השרון הדרומי פורח!

ע נ נ ת

New member
השרון הדרומי פורח!

טוב, לא רק השרון הדרומי, אבל כאן טיילתי היום. אירוס הארגמן כבר בפריחה נאה, עוד יש המוני ניצנים - גם בבני ציון, גם בנתניה וגם בקדימה הקבוצה היפהפיה פה היא מנתניה. שום ת"א טרם פורח - מצאנו רק התחלה של ניצנים בשמורת קדימה.

ע נ נ ת

New member
בשמורת בני ציון

השמורה לא גדולה, ויש שם כמה וכמה מקבצים יפים של אזוביונים לאורך השביל אני לא זוכרת מיקום מדויק, אבל בבני ציון זה באמת לא קשה למצוא אותם.

ע נ נ ת

New member
סחלב פרפרני

כבר יש עשרות פרטים בפריחה, והרבה מאד שושנות עלים של סחלבים - אני מאמינה שחלק מהם של דבורניות.

ע נ נ ת

New member
תורמוס ארץ-ישראלי

גם בבני ציון וגם בקדימה כבר יש פריחה נאה, בשמורת נתניה לא ראיתי אותם.

ע נ נ ת

New member
חרציות כבר התחילו

גם בשמורת בני ציון, וגם לצידי הדרכים - לאורך כביש 4, בחצרות של קדימה ועוד.

ע נ נ ת

New member
ועוד בבני ציון

רומוליאה סגלולית בסוף פריחה, חיננית הבתה - עוד היו כמה פרחים אחרונים, תחילת פריחה של לטם מרווני, בקיות (תרבותית, כלאיים) בתחילת פריחה, תחילת פריחה של צחנן מבאיש, והמוני ב. ישראל עולים ויורדים בשבילים. כאן בתמונה - זהבית, אני משערת שזהבית שרונית.

ע נ נ ת

New member
ומה שהפעים אותנו וגם הפתיע,

היה כמות הכלניות. אני חושבת שמעולם לא ראיתי כזו כמות של כלניות בבני ציון. סוף הפריחה של אירוס ארץ ישראלי, עם דבורה - וברקע, מעט מעט מהכלניות של השמורה.

ע נ נ ת

New member
משם נסענו לנתניה,

שולי השמורה מטונפים - פסולת בנין, זבל שנזרק... עצוב מאד לראות את זה. לא צלמתי את כל הזבל, רק דוגמית - ואיך לדעתכם זה אפקטיבי יותר, כך -

ע נ נ ת

New member
אלקנת הצבעים

נראית פוטוגנית במיוחד ליד הסביונים. פרחה יפה בנתניה, וגם בשמורת קדימה.

ע נ נ ת

New member
או כך?

בני ציון היתה - יחסית - פחות מלוכלכת. אבל היו שם כל כך הרבה אנשים, אז אני באמת לא יודעת מה מצבה עכשיו.

ע נ נ ת

New member
רותם המדבר

כבר פורח בשלוש השמורות אני מאד אוהבת את הקִוְקוּו העדין בבורדו. תכף יבוא מישהו וייתן איזה הסבר לגבני נתיבי צוף. אני פשוט נהנית משילוב הצבעים...

ע נ נ ת

New member
ומה זה?!?!? עזרה בזיהוי

ציץ בגודל כ-3 ס"מ בחולות בשמורת נתניה מי יודע?

ע נ נ ת

New member
בשמורת קדימה

מבחינת מינים פולשים, עצוב מאד. החמציצים משתלטים על השטח בצורה פראית, ויחד איתם גם המורכבים הצהובים הפולשים - טיונית החולות, כנפון זהוב. כאן דוגמא לאיזור שהיה מרבד של תורמוסים - והיום הוא מרבד חמציצים

למעלה