוספת ביטחון.
המדדים עוזרים לי בכל אלה.
למה את אומרת שחום השחר לא אמין? אני ישנה לילות מלאים (סוף סוף!
). עד עכשיו, ולפני ההיריון הקודם, זה היה מדויק מאוד. האם לפוליציסטיות בפרט זה לא מדויק?
ולבסוף - מה אתן עושות? בין אם אתן מנסות להיכנס להיריון באופן טבעי או להימנע ממנו, האם יש לכן עצות כדי לדעת מה קורה לכן בגוף?
תודה!

באיזו מידה המחזורים שלך סדירים?

כי אני בכלל לא בטוחה שאת בשלב לוטאלי. הפרוגסטרון שלך גבולי לגמרי ויש סיכויים לא רעים שבכלל לא בייצת מתישהו.
את הכוון לדלקת זרקתי בגלל השילוב של עליית חום עם כאבי בטן תחתונה.

לפני ההיריון הייתי על גלולות. אחר כך...

היי איילת,
המחזורים שלי לא סדירים:
לפני ההיריון: עד גיל 18 קיבלתי מחזור פעם בשלושה חודשים, עד שנה.
בין גיל 18 ל26 הייתי על גלולות נגד היריון ולהסדרת המחזור. עבד יופי.
הפסקתי לקחת גלולות לקראת הכניסה להיריון ולא קיבלתי מחזור למשך 4 חודשים. הוא הגיע רק באמצעות הטיפולים באיקקלומין.
היום אני בת 29. אחרי הלידה (עודני מניקה) קיבלתי בפעם הראשונה יותר משנה אחרי הלידה.
מאז קיבלתי פעמיים - ביניהם 45 יום. מתחילת המחזור האחרון עברו 40 יום.

לפי איזה מדדים את מסתכלת כדי לאמוד את ההורמונים? אני אשמח לשמוע על מקור מוסמך כי באינטרנט ראיתי הרבה טבלאות יפות עם ערכים שונים. כנראה שביחס לשלב לוטאלי אני אכן גבוהה ברמת האסטרדיול ונמוכה ברמת הפרוגסטרון (למרות שלפי חלק מהטבלאות אני בסדר...). טמפרטורות חום השחר עדיין גבוהות (36.8-37) מעלות כבר יותר מחמישה ימים.
אציין שלפני המחזורים הקודמים מדדתי טמפרטורות והצלחתי לראות את הביוץ קשור לעלייה בטמפרטורות. השלב הלוטאלי היה קצר מאוד במחזורים הקודמים.
אשמח לשמוע את התשובות שלך גם לשאלות האחרות ששאלתי. מה את (או כל אחת אחרת במצבי) ממליצה כדי לעקוב באופן קבוע? מה ניתן לעשות כדי לסדר את המחזור?
תודה

ככה:

שלב לוטאלי מאוד קצר זה אומר שמירב הסיכויים שלא יהיה פה הריון כי הפרוגסטרון לא יספיק.
ביוצים יעילים (הכוונה מתאימים לייצר הריון) לא מסתבר שיהיו פה כל עוד את מניקה. (הגם שהדברים קורים כל הזמן אבל הסיכויים הם לא גבוהים)
אני הייתי נוטשת את העניין כל עוד אני מיניקה.

המטרה היא לעקוב אחרי המחזור (חסר המחזוריות) שלי

היי איילת,
אני לא מבינה איזה עניין כדאי לי לנטוש...
אני לא מנסה להיכנס להיריון. אני מנסה לעקוב אחרי מה שקורה בגוף שלי.
השאלה שלי די פשוטה - מה נשים בעלות שחלות פוליציסטיות עם תסמינים של מחזורים לא סדירים (עד כדי כמה חודשים ללא וסת) עושות כדי לעקוב אחרי מצבן, בין שהן מנסות להיכנס להיריון או להימנע ממנו.
תודה.

היות שהמחזורים לא אמורים להיות סדירים

הן מחמת הפוליציזם והן מחמת ההנקה, אני הייתי מסתפקת בלעשות בדיקת דם להורמונים כל כמה שבועות רק לוודא שאין הפתעות.
הייתי כוללת שם:
פרוגסטרון (לדעת אם היה או לא היה ביוץ)
אסטרדיול שיתן תמונה כללית על פעילות שחלתית
ובטא. אם יש הפתעות הריוניות הוא יגלה לך אותן.

אני אמשיך לעקוב אחרי חום השחר ובנוסף אעשה בדיקות דם

היי איילת,
בסופו של דבר קיבלתי מחזור 42 יום אחרי המחזור הקודם. כנראה שהטמפרטורות לא נמדדו טוב בגלל התקלה במדחום, ואני לא יודעת מה היה אורך השלב הלוטאלי. לא נורא.
בינתיים נראה שפרט לתקלה במדידה החודש, מדדי חום השחר די מדויקים לגבי. אני אמשיך לעקוב כך, ובנוסף אעשה בדיקות דם מדי פעם. הרופאה אמרה לעשות עוד כמה שבועות. היא אמרה שהתוצאות הקודמות בטווח הנורמלי, ושחוסר המחזוריות היא כנראה בגלל ההנקה והפוליציסטיות גם יחד, כמו שגם את ציינת.
תודה על העזרה!

למעלה