איך לחבר כבל בתוך הקיר ???

• פותח הנושא yafel
  • פורסם בתאריך

yafel

New member
איך לחבר כבל בתוך הקיר ???

שלום, ושבת שלום,

עד היום הייתי לוקח כבל רשת מכניס לראוטר צד אחד, מכניס למחשב בצד השני ויוצא לדרך. השבוע עברתי לדירה שכורה והחיבור האפשרי של הראוטר הוא אי שם במרחק של 15 מטר מהמקום בו מחובר המחשב.

כרגע אני עובד עם חיבור אלחוטי, מה שמאט מאד את קצב העבודה שלי ושל שאר בני המשפחה.
אלא מה, אני יכול לסלול כבל קטגורי 5 במקום קו הטלפון ולהגיע ממש למחשב.
השאלה איך לחווט?
אני יכול לחווט מוצלב ואז מהקיר אמשיך את הכבל למחשב. כמו כבל רגיל.
אבל אני מעדיף לשים שקעים בשני צידי הכבל ולחבר בכבל קצר מהראוטר לשקע צד א' ועוד כבל קצר מהקיר ( שקע צד ב' )למחשב.
השאלה: האם אני צריך לחווט רגיל או מוצלב? לי נראה שמוצלב, היות ושלושה כבלים מוצלבים שקולים לכבל אחד מוצלב.
האם אני צודק?

בעתיד ארצה לחבר מחשב נוסף באותו חדר עבודה, האם לחווט את הגידים לשני שקעים בנפר בכל צד ( היות ויש 8 גידים ואנו משתמשים רק ב 4 ) או אוכל לשים האב קטן וממנו אוכל לחבר את שני המחשבים? האם לא יוריד במהירות ( רוחב הפס בפועל )?

תודה יפאל

rafid1

Active member
מנהל
חיווט

אין משמעות להצלבה, כי כל הציוד של היום, יזהה ויתמוך אוטומטית גם וגם. מקובל סלילת חיווט ללא הצלבה.
תמיד תשתמש בכל 8 הגידים לחיבור בודד, רק אז המהירות תהיה 1G. וכן, חיבור מתג גיגה יאפשר חיבור של כמה מכשירים ללא ירידה במהירות.

yafel

New member
לחברות שמשווקןת לבתים פרטיים יד 1 ג'יגה?

שלום, תודה,
מדדתי בהית הקודם שלי 95 ג'גה מקסימום.
איך מקבלים יותר?
בהנחה שאני מצליח להדחיל בקיר שמי כבלים, יש אפשרות טכנית להכניס למחשב שמי חיבורי רשת בדני כרטיס רשת ולהכפיל או כמעט להכפיל המהירות?
(או כבל +ויי פיי)

יפאל

rafid1

Active member
מנהל
לחלקן

למשל לפרטנר, או אנלימיטד (באיזורים שהם פרוסים). בהוט - עד 200M במחירים שפויים.

בכל מקרה, תמיד תרצו את היכולת למהירות גיגה *בתוך* הרשת הביתית (בין המחשבים) ללא קשר למהירות לאינטרנט.
ולא, אין אפשרות "טבעית" לשני חיבורים פעילים בו זמנית במחשב. יש אפשרות לקינפוג מיוחד לLOAD BALANCING ביניהם. מעשית אין בזה צורך כשיש חיבור גיגה...

בכבל 4 גידים לא תקבלו יותר מ95-100...

yafel

New member
יש סדר מיוחד לגידים?

שלום,
יש סדר מיוחד לגידים? או פשוט לסדר כל זוג אחד אחרי השני שווה בשני הצדדים?
תודה
יפאל

yafel

New member
כל ההסברים הם על תקים ואני מחווט שקעים...

שלום,
על מי מהציורים ללכת 568A או 568B?
&nbsp
יפאל

dov981

New member
אפשרות נוספת לשוכר דירה

אבל לא רק היא לגלוש באמצעות נתב שמשדר
ב5Ghz ובתנאי שגם המחשב ושאר התחנות תומכים.
בצורה זו ניתן לגלוש יותר מהר ללא חיווט.

למעלה