רפיטר וערוצי wifi

SicTransit

Active member
רפיטר וערוצי wifi

התקנתי נתב totolink בתור רפיטר והכל עבד בסדר עד שניסיתי לשפר עוד ע"י שינוי ערוצי השידור שלו ושל הנתב הראשי שלי (d-link) כך ששני הנתבים ישתמשו בערוצים שונים, בבתקווה שאם לא תהיה חפיפה איכות הרשת תשתפר. הופתעתי לגלות שבמצב בו הערוצים שונים (1 ו-6) אין בכלל אפשרות ליצור קשר עם האינטרנט דרך הרפיטר, למרות שהרשת שלו חזקה. התחברות ישירה לראוטר הראשי עובדת כרגיל (אבל במהירות נמוכה בגלל המרחק). שתי הרשתות הן בתדר 2.4G.

המסקנה, כביכול, היא שהרפיטר מוכן להאזין רק לאותו ערוץ בו הוא משדר, אבל היא נראית לי בלתי הגיונית לחלוטין. רעיונות?

SicTransit

Active member
אלחוטי

(אני מניח שאם ה totolink היה מוגדר כ AP ומחובר בכבל לא היתה שום בעיה, אבל אני לא שש למשוך כבלים בדירה).

rafid1

Active member
מנהל
->

>המסקנה, כביכול, היא שהרפיטר מוכן להאזין רק לאותו ערוץ בו הוא משדר, אבל היא נראית לי בלתי הגיונית לחלוטין.
כאן הטעות שלך. זה בהחלט הגיוני בעליל.. המימסור לAP נעשה ע"י ריבוב בזמן ולא בתדר (חצי מהזמן מוקדש לתקשורת בין הנתבים), לכן גם המהירות יורדת בחצי למי שמשתמש בAP.
&nbsp
תוכל גם לעיין בהוראות שכאן:
https://www.netcheif.com/Articles/RouterAsAP/RouterAsAP.htm
ובפירוש יש לקנפג את שני הנתבים לאותו התדר.
&nbsp
הסיבה: לנתב (ביתי) יש אלמנט אלחוטי התומך רק בערוץ בודד בתדר מסוים בו זמנית (אחד ל5G ואחר ל2.4G).
&nbsp
וברור שבחיבור קווי הבעיה לא קיימת, וגם המהירות מוכפלת. לכן הוא עדיף אם רק אפשרי.

SicTransit

Active member
תודה

אני עוד מתלבט אם להכנס לפרוייקט של מתיחת כבל רשת בבית דרך קיר עבה .

ובהזדמנות זאת, שאלה נוסםת: המדריך מזכיר שימוש בכבל מוצלב, ואני לא מוצא במפרט הנתבים שלי אם הם תומכים ב Auto MDI/X - אני משער שמאחר והם חדשים יחסית לא אמורה להיות בעיה עם כבל לא מוצלב, ובכלל כבל מוצלב כמעט לא מוזכר כבר בחנויות . מאחר ובגלל מגבלת הקידוח ממילא אצטרך לחבר שקע אני משער שאמצא ברשת הדרכה איך לחבר מוצלב אם אצטרך, אבל כאמור כל עניין ההצלבה כבר כמעט לא מוזכר.

rafid1

Active member
מנהל
כל הציוד כיום תומך ב Auto MDI/X לכן כבל כזה כבר לא רלווטי.

arseny92

Well-known member
מנהל
אם מפרט של הנתב לא מזכיר תמיכה בזיהוי אוטומטי, יש לבדוק את

מפרט כרטיסי מודולי לוח הרשת הספציפיים שמהם בנו את הנתב ואז זה חייב להיות שם, ואם זה לא שם, אתה חייב כבל מוצלב
אם לא מוזכר בחנות, יש לבדוק לבד את סדר הגידים במחברים בשני קצוות הכבלים המוצעים
אם החנות חושבת שכאילו הכל כיום כבר תומך בזיהוי אוטומטי ופשוט מוכרים "כבל רשת", אז לא, או שמקסימום קנה כבל רגיל, ואם הנתבים לא מזהים טוב, אז גם מחברים ושזר לבד כבל מוצלב, וכמובן שתצטרך להצליב גם את השקע

למעלה