ילדים מתבגרים

jolin123

New member
ילדים מתבגרים

שלום. החלטנו להתגרש ועדיין לא סיפרנו לילדים (3 בגילאי 10 - 16 )
כנראה שהם שמעו או הרגישו ..בכל אופן הילדה בת 12 דיברה איתי ואמרה לי שאם אנחנו נתגרש היא תתאבד . אלוהים ישמור אני הייתי בשוק ולא ידעתי מה להגיב רק התחלתי להרגיע אותה שעוד לא החלטנו כלום וכולי..
הגדולה גם אמרה לי שאם אנחנו נתגרש אז היא תהיה בדיכאון והיא בכלל לא מוכנה לזה ולמה שנהרוס את כל המשפחה ושהיא לא תדע מה לעשות עם עצמה ואיזה מן חיים זה לגדול בשני בתים ושנחכה שהם יעברו את גיל 18 וכולי..
עכשיו אני ממש בדילמה ודואגת על זה ..אולי עדיף לסבול ולא להתגרש עד שהם יגדלו באמת .
זה מפחיד שככה הם מדברים עוד לפני שאפילו סיפרנו להם על ההחלטה
איך עושים את זה ? אולי זה באמת הולך להרוס להם את החיים ?
תעזרו לי תודה

זה מאוד מוזר ומניפולטיבי

שילדים מגיבים כך.
בגלל שהם נמצאים בגילאים בעייתיים, לא הייתי מתייחסת בביטול לאיומים על התאבדות.
לדעתי עליכם ללכת ד-ח-ו-ף!!! להדרכה הורית, ושם לבדוק איך וכיצד לשוחח עם הילדים שלכם, ואפילו, (אם המטפלת ממליצה) להביא גם אותם למספר פגישות ולראות כיצד ממשיכים הלאה.
&nbsp
גירושים לא יהרסו להם את החיים. זוהי חשיבה לא נכונה. כן יהיה להם קשה, לפחות בהתחלה, אבל מה שלא הורג - מחשל.
העובדה שאת חושבת כך פותחת פתח למניפולציות מצידם.
גירושים זו לא החלטה שלהם, אבל זו בהחלט החלטה שתשפיע על חייהם, ולכן צריך להתייחס אליהם ולחשוב, אבל ממש לא לתת להם לנהל לך את החיים.
&nbsp
פעם אמרה לי אישה אחת, לפני ממש הרבה שנים, כשהייתי עוד בשנות העשרים שלי, ואמרתי לה שאני מתביישת להגיד "לא" למשהו, "לילדים שלך את לא אומרת לא?, אם לא תגידי להם לא, הם יאכלו אותך חיה". זה אולי קיצוני אבל יש בזה הרבה מהאמת.
אז היתה לי רק תינוקת אחת ועוד לא הבנתי על מה היא מדברת.
היום כשיש לי ארבעה ואני גרושה אני יודעת למה היא התכוונה.
&nbsp
הילדים, עם היותם יקרים לנו, הם ילדים. להם יש את זוית הראיה שלהם, החוויות שלהם הטעויות שלהם והחיים שלהם.
ולנו יש את שלנו.
לא לערבב.
&nbsp
&nbsp
דחוף ללכת לייעוץ הורי. לא לוותר.
ואני שוב אומרת, היות וילדיכם בגיל העשרה, לא הייתי מקלה ראש באיום התאבדות. אבל לא הייתי מוותרת על חיי ועל החלטותי.
יש במי להיעזר.
&nbsp
אפשר גם להתייעץ עם היועצת בבית הספר, אבל היות ומדובר בתיכון ולא בבי ספר יסודי, אני אישית לא הייתי עושה זאת.
&nbsp
&nbsp

בדד1

New member
על פניו

זה נשמע מניפולציה על ריגשי האשם שלכם ההורים
(וכדאי שתפסיקו אתם ההורים לדבר (או לצעוק) אחד עם (או על) השני על בעניני גירושין בבית באופן גורף
מצד שני לא להזניח ולהיות עם היד על הדופק (למשל לבדוק בבית הספר אם יש שינוי התנהגותי של הילדים וכל זאת מבלי לערב את הילדים כרגע)
וכשאתם מקבלים את ההחלטה להתגרש, לבנות מערכת של שיחות ייעוץ אצל מומחים לדבר)

למעלה