מעבר לשוק הסיטונאי

Pinukee

New member
מעבר לשוק הסיטונאי

שלום לכולם,

אני מנוי של בזק בתשתית ואקספון כספק (משלם לכל אחת בנפרד). בנוסף יש לי קו קל של בזק לפקס (כן, יודע שזו טכנולוגיה עתיקה) וכו׳. משלם:
25 ש״ח עבור קו קל
120 ש״ח עבור תשתית 100 מגה
17 ש״ח עבור ספק 100 מגה
אני יודע שחבילות של ״שוק סיטונאי״ זולות יותר (בין 70 ל-100 ש״ח לספק_תשתית) ושוקל מעבר אליהן. אך יש לי כמה שאלות:
  1. אני יודע שבתחילת הדרך בזק הערימה קשיים על לקוחות שוק סיטונאי, ניתוקים לא מוסברים וכו׳ - האם המצב עדיין כך?
  2. מכיוון שיש לי גם קו טלפון בבזק, אזדקק לקו טלפון של ספקית אחרת. כיצד הדבר עובד? האם אני מחוייב להשתמש בראוטר של הספקית (ואז אני צריך שספק האינטרנט יהיה גם ספק הטלפוניה) או שמשרשרים לראוטר קיים ציוד נוסף לתמיכה בטלפוניה? כיצד מחברים את כל נקודות הטלפון בבית לחיבור של הספקית לטלפוניה?
  3. איזה ראוטר (דגמים) מקבלים מהספקיות השונות (כרגע מעוניין לקחת ראוטר בהשאלה ולא לרכוש אחד בעצמי)? האם יש כאלו שיש להיזהר מהם (היום יש לי ראוטר מבזק 6850U שמספק אותי אז משהו בסדר גודל של הביצועים שלו יספיק לי)?
ד״א - לא מעוניין בהוט/הוטנט וכל נגזרותיהן...

תודה

cheif

Member
מנהל
תשובות

1. יד כיום כ-500,000 לקוחות בשוק הסיטונאי כך שאנחנו כבר הרבה אחרי מחלות הילדות. אם שירות האינטרנט של בזק עובד אצלך כראוי, סביר שלא תהיה בעיה עם המעבר לשוק הסיטונאי.
2. את הקו הקל אתה יכול להשאיר בבזק. לגבי הקו שמשמש לצורך האינטרנט - הוא "מנוייד" לחברה אליה אותו עובר עם אותו מספר. אתה מקבל מהחברה מודם/נתב/מתאם שיחות שדרכו מתבצעות השיחות. כל שאר השלוחות בבית מתחברות לקו הזה. הטכנאי שמבצע את ההתקנה יכול לסייע בכך.
3. הדגם שאתה מקבל תלוי בחברה אליה אתה עובד. אם אתה מעביר גם את קו הטלפון לצורך שיחות, אתה מחוייב לציוד של הספקית.

Pinukee

New member
אם ככה

1. עובד טוב בעיקרון.
2. הקו הקל של בזק יקר, חשבתי לבטלו ולקחת קו מספק אחר, זול יותר. אני עדיין לא מבין איך מחברים את כל השלוחות בבית לציוד של הספק (מעדיף להבין לפני שמתחיל בתהליך). כיום הראוטר של בזק יושב פשוט באחד השקעים בבית, וקו הבזק (טלפוניה) פשוט עובד. כאשר אעבור לספק אחרת, זה אומר שאצטרך לשים את הציוד שלו בארון תקשורת, באיזושהי נקודה שאליה כל השלוחות מתנקזות?
3. חשבתי שאולי יש רשימה של ציוד פר ספק... יש הבדלים? ספק עם ציוד שיותר טוב מספק אחר?

cheif

Member
מנהל
עוד תשובות

2. כל השלוחות בבית מחוברות אחת לשניה באופן טורי. בדרך כלל מה שהטכנאי עושה זה שני דברים -
א. מנתק את החיבור של בזק מהקרונה שנכנסת אליך לבית.
ב. מחבר לשקע הטלפון הקרוב למודם כבל טלפון שיוצר מהמודם.
באופן הזה המודם מזין את כל השלוחות בבית. אם נדרש ליד המודם גם חיבור טלפון, הוא מחבר את הכבל מהמודם למפצל שמצד אחד מתחבר לשקע ומצד שני למכשיר הטלפון.
3. לכל חברה יש הדגם החביב עליה (לפעמים יש על כך מידע באתר של החברה) אבל בגדול הם זהים ולא על הפרמטר הזה הייתי בוחר את החברה - עדיף על מחיר ושירות.

Pinukee

New member
עכשיו הבנתי

לא ידעתי שהחיבור הוא טורי, הייתי בטוח שיש נקודה (מרכזית) שממנה מתפצל לכמה נקודות (שלוחות)

k-don

Well-known member
בבית חדש יש ארון תקשורת שממנו יוצאות כל השלוחות.

Pinukee

New member
עוד שאלה קטנה...

ניתן להיות מחובר לספקית אחת בטלפוניה ולאחרת באינטרנט (שאף אחת מהן לא בזק, חוץ מהתשתית)?

cheif

Member
מנהל
אם יש לך שני מספרי טלפון שונים, אין מניעה

כלומר, אם יש לך מס. טלפון אחד לקו הקל ומס. טלפון שני לאינטרנט - אין בעיה שכל אחד מהם יהיה מחובר לחברה אחרת.

k-don

Well-known member
החברות שמספקות לך טלפון על גבי האינטרנט בארץ לרוב דורשות

שהראוטר שלהן יתחבר לאינטרנט ויהיה גם מתאם קווי (גם אם האינטרנט יהיה של חברה אחרת).

הן לא נותנות לך מתאם קווי שיעבוד אחרי הראוטר של ספק תשתית האינטרנט או ספק האינטרנט.

למעלה