חג ראשון לבד. איך עוברים אותו?

adam99999

New member
חג ראשון לבד. איך עוברים אותו?

האמת, קצת התלבטתי אם להיכנס ולשתף כאן את תחושותיי. אין לי מושג למה, אבל אולי זה חלק מהתהליך שאני עובר.
אני גרוש טרי. עוד מעט שנה. מהצעד של הגירושים, אני מאושר. זהו חג החירות שלי.
אבל הנה אני עומד בפני החג הראשון בו אני אהיה לבד.ללא הילדים. לראשונה בחיי.
אני אומנם מוזמן שוב ושוב ע"י המשפחה (אחים, הורים) וגם לחברים.
אבל מצד שני, ממש לא מרגיש לי בנוח, ללכת לראשונה בחיי לבד להתארח בערב שכל כולו משפחתיות וביחד.
לכן החלטתי שבחג הזה, הכל כך משפחתי, אהיה לבד.
מין הסתם, תהיה תחושת לבד לא מלבבת. כיף גדול זה לא יהיה. אבל אני נחוש לא לעור את החג אצל משפחה/חברים.
לא אלך לבד. משהו כנראה בתהליך ההבשלה טרם הבשיל לכך.

אז איך עוברים את ערב החג הזה?
יש כאן עוד כאלו במצבי שיכולים לייעץ?
הדבר מעסיק אותי כל כך וקיים חשש מין הלא נודע.

אשמח לשמע מעט רעיונות וכיוונים :)

ye44

New member
ת'אמת גיסנו אין

לך מושג כמה דייטים אפשר למצוא בערב החג
אתה מזכיר לי את עצמי כשתגרשתי
הלכתי בראש מורם לחגוג את ליל הסדר ובשעה 23:00 כבר ישבתי באיזה דאנס בר
&nbsp
על כוס
עם עוד אחת מהסטטוס שלנו בזמנו (אני כבר לא בסטטוס הנ"ל )והיה ערב
נפלא.גיסנו אתה צריך ללמוד לחיות לבד ולהנות מהלבד וככה לא תישאר לעולם לבד .
&nbsp
אתה שנה גרוש זה לא נקרא טרי אתה כבר בחזקת פג תוקף בהצלחה

adam99999

New member
תודה על העצות/עידוד :)

אבל כנראה שאני קצת מעאפן :)

עדיין מקרקרת בי התחושה מין הלא נודע בערב כזה שלראשונה ליל הסדר ייראה אחרת.
מצד שני, ברור לי שלמחרת, זה יום חדש ואמשיך לעבר חיי החדשים, שאני ממש לא מתלונן עליהם :)

לדעתי מה שאתה מתאר הוא הגיוני

וזו פעם ראשונה ללא הילדים בחג, וזה באמת מרגיש בודד.
&nbsp
דרך אחת היא להעסיק את עצמך ולשכוח
דרך שניה היא לשכנע את עצמך שזה ערב אחד מכלל הערבים והוא אינו שונה במאום מערבים אחרים בהם אתה לבד וזה יעבור
דרך שלישית היא לתת לעצמך את האפשרות להיות עצוב על אבדן המשפחתיות ערב אחד ולקום למחרת בבוקר כמו חדש. לא להתאבל יותר מערב אחד. יש הקצבה.
ודרך רביעית היא לחפש אנשים במצבך שחוגגים יחד - יש המון שאתה תוכל להצטרף אליהם.
&nbsp
&nbsp
בהצלחה

adam99999

New member
תודה על צרור העצות...

באמת מעניין, ישנם מפגשים כאלו? ישנם כאלו שבוחרים לעבור את החג לבד?

MyBaby2013

New member
הכל תלוי ב....

חבר יקר,
מבינה את הרגשתך, זה באמת מוזר להיות לבד פתאום בלי הילדים והמשפחה בערב חג.
יחד עם זאת, עשית בחירה, לא הולך לבד!
תהנה מהבחירה הזו, אתה יכול להיות לבד ולרקוד את זה או להיכנס ב- 20.00 בערב למרה שחורה , קורבנות ורחמים עצמיים (איך נשארתי בערב חג לבד) ולהתבאס נורא.
מציעה לך לחשוב היטב מה הולך לקרות (מתוך היכרות שלך עם עצמך) ואם אתה הולך על האופציה השניה, כבר עכשיו תתעלה על עצמך ותלך לאחד המקומות שהזמינו אותך לחג.
אל תשכח שהבחירה היא בידייך וזה ממש לא חובה להישאר לבד.
וכמו שהציעו בתגובה אחרת גם דייט, מפגש חברים או כל דבר אחר הולך.
שיהיה חג שמח!

adam99999

New member
תגובה כייפית ומחייכת...ארים את הכפפה...

אולי יש כאן מישהי שצפויה לבלות לבד את החג ? ?

OnlyMeandyou

New member
חגים זה החלק ששם מראה מול הפרצוף...

אני הייץי עם הבן שלי בחג הראשון... אבל בחג השני הוא יהיה אצל אבא שלו...
וזה כבר גורם לבטן שלי להתהפך.
אני אישית בחרתי כן ללכת למשפחה אמנם נכון כולם עם המשפחות והכל.. אבל העליתי בפניהם את הקושי של הלבד.. והם מבינים ומחקים. .
האמת אספר לך דבר נוסף... מלבד זה שהבן שלי לא יהיה איתנו , אמא שלי נפטרה לפני כמעט 3 שנים ככה שאני ככ מבינה את הקטע שלך החוסר שלך והלבד כי זה היה לי ככה עם אמא שלי.. אני לא יודעת מה הקרבה למשפחה... אבל אולי שווה לשתף אותם בהרגשה?
אני בדעה שלא נשארים לבד בחגים/ שבתות...
אבל אולי תספר איך היה ומה בסוף עשית?
&nbsp
&nbsp

צרור רעיונות והגיגים

גילוי נאות: לי לא מפריע בכלל להיות בחג ללא הילדים וגם לא הפריע לי בפעם הראשונה (פסח שעבר).

עם זאת אני מבינה את הקושי, רק שלדעתי הוא בראש ומתחבר לחלק הזה בתוכנו שנהנה לסבול ושחושב שאם הוא לא סובל אז אין לו לב (ולא, אני ממש לא שופטת את מי שעובר יסורים, אני רק חושבת שעם סוויץ' קטן במח זה יעבור בקלות)
מישהו שם תאריך ביומן וקבע שהערב יש ארוחה משפחתית ואז, כל מי שאיננו חלק מארוחה משפחתית מלאה חש בודד. אם תוציא מהמשוואה מה עושים השכנים תראה שאתה יכול להיות אפילו לבד בבית עם ספר טוב, מוזיקה או צפיה בסרט או בסדרה בטלויזיה.

לדעתי הליכה לארוחה משפחתית במשפחה שבה יהיה לחץ סמוי לגבי "החוסר" היא טעות ואני הייתי בוחרת שלא לעשות זאת. אבל אני זו אני ותמיד אני חושבת אחרת מאחרים.
אם רוצים להמנע מארוחה כזו, אפשר לבחור נסיעה לחו"ל, למדבר, לבד או עם חברים. אולי זה קצת לברוח מ.... אבל זה גם לברוח קצת אל... אל עצמך ואל ההנאה הצרופה.

אני מודה שהמקרה שלי הוא אחר.
אנחנו בחרנו שבכל החגים הילדים יהיו עם האקס. כי המשפחה שלי קטנה ולא ממש מקיימת את מצוות החג ואילו משפחתו היא שבט גדול, חם ועוטף (חוץ מאשר אותי...) ומצאנו, ביוזמתי, שאין שום סיבה לתלוש את הילדים מהחיק האוהב של המשפחה הגדולה רק כי אנחנו בחרנו להפרד. אז כל ארוחת גם הם איתו ובצהרי החג, למחרת, הם איתי. ארוחה קטנה, אוהבת ומשפחתית משלנו.
יתכן שהידיעה ש"הערב אני לבד, אבל מחר בצהריים אני עם הילדים" עושה את האפקט של ביטול הבדידות. אולי.

בחג הראשון הייתי אצל חברה קרובה מאוד. האמת? חשתי "לא בבית" בגלל הפורום ולא בגלל החוסר בחברת הילדים.
בחג השני כבר בחרתי לעשות ארוחה פיצפונת עם אחותי. בלי לחץ זמנים, עם הרבה אלכוהול וצחוק. בישלנו אל תוך הלילה והתיישבנו לאכול רק ב22:30 כשהשכנים החלו לחזור הביתה... היה נפלא. טעים, רגוע, שמח ומשפחתי. למחרת סעדתי עם הילדים ואכלנו את שאריות החג של הערב הקודם. היה נפלא.
בחג השלישי, הפסח הזה, החלטתי שארוחות החג אצלי, מעתה ואילך, תהיינה אירוח אנשים ללא משפחה או שלא רוצים להיות עם המשפחה. הזמנתי זוג חברים, על כלבתם. כולל לינה וארוחת בוקר...
הפעם,לאחר סיום הבישולים, התיישבנו מוקדם, ב21:30, אחרי 3 בקבוקי יין והרבה צחוק וקישקושים. אכלנו טוב, נהנינו והלכנו לישון שמחים ושלווים. בבוקר בילינו יחד עד הצהריים, בדיבורים, ארוחת בוקר מפנקת והרבה שמחת חג.
בצהרים הגיע אחד הילדים (השני סגר חג בצבא) והיה מקסים. באמת.

אחד הילדים כבר אמר ששוקל בשנה הבאה להצטרף ל"ארוחת הדחויים" שלנו. כי משהו בה נשמע לו נחמד, לא לחוץ, לא מחייב, הרבה יותר מחבק ובעיקר מאוד מאוד משפחתי.

נכון, זו הבחירה שלי. אולי היא לא מתאימה לכולם (בטוח) אבל עצם זה שבחרתי לא להתמקד בלבד ובחוסר אלא לבחור לי ביחד עשיר אחר (עדיין מחפשת את הנוסחא הנכונה. רק התחלתי) גרם לי להתרגש לקראת החג והארוחה והמפגש ולא לכאוב את הפרידה מהילדים (אגב, לא מרגישה שנפרדתי מהילדים רק מהבעל. להיפך, אצלי אני מרגישה שהקשר שלי עם הילדים התחזק וקיבל משמעות רבה יותר, כי יש מין מצב של לא מובן מאיליו וצריך כל הזמן לבחור. אולי כי הם בנים. גדולים. שקשה לדובב אותם. וכך דברים כן חייבים להאמר וצעדים כן חייבים להנקט)

מקווה שנתתי קצת מזון למחשבה וקצת תקווה לימים חגיגיים ושמחים יותר.

חג שמח

talr10

New member
זו בהחלט דרך טובה להתמודד עם החג

אבל בחג כל כך משפחתי גם אני מרגידה את הצורך למצוא כל חג את השותפים לארוחה

talr10

New member
זו טעות להשאר לבד

לבד בחג כל כך מדפחתי מרגישים עוד יותר לבד. כדאי ללכת למדפחה, לחגוג עד כמה שאפשר, להנות מאוכל טוב וחברה

למעלה